Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dovobet
Autor Wiadomość
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Sob 04 Paź, 2008 00:37   

Wszystko pięknie ładnie ale czy plamy po zniknięciu nie pojawiają się ponownie po stosowaniu DOVOBETU ?
 
 
zawer 


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 59
Wysłany: Sob 04 Paź, 2008 16:35   

ja bym sobie chetnie zapodal ten daivonex ale czy mozna sie przy nim naswietlac lampa uvb 311?? moze ktos pytal na ten taemta swojego lekarza.pzdr :grin:
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Nie 05 Paź, 2008 15:18   

zawer napisał/a:
ja bym sobie chetnie zapodal ten daivonex ale czy mozna sie przy nim naswietlac lampa uvb 311?? moze ktos pytal na ten taemta swojego lekarza.pzdr :grin:


Ja pytałem, odpowiedź była twierdząca. Można. natomiast pani dermatolog zalecała nie wystawiać się znacznie na słońce, to znaczy specjalnie nie opaleć. Jak to się ma do możliwości naświtlania UVB nie wiem. Więc może warto zasięgnąc opini innego lekarza.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 06 Paź, 2008 00:12   

Slavo a co mowila dermatolog na temat tego leku? Slyszalem opinie ze plamy szybko znikaja ale i szybko sie pojawiaja... jak to jest naprawde?
 
 
monikaBXL 

Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: Pon 06 Paź, 2008 11:23   

Witam,

Daivobet czy Dovobet, dziala indentycznie i niema zadnej gwarancji, ze plamy niewroca, trzeba kontrolowac caly czas. Napewno, mozna sie ich pozbyc i jesli nawet znow sie pojawia, wrocic do therapi. Tak mowia tutaj lekarze.
Ja jestem bardzo zadowolona, efekty sa niesamowite, musze przyznac, ze juz po 4 miesiacach mam tysiace kropek, ktore sie lacza tworzac chmurki brazowe.
A przypominam, ze lekarz byl scepytcznie nastawiony, iz mowil ze efekty moga sie pojawic po kilku miesiacach gdyz moje bielactwo zaliczane jest do stalego (25lat).

Powodzenia
 
 
zawer 


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 59
Wysłany: Pon 06 Paź, 2008 13:16   

a mial ktos przy stosowaniu tego Dovobetu jakies skutki uboczne bo z tego co piszecie to zawiera on silny steryd..ja np stosuje oprocz protopicu advantan i tez podobny jest silny ale narazie nic zlego nie obserwuje.Moj lekarz niestety nie slyszal o takim leku :-? wiec mam troszke obawy zeby nienarobic sobie klopotow bo mam mozliwosc zalatwienia sobie tego leku z angli i caly czas sie waham.pozdrawiam
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 06 Paź, 2008 13:43   

xmati6 napisał/a:
Slavo a co mowila dermatolog na temat tego leku? Slyszalem opinie ze plamy szybko znikaja ale i szybko sie pojawiaja... jak to jest naprawde?


Ta Pani dermatolog byłą skąpa w swoich wypowiedziach. Powiedziała że ma pacjentów którym ten lek pomógł i takich którym nie. A pod tym linkiem znajdziecie "Efekty uboczne stosowania sterydów" Polecam się zapoznać: http://www.atopowe-zapale...kosteryd%C3%B3w
Ostatnio zmieniony przez slavo Pon 06 Paź, 2008 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zawer 


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 59
Wysłany: Pon 06 Paź, 2008 16:22   

z tego co pisze na tej stronce ktora wkleiles slavo to niestety z takimi masciami sterydowymi nie ma zartow i mozna sobie klopotow narobic... :-? ryzyko zawsze jest
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 06 Paź, 2008 19:36   

Moze trzeba spytac lekarza co mozna zrobic aby takich efektow ubocznych nie bylo wtedy ta masc rzeczywiscie okaze sie najskuteczniejsza...
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008 15:46   

ale pytanie czy da sie uniknąć tych efektów ubocznych? bo moim zdaniem nie bardzo, byc moze wszytskie dolegliwości nie zaatakują, ale coś na pewno chwyci... trzeba się bardzo zastanowić nad tą decyzją stosowania sterydów..
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Czw 29 Mar, 2012 11:25   

Chciałbym odświeżyć temat...... Czy ktoś stosuje Dovobet??? jakie efekty????. Jestem świeżo po długiej lekturze na forach o łuszczycy,osoby z łuszczycą które mają bielactwo opisują że maść rzeczywiście powoduje repigmentacje.
 
 
mysia1lo 

Dołączyła: 17 Sie 2012
Posty: 1
Wysłany: Pią 17 Sie, 2012 21:40   ...

....
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Śro 14 Lis, 2012 19:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo