Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lampy
Autor Wiadomość
marzycielka 

Dołączyła: 13 Lip 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 10:47   Lampy

Witajcie :)

Od jakiegoś miesiąca chodzę na lampy do lekarza. Do tego stosuje vitix i protopic i nie powiem - działa. Prawie na każdej plamie mam kropki pigmentu, niektóre są już pokryte w 50% :)

Zastanawiam się nad jednym - jak często i jak długo chodzicie na lampy?
Ja mieszkam w małej miejscowości i tu są lampy, ale nikt prócz mnie ich nie używa. Mój dermatolog dał mi rozpisane dawki ze zwiększającymi się czasami naświetlania i kazał przychodzić co drugi dzień. I wygląda to tak, że sama sobie biorę klucze z recepcji, sama włączam i nikt nic nie sprawdza, nie wyznacza nic.

Do kiedy ja mam tak chodzić? Aż mi zejdzie wszystko? To może nigdy nie nastąpić...poza tym tylko dlatego, że mam wakacje mogę sobie na to pozwolić...

I jeszcze jedna rzecz, która mnie martwi... Czy Was też te lampy normalnie opalają, prawie jak solarium?
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 12:11   

hmm ciezko powiedziec, ale lekarz nie kontroluje Cie? dziwne... spytaj się go i popros zeby obejrzał twoje plamy i nie wiem jakos chociaz miał Ciebei pod kontrolą... trudno mi powiedzieć jak długo bo sama nie stosuje naświetlania, ale czytałam kiedyś, ze nawet do jakichs 30 naświetlań :| ale nie wiem... lepiej sie spytaj dermatologa
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008 19:49   

A propos lamp- dzisiaj lekarz zalecił mi PUVA i leki światłouczulające przy niewielkich odbarwieniach tylko na dłoniach.Czy to nie przesada? Mam się zgodzić? Kazał przyjść w grudniu z zaświadczeniam od okulisty o stanie moich oczu i z wynikami ASPAT i ALAT.Mam naświetlać od razu całe ciało? Co o tym myślicie? Z jednej strony zależy mi na wyleczeniu tego co mam (a mam plamki od niedawna),z drugiej -boję się pomysłu lekarza.
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 09:57   

leczenie odbywa sie aż do zakończenia kuracji, czyli jeśli, nie masz żadnych przeciwwskazań to lecz do wyleczenia:0 na moje w Twoim przypadku to tylko kwestia czasu...bardzo sie cieszę:)) pozdrawiam
 
 
zawer 


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 59
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 10:07   

Siemka :-) ja naswietlam sie wlasna lampka w domu i po 2 tyg juz widze dobre efekty 1 plama na klacie prawie mi zeszla..jednak mam pytanko jesli naswietlam plamki w kilku roznych miejscach po ok 5 min to jest to szkodliwe??bo w sumie calkowity czas naswietlenia wychodzi mi z 50 min :-? pozdrawiam
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 13:16   

naswietlanie samo w sobie nie jest czymś zupełnie zdrowym, ale ale skoro widzisz efekty poprawy, to może ze względu na plamy nie robi to róznicy, a jesli chodzi ogólnie o organizm ,ciało, które naswietlane jest ok 50 min to chyba duzo... może skoncentruj się na razie na kilku takich najbardziej wkurzających Cie plamach ;) potem zabierz sie za kolejne, zeby chcoiaz zminiejszyc ten czas...
 
 
ssandrietta 


imie: Sandra
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 16:06   

No to ja sie naswietlalam od pol min do pol godz na kazda partie ciala a mialam ich 6. a jednak pomoglo bez skotkow ubocznych:P po dojsciu do pol godz naswietlalam sie przez tydzien a potem znow w dol po min i koniec:) jakas przerwa i kolejny maratonik:P
 
 
zawer 


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 59
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 17:18   

To fajnie jak Ci pomoglo :grin: ja tez biore ostro sie za plamiska smaruje masciami pije ziolka witaminki itd itp... :biggreen: pozdrawiam
 
 
nutella 
nutella

imie: nutella
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 20:36   

niedługo bede miała pierwszą wizytę na naświetlanie PUVA. Mam typ cery celtycki,czyli najjaśniejszy.Czytałam,że najlepiej naświetlania działają u osób z ciemną karnacją,co o tym sądzicie,bo obawiam się,że mogą mnie nie dopuścic do leczenia...
 
 
zawer 


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 59
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 20:42   

ja mam ciemna karnacje opalam sie od kopa :lol: coz napewno musisz uwazac bo pewniej latwiej sie poparzyc zobaczysz co powie ci lekarz :grin:
 
 
nutella 
nutella

imie: nutella
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 21:12   

jak chodziłam na solarium to mi wiecej plam powychodziło,tak mi sie wydaje.wczesniej niektorych nie widziałam.w ogóle trudno było mi się opalić,dlatego mam podejrzenia,ze od typu karnacji zależy jak te lampy działają...
Ostatnio zmieniony przez nutella Śro 01 Paź, 2008 21:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maggie 

Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 2
Wysłany: Śro 19 Lis, 2008 22:38   

Witam,
czy ktoś mógłby mi wskazać adresy, gdzie można się naświetlać w Warszawie oprócz
gabinetu Venus???
Bardzo mi zależy na odpowiedziach
Pozdrawiam
 
 
Jarek 

imie: Jarosław
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 26 Lis, 2008 18:59   

Ja także chciałbym się dowiedzieć gdzie w Warszawie oprócz salonu Wenus można chodzić na lampy? Albo okolice Warszawy (najchętniej zachodnie).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo