Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
?wietlówka UVB 311nm
Autor Wiadomość
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 15:19   

no czemu nie?? Tylko są problemy ze znalezieniem odpowiednich mocować, nad tym najbardziej ubolewam. Mi narazie na twarz starczy 9W, a potem się zobaczy:D
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 17:20   

byłem napalony na mocniejsze lampy gdyz chciałem miec efekty od razu. Uzywam 9W i jestem b.zadowolony.
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 18:15   

sprzedam świetlówkę wraz z obudową .Chętnych zapraszam na pw

[ Dodano: Pon 14 Wrz, 2009 18:16 ]
Mam tez okulary ochronne
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 19:31   

Słuchajcie, ja się naświetlam w małych dawkach, a codziennie. Zastanawiam się czy komuś świetlówka się przepaliła/zużyła?? Jaką ona ma żywotność??
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 19:39   

swietlowka 311nm 9W dziala OK przez jakies 300-400 godzin. pozniej jej emisja spada stopniowo. NIBy mowią ,ze zywotnosc okolo 1000 godzin ale fachowiec powiedzial mi ,ze po 500-700 godzinach powinno sie wymienic na nową .
pzdr :>
 
 
k.mil 

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 29
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 22:34   

Witam! Zmontowałem sobie właśnie lampe. Może mi ktoś powiedzieć od jakiego czasu zacząć naświtlanie? Chodzi mi o twarz.
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 22:58   

hej
jak sie niedawno jeszcze ostro ``jarałeś `` na słoncu to mozesz zaczac teraz naświetlac twarz od 30 sekund. Nastepnego dnia jak nie bedzie mocnych zaczerwienien spokojnie juz mozesz minute ..i tak co dnia dodawaj po 10-20 sekund. Dojdziesz do 5 minut i tak przez jakis czas , ok. 2 tygodni ,. a pozniej przerwa okolo tygodnia ,zeby skóra sie oddzyczaiła. Niektory `smażą` lapma 311nm po 10 a nawet 20 minut ale ja uwazam ,ze to juz OSTRO:) lekki hard-core. Pamietaj: NIE PATRZEC na SWIATŁO LAMPY --> Okularki !!!!! . Odleglosc lapmy od plam -- okolo 3-4 cm .
 
 
wertuss 

Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 24
Wysłany: Śro 20 Sty, 2010 19:27   

Witam ponownie!!!!!
I ponownie zwracam sie z tym samym pytaniem, mianowicie: kupiłem na allegro świetlówke Philipsa (trzonek G23, jakieś 17-18 cm długości), i nie moge teraz znaleść żadnej oprawki.
Moglibyscie zasugerować jakieś sprawdzone oprawki???

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje!!!!
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010 21:28   

Witam,

może ktoś mi podać link do sprawdzonej oprawy do tej świetlówki:

http://www.ultraviolsklep...emart&Itemid=31

Ta poniżej nie jest podobno doskonała nie zawsze dobrze łączy:

http://www.allegro.pl/ite...lowkowa_b6.html


Pozdrawiam
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 08 Maj, 2010 16:07   

witam. może nie do końca źle łączy tylko jakość tego łączenia jest słaba muszę lampę zawsze lekko dotknąć aby zadziałała:-), ale ważne że działa.

Teraz pragnę przestrzec niektórych... sam zawsze czytałem tutaj aby nie przesadzać z naświetlaniami i doprowadzać tylko do lekkiego zaróżowienia skóry a tu masz.

robiłem tak zaczynałem od 10s, 30s, 1min., 1,5min,2min,3min, a potem nie wiem czemu bo przez ten czas nic się nie działo pojechałem po bandzie z 6,5min :krzeselko: i tu był łogień :wstydzi: wstyd się przyznać na drugi dzień oczy czerwone jak diabli najbardziej przy nosie im dalej tym mniej zaczerwienione było, piekło strasznie przy dotyku bo tak to tylko trochę. na szczęście dziś już zeszło bo naświetlałem się we czwartek. I właśnie tak to jest jak człowiek jest żądny jakichś efektów i przedobrzył, niech mój przykład będzie przestrogą dla tych którzy zaczynają :) zabawę z naświetlaniami:-) pozdro..... :zdrówko:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo