Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Słońce a bielactwo
Autor Wiadomość
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 10:44   

Jak widzimy każdy ma swoje racje, dobrze róbmy jak każdy uważa :razz:
hehe a powiedzcie mi, jak ostatnio się oparzyłem na słońcu ( te białe miejsca) to kiedy teraz najlepiej drugi raz to powtórzyć?? Aż zejdzie te czerwone poparzenie??
 
 
Catalabama 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 38
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 11:08   

Ja zazywam beta karoten, chodze na lampy i na słonko wystawiam skóre jak tylko sie da i efekty są - mam juz duzo ciemnych pigmentowych plamek wewnatrz tych białych - takie 2-6 milimetrowe i sie powiekszają, a niektóre zaczynają sie łączyc ze sobą!!!!!! :wink: Do ideału jeszcze daleko, ale na poczatek to juz coś!!!!!

Lelo - ja mam czerwone cały czas po lampach i mam chodzic dalej - nie czekając az zblednie - na slonce tez te czerwone wystawiam. Mysle ze mozesz wystawic, byle nie za długo, zeby na amen nie poparzyc.
Ostatnio zmieniony przez Catalabama Wto 28 Lip, 2009 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 11:12   

Heh to się cieszę razem z Tobą;) :zdrówko:
Ale mi niestety nad ustami aby pigment powraca no ale też się cieszę, hehe :hahaha:
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 15:52   

15 min na plamke UVB 311 nm = 4h na sloncu :?:
Ostatnio zmieniony przez xmati6 Wto 28 Lip, 2009 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 16:42   

Nie wiem ja kiedyś gdzieś przeczytałem, że 15 min w solarium, to jak cały dzień spędzony na słońcu ale nie wiem bo to troszkę inne promienie są niż na solarium- UVB na solarium jest mało, a dużo UVA....
 
 
dandi131 

imie: Daniel
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009 18:28   Leczenie słońcem

Witam
Przeczytałem w sieci jak pewna osoba opisywała ze jak się opalała to nie posmarowała się kremami i tak zjarała swoje plamy ze wyszły na nich bąble i podobno bolało.Ale jak już zeszły poparzenia to zaczął w miejscach plam wychodzić pigment.Tylko że lekarz jak się dowiedział o tym to zabronił robić tak w z innymi plamami.
Teraz w weekend jadę nad morze i spróbuje tez tak zjarać plamy możne to da jakiś skutek.
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009 18:49   

Ja bylem nad morzem polskim i tak grzało ze się zjarałem na słońcu, po przyjściu do domu posmarowałem się nawilżającym kremem, noc przespałem zaczerwienienie trochę zeszło i znowu słonce tak grzało ze nie było rady mimo iz smarowałem się filtrem 20 to słonce mnie zjarało. Efekt moje plamy są bardziej widoczne bo kontrast ciemne jasne bardziej widać i widac nowe miejsca bo wcześniej miałem jaśniejszą karnacje, no chyba ze nowe plamki sie pojawily ale nie wierze w to, ale tez moje plamki zaczęły reagować. Możesz zobaczyć zdjęcia
http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=608
Tak ze słonce pomaga ale nie w nadmiarze. Nie przesadź
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009 20:00   

temat o leczeniu sloncem dokladnie jest opisany w innym- "Słońce a bielactwo" - wystarczy zerknac na forum i nie robic 2 x tego samego. szkoda forumowiczow. tam wszyscy pisali/pisza czy promienie sloneczne im pomagaja-wystarczy uzyc wyszukiwarki na forum. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez blabla Śro 05 Sie, 2009 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mates7 
kulturysta


imie: Mateusz
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 14
Wysłany: Sob 22 Cze, 2013 20:32   

witam, czy komuś po "terapii" słonecznej plamy powróciły?
Ps.Wybaczcie za poruszenie dawnego już tematu...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 22 Cze, 2013 21:17   

ja ostatnio już tak sie wyluzowałam z ta chorobą i mam taki tik ale nie ze stresu że jak zahaczy mi się skorka przy paznokciu to ja zaciągam i wyrywam i czasami obgryze i jak sie opaliłam a niektore rany były jeszcze świeze to widzxe ze koło paznokci gdzie niegdzie jest inny kolor. Nie jest biało ale jaśniejszy io to mnie bardzo martwi...

[ Dodano: Sob 22 Cze, 2013 22:18 ]
patzrac na obrazki dłoni z plamami to moje nie wygladają na plamy i zreszta tam gdzie mam jakies male punkciki czy resztki plamek to one są bioałe a te jakieś takie jasniejsze niz moja skora

[ Dodano: Sob 22 Cze, 2013 22:22 ]
a maluje paznokcie c kilka dni i dopoero teraz tak mi sie w poczy rzuciło. Ale może miałam jakieś ranki i zmywałam zmywaczem i dlatego tam opalenizna zeszła? Dopiero w tamtym tyg mi sie one rzuciły w oczy a czesto maluje paznokcie. Masakra jakaś.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 00:03   

Och, spokojnie, jaśniejsza skóra przy paznokciach nie jest taka straszna ;)

A mi plamki się ładnie zabarwiają na słońcu i wszystko jest w porządku. Brązowe, śliczne... Brak śladu po bielactwie w niektórych miejscach ^^
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 06:41   

a gdzie mialaś te [plamy na dłóoniach? Tevaskin a protopic też dobry? Agapisa zmieniłaś diętę czy tylko poprostu się opalałaś w solarium>? Ja sie opalam dosc czesto w solaruium i może dzięki temu nic mi nie wychodzi nowego ale jakos repigmentacji nie zauwazyłam. Bardzo szybko zareagowały moje plamy na naświetlenia uvb
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 01 Lip, 2013 13:10   

mhm, no ja plamy na dłoniach mam cały czas ;) i w sumie nie leczę się niczym oprócz słońca w lecie...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 01 Lip, 2013 13:17   

ale Ty masz całe dłonie białe czy jakieś pojedyńcze plamki?

[ Dodano: Pon 01 Lip, 2013 15:11 ]
xomkax a Ty nie zastosujesz sie do rad Pana jana?
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 03 Lip, 2013 13:41   

no mam białe całe palce i część dłoni ;)
mhm... nie stosuję się do żadnych rad w sumie, bo lubię moje plamki <3
 
 
Emaan 

Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013 14:27   

Witajcie! Mam 27lat i od 8 roku mam bielactwo. Zaczelam przyjmowac raz dziennie wapn z magnezem i vitamina D3.Do tego pije kawe (herbate wykreslilam calkowicie) i wychodze na slonce. Na plamach zaczal pojawiac mi sie pigment. Zachecam sprobowac moze pomoze :) pozdrawiam!
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013 14:29   

gdzie pojawił sie pigment? Duzo masz plam?
 
 
Emaan 

Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013 11:43   

80% mojego ciala jest w plamach , najwiecej barwnika pojawia sie na rekach i kolanach reszte ciala dalej obserwuje :)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013 14:14   

to super, powodzenia
 
 
karolcia_le 
Karola


imie: Karolina
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 130
Skąd: uć/wawka
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013 15:37   

to ja wypijam magnez i lece na słońce ;)
 
 
Osaaa 

Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013 08:56   

A ja wczoraj opaliłam wczoraj plamy na czerwono.
A od dziś chodzę na uvb.
Ostatnio zmieniony przez Osaaa Pon 08 Lip, 2013 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karolcia_le 
Karola


imie: Karolina
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 130
Skąd: uć/wawka
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013 11:59   

czerwone plamy - to bardzo dobry znak! jest duza szansa ze beda brązowe :) tylko dalej je na słonko wystawiaj :) :cool:
 
 
Osaaa 

Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013 17:55   

Jutro idę na plażę je opalić dalej.
bo jeszcze zostały mi plamki po drugiej stronie biodra i podbrzusze .

dziś byłam na uvb, muszę sobie kupić okulary do naświetlania, ale przyznam,że jak wyszłam to strasznie bolały mnie oczy.

Mam nadzieję,że słońce mi pomoże. Najgorzej to z pachami i okolicami oczu i ust :(
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013 18:09   

I jak opaliły Ci się na biodrach? Ja mam na biodrach bardzo duże i nie wiem czy próbować...
 
 
Osaaa 

Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 10 Lip, 2013 13:23   

przyznam,że te większe plamy bardziej łapią niż te małe.
Są czerwone. Może to coś da.
Ale akurat się pogoda popsuła,więc nici z plażowania.
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013 09:35   

z nosa mi schodzą ale łącze to z maścią protopic
 
 
Osaaa 

Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Lip, 2013 15:15   

A ja po 3 naświetlaniu uvb mam czerwone plamy na piersiach i pachach.
Muszę w końcu znowu brać protopic,bo przestałam.
Od przyszłego tygodnia ma być słońce,więc będę chodziła na plaże. Co 2 dzień naświetlanie,więc dzień po będę korzystać ze słońca.
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pią 12 Lip, 2013 23:09   

Osaaa napisał/a:
A ja po 3 naświetlaniu uvb mam czerwone plamy na piersiach i pachach.
Muszę w końcu znowu brać protopic,bo przestałam.
Od przyszłego tygodnia ma być słońce,więc będę chodziła na plaże. Co 2 dzień naświetlanie,więc dzień po będę korzystać ze słońca.


Brać protopic? Masz na myśli smarowanie maścią czy istnieje jakiś produkt w tabletkach o takiej nazwie, a o którym nie wiem? :)
 
 
Osaaa 

Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Lip, 2013 09:54   

maść.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013 17:31   

Ja byłam w Bułgarii, gdzie siedziałam na słońcu całymi dniami. Jestem czarna, a plamki mam czerwono-różowe :) Może coś się ruszy :)
 
 
0025.Peter 

Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 70
Wysłany: Nie 28 Lip, 2013 07:35   

koniexznie daj znac czy cos pomoglo...
 
 
mates7 
kulturysta


imie: Mateusz
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 14
Wysłany: Nie 28 Lip, 2013 19:21   

witam, ostatnio Pani dermatolog zapisała mi Protopic 0,1 % i powiedziała abym nie wychodził na słońce... Mówię sobie jak nie wychodzić? Kiedy poprzedni dermatolog kazał mi się opalać dużo. Krótko mówiąc zgłupiałem -.- Smaruję się tą maścią, pije dziurawiec i wystawiam te swoje plamiska na słońce tak żeby się czerwone zrobiły. Na plamie na czole pojawiła mi się kropka o średnicy 3mm a obok niej takie małe kropeczki brązowe, koło ust, na klatce, plecach, obojczyku nie chcą ruszyć...
Takie pytanie mam do was czy jeżeli ta plama na czole zaczyna "puszczać" brązowe plamki to jest szansa że zniknie? zależy mi głównie na twarzy bo gdzie nie pójdę ze znajomymi to każdy z kolegów mówi "Ej coś tu wyszło" jak bym sam nie miał lustra w domu -.-
PS.: O dziwo kumple mają tylko z tym problem koleżanki nie.
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Nie 28 Lip, 2013 21:34   

Jeżeli pojawiły się kropki pigmentu,to dobry znak. Nikt Ci nie da gwarancji,że Ci to zejdzie,ale jeśli się coś dzieje,to bardzo dobrze. Tym bardziej,że plamy na twarzy dość dobrze zachodzą. Ja jestem za wystawianiem plam na słońce, bo przez wiele lat tego nie robiłem, niedawno zacząłem i efekty mam bardzo dobre. Opalaj je dalej,ale z umiarem ;) Protopicem smaruj się po opalaniu. Co do stosowania protopicu i dziurawca na raz,to nie wiem,czy tak mozna. Pamiętaj,że jeżeli smarujesz się dziurawcem to na słońce reagujesz znacznie szybciej, więc ostrożnie. Ja bym na czas tych upałów całkowicie zrezygnował z dziurawca.

Pozdrawiam

Trzymaj się :)
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 31 Lip, 2013 00:43   

Po mocnym opalaniu większość plamek ma małe kropki pigmentu, więc jestem dobrej myśli. Jedynie plamki na dłoniach dalej mają ciemno różowy kolor i nie bardzo wiem czemu tyle czasu się on utrzymuje.
 
 
ksychu93 

Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 5
Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013 13:36   

Całe lato pracowałem na budowie, czyli chcąc nie chcąc to co dziennie spedzalem 10 godz na słońcu, a że słoneczko w tym roku ładnie przygrzewalo to coś się poopalalem. Zrepigmentowaly mi się plamy na skroni i na szyi. Pojawiło się się też kilka kropek na dłoniach i nadgarstkach( ciagla praca bez rekawiczek ) , znikneły też 2 małe plamki na plecach. Jednak że już jesień i slonko przestaje współpracować będę kontynuował opalanie za pomocą lampy uvb , k :wink: to wie, może cos pomoże . W każdym bądź razie to już wystarczyło by choć o krok odsunąć się od depresji i znów zacząć się uśmiechać
:grin:
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013 19:11   

ksychu93
hej, ja tez jak widze jak pojawiaja sie piegi na plamach albo jak sie inne zmniejszaja to odrazu jestem dobrej mysli, wtedy jakos tak nie mysle o tym ze dopadlo mnie bielactwo i mam wieksza nadzieje ze juz nastepnego lata bedzie duza poprawa w wygladzie mojej skory..;-)))))) gorzej czuje sie jak widze nowe plamki ;-( wtedy odechciewa sie zyc i mam najgorsze mysli
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013 19:25   

będzie dobrze! :wink:
 
 
User2613

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 6
Wysłany: Nie 27 Paź, 2013 16:55   

Wiele osob pisze tutaj aby smazyc sie na sloncu w lato i biale plamki znikna. Wg mnie to dziala tylko na czesc osob. Tak samo jak na czesc dziala pietruszka, tabletki, dziurawiec itp.
Czemu tak twierdze. Spotkalem podczas tegorocznego airshow dziewczyne ktora byla opalona bardzo mocno a mimo tego plamki byly wyrazne-białe. Tez myslala, ze sie poprawi i poprawilo sie. Przelamala sie epatujac wrecz swoim bielactwe, ze mozna sie rozebrac i lezec na kocu w miejscu publicznym az zapomniala o tym, jaka jest. To chyba bardzo wazne w naszej chorobie. Niestety plamki nie nabieraly kolorow.
Moja sasiadka rowniez ma bielactwo. Ma juz ponad 60lat a plamki pojawily sie u niej kilka lat temu. Ma ciemna karnacje skory i duzo czasu spedza na spacerach. Zdziwila sie jaj jej powiedzialem, ze ponoc to pomaga.

Co do czerwonych plamek. Jak czasem zapomne sie posmarowac mocnym filtrem to tez taki sie robie. Osobiscie uwazam, ze w naszym przypadku filtr +50 to podstawa. Jak go uzyje to nigdy nie zaczerwinila mi sie ani jedna plamka a mam ich bardzo duzo. To juz jakies 20lat z bielactwem.
Ostatnio zmieniony przez User2613 Nie 27 Paź, 2013 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 08 Sty, 2014 18:30   

No ja jak się opalę to też jestem mega ciemna i mam strasznie białe plamki... Ale jak jedna kropeczka pigmentu wyskoczy to już jest sukces ;p Także nie przejmuję się, że widać, to mi ma być dobrze, a nie innym.
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014 21:11   

kochani a mozna chodzic na solarium ? I dzieki solarium moze pojawidz sie pigment ?:)
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014 14:11   

Wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań. To też są promienie UV, więc działają jak promienie UV :)
 
 
kayakalpglobal 


Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon 25 Gru, 2017 13:27   

At KayaKalp Global with years of research and by treating thousands of patients in different stages of disease we have developed a comprehensive treatment plan. The treatment for vitiligo depends upon two very important point - whether the disease is spreading or is stable. If the disease is spreading then we need to switch off the disease first and at the same time start working on re-pigmentation. Stopping the disease to spread is a very important part of medication because if we are not able to stop the spread of disease we can never succeed in curing it. Vitiligo Treatment Plan is designed taking in account the age of the patient, location of white patch, past medication history, state of disease (spreading or stationary) and depending upon the color of hair follicles on white patches. Ayurvedic treatment for vitiligo accounts for medicinal provisions. Medication can be divided into two parts i.e. internal medication and external medication.http://www.kayakalpglobal.com/ :-)
Ostatnio zmieniony przez kayakalpglobal Pon 25 Gru, 2017 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo