Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bilobil z innymi lekami
Autor Wiadomość
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012 19:07   Bilobil z innymi lekami

Hej :) mam do Was bardzo nietypową sprawę, na której bardzo mi zależy. Otóż dermatolog przepisał mi (na trądzik) Tetralysal,


1 kapsułka zawiera:
Substancja czynna: limecyklina 150,0 mg w przeliczeniu na tetracyklinę
Substancje pomocnicze: stearynian magnezu, krzemionka uwodniona precypitat, skrobia kukurydziana, laktoza. Skład kapsułki: żelatyna, dwutlenek tytanu E171, erytrozyna E127, żółcień cholinowa E104


problem jest taki,że zapomniałem zapytać czy mogę brac go z Bilobilem i czy nie wpłynie to na mnie jakoś w sposób negatywny. Rozpocząłem jakieś 5 dni temu przyjmowanie dawki 120 mg Bilobilu i nie chcę przerywać, nie wiem natomiast czy mogę to łączyć z tym antybiotykiem(Tetralysal). Może ktoś zna się na tym? Na wizytę do tego dermatologa czeka się naprawdę długooooo i do tego jest dość nieprzyjemny. Pomijam już fakt,że dostałem opieprz,że nie smaruje twarzy filtrem 50 + , bo przecież mam bielactwo i to słońce.... :roll: niezwykła wiedza..
Przypuszczam,że mogę to łączyć ze sobą..ale nie znam się.



BILOBIL-skład

1 kaps. zawiera 40 mg wyciągu z liści miłorzębu japońskiego, standaryzowanego na zawartość flawonoidów. 1 kaps. forte zawiera 80 mg wyciągu z liści miłorzębu japońskiego; zawiera co najmniej 19,2 mg glikozydów flawonowych miłorzębu i 4,8 mg terpenolaktonów (ginkgolidy, bilobalid).


Byłbym naprawdę bardzooo, bardzooo wdzięczny za wszelką pomoc
Z góry wielkie dzięki :)

---
mam nadzieję,że teraz już jasne :)
Ostatnio zmieniony przez junior Pią 20 Lip, 2012 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012 22:02   

Z punktu widzenia lekarza albo wie co to jest BILOBIL i Ci go nie zakaże albo nie wie i dla świętego spokoju powie że antybiotyku nie powinno się łączyć z Tetralysal.

Z drugiej strony jeżeli ktoś na bielactwo przepisuje Tetralysal to znaczy, że nie ma o bielactwie żadnego pojęcia. Taki lekarz podchodzi do tematu w następujący sposób:

Przytoczę to co sobie myślał jak Ci przepisywał lek:

Myśli lekarza:
"Bielactwo jest nieuleczalne, ale to przecież choroba autoimmunologiczna to zastosuje lek który stosowany jest do blokowania innych chorób autoimmunologicznych, może pomoże.
Jak pomoże to odkryłem coś a jak nie to nic z tego."


A co do samego leku Tetralysal to lek stosowany w trądziku zwyczajnym, różowatym gdzie autoimmunologia wynika z destrukcyjnego działania lektyn na organizm. Efektem tego są zmiany skórne wywołane przez paciorkowce. Antybiotyk blokuje działanie paciorkowców a przez to blokuje objawy choroby ale jej nie leczy. To nie ma nic wspólnego z bielactwem.

Co do łączenia tych leków to na zdrowy rozsądek jest to bardzo szkodliwe.

Antybiotyk działa destrukcyjnie na wątrobę i układ pokarmowy a Bilobil dział pobudzająco na krwiobieg. Efektem tego na początku może się trochę poprawić ale po odstawieniu antybiotyku mogą się pojawić nowe plamy w innych miejscach bo pobudzenie krążenia z upośledzonym układem wydalniczym rozsieje chorobę.


Nie łączy się leków poprawiających krążenie z lekami powodującymi zaburzenia hematologiczne i układu pokarmowego.
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Pią 20 Lip, 2012 22:56   

Dziękuję za odp.
Może żle się wyraziłem we wczesniejszej wiadomosci,ale ten antybiotyk nie został mi przepisany na bielactwo,tylko na trądzik,który mam. Nie chodzę do dermatologa żeby leeczyć bielactwo, bo wiem, że ma zerową wiedzę na ten temat i wychodzi z załoizenia,że jest nieuleczalne, także..wolę leczyc się sam.

''Antybiotyk działa destrukcyjnie na wątrobę i układ pokarmowy a Bilobil dział pobudzająco na krwiobieg. Efektem tego na początku może się trochę poprawić ale po odstawieniu antybiotyku mogą się pojawić nowe plamy w innych miejscach bo pobudzenie krążenia z upośledzonym układem wydalniczym rozsieje chorobę. ''

Jeśli bielactwo wynika w ogóle z problemów związanych z ukł. pokarmowym w ogóle, bo tego nie wiemy.. :)

Chodzi mi natomiast o to, czy te 2 lekki można ze sobą łączyć, czy nie dojdzie do jakieś interakcji? Nie chodzi natomiast o to,że te 2 leki traktowane są jako sposób walki z bielactwem. Bo Tetralysal stosuję na trądzik, a Bilobil na bielactwo.
Co robić? :)

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez junior Pią 20 Lip, 2012 23:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo