Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddawanie krwi a bielactwo
Autor Wiadomość
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010 02:32   

hmmmm
lekarz mial gdzies Twoje vitiligo LELO..bo lecial na ilosc. . pojechal do centarli. powiedzial ,ze ma na na baku 30 litrow krwi. a wiec szef mu daL 30 TYS ZL PREMII. I TYLE. a co go to ,ze to krew od vitiligo/ ? testy robia tylko na zołtaczke , aids , i cos tam jeszcze. kasa to kasa. taki jest swiat. nie wiecie o tym ?

Wiem ,ze normalnie .w poradni pobierania nie chca brac krwi od Vitiligowcow. nasza krew jest dla nic zła :( / niestety.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010 10:03   

ja powiem tak - oddaję krew od 18. roku życia, nikt nigdy nic nie powiedział, ale ja mam plamy na nogach i na łokciach, więc ciężko zauważyć, w ankiecie nie ma słowa o bielactwie

jeżeli chodzi o bielactwo, czy łuszczycę, to tylko w Polsce są takie debilne przepisy, boją się, bo to choroby autoimmunologiczne

jakiś czas temu dzwoniłam do DKMS odnośnie oddawania szpiku, kiedyś rejestrowałam się jako potencjalny dawca w innej fundacji, ale mnie odwalili, bo miałam kiedyś nadczynność tarczycy

więc postanowiłam zadzwonić i zapytać, dlaczego

akurat był lekarz, połączyli mnie, wiecie co powiedział? że to przez to, że ustawy w Polsce przygotowują osoby, które są niekompetentne, że wszędzie na świecie nie byłoby problemu
i tyle

wobec tego będę nadal oddawać krew
 
 
ziomu?_85 
Jest jak jest;)

imie: Andrzej
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 11
Skąd: Chojnice
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012 18:04   

Ja oddaje krew od 18 roku życia i jeszcze nikt mi nic nie powiedział. Zaznaczam w ankiecie w chorobach skóry TAK i dopisuje obok BIELACTWO. Lekarz, który mnie bada przecież widzi, że mam plamki na łokciach, a także widzi co jest w ankiecie. Najlepiej iść i się przekonać samemu czy można czy nie można. Bo co to za przepisy, skoro jedni mogą oddawać, a inni nie. Pozdrawiam;)
P.S. Idę oddać teraz w czwartek krew.
Ostatnio zmieniony przez ziomu?_85 Wto 03 Sty, 2012 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo