Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Protopic 0,1 !!!
Autor Wiadomość
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 10 Sty, 2011 00:43   

Ja lecze sie teraz w zime i opalam UVB wiec kup sobie lampke UVB Tevaskin i Protopic i działaj, u mnie jeszcze 4 miechy maks systematycznej pracy i po plamach na nogach.
 
 
pavelks123 

Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Pon 10 Sty, 2011 22:16   

Ja mam tylko dookola oczu wiec chyba nie musze narazac rodzicow na takie koszta jak np. lampa moze wystarczy sam protopic i sloneczko na wiosne. Od jutra zaczynam lykac ginko.
 
 
kesiol 

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 1
Wysłany: Czw 27 Sty, 2011 18:07   

Posiadam maść Protopic 0,1% 60g ważna do 11.2012 info: kesiol@elsat.net.pl
Pozdrawiam
 
 
pavelks123 

Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Pon 07 Lut, 2011 15:16   

Byłem dzisiaj u dermatologa ;d Pani przepisala mi protopic od dzisiaj zaczynam sie smarowac;p Pierw 1dziennie a potem kazala mi juz 2 ;d jak beda efekty to napisze.
 
 
pavelks123 

Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011 15:13   

Mam pytanie dzisiaj bede smarowal sie protopicem 4 raz(jak latwo policzyc z postu wyzej ;d) I mam pytanie do was czy jak sie smarujecie to protopic wam ladnie wchlania sie w skore czy zostaje? Gdzies tu kiedys chyba na forum przeczytalem ze sie ladnie wchlania. Mi jaks nie wchlania sie rano jak sie budze to mam normalnie jeszcze ten protopic tam gdzie sie smaruje.
Napiszcie jak u was.
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pią 11 Lut, 2011 10:45   

Przez noc u mnie się wchłania, ewentualnie wchłania się, ale w poduszkę :-) Ogólnie ma konsystencję wazeliny, dlatego smaruje się nim tylko wieczorem, potem odczekam około 15-20 min aż się wchłonie przez skórę do organizmu, po czym się kładę. Co dzieje się z resztą w nocy, nie wiem. Pozdr
 
 
pavelks123 

Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Pon 14 Lut, 2011 11:10   

Mi to z pod oczu to nawet nie ma sie jak wchlonac w poduszke ;D Moze dlatego zostaje do rana ;] a rano to cholernie ciezko to myc jest :D:D:D Pozdrawiam !
 
 
pavelks123 

Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011 21:45   

Witam!
To znowu ja! :D Chciałbym sie pochwalic progresem, a własciwie jego brakiem po masci protopic. Codziennie wieczorkiem sie smaruje juz od miesiaca niestety efektow zero, ale sie nie poddaje!:D Panie dermatolog powiedziala ze z takim dlugim wywiadem (ponad 10lat) progres moze byc widoczny dopiero po 3 miesiacach ;/ Dlatego jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze mi sie uda!
PS. Najbardyiej mnie wkurza ze tego rano sie nie da zmyc i nie moze pic alkoholu smarujac sie...
Pozdrawiam!
 
 
pavelks123 

Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011 09:03   

Tu chyba nikt nie zaglada:D a to znow pisze ja ;d dzisiaj mija 2msc smarowania protpicem i na razie efektow zero;d nie przejmuje sie tym jak zadziala to zadziala;]
Mam pytanko czy po 2msc smarowania powinienem zrobic sobie jakas przerwe?
 
 
Disorder 

pomogl: pomogl
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 46
Skąd: Ldn :)
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 21:13   

Nie rób żadnej przerwy, a naświetlasz się stosując Protopic?? On bez naświetlania nie działa :)
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011 22:16   

Protropic potaniał o połowę co jest plusem. Byłam dzisiaj u dermatologa mojego i odradził mi vitix i jakieś takie "słabe maści" przepisał protropic żeby się naświetlać do tego słońcem. co najdziwniejsze pić dziurawca i na słońce, a jak powszechnie wiadomo to jest niewskazane. No i może zdecyduje się na lampy PUVA..
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011 18:00   

Kumciaki napisał/a:
Protropic potaniał o połowę co jest plusem. Byłam dzisiaj u dermatologa mojego i odradził mi vitix i jakieś takie "słabe maści" przepisał protropic żeby się naświetlać do tego słońcem. co najdziwniejsze pić dziurawca i na słońce, a jak powszechnie wiadomo to jest niewskazane. No i może zdecyduje się na lampy PUVA..


Dobry dermatolog. Słońce daje pigment, wiec czemu mamy go unikać? Co ma nas leczyć jak nie UVB, ktore jest w słońcu i przynosi pigment? Stosuj rad dermatologa i pisz o efektach.
 
 
slawek1983 

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 2
Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 08:01   efekty protopic

Witam! To mój pierwszy post na tym forum. Pierwsze plamy zauważyłem jakoś w marcu w miejscu intymnym. Od razu przystąpiłem do działania. Pojechałem do dermatologa, który przepisał mi maść protopic. Smaruje nim plamy juz około 3 miesiące, raz dziennie wieczorem. Plamy zniknęły praktycznie całkowicie. Zostały 2 małe i jedna wieksza plama od spodu niewidoczna, ale na szczęscie te najbardziej widoczne na moim "małym" zniknęły :), mam nadzieje że nie powrócą. Oprócz tych plamek mam jeszcze 2 małe na rekach, ktore też smaruję protopiciem, ale z tego co mówiła dermatolog to na rękach za bardzo może nie działać. Jedną plamę załatwiłem siłowo. Po prostu usunąłem ją mechanicznie . Nowy naskórek odrósł juz z piogmentem. metoda brutalna i tylko dla odważnych :) Cały czas łykam witaminy B complex, Wit. A, magnez, B12 (po badaniach okazało się, że mam jej bardzo mało) oraz mleczko pszczele juz 2 miesiąc. Piję codziennie soki marchwiowe. Przestałem się zamarwiać i stresować, jeżdżę rowerem, bo podobno ruch to zdrowie. Jak na razie nowe plamy się nie pojawiły. Mam nadzieję, że będzie dobrze. U mnie plamy pojawiły sie po długotrwałym stresie, straciłem bliską osobę w wypadku i mocno to przeżyłem, do tego stres w pracy. Po 1,5 roku bielactwo sie pokazało. Oby się nie rozwijało dalej. Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z chorobą.
 
 
darsento 

Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 69
Skąd: Rypin
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011 18:57   

slawek1983, no to muszę przyznać, że kozak jesteś z tym mechanicznym usuwaniem plam :grin: w sumie... można spróbować :twisted:
 
 
pawelpost 

imie: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011 20:16   

U mnie to nie zadziała np. Każda głębsza blizna czy rana skutkuje tym ze w tym miejscu powstaje plama mała. Wbiłem sobie kiedyś szybę w ramię jak przenosiliśmy regał i powstała blizna. Później zaś zniknął na niej i wokół niej pigment. Z kolan i łokci też wiele razy zdzierałem sobie skórę jako dzieciak i nie wracał pigment.
Tobie zaś gratuluję zawzięcia i odwagi. Powodzonka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo