Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
znamię suttona
Autor Wiadomość
Nieznajomy 

Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009 14:24   znamię suttona

Witam was jestem tu nowy

jestescie specjalistami wiec prosil bym o pomoc
otoz czytalem sobie o Michaelu Jacksonie doszlem do jego bielactwa
jako ze widuje duzo osob z tym defektem zainteresowalem sie i zaczolem o tym czytac
co sie dowiedzialem...
ze czasami znamie suttona moze byc poczatkiem bielactwa !!
eh... przez moja dociekliwosc zawsze musze robic sobie nowe zmartwienia ; /

a teraz na czym polegaja moje znamiona
mam 3
1. mam miedzy barkiem a szyja w tym 'dolku' jest to pieprzyk od urodzenia z 5-10 lat temu niepamietam zrobila mi sie wokol niego biala obwodka jednak oono wogole nieznika (a wrecz uroslo, moze przezto ze dorastam) pieprzyk ma kolo 6mm a cale znamie 1cm

2. na :oops: posladku rowniez pieprzyk od urodzenia i z 5-10 lat temu zrobila sie obwodka ale zaczol znikac teraz pieprzyk ma kolo 1,5mm a obwodka 1cm a w najszerszym miejscu 1,5cm!! i to miejsce mnie najbardziej martwi

3. to zauwazylem wczoraj sprawdzajac czy niemam innych na przuchu 3 cm nad pepkiem
niewiem czy se zmniejszyl czy nie ma kolo 3mm i jest bardziej wypokly od innych
a obwodka ma hym 5-7mm ale jest slabo widoczna

co o tym myslicie, czy moze to byc poczatkiem bielactwa?jakie jest prawdopodobienstwo?
czy przejmowac sie tym?

pojde oczywiscie do dermatologa ale narazie niemoge zbyt zorganizowac czasu
chcialem uzyskac jakis porad od was
dodam jeszcze ze mam 17 lat
stresy??
byly problemy z rodzina(nie z rodzicami, lecz rodzice z innymi czlonkami rodziny) poltora roku temu smierc taty
jestem rowniez osoba co przejmuje sie wszystkim kazdy maly problem jest dlamnie tragedia
pozatym jestem dosc nerwowy
a moje odzywianie niejest najlepsze-najtansze produkty

hym niewiem co o tym myslec
prosil bym o jakies odpowiedzi na moj temat byl bym wdzieczny
z gory dziekuje i pozdrawiam :zdrówko:
Ostatnio zmieniony przez Nieznajomy Czw 30 Lip, 2009 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009 16:53   

Znamiona Suttona mogą być początkiem bielactwa ale nie muszą- nie jestem dermatologiem... W moim przypadku było, to jego początkiem ale miałem te znamię rok i zaraz pojawiło mi się bielactwo. Ale widzę, że dosyć długo masz te znamiona Suttona już. Tak, stres maj duży wpływ i nie powinieneś narazie o tym myśleć, pójdź do dermatologa i Ci wszystko wyjaśni ale do takiego dobrego, bo taki "zwykły" to pokręci główką aby;D wiem już z doświadczenia... Możesz także obejrzeć swoje ciało czy nie robią Ci się nowe miejsca bielacze. Najczęściej umiejscawiają się one wokół oczu, ust, po przebytym trądziku- w moim przypadku na czole, w miejscach po jakichś urazach skóry, w pachwinach, na dłoniach, stopach lub jakieś białe pojedyncze plamki...
I główka do góry- też mam 17 lat i wiem coś o tym, znam ten ból;D
Pozdrawiam Lelo :zdrówko:
 
 
Nieznajomy 

Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009 19:49   

oo dzieki za odpowiedz
wstepnie patrzylem czy niemam czegos ale raczej nie jedynie na czole jak sie wlossy zaczynaja mam mala biala kropeczke taka max 2mm ale to chyba po ospie ktora mialoem z 10 lat temu wiec mysle ze to nie ma nic z tym wspolnego
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009 20:24   

No, narazie obserwuj swoje ciało i możesz iść do dermatologa, chociaż nie wiem czy byś dał radę temu zapobiec jakby nawet było to bielactwo, bo w bielactwie, to plamy się leczy, a Ty praktycznie narazie nie masz żadnych
 
 
Nieznajomy 

Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009 20:30   

ok dzieki
a powiedz mi w jaki tepie one sie rozwijaja
do dermatologa pojde oczywiscie ale narazie mam taka prace ze niewiem kiedy mam wolne
jeszcze raz dzieki za odpowiedz :zdrówko:
Ostatnio zmieniony przez Nieznajomy Czw 30 Lip, 2009 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009 20:43   

Ile ludzi tyle różnych przypadków bielactwa;D u mnie przez rok plamy pojawiły się nad ustami i brodzie, szyi, czole, wokół oczu, stopie i na brzuchu jedną znalazłem, a i znamiona Suttona 2.
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009 19:51   

Ja nie mam znamiom Suttona.
Ale to chyba nie jest reguła, ze kazdy chory musi je mieć :razz:
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009 20:44   

tez tak myślę i sama takich nie posiadam.. ale jeśli ktoś posiada to lepiej mieć się na baczności i kontrolować...
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009 20:49   

Mam nadzieję ,że u mnie się to nie pojawi
Natalia_90 napisał/a:
ale jeśli ktoś posiada to lepiej mieć się na baczności i kontrolować...

Masz racje :wink:
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009 21:25   

Ale one nie są właśnie groźne, nie słyszałyście o tym?? :biggreen:
Przynajmniej tak dermatoolożka mi "gadała"xd
 
 
Monik 


imie: Monika
Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 7
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009 21:41   

Hejka . Ja mam bielactwo od 17 lat a moj syn ma teraz 7 i od urodzenia na plecach ma pieprza . w tym roku ten pieprzyk otoczyl sie biala plamka i znikl a biala plamka sie zmniejszyla teraz o polowe. Czytalam ze to wlasnie znamie suttona i ze organizm w ten sposob pozbywa sie pieprzyka ktory mu sie "nie podoba" jak rowniez moze to byc pczatek bielactwa.Mam nadzieje ze choroba sie nie rozwinie i na tym bedzie koniec. dodam ze moj mlodszy synek tez ma takiego samego pieprzyka w tym samym miejscu i na razie z nim sie nic nie dzieje ale obserwuje to. A jak bylo ze mna to nie wiem bo niestety mnie nikt tak dokladnie nie ogladal .A mam kilka pieprzykow ktore sa otoczone biala plamke ale tak jest juz od lat i nic sie nie zmienia. Mam nadzieje ze moje dzieci beda zdrowe. pozdrawiam
 
 
Rufus 

Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 9
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2009 11:11   

Może Ci sie przyda...
Tak wyglądają moje plamy :oops: :cry:
Największej plamy nie fotkowałem... bo takiej na pewno nie masz ;)
 
 
Monik 


imie: Monika
Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 7
Wysłany: Śro 02 Wrz, 2009 22:37   

hmmm ... mogłabym Cie zaskoczyc ale moze nie licytujmy sie kto ma wieksze plamki. A tak na marginesie to zaczeły sie ostatnio pigmentowac wiec jest szansa ze...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012 21:26   

Ja mam pytanie o znamionach. Plamki miałam na brzuchu i one sie zrepigmentowały, zostały może gdzieś pojedyńcze punkty. mój problem to 2 znamiona suttona. Co z nimi? w jednym piepryzk juz znikł i została biała obwódka którą naświetlam, a to drugie nic nawet nie drgnie, jest mała obwódka i tak stoi. Miałam jeszcze trzecie ale jak zaczełam je naświetlac obwódka się zrepigmentowała. Jak u was wygląda sprawa ze znamionami Suttona?
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012 20:17   

Mi się wszystkie ładnie zabarwiają. Naświetlaj to znamię dalej. Może potrzeba mu więcej czasu?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012 23:12   

tylko to mi zostało.... naświetlać to. Mam nadzieje ze kiedys wkoncu one takze mi znikną. Dodam ze od okolo 3mies nie biore zadnych witamin i jest ok. Przez te różnego rodzaju witaminy mialam straszny apetyt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo