Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[usługa] Mikropigmentacja
Autor Wiadomość
massma 

Dołączyła: 26 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: Wto 26 Sty, 2010 09:56   [usługa] Mikropigmentacja

mikropigmentacja
witam ! jestem plastykiem , mam 46 lat .Od trzech lat zajmuję się makijazem permanentnym .Ale moją prawdziwą pasją jest mikropigmentacja medyczna . Własnie rozpoczęłam w Derma International USA szkolenie po ukończeniu którego uzyskam międzynarodowy certyfikat z zakresu mikropigmentacji medycznej . Ponieważ jednak ne jestem w satanie przebywać w USA ponad pół roku , usyskałam zgodę na wykonanie potrzebnej do tego ilości zabiegów w Polsce , a dokumenatację fotograficzną i filmową przedstawiać na seminariach i egzaminach.Nie obiecuję złotych gór , ale obiecuję , że dołozę wsszelkich starań , aby zabiegi wykonać najlepiej jak potrafię. Koszt zabiegu to koszt kardzridży ( ok.50 zł/szt) - w zależności od powierzchni będę musiała uzyć od 2-6 szt oraz bezpośrednie koszty zabiegu - 50 zł . W szczególnych , powtarzam , w szczególnych przypadkach przy większych powierzchniach dojdą koszty pigmentu - 200 zł . Muszę uzyskać zgodę na zabieg Państwa lekarza prowadzącego - będę z nim w stałym kontakcie .Zabiegi będą również konsultowane z wykładowcami w Stanach . To długotrwały proces - 2 - 3 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych . Efekt utrzymuje się 0d 3 do 5 lat .W polsce nie jest to metoda znana , ale na świecie od dawna pomaga się w ten sposób ludziom z przebarwieniami , bliznami , kobietom po masektomii .Jeżeli ktoś z Państwa zechce zaryzykować - zapraszam !:-)
M.Massri
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Wto 26 Sty, 2010 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martusia33 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 26 Sty, 2010 20:31   

Brzmi interesująco, ale czy można dobrać pigment idealnie do koloru skóry, która zmienia się choćby latem, gdy się opalamy i co z osobami u których plamy powoli się powiększają ? Czy później barwi się tylko ubytki ? Czy to jest bolesne ? Pozdrawiam
 
 
massma 

Dołączyła: 26 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: Wto 26 Sty, 2010 23:07   

witam !
na razie dwa zdjęcia . doślę więcej . idealnie dobrać jest bardzo trudno . niestety , z opalaniem są problemy - promienie uv powoduą szybsze blaknięcie barwnika - trzeba uzywać kremów z filtrem .Ale to i tak lepsze niż kamuflowanie kryjącymi pudrami i podkładami . Zresztą , jezeli efekt zabiegu jest zadowalajacy , po jakimś czasie można pigment wprowadzić głębiej (oczywiście po konsultacji z lekarzem i testach za niewielkiej powierzchni).Wtedy efekt utrzymuje się znacznie dużej.

[ Dodano: Wto 26 Sty, 2010 23:25 ]
Nie mam wprawy w umieszczaniu postów , więc mogą się powtarzać . Nie , nie boli . Barwnik jest wprowadzany w naskórek . Podczas zabiegu na bieżąco używamy znieczulaczy. Dla bardziej wrażliwych można zastosować znieczulenie miejscowe , ale naprawdę nie ma potrzeby . Jeżeli odpowiednio dokładnie i precyzyjnie wprowadzamy pigment , kamuflaż jest jednolity . Bywa niestety tak , że skóra nie przyjmuje pigmentu
w jednakowy sposób i na to nie ma rady . Zapigmentowanie takiego fragmentu trwa ok 4-5 godzin. Czasem robi się to etapami - naruszony , opuchnięty naskórek odrzuca pigment . Trzeba dużej wprawy z jednej strony i cierpliwości z obu stron . Pozdrawiam
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 27 Sty, 2010 08:37   

dla mnie to patrzac na zdjecia wyglada sie dalej jakby sie mialo plame, ale troche inna. wczesniej byla biala pozniej po zabiegu widac ze sie odroznia.

najlepszym sposobem jest chyba szukanie dla siebie lekarstwa i wiara, ze sie zrepigmentuje. ten zabieg to cos podobnego jak tatuaze w miejscu bialych plam.
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Śro 27 Sty, 2010 14:55   Re: Mikropigmentacja

Co masz na myśli pisząc "miedzynarodowy certyfikat". Czy Stany Zjednoczone mają jakis szczegolny przywilej w nadawaniu miedzynarodowych certyfikatów ? A dlaczego nie medzygalaktyczny certyfikat ?
 
 
alenda 


imie: Olcia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 134
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010 15:13   Re: Mikropigmentacja

slavo napisał/a:
Co masz na myśli pisząc "miedzynarodowy certyfikat". Czy Stany Zjednoczone mają jakis szczegolny przywilej w nadawaniu miedzynarodowych certyfikatów ? A dlaczego nie medzygalaktyczny certyfikat ?


jedne certyfikaty są ważne np tylko w Polsce czy europie, np mój certyfikat z kosmetyki obejmuje kraje unuijne, a w nieunijnych już bym nie mogła na nim pracować
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo