Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
witajcie!
Autor Wiadomość
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Sob 20 Lis, 2010 12:33   

i jak sprawuje sie maśc?
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 21:57   

nie sprawuje się, niestety

po 2.5 tygodnia przestałam stosować i chyba już nie zacznę

wydawało mi się, że w jednym miejscu coś się ruszyło, ale to raczej tylko złudzenie
muszę w końcu zacząć robić zdjęcia, żeby mieć pewność

a że czułam się ostatnio niezbyt dobrze, postanowiłam to zwalić na maść i przestać jej używać
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Śro 24 Lis, 2010 12:30   

oj to niedobrze.... no jak widać nie każdemu służy ta maść... ja jestem ciekaw kiedy mi się znów zaczną powiększać te moje plamki.... ale w sumie postanowiłem olać już to bo aż tak mi to nie przeszkadza....
moj wyprysk na ręce jaki dostałem,( najprawdopodobnie jestem uczulony na metal.. w przyszłym tygodniu idę na badania alergiczne...) uświadomił mnie ze bielactwo to pikuś nie swędzi itp... a wyprysk jak mi wywaliło na łapie to myślałem ze się załamie.. przez miesiąc non stop powraca i swędzi, później to szczypie... gdy się zagoi to znów powraca:/.... więc jak się okaże ze to uczulenie na metal to co radzicie zrobić? bo nie bardzo wiem? gdyż pracuje w hucie i tam mam ciągły kontakt z metalem :/ a mam umowę na stałe...
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Czw 25 Lis, 2010 00:50   

hmmm ,

wiesz ile setek tysiecy ludzi chciało by miec umowę na stałe w HUCie :) i to jeszcze w Italy ( jak dobrze pamiętam... ) . .... marzenie :)

pozdro :>
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Czw 25 Lis, 2010 08:29   

to nie zwracaj na nie uwagi,a nie będą się powiększać, jeśli masz dobrą prace to po co ja zmieniać ,poproś np o zmianę działu wiem to huta i w większości ma się styczność z metalami ale spróbuj może się uda i noś rękawiczki bawełniane,a na nie nakładaj robocze, pij wapno,no i pewnie dostaniesz jakiś antybiotyk i maść na to uczulenie, tylko pod żadnym pozorem tego nie drap jak swędzi ponieważ rozprzestrzeni Ci się to, maść nagietkowa łagodzi podrażnienia z tym związane i nie swędzi wtedy skóra.pzdr
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Czw 25 Lis, 2010 08:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Czw 25 Lis, 2010 11:12   

ooooo dzięki za info ;)
właśnie wróciłem od dermatologa... przepisała mi maść robioną w aptece.. tak jak by na zamówienie... no i antybiotyk...
zobaczymy co z tego wyniknie.. aha i tydzień L4 :P
lekarka powiedziała mi puki co z takim mocnym wypryskiem nie mogę iść na testy alergiczne.. muszę poczekać aż wyleczę to..
chyba zrobię tak jak radzicie ze pogadam z kierownikiem działu o zmianie stanowiska... nie wiem może do kontroli by mnie przenieśli miał bym spokój a styczność z metalem niewielka...
co do tego wyprysku to bardzo możliwe ze to nie uczulenie na metal ale jakiś związek w chłodziwie... gdyż pracuje na przecinarce taśmowej i tam jest dosyć duży kontakt z chłodziwem.. wiem jedno... albo to chłodziwo albo metal... innej opcji nie ma i jest to na pewno związane z moją pracą bo przez weekend udaje mi się to ustrojstwo podleczyć zaś w trakcie tygodnia powraca...
co do niedrapania kiedy swędzi.. staram się ;) ale przez sen nie można się kontrolować :/
lekarka powiedziała ze mam tą maść stosować.. podobno mocno jest nieprzyjemna(pewnie o zapach chodzi) i mam obrać na noc rękawiczki o_O za tydzien do kontrolo jak nie bedzie polepszenia to chyba tylko szpital zostaje :/

nakpotan
huta jest w Chorzowie i nie jest kolorowo :P
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Czw 25 Lis, 2010 11:49   

jeżeli o mnie chodzi, to nie szkodzi, chyba znalazłam coś, co działa, ale na razie nic nie powiem, żeby nie zapeszać ;p
w każdym razie jest repigmentacja, ale nie wiem, czy od tego CZEGOŚ, czy po prostu od lampy, mam nadzieję, że nie

wapno w kwercetyną jest dobre
poza tym bawełniane rękawiczki pod robocze to bardzo dobry pomysł, możesz spróbować zasypywać ręce łagodzącą zasypką dla dzieci
kiedy miałąm wielkie problemy z alergią, dermatolog zapisała mi diprobase http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Diprobase mówiła, że to powleka skórę taką warstewką, która zabezpiecza przed dostępem alergenów, możesz też spróbować

i kosmetyki z iwostinu albo babydream (dla dzieci w rossmanie, kiedyś chyba już o nich pisałam)

w kwestiach alergii jestem weteranem, więc jak masz jakieś pytania, to śmiało
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Czw 25 Lis, 2010 21:13   

no dzięki dzięki najpierw postaram się wyleczyć tym czym mi przepisał dermatolog... jak wyleczę to będę zapobiegał waszymi sposobami ;)

dzięki wielkie za pomoc i dodanie otuchy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo