To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Terapie naturalne - Korzeń imbiru

blabla - Śro 24 Sie, 2011 17:27
Temat postu: Korzeń imbiru
Witam,

Zakładam ten temat, bo od około 2miesięcy stosuję sok z korzenia imbiru na plamy bielacze. Dowiedziałem się o tym, ponieważ czytam często vitiligocover.com i tam jedna kobieta stosowała sok z imbiru na plamy bielacze. Po 2 tygodniach wystąpiła u niej repigmentacja na dłoniach. Według tego, co wyczytałem w internecie można stosować korzeń imbiru na dwa sposoby:
1. sok z imbiru - zgniatasz kawałek na miazgę wyciskasz sok i smarujesz plamy
2. kroisz plastry z korzenia, które przykładach na plamy bielacze, według info powinno się je trzymać aż wyschną, ale mnie np. na twarzy piekło bardzo, na nogach już nie.
Stosuję pierwszą metodę, czasami potem dokładam drugą. Na początku, szczególnie na twarzy piekło mnie niesamowicie :P imbir pobudza krążenie. Po posmarowaniu w kącikach ust plamy robią borodowo czerwone, potem koloryt wraca normalnie w przypadku plam bielaczych. Trzeba uważać na oczy, bo imbir jest mega piekący.
Co do efektów, to mam wrażenie że niektóre miejsca się repigmentują, postaram się dorzucić fotki z miejsc gdzie smaruję imbirem. Ale jeszcze poczekam i nadal to stosuję. A Wy próbowaliście soku z imbiru ? W necie możecie wyszukać na googlach wszystko o imbirze - ginger root to nazwa angielska.
Pozdrawiam

Ulencja - Czw 25 Sie, 2011 10:17

korzen imbiru działa rozgrzewająco,dlatego piecze.
Agucha - Czw 25 Sie, 2011 13:52

a czy sproszkowany imbir, zmieszany np. z jakąś wazeliną (taka forma maści) też byłby skuteczny? czy tylko świeży?
blabla - Czw 25 Sie, 2011 14:42

raczej do tego nadaje się tylko korzeń naturalny imbiru. sproszkowany raczej nic nie da, bo tam więcej chemii niż imbiru. z sproszkowanego nie zrobisz soku. miałem na myśli w oparciu o korzeń a nie proszek. i sok, a nie okład z wazeliną.
Agucha - Pią 26 Sie, 2011 10:52

jestem laikiem w tych sprawach :wink: dlatego pytam
miałam osobiście kiedys kontakt ze sproszkowanym imbirem i czytając jego skład wynikało, iż jest to "czysty" imbir - używałam go wówaczas do herbaty aby była bardziej rozgrzewająca

bardzo ciekawa jednak jestem wyników Twojej kuracji, życzę powodzenia :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group