To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Badania naukowe - Kolor oczu, a vitiligo- artykuł

Lelo3008 - Pi± 12 PaĽ, 2012 10:01
Temat postu: Kolor oczu, a vitiligo- artykuł
Kto¶ może powie, że denny pseudo artykuł z wp.pl, ale mi daje do my¶lenia. Jak ma się kolor oczu do vitiligo? Generalnie nie zgodzę się z tym co przeczytałem. U mnie wszyscy znajomi z vitiligo maj± niebieskie oczy, w tym ja i mój brat. Link do artykułu:

http://facet.wp.pl/kat,10...ml?ticaid=1f549

pozdrawiam i trzymajcie się ciepło!

Karolak - Pi± 12 PaĽ, 2012 10:29

Ja mam zielone oczy i mam bielactwo :)
sl8er - Pi± 12 PaĽ, 2012 11:23

na stronie vitiligosupport.org mozesz jak kazdy sciagnac formularz i go wypelnic... jednym z pytan jest kolor oczu...

jak wiadomo ludzie o ciemnym kolorze oczu maja zwykle i ciemna karnacje... bardziej widoczne jest wtedy bielactwo... maja oni wieksza motywacje do wyslania formularza... porzadne badania powinny wyluskac chorych z calkowitej populacji... ´tutaj juz na wstepie mamy powazny blad bo pacjenci selekcjonuja sie sami... kryterium jest w tym przypadku motywacja... ten watek z kolorem oczu byl podany dla prasy codziennej tak aby brzmialo to ciekawie... wyslalem mejla do vitiligosupport ze troche ,,lipa,, z ta ciekawostaka... i co ciekawe przyznali mi dyplomatycznie racje twierdzac ze tego typu badania maja zwykle wiele ograniczen... ale ten kolor oczu mozna olac, nie o to chodzilo w tych badaniach... pies jest pogrzebany w wynikach tych badan... na moje rozumowanie te nikle roznice miedzy grupa kontrolna a pacjentami odpowiadalyby temu jakbysmy wzieli przewage ludzi o ciemnej karnacji i porownali ja z grupa losowa... miedzy innymi wyszla im ,niewielka roznica przy genie kodujacym tyrozynaze

Dawid - Pi± 12 PaĽ, 2012 13:34

Ja również mam zielone oczęta ;-)
Iwonka - Pi± 12 PaĽ, 2012 15:29

ja też mam niebieskie oczy ze skłonno¶ci± do przechodzenia w zielony odcień i tak w kółko :)
Gallus - Pi± 12 PaĽ, 2012 17:42

ja mam br±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±z ;)
JAGODA57 - Pi± 12 PaĽ, 2012 18:40

Ja mam br±zowe oczy,ciemn± karnację i bielactwo... :cry:
Anja - Sob 13 PaĽ, 2012 10:01

Ja też mam br±zowe oczy, ale jasn± karnację.
Zreszt±... I tak na co dzień noszę kolorowe soczewki :grin:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group