To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Sposoby leczenia - moj przebieg choroby

User2645 - Pią 10 Sty, 2014 21:46
Temat postu: moj przebieg choroby
Hej wszystkim!

Niedawno się przedstawiałam. Ale dostałam radę od kolegi z forum by zrobić to raz jeszcze z krótką historią i odpowiedziami na pytania. - posłuchałam się :)

Więc, jestem Daria, mam 20 lat, bielactwo mam odkąd pamiętam, jednak mówię tu o dzieciństiwe, nie mam go od urodzenia.

Leczyłam się na wiele sposobów. Jedynie naświetlania lampą UVB 311 wykazały pozytywne zmiany. (w załączniku moje efekty) wspomagane były one witaminkami od znienawidzonej przez Was p. Bourion :)

Jeśli chodzi o mój styl życia to na pewno jest on stresujący i nie posiadam żadnej diety. (chyba pora to zmienić?:) )

Pora na moje odpowiedzi. Proszę Udanę o 'diagnozę' i pomoc :)

Układ pokarmowy
1. Czy występują przelewania w żołądku?
nie
2. Czy występują bóle w obrębie brzucha po jedzeniu?
nie
3. Czy występują rozwolnienia lub zatwardzenia?
nie
4. Czy występują zgagi refluks żółciowy?
nie
5. Czy rano zapach z ust jest nieprzyjemny?
normalny
6. Czy ślina ma nieprzyjemny zapach (polizać dłoń i powąchać)?
Normalny
7. Czy wydalanie jest regularne (codziennie o konkretnej godzinie itp.)?
tak regularnie
8. Czy po wydalaniu pojawia się nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu?
W normie
9. Czy występuje dużo gazów?
nie
10. Jak często się odżywiasz i jakie duże porcje zjadasz?
nieregularnie, brak diety
11. Czy kał ma naturalny kolor czy występują w nim krew lub żółte lub zielone lub innego koloru smugi?
naturalny
12. Czy masz albo miałaś kamienie żółciowe?
nie

Reakcje skórne
13. Czy na skórze występuje trądzik lub inne wysypki ropne?
nie
14. Czy skóra jest sucha czy tłusta?
mieszana
15. Czy jest łupież?
nie, nigdy nie miałam
16. Czy wypadają włosy?
Nie
17. Czy pięty są popękane lub niszczone?
nie
18. Czy występuje skłonność do siniaków?
tak
19. Czy występują na brzuchu plamki krwi?
nie
20. Czy występują jeszcze jakieś inne choroby skórne?
nie, kiedyś podejrzewano atopowe zapalenie skóry
21. Czy okresowo nie występują afty lub inne rany w ustach?
nie
22. Czy występuje okresowo opryszczka lub czyraki?
raz
23. Jak się golisz to łatwo się ranisz (kobiety np. nogi a mężczyźni twarz)?
nie
24. Czy występują bóle migrenowe głowy?
nie
25. Czy występują bóle w obrębie pleców?
tak, po ćwiczeniach
26. Czy pojawiają się bóle ucha ?
nie
27. Czy pojawiają się bóle stawów?
nie
28. Czy występuje coś takiego jak zimne dłonie?
tak
29. Czy jest Ci zimno wtedy kiedy innym nie jest zimno?
nie
30. Czy jest niskie ciśnienie?
nie
31. Czy był wycinany migdał?
nie
32. Czy występuje cukrzyca?
nie
33. Jakie inne choroby występują lub występowały?
nie


Odżywanie
34. Czy często spożywasz takie produkty jak: produkty zbożowe, mleko ze sklepu, produkty typu instant, używki (kawa, alkohol, papierowy), parówki , chipsy , chrupki, soki w kartonach, wody słodzone, chińskie zupki, Fast food’y ?

Białe pieczywo, ser, mleko, kawa – codziennie
Alkohol, papierosy – okazjonalnie
Fastfoody, batony, chipsy, zupki chinskie - rzadko


35. Czy jadasz śniadania, obiady, kolacje?
tak
36. Czy obiad jest dwudaniowy?
nie
37. Jak wygląda ogólnie odżywianie w ciągu dnia i co jest jedzone największych ilościach?
pieczywo z wedlina/serem, warzywa, owoce, makaron, ryz, kurczak

38. Czy jadasz wszystkie rodzaje mięs?
glownie mieso z kurczaka
39. Czy zjadasz tłuste potrawy i jak często?
nie
39. Czy w ciągu dania czujesz się mocno zmęczona i wtedy być się położyła?
nie
40. Kiedy byłaś ostatni raz szczepiona i czy się szczepisz okresowo?
41. Czy układ moczowy pracuje prawidło (brak bólu, wydzielin ropnych)?
tak
42. Czy występują męty (kurz pływający w polu widzenia) w oczach?
nie
43. Czy cholesterol jest prawidłowy
tak
44. Czy w jakiś badaniach wyszły jeszcze jakieś nieprawidłowości?
wszystko ok
45. Czy występują problemy z tarczycą?
Nie
46. Co jeszcze nie działa prawidłowo w organizmie?
nadpotliwosc
47. Jakie leki i preparaty zażywasz?
hormonalne, Wit b12, Wit c, cynk
48. Czy stosowałaś antybiotyki?
jak byłem chory wiadomo ze tak, obecnie zdrowy
49. Czy w ciągu dnia czujesz mocne zmęczenie i potrzebę snu. Jak często.
tylko po ciezkim dniu

Jeszcze raz wytrwałości!

Udana - Sob 11 Sty, 2014 15:59

Jesteś Daria czy Darek...bo czasem odpowiadasz jak chłopak a czasem jak dziewczyna... :wink:

1. Gdzie masz plamy i od jakiego miejsca się zaczęły?

2. Odpowiedź - w normie - nie jest odpowiedzią, moja norma może być zupełnie inna niż Twoje. Zatem tam gdzie odpowiedziałaś "w normie" odpowiedz opisowo bardziej.

3. Czy często chorowałaś w dzieciństwie i na co?

4. Szczepienia? Nie odpowiedziałaś o szczepieniach.

5. A plomby amalgamatowe masz?

6. Jak często pijesz herbatę? kawę?

7. co to za hormony i od kiedy je bierzesz?

Jak na razie widzę tylko bardzo złe jedzenie i problemy z krążeniem, ale dopowiedz jeszcze to o co Cie proszę i postaram Ci odpowiedzieć, to co Jan odpowiadał w takich przypadkach.

User2645 - Sob 11 Sty, 2014 17:31

Napisalam przecież, że nazywam się DARIA. pytania mam skopiowane od kolegi z forum, niektóre odpowiedzi się zgadzały więc czasami zostały końcówki typu: chorowałEM.

Ad 1.
plamy mam na powiekach, dookoła ust, dłonie, łokieć, biodra, uda, kolano, stopa, pośladki, miejsca intymne.
(miałam na plecach w odc. lędźwiowym i więcej na udach, które udało mi się wyleczyć)
nie wiem która była pierwsza gdyż byłam nieświadomym dzieckiem, moja mama również nie jest pewna. Najprawdziwsza teoria to albo dolny odcinek pleców albo kolano.

Ad 2.
5. Czy rano zapach z ust jest nieprzyjemny?
normalny - nie
6. Czy ślina ma nieprzyjemny zapach (polizać dłoń i powąchać)?
Normalny - nie
8. Czy po wydalaniu pojawia się nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu?
W normie - u nikogo raczej nie pachnie różami... nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie.

Ad 3.
alergie na owoce cytrusowe, mleko, pomidory, sierść. częste przeziębienia.

Ad 4.
mam wszystkie obowiązkowe szczepienia, niestety nie znam dat. nie szczepię się okresowo.

Ad 5.
nie mam.

Ad 6.
przynajmniej raz dziennie. ogólnie - dużo.

Ad 7.
tabletki antykoncepcyjne, od 2 lat.

Udana - Sob 11 Sty, 2014 23:45

Trochę przemyślałam Twój przypadek i poczytałam Jana, na oko nie masz dolegliwości wskazujących na candidę, czy nieszczelność jelit, masz słabe krążenie, co wskazywałoby na przenikanie toksyn do krwi... jesli są we krwi musiały być nieszczelne jelita...

To albo mało mi opisałaś albo objawy są utajnione...ale pasuje do Ciebie z powodu tych alergii i częstych przeziębień w dzieciństwie ten wpis Jana:

Cytat:
Uszkodzona tkanka po infekcji – uszkodzenie trwałe spowodowane oddzieleniem się naskórka (już nie musi być komórek tucznych) 
Ciągła reakcja immunologiczna miejscowa – wydzielanie tryptazy przez komórki tuczne. 


tę dużą ilość plam można tłumaczyć tym:

Cytat:
Masz dużo palm bo twój problem wynika z stanu ogólnego, gdzie organizm produkuje duże liści przeciwciała na różne tkanki które są uszkadzane przez niewydalone toksyny bakteryjne i wirusowe. 
Odstawienie fluoru zatrzyma powiększanie i przybywanie plam


Ty nie piszesz o astmie, ale te alergie mogły spowodować spustoszenie:

Cytat:
Astma to ewidentny nadmiar wapna i fluoru w organizmie – spożycie dużej ilości nabiału + infekcje to powoduje produkcje dużej ilości przeciwciał i powstawania plam w innych częściach organizmu niż twarz


W Twoim wypadku powinnaś zacząć od wywarów z cebuli, to może pobudzi organizm i zaczniesz mieć objawy, które wskażą co dzieje sie w organizmie, ze jest tyle plam.

Cytat:
1. Robisz wywar z łusek cebul (z 3 do 4 cebul) + 1 główka czosnku (łuski i środek nic nie wyrzucamy). Do tego może dodać 1 marchewkę trochę pietruszki, pora. Chodzi o produkty z targowiska nie opryskane lub niewiele pryskane. Kroisz to wszystko i przygotowujesz wywar. 
Zagotowujesz 1 – 1,5 litra wody i do gotującej się wody wsypujesz całość na 1 minutę (nie więcej). Po minucie odstawiasz to i czekasz aż się zaparzy. Powstaje wywar, który syn pije przez cały dzień. Chodzi o tego aby wypił tego około od 0,5 do 1 litra dziennie. Dorośli do od 1 litra do 1,5 litra dziennie. 
To mocno pobudzi organizm do rożnych reakcji w miejscach w których występują defekty. 
Dodatkowo jeżeli dodasz do tego pasternak to zadziałasz bezpośrednio na melanocyty. Związki z pasternaka pobudzają melanocyty do produkcji pigmentu. 


A poza tym standardowe postępowanie:

Cytat:
Dlatego postępowanie zawsze jest takie: 
I. W pierwszej kolejności trzeba odciąć przyczynę problemów. W tym przypadku fluor i dla pewności glin i chlor. 

W jedzeniu fluoru jest o wiele za dużo dlatego należy sprowadzić ilość spożywanego fluoru do minimum. 

Konieczne dla zmniejszenia fluoru 
1. Pasta do zębów tylko bez fluoru. 

2. Całkowite zaprzestanie picia jakiejkolwiek herbaty - jedynie herbaty z suszonych owoców (to nie mogą być herbaty o smaku owocowym bo to zwykła herbata z aromatem) 

3. Ograniczenie kawy do 1 dziennie. 

4. Nie stosowanie leków s fluorem, maści z fluorem. 

5. Nie jedzenie mięsa oddzielanego mechanicznie od kości - zawierają podwyższony poziom fluoru ze względu na zanieczyszczenia cząsteczkami z kości. 

6. Nie gotowanie na teflonowych patelniach i naczyniach - teflon zwiększa stężenie fluoru w żywności w czasie gotowania. 

7. Unikanie wody mineralnej z dużą zawartości fluoru np. Augustowianka 

Konieczne dla zmniejszenia glinu 

1. Tak samo jak z herbatą 

2. Zaprzestanie używania kosmetyków z glinem - wszystkie antyperspiranty, duża ilość maści itd 

Konieczne dla zmniejszenia chloru 
1. Gotowanie wody w czajniku elektrycznym jest za krótkie aby z wody został usunięty chlor. Dlatego czajnik elektryczny to wynalazek, który ma negatywny wpływ na organizm. Aby usunąć chlor trzeba gotować wodę od 5 do 15 minut albo odstawić ją na 24 godziny. Chlor na błony działa podobnie jak fluor. 

II. Usuwanie nagromadzonego fluoru z organizmu - stosuje się tylko u dorosłych (u dzieci się nie stosuje) 

1. Na początek stosuje się standardową suplementacje borem aby sprawdzić reakcje organizmu. Po miesiącu można zwiększyć suplementacje w zależności od reakcji organizmu. 

Przy takiej suplementacji organizm reaguje chorobami jak się oczyszcza a nie, że mu się od razu poprawia. 

Dla wszystkich 
1. Należy wspomagać działanie wątroby i nerek - do tego można użyć ziół stosowanych przez KatarzynaS. Na jej dziecko działają więc powinny działać na większość. 
KatarzynaS napisał/a: 
Mój syn pije również zioła: 
Skrzyp polny – nerki, zwiększenie wydalania związków toksycznych rozpuszczanych w wodzie, poprawa pracy nerek 
Korzeń łopianu – działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, wspomaga działanie wątroby, nerek, wpływa na choroby układu pokarmowego 
Macierzanka – działanie przeciwzapalne, poprawa działania układu pokarmowego 
Babka lancetowata – działa leczniczo na stany zapalne układu pokarmowego i układu moczowego 
Krwawnik – przeciwzapalny, leczy wrzody układu pokarmowego 
Drugi zestaw po trzech miesiącach 
Dziurawiec – schorzenia wątroby, działa również na tkankę nerwową, 
Bratek – pomaga w przeminie materii, wiąże toksyny i ułatwia je wydalać 
Kocanka – pobudza wątrobę do wydalania żółci, pobudza wydalanie soku żołądkowego 
Mniszek – znowu zioło które głównie działa na drogi żółciowe, 
Owoc bzu czarnego – działanie przeciwzapalne, moczopędne, odtruwanie organizmu. 



No i oczywiście dieta u Ciebie wydaje się kluczowa:

- zrezygnuj z kurczaków chyba, że masz wiejskie kurczaki
- jedz dużo jajek - od szczęśliwych kur
- jedz mięso z pewnego źródła
- jedz dużo tłuszczów zwierzęcych i oliwę z oliwek
- nabiał 0% - tylko masło i śmietana 30% ale wiejska niepasteryzowana i niehomogenizowana
-glutenu 0%
- żadnych polepszaczy, ulepszaczy, chemii, konserwantów
- dużo warzyw
-kasza jaglana i gryczana
- jedzenie świeże, nie półprodukty, nie śmieciowe jedzenie
- przeglądnij też dietę antyhistaminowa u Ciebie może być kluczowe znaczenie

Czyli standard w skrócie

1. Eliminacja - fluor, glin ,
2. Dieta
3. Wywary z cebuli
4. Zioła
5. Bor
6. Naświetlane, działanie na plamy

Każdy krok należny wykonywać spokojnie, powoli, obserwując organizm i nie przyspieszając.

Cytat:
podstawowe warunki, które są najważniejsze: 
1. Jeżeli ktoś nie rozumie tego co piszę albo nie jest pewien własnego powstępowania to nie powinien robić nic z tego co piszę. 
2. Jeżeli pod wpływem czegokolwiek co się stosuje ktoś czuje się gorzej to zawsze przerywane są wszystkie terapie, aż organizm zacznie normalnie funkcjonować. 
3. Oczyszczanie i terapie wzmacniające nie działają jak lekarstwa, czyli nie wystarczy zażyć i od razu jest się zdrowym. 
4. Jeżeli chcemy naprawić cały organizm to robimy to powoli i nie stosujemy kilku terapii na raz. 
5. Zawsze zaczynamy od zmiany odżywania a dopiero po tym można myśleć o dalszych działaniach. 
6. Zawsze zaczynamy od poprawy pracy wątroby i nerek (kilka miesięcy) a dopiero potem można się oczyszczać. 
7. Jeżeli podaje jak coś zastosować to można to zastosować wtedy kiedy organizm nie ma gwałtownych reakcji ani infekcji. 
8. Brak stosowania się do tego co napisałem wyżej może spowodować, że terapie mogą być szkodliwe zamiast pomocne. 



No i tak na marginesie...w moim WC może nie pachnie różami... ale stolec nie śmierdzi, ma neutralny zapach.
W zdrowym organizmie nic nie śmierdzi, nic nie gnije, bo wszystko pracuje wchłania się i wydala zgodnie z planem :wink:
wielu tego pojąć nie może...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group