To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Inne tematy - Depilacja laserowa a bielactwo

Francesca - Czw 07 Cze, 2007 12:46
Temat postu: Depilacja laserowa a bielactwo
Hej! Ostatnio tak sobie pomyslałam, ze zbliża się lato i gdybym sobie uzbierala trochę kasy to wydepilowałabym sobie nogi laserowo. :razz: Ot tak, żeby mieć spokój chociaż na kilka tygodni. A tu okazało się, że osoby z bielactwem nie moga tego robić. Czy ktoś zna dokładna, wyczerpująca odpowiedź dlaczego tak jest? Mnie się wydaje, że to dlatego żeby nie pobudzać nadmiernie skóry , ale nie znam żadnych szczególów. Jak ktos wie to piszcie. No cóz, a mnie pozostają tylko woski i inne.... hehe :roll:

naprawde nikt nie wie? :(

Zygcia - Sob 09 Cze, 2007 20:52

Kurcze głupota mi sie to wydaje ..Francesca a kto Ci to powiedział ze nie mozna, pewnie ta pani od laserów ? ;> a nie powiedziała nawet troche czemu nie mozna ?

tez bym chiała sobie laserowo usunac włoski :/

a tak sobie pomyslałam, ze słyszałam chyba od dermatologa warszawskiego, ze repigmentacja zaczyna sie od miejsca gdzie rosnie włosek najczesciej..? moze to ma z tym zwiazek

a moze to poprostu niewiedza tej osoby, ktora Ci to powiedziała ..moze nie wie co to jest i nie chce ryzykowac

pozdrawiam

kasia - Sob 09 Cze, 2007 22:03

Wiem ze cialo nie moze byc opalane na dlugo przed zabiegiem moze to ma zwiazek z tym ze nie po lampach a moze to ze nasza skora czesto w miejscach urazu traci kolor:) i ryzyko powstania nowych plam :)
Francesca - Nie 10 Cze, 2007 08:43
Temat postu: Hej dziewczyny
W sumie, nikt mi tego nie powiedział, ale raczej napisał... Patrząc po stronach internetowych wszelkich zakladów kosmetycznych, tych małych i większych, wypisane są tam przeciwskazania do depilacji laserowej i zawsze widnieje tam bielactwo. I to mnie wlasnie zastanawia najbardziej dlaczego. Chyba trzeba będzie poczekać na Czesia, albo zwyczajnie zadzwonić do tych gabinetów i zapytać dlaczego. A może jakiś lokalny dermatolog wie? :?

edytuję znowu bo coś znalazłam:

"Przeciwwskazaniami do epilacji laserowej są:

* wykonanie zabiegu podczas kuracji substancjami fotouczulającymi tj. wit. A i jej pochodne, niektóre antybiotyki (tetracykliny, cytostatyki). Może to doprowadzić do poważnych poparzeń
* opalona skóra, która będzie podczas zabiegu pochłaniać zbyt dużą dawkę energii i może dojść do trwałych przebarwień. Dlatego najlepiej epilację laserową wykonywać od późnej jesieni do wczesnej wiosny- 3-4 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania
* ostre zapalenia skóry, zmiany alergiczne, otarcia, trądzik różowaty, bielactwo (oczywiście jeśli występują w rejonie działania światła lasera)."

Czyli jest dobrze. :-) Akurat nogi mam mało splamione. Buźki

kasia - Nie 10 Cze, 2007 09:54

"Nadmierne owłosienie stanowi znaczny problem kosmetologiczny, a dostępne metody jego usuwania są mało skuteczne i czasochłonne. Trudność w uzyskaniu pełnego efektu wynika z asynchronicznego cyklu wzrostu włosów u człowieka, który obejmuje trzy fazy: anagen, katagen i telogen. Tylko włosy będące w fazie anagenu zawierają wystarczającą ilość barwnika melaniny, która pozwala na skuteczne ich usunięcie. Podczas fotoepilacji energia lasera działa bezpośrednio na melaninę, która ma zdolność absorbcji energii lasera. W mieszku włosowym dochodzi do reakcji termicznej, a co za tym idzie do jego odparowania. Zazwyczaj epilacja laserowa jest nieskuteczna w przypadku jasnych i rudych włosów, które zawierają znacznie mniejszą ilość barwnika, ale MYDON dzięki szczególnym własnościom fizycznym umożliwia depilację nawet jasnych włosów. Zabieg trzeba powtórzyć od 3 do 6 razy. Niestety włosy rosną naraz w różnych fazach i zabieg trzeba powtarzać w odstępach 2-3 miesiecznych. Trwała likwidacja zbędnego owłosienia wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów, ale efekt zadowalający można osiągnąć już po 3 zabiegach. Zabiegi są bezpieczne i bezbolesne, nie wymagają stosowania leków przeciwbólowych. "znalazlam :na tej stronie http://www.laseroterapia....n.php?m=14&id=8
Francesca - Nie 10 Cze, 2007 20:42

Cóz za wyczerpująca odpowiedź. Faktycznie - osoby z siwymi wlosami i rudymi mają jakieś problemy z depilacją laserową. Ale nie skojarzyłam oczywiście :) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!!! :)
ania25 - Pon 11 Cze, 2007 22:02

To wszystko zalezy od rodzaju lasera generalnie chodzi o to ze u nas odpadaja zabiegi laserem diodowym
malibu - Pon 23 Sty, 2012 08:15

hejka,
temat stary ale moze dopiszę swoje przemyslenia:osoby z bielactwem nie powinnym poddawać sie depilacji laserowej bo:
- najwazniejsze to to że, włosy na bielaczej plamie sa białe więc efekt depliacyjny żaden,
- z tego co wyczytałam tu, na forum, to repigentacja rozpoczyna sie własnie od mieszków włosowych więc to by oznaczalo ze jeśi ich nie ma (bo laser je zniszczyl) do repigmentacja jest niemozliwa?!

A teraz teoria przewrotna ...a moze jeśli na zdrowej skorze zniszczymy laserem
mieszki wlosowe to tam już nam plama bielacza nie grozi????????!!!!!!! :roll: :cool:

A może jest wręcz odwrotnie ...depilujemy zdrową skóre i bach , po 5 latach tracimy tam pigment i co ...brak mieszków wlosowych = brak mozliwosci repigmentacji?!!

Hmmm,tylko jedno mnie stanawia, zdrowa skóra mimo depilacji zachowuje swój bawnik , ba, oplala sie po ekspozycji słonecznej , jak więc to się dzieje jeśli brak mieszków włosowych :?: :!:

Podzielcie sie ze mna swoimi przemyśleniami :grin:

szanti12318 - Pon 23 Sty, 2012 08:59

nie na kazdej plamie wlosy sa biale.
malibu - Pon 23 Sty, 2012 09:05

szanti12318,zgoda,ale ja mowię jak do tego podchodzą kosmetolodzy wykonujący depilacje laserową , oni nie chcą miec reklamacji od klienta pt. mam włosy nadal :lol:
btw. co myslisz o pozostałych moich przemysleniach?

magdaza - Pon 23 Sty, 2012 16:56

A mnie powiedziano w gabinecie, że jeśli włoski nie sa białe to można sobie robić depilację.
Na własne ryzyko.
Niemniej ja nie będę ryzykować tyle kasy, żeby potem jednak nie było efektu...
Niestety kilka razy spotkałam się z lekkim "naciąganiem" w takich gabineteach, np. moja córka miała usuwane 2 kurzajki na stopie laserowo, ciągle kazali przychodzić na poprawki za parę tygodni, aby "na pewno wszystko usuąć". Byłyśmy chyba z 10 razy!. Każdy taki zabieg to stówa, a co gorsze nieprzyjemne dla dziecka, bo to jednak boli. W końcu się wkurzyłam i powiedziałam, że wolę jej to wyleczyć maścią.
I do teraz nie ma nic, wszystko zeszło.

malibu - Pon 23 Sty, 2012 17:14

magdaza napisał/a:
A mnie powiedziano w gabinecie, że jeśli włoski nie sa białe to można sobie robić depilację
czyli było to kontekscie skuteczności zabiegu :cool: , hmmm, ciekawe :biggreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group