To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Poznajmy się - Hej, hej, nastepna do kolekcji

vviola - Czw 11 Cze, 2009 21:14
Temat postu: Hej, hej, nastepna do kolekcji
Cześć witam wszystkich , na bielactwo choruję od 20go roku życia. Białe plamki mam na dłoniach, stopach i wokół ust. Mam śniadą skórę więc to schorzenie jest dla mnie bardzo kłopotliwe. Szczerze, to jak dotąd nie stosowałam żadnych leków bo dermatolodzy okreslali mój typ bielactwa jako mało rokujący na wyleczenie. Jednak w styczniu byłam u dermatologa w Bydgoszczy który specjalizuje się w bielactwie. Robi pszeszczepy skóry która zawiera melanocyty w miejsca odbarwione. Podobno daje to efekt, jednak skórę trzeba naświetlać i stosować leki. Ja na razie wypróbuję leki, potem zobaczymy co dalej. Cieszę się że was znalazłam. Będę zaglądać :)
mirinda - Czw 11 Cze, 2009 22:06
Temat postu: Re: Hej, hej, nastepna do kolekcji
vviola napisał/a:
Robi pszeszczepy skóry która zawiera melanocyty w miejsca odbarwione.


witamy! ile mniej więcej kosztuje taki przeszczep? możesz powiedzieć coś więcej? nie wiedziałam, że jest on już możliwy w Polsce

Ulencja - Czw 11 Cze, 2009 22:50

Przeszczepy wykonuje prof.Placek w Bydgoszczy. w Klinice Dermatologii.
vviola - Pią 12 Cze, 2009 21:20

No ja akurat byłam u dr Czaplewskiego w Poradni Dermatologicznej Przyklinicznej w Bydgoszczy.
Zabieg refunduje Kasa Chorych jesli macie aktualną legitymację ubesp. Za wizytę też nic nie płaciłam. Pozdrawiam : )

Bernadeta - Pią 12 Cze, 2009 21:30

Hej dziewczyny, czy możecie podać adres tej poradni dermatologicznej?
z góry Wam dziękuję
pozdrawiam

vviola - Sob 13 Cze, 2009 10:58

To jest ul. M. Skłodowskiej - Curie 9
mirinda - Sob 13 Cze, 2009 12:17

gdzie słyszałam, że trzeba mieć ok. 75% ciała w plamach bielaczych, aby móc taki zabieg zrobić... ale wydaję mi się to dziwne. Myślicie, ze to realne?
roxi - Nie 14 Cze, 2009 08:23

Hej witam wszystkich.Jestem nowa. :-) :-) :-)
nowy2009 - Nie 14 Cze, 2009 11:05

Witaj roxi w naszych szeregach
Bernadeta - Nie 14 Cze, 2009 23:14

mirinda napisał/a:
gdzie słyszałam, że trzeba mieć ok. 75% ciała w plamach bielaczych, aby móc taki zabieg zrobić... ale wydaję mi się to dziwne. Myślicie, ze to realne?



dzieki wielkie za info, Mirinda jezeli to co tu napisalas jest prawda to nie mam szans na ten zabieg :sad:

mirinda - Pon 15 Cze, 2009 16:38

nie jestem na 100% pewna, to akurat powiedziała mi mama, bo mówiła, że kiedyś czytała o tym artykuł, ja go nie widziałam, ale wydaję mi się to trochę dziwne
Czesiu - Pon 15 Cze, 2009 20:52

A ja za to jestem w 100% pewny, że taki zabieg przy zaawansowanym bielactwie (3/4 powierzchni skóry) jest niemożliwy do wykonania. Przeszczepy stosuje się właśnie w przypadkach niewielkich, stabilnych zmian - takich które się nie rozszerzają. Skórę się pobiera z innej części ciała i przeszczepia w odbarwione miejsce - jest to przeszczep autologiczny, czyli dawca i biorca to ta sama osoba. Skąd wziąć 75% zdrowej skóry, skoro normalna to 25%? - to jest pytanie retoryczne, nie odpowiadać i nie pisać, że się rozciągnie ;) Nawet przy odwróconych proporcjach byłoby to praktycznie niewykonalne, a już na pewno niepraktyczne i ryzykowne.
mirinda - Pon 15 Cze, 2009 22:04

dziękujemy za sprostowanie, w sumie nawet to logiczne :wink:
xmati6 - Pon 15 Cze, 2009 22:29

Warto byloby przedzwonic do tej kliniki i zapytac o szczegoly.
mirinda - Pon 15 Cze, 2009 22:41

noo warto, ale nikt z Was jeszcze nie miał takiego zabiegu robionego?
Czesiu - Pon 15 Cze, 2009 23:13

Miała Asia85, poczytaj Mirindo ten temat http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=386
vviola - Wto 16 Cze, 2009 22:45

Tak Czesiu, byłam w klinice w Bydgoszczy w styczniu i p. Czaplewski powiedział że mając zmiany bielacze na dłoniach, twarzy i stopach, kwalifikuję się na zabieg, z tym że muszę najpierw zastosować maść + naświetlanie żeby sprawdzić czy będzie jakaś reakcja skóry.
Był bardzo miły, i widać że zależało mu żeby zrobić ten zabieg, tylko oczywiście ja dałam ciała, bo musiałabym dojeżdżać do Bydgoszczy kilka razy w tygodniu na naświetlanie, bo u mnie w Pile żeby skorzystać z lamp musiałabym położyć się na oddziale dermatologicznym. Bez sensu... Dlatego szczęka mi opadła jak u was wyczytałam że można taką lampę zrobić samemu :) Pozdrawiam wszystkich.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group