To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Poznajmy się - Witajcie!!!

Pulsar - Pon 13 Lip, 2009 19:06
Temat postu: Witajcie!!!
Cześć. Od niedawna (3 miesiące) występują u mnie białe plamy na dłoniach i w tej chwili przechodzą na inne części ciała. Jestem z zachodniopomorskiego, mam 26 lat - pracuję, żyję sobie - normalny facio - ale niedawno pojawiła się u mnie ta choroba. Dodam że bardzo NAGLE. W ciągu 2-ch tygodni wysypało mi plamki na dłoniach. Nie wiem czy to przez nerwy (pół roku temu rzuciłem fajki), czy przez alergię - lekarz poza tym że to bielactwo nie potrafi mi bardziej pomóc - MOŻE WAM SIĘ UDA :)
Powoli godzę się z tym, że to zostanie - chcę się dowiedzieć jak najwięcej o tym chorubsku i liczę że znajdę tu bratnie dusze.

Pozdrawiam

blabla - Pon 13 Lip, 2009 20:18

witaj na forum. i dobrze, ze na nie trafiles. moze to co teraz napisze nie jest bardzo optymistyczne- ale wiekszosc lekarzy instrumentalnie traktuje bielactwo jako chorobe. wiekszosc malo wie o leczeniu lub w ogole, jak czytales choc kilka tematow/postow to widzisz, ze wiekszosc z nas leczy sie na wlasna reke, ze zmiennym szczesciem.

na pewno na poczatku ogranicz stres - bo to glowna przyczyna. brak stresu i pozytywne myslenie [psychiczne nastawienie] sa ogromnie wazne przy vitiligo.

A co do tego, ze "Ci to zostanie" jak to napisales - to nie wierz w to. bielactwo to calkowicie uleczalna choroba, a repigmentacje mozna miec nawet na 11 letnich plamach - co udowodnilem lekarzom :)

a gdzie masz jeszcze plamy ?

Pulsar - Pon 13 Lip, 2009 21:20

Dwie na stopie, 3 małe na nadgarstku i raz na jakiś czas obserwuję więcej na dłoniach. Mam bardzo stresujące życie :P Może to przez to że te fajki rzuciłem. Więcej się denerwuje i wyszło mi to cholerstwo. Co ciekawe - brat mojego dziadka ma tę przypadłość od kilkudziesięciu lat.
blabla - Pon 13 Lip, 2009 21:26

Pulsar napisał/a:
Co ciekawe - brat mojego dziadka ma tę przypadłość od kilkudziesięciu lat


no to masz pecha. to rodzinne. i widocznie to ujawnilo sie u Ciebie. ale musisz wykluczyc inne choroby- lupiez bial, lupiez pstry, i wiele innych chorob ktore tu opisano. im wczesniej zaczniesz to leczyc- wieksza szansa na wyleczenie. jesli nie ograniczysz stresu bielactwo bedzie blyskawicznei postepowalo. pozdrawiam i powodzenia

martusia33 - Wto 14 Lip, 2009 10:34

Witaj Pulsar
Tez jestem z zachodniopomorskiego. Czy jest tu ktoś jeszcze ze Szczecina lub okolic ????
Może powymieniamy się uwagami na temat lekarzy i leczenia w Szczecinie ???? Zapraszam.
Pozdrawiam wszystkich.

Pulsar - Wto 14 Lip, 2009 19:02

martusia33 napisał/a:
Czy jest tu ktoś jeszcze ze Szczecina

No właśnie ja ;)
Chętnie się wymienię doświadczeniami, ale u mnie to sprawa świeża i nie znam zbyt dobrych lekarzy niestety.

martusia33 - Pon 10 Sie, 2009 23:19

Witam
Coś mało nas ......... Może jeszcze ktoś dołączy.

XXX185 - Wto 11 Sie, 2009 13:24

Witaj Pulsar
Najważniejsze jest,to żebyś ograniczył stres do minimum.Wiem,że nie jest to łatwa sprawa w dzisiejszych czasach a teraz,gdy ujawniło się bielactwo tym bardziej.Musisz jednak pamiętać o tym,że jest to bardzo ważne w tej chorobie..zero stresu :wink: Kiedy dowiedziałem się,że mam bielactwo,to stres i nerwy powodowały to,że następnego dnia budziłem się z kolejną plamą.Pozdrawiam

Pulsar - Nie 16 Sie, 2009 11:11

XXX185, łatwo mówić. Stres jest nieodłącznym czynnikiem w mojej pracy :)
Już i tak go wyeliminowałem, powiedzmy w połowie ;)

sylvia220977 - Nie 16 Sie, 2009 15:17

witam powiedzcie mi bo dowiedzialam sie ze my powinnismy uzywac specjalnych kosmetykow do pielegnacji ciala, tzn jakich? wiem ze nie wolno nam uzywac kosmetykow z kwasami owocowymi, perfum, kremow, ale czego jeszcze nie wolno uzywac podpowiedzcie prosze bo jestem tym wszystkim szczerze mowiac przerazona :sad:
Natalia_90 - Nie 16 Sie, 2009 16:16

przede wszystkim nie stresuj się tym tak :) każdy dobiera sobie to, co mu pasuje :) podobno samoopalaczy, chociaz część osób i tak stosuje, więc nie ma zasady..
xmati6 - Nie 16 Sie, 2009 16:39

sylvia220977 napisał/a:
witam powiedzcie mi bo dowiedzialam sie ze my powinnismy uzywac specjalnych kosmetykow do pielegnacji ciala, tzn jakich? wiem ze nie wolno nam uzywac kosmetykow z kwasami owocowymi, perfum, kremow, ale czego jeszcze nie wolno uzywac podpowiedzcie prosze bo jestem tym wszystkim szczerze mowiac przerazona :sad:


czemu perfum nie mozemy stosowac? ja tam stosuje wszystko i nie mam nowych plamek..

Lelo3008 - Nie 16 Sie, 2009 19:26

Ja też szczerze mówiąc wszystko stosuje i nie zwracam na to uwagi, co prawda mam nowe plamki ale zauważyłem je dopiero jak opaliłem sobie brzuch, więc domyślał się, że one już wcześniej były...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group