To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Sposoby leczenia - Locoid lipocream

radziszon - Śro 03 Lut, 2010 12:59
Temat postu: Locoid lipocream
Hej

Ostatnio dermatolog przepisała mi Locoid lipocream na plamki na dłoniach, mówiąc że na dłonie daje dobre efekty. Czy stosował ktoś to lub coś słyszał o tym ?

Lelo3008 - Śro 03 Lut, 2010 18:15

No nie miałem, jak przeczytałem jego ulotkę, to stosowany jest do leczenia AZS, jak połowa leków na stosowanych na vitiligo. Wiesz ta maść jest z grupy kortysteroidów czyli jej dłuższe stosowanie prowadzi do pewnych skutków ubocznych, m.in. nadmierne owłosienie skóry, miejscowe odbarwienia skórne, czy wzrost ciśnienia gałkowego w oczach co ma zwiększać ryzyko wystąpienia zaćmy ale wiesz na każdych ulotkach starszą:) powiem tak jeżeli masz zamiar stosować to długo- a tak robi się w przypadku leczenie vitiligo, to raczej bym nie próbował... Leki sterydowe stosuje się przez krótki okres czasu raczej, wiesz nie jestem lekarzem ale jak moja siostra była u dermatologa z nadmiernie wypadającymi włosami, to też zalecił jej sterydy w postaci kropelek na skórę głowy, nic jej nie powiedział kiedy ma zaprzestać ich stosowanie. Używała ich przez 1,5 tyg bo potem miała uczucie pieczenia/rozsadzania skóry na głowie.


P.S. jeżeli jest to tania maść, to możesz kupić i stosować przez ok 2 tygodnie:) zresztą nie wiem jak mówił Ci dokładnie lekarz:D

alenda - Sob 20 Lut, 2010 21:15

Stosowłam na zapalenie skóry, akurat w miejscu gdzie są białe łatki - nie pomogło na plamy, ale na swędzenie tak :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group