To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Badania naukowe - Przeszczep komorek - artykuł na onecie

cris - Sob 13 Mar, 2010 16:38
Temat postu: Przeszczep komorek - artykuł na onecie
Dziś znalazłem taki artykuł:

http://wiadomosci.onet.pl...ctwem,item.html

Dzięki przeszczepowi komórek skóry są szanse na skuteczniejsze leczenie bielactwa nabytego, choroby, na którą cierpiał Michael Jackson - informuje serwis "BBC News/Health".
Bielactwo nabyte (po łacinie "vitiligo") to choroba, w której na skórze pojawiają się odbarwione plamy. Ma to związek z obumieraniem melanocytów, komórek odpowiedzialnych za kolor skóry. Melanocyty wytwarzają melaninę, barwiąca naszą skórę, oczy i włosy.

Dokładne przyczyny powstawania bielactwa nie są do końca poznane, może ono być efektem zespołu czynników genetycznych, środowiskowych i reakcji autoimmunologicznych. Na bielactwo choruje mniej więcej 1 osoba na 100.
Specjaliści z zespołu doktora Iltefata Hamzavi z Detroit przeszczepili w miejscowym znieczuleniu zdrowe komórki własnej skóry 32 pacjentom i pacjentkom w wieku od 18 do 60 lat, którzy mieli na skórze (ręce, ramiona, nogi, stopy, brzuch) odbarwienia. Pobrane ze zdrowej skóry melanocyty i keratynocyty były rozprowadzane na chorobowo zmienionym obszarze i przykrywane specjalnym opatrunkiem

Dzięki tej metodzie, zwanej w skrócie MKTP, udało się odzyskać mniej więcej 52 procent naturalnej barwy skóry, a przy szczególnej postaci choroby - około 74 procent. W części przypadków, zwłaszcza u pacjentów o ciemnej skórze i z plamami tylko w jednym rejonie ciała, leczeni okazało się skuteczniejsze niż dotychczasowe metody - leczenie światłem (fototerapia) i leki.

Lelo3008 - Sob 13 Mar, 2010 18:39

hm u mnie jakoś ten link nie działa;>
xmati6 - Wto 16 Mar, 2010 02:20

http://wiadomosci.onet.pl...ctwem,item.html

a teraz?

Lelo3008 - Wto 16 Mar, 2010 20:20

OoO teraz okkkki:]
kacha - Wto 06 Lip, 2010 10:19

:sad: już nic nie ma pod tym linkiem :sad:
alenda - Nie 11 Lip, 2010 00:22

Pustka :(

Jak dla mnie przeszczepy to jedyna sensowna metoda leczenia. Obym miała kiedyś na to kasę... oczywiscie, mogą się nie przyjąc, ale zawsze jest szansa :)

blabla - Nie 11 Lip, 2010 15:20

no nie wiem czy sensowny, bo nie dość, że inwazyjny czy jak tam to zwą, ingerujesz w skórę. No i pewności, że barwnik się rozrośnie, przyjmie i będzie tam nie ma. A ceny zabiegów pewnie są ogromne.
alenda - Nie 11 Lip, 2010 15:56

Ale skoro inne metody zawiodły to pozstał mi jeszcze laser i przeszczepy. Na razie mnie nie stać, ale może kiedyś :)
cris - Nie 22 Sie, 2010 16:28

link Znów grzebiąc w necie znalazłem świeże informacje na ten temat. Pozdro
zuza - Nie 22 Sie, 2010 17:22

Może w CHinach coś wymyślą? Co z tymi przeszczepami melanocytów?
KARMEL - Sob 25 Cze, 2011 12:02

Witam!!!
Widzę,że temat przeszczepów zamilkł!!
Czy ktoś Was była na przeszczepie w Gdyni - ja jestem po przeszczepie dwa miesiące i chciałabym podzielić się z Wami wrażeniami. Piszcie!!!!
karmel3@vp.pl

MG - Wto 13 Gru, 2011 22:28

czy może ktoś orientuje się jaka jest cena przeszczepu ile kosztuje np. 1 cm przeszczepionej skóry?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group