Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na?wietlania UVB
Autor Wiadomość
toa 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 12:13   

Słuchajcie a jak z naświetlaniem twarzy? Trzy lata temu pojawiły mi się niewielkie plamki (jedynie na twarzy, oprócz tego mam jedynie znamie Suttona). Dziś plamki na twarzy "rozprzestrzeniły się. Nie mają wyraźnych kształtów, nie są też mleczno białe... wyglądają jak odbarwiona miejscami skóra. Wiem jednak, że gdybym się opaliła kontrast byłby baardzo widoczny. Nie trafiłam na kompetentnego dermatologa i właściwie nie wiem co z tym fantem zrobic... Czy polecicie mi na świetlania? Czy skóra twarzy dobrze na nie reaguje? I czy naświetlania spowodują "opalenie" zdrowej części skóry, w ziązku z czym plamy będą przez pewien czas bardziej widoczne? Proszę, podzielcie się doświadczeniami! Pozdrawiam!
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 12:58   

nie naświetlałem się nigdy.. ale wydaje mi się że przez to naświetlanie "zdrowa" skóra trochę ściemnieje... i będzie większy kontrast.
jak nie widać aż tak to poczekaj do lata.. wyjdź na słoneczko poopalaj się.. może wtedy być podobna sytuacja... że Ci się zrobi kontrast ale myślę że od słońca dostaniesz repigmentacji na tych plamach ;)
 
 
kalina 
kalina

Dołączyła: 30 Wrz 2006
Posty: 22
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 14:50   

Naswietlam sie od listopada jakies pigmenciki sie pojawiły, ale mam strasznie wysuszona skore czy Wy tez tak macie nie wiem czy na nasza skore mozna stosowac piling?
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 16:14   

Też mam strasznie wysuszoną skórę dlatego po kąpieli zawsze stosuję balsam, krem do rąk a i tak to było mało, :roll: więc dodatkowo jeszcze kupiłam sobie olejek arganowy, polecam, bo jest lepiej :-)
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 20 Mar, 2012 20:12   

A ja się naświetlam i 365 dni w roku jestem opalona. A kontrastem się nie przejmuję ;p
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 21 Mar, 2012 11:06   

kalina oliwka dla dzieci jest niezastąpiona,nawilża wyśmienicie skórę ponadto możesz sobie raz lub dwa razy w tygodniu zrobić takie coś: po kąpieli smarujesz całe ciało oliwą z oliwek owijasz się folią na jakieś 20-30 min ale nie za mocno,wkładasz jakieś ubranko,po tym czasie spłukujesz, no i oczywiście także pić dużo wody najlepiej niegazowanej...
 
 
kalina 
kalina

Dołączyła: 30 Wrz 2006
Posty: 22
Wysłany: Śro 21 Mar, 2012 15:06   

Dziekuje Wam za porady będe musiała zaczac smarowac ciało, zeby mi się skóra zregenerowała pozdrawiam.,
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 21 Mar, 2012 20:52   

Pytanie.... czy slynna 9 watowa żarówką która wiekszość osób uzywa na forum mozna jednoczesnie naswietlać 2 dłonie ? czy jest to za mała moc ?
 
 
marsówka 

Dołączyła: 22 Mar 2012
Posty: 1
Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 15:10   

Witajcie :) To mój pierwszy post :) i od razu pytanie:
czy przed naświetlaniem konsultować się z lekarzem? Znalazłam lampę 230v g23d uvb 311NM 9W i jestem skłonna ją kupić,bo sama raczej jej nie złożę. Czy to dobra lampa i czy jest jeszcze dobry czas na naświetlania, czy raczej czekać już do jesieni. Narazie nie przeczytałam całego wątku ;)
 
 
toa 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 21:57   

Gallus napisał/a:
nie naświetlałem się nigdy.. ale wydaje mi się że przez to naświetlanie "zdrowa" skóra trochę ściemnieje... i będzie większy kontrast.
jak nie widać aż tak to poczekaj do lata.. wyjdź na słoneczko poopalaj się.. może wtedy być podobna sytuacja... że Ci się zrobi kontrast ale myślę że od słońca dostaniesz repigmentacji na tych plamach ;)



Tak też zrobię ;) póki co zaczekam. I masz rację, promienie słonecznie działają na mnie zbawiennie. Więc liczę na baaardzo słoneczne lato :D Po wakacjach zwykle spora częsc się repigmentuje. i wierzę w to, ze pozytywne natawienie może zdziałac cuda :D

Pozdrawiam Was ;*
 
 
darsento 

Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 69
Skąd: Rypin
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012 16:35   

małe pytanie do tych, którzy się naświetlają - od jakiego czasu zaczynaliście naświetlania i z jaką częstotliwością? karnację mam ciemną, jak to mawiają znajomi, pierwsze słońce i ja już ciemnobrązowy :-)
bo dziś przypomniała mi się pewna kwestia... moje bielactwo miało już początek gdzieś w wieku 15 lat, pamiętam jak moja mama zauważyła plamę na moim czole... plama się powiększała i robiła coraz jaśniejsza. z tym, że była to pora czerwcowa, dużo spędzałem czasu na dworze. no i po pewnym czasie plama ta zniknęła, była to kwestia dwóch tygodni. myślicie, że wobec tego naświetlania mogą mi pomóc? bo czytałem też, że niektórym osobom lampy w ogóle nie pomagają, że nie reagują...
jakie w ogóle efekty macie po naświetlaniach?
 
 
mer 

Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 20
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012 14:24   

Witam jest tutaj nowy mam bielactwo od jakiś 4 lat nie jest narazie bardzo rozlegle ale nigdy nic nie wiadomo. Od 6 miesięcy się naświetlam i troche mniejszych plam znikneło i te wieksze na poczatku zaczeły nabierac pigmentu jednak z czasem jak zwiększałem dawkę zauważyłem że skóra jakby się zaczęła uodparniać i pigment znikał a plamy stawały się większe i rosły. Dlatego chyba na mnie naswietlania nie działają zbyt dobrze wracam do protopicu mam lepsze efekty. Macie podobne problemy?
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012 18:25   

"..... plamy stawały się większe i rosły."
Po UVB miałem podobnie. Powiedziałem o tym Pani Prof. która mną sie opiekowała. Powiedziała że to niemozliwe. A jednak. Gdzieś wyczytałem że jednak na 5% osób chorych na bielactwo naświetlania lampą UVB powoduje powiększenie się plam.
 
 
mer 

Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 20
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012 20:31   

Ja to mam szczescie...chociaz niektore mi plamy zostaly zniwelowane to te najwieksze sie powiekszyly niestety
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2012 20:36   

"....naświetlanie odbarwień promieniami ultrafioletowymi – na słońcu lub przy użyciu lamp, metodą PUVA. Ma ono „zmusić” melanocyty do produkcji barwnika. Jednak czasem trzeba je stosować przez rok czy dwa (w postaci powtarzanych seansów), by dały efekt. A bywa też tak, że jedne plamy po nim znikają, a w innych miejscach powstają drugie..." WIECEJ TUTAJ: http://www.poradnia.pl/bielactwo-maskuj-plamy.html
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 16 Maj, 2012 06:57   

Czy przy naświetlaniu domowym UVB 9W plamy powinny się różowić ? jestem po PUVA naświetlam 5 minut i śladu po rumieniu nie ma....
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 16 Maj, 2012 11:59   

Sziś przeglądajać wpadłam na taka wypowiedź: SZESC LAT TEMU ZACHOROWALAM NA BIELACTWO W POLSCE NIE MA LEKU JEDNAK W UK JEST I TO TAKI PO KTORYM POWRACA PIGMENT W 100% SAMA PODDALAM SIE TERAPII I JESTEM ZADOWOLONA U NAS W PL NIE STOSUJE SIE TEJ METODY LECZENIA NIE WIM DLACZEGO SKORO POMAGA A TYM BARDZIEJ LEK O KTORYM MOWA DEPO-MEDRONE 40MG VIAL JEST ROWNIEZ DOSTEPNY U NAS W KRAJU TYLKO ZE UZYWA SIE GO DO LECZENIA INNYCH SCHORZEN MIALAM ROBIONE ZASTRZYKI I EFEKT ZASKAKUJACY COROBE MOZNA WYLECZYC!!!!! Co o tym myślicie?
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Śro 16 Maj, 2012 15:51   

@szanti12318: też kiedyś przeglądając sieć, znalazłem tą i kilka innych wypowiedzi na temat tych zastrzyków. Zajrzyj tutaj: DEPO-MEDRONE 40MG VIAL.

Edit: @zag: to, że nie widać rumienia, nie znaczy, że skóra nie reaguje, a czas 5 minut, to według mnie lekka przesada. Naświetlaj się i obserwuj skórę, efekty (jakie by nie były) na pewno będą, tak myślę :)
Ostatnio zmieniony przez raw Śro 16 Maj, 2012 16:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 16 Maj, 2012 20:28   

raw napisał/a:
@szanti12318: też kiedyś przeglądając sieć, znalazłem tą i kilka innych wypowiedzi na temat tych zastrzyków. Zajrzyj tutaj: DEPO-MEDRONE 40MG VIAL.

Edit: @zag: to, że nie widać rumienia, nie znaczy, że skóra nie reaguje, a czas 5 minut, to według mnie lekka przesada. Naświetlaj się i obserwuj skórę, efekty (jakie by nie były) na pewno będą, tak myślę :)



raw o ile na PUVA wskazanie było aby plamy sie czerwienily o tyle przy UVB myslalem ze jest inaczej ... i doladowalem 5 minut choć objawów zewnetrznych nie ma a ze to nogi to mysle ze narazie zostane przy tej dawce :)
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Czw 17 Maj, 2012 07:53   

hmm ciekawe z tym DEPO ponieważ bywam w UK i jakoś żaden lekarz mi tego nie zaproponował,ale poproszę siostrę by popytała bardziej szczegółowo różnych, podobnie było z PABA tu niektórym przepisywano choć bez recepty można kupić i mówiono by stosować a w UK twierdzono że to właśnie działa hamująco na barwnik,jak chciałam to stosować,no ale niektórzy lekarze w UK są podobni do tych w PL...http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=645 tu jest o tym DEPO jakby komuś nie chciało się szukać co to takiego..
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pią 01 Cze, 2012 14:50   

Miałem dość długą przerwę od naświetlania, chociaż prawdę mówiąc wcześniej wcale długo nie wystawiałem twarzy na działanie promieni lampy UVB. Wczoraj postanowiłem jednak do tego wrócić - naświetlałem okolice oczu przez jakieś 40-50 sekund. Jaki efekt? Lekkie zaczerwienienie plamek, ale poza tym mam jeszcze dodatkowo przekrwione oczy (mam nadzieję, że to minie), co wcześniej się w ogóle nie zdarzało.

Ostatnio byłem u okulisty, którzy stwierdził, że prawdopodobnie mam druzy tarczy nerwu wzrokowego. Za jakiś czas mam badanie USG, żeby to potwierdzić. Myślicie, że powinienem dalej naświetlać plamki czy na razie dać sobie z tym spokój, żeby czasem nie pogorszyć sytuacji i czy ktoś z Was miał podobną sytuację, mianowicie przekrwione oczy w następny dzień po naświetlaniu?

Naświetlam się bez okularów ochronnych, bo mając je założone nie zdziałałbym nic w tym kierunku, bowiem przykrywają one prawie że całą powierzchnie plamek. Spotkał się ktoś z Was z jakimś mniejszym rodzajem okularów/szkiełek, które chronią jedynie samą powierzchnie oczu/powiek?
 
 
SnaKe7777777 


imie: Michał
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Pleszew
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 13:16   

Nie wiem dokładnie jak wyglądają okulary jakie ty masz bo nigdy nie korzystałem sam z naświetlań, ale są takie małe osobiste okulary do solariów, często wykonane z grubszej gumy itp, przypominają one swego rodzaju łezki i przykrywają właściwie samą powiekę oka bez żadnych okolic dookoła niego, można je znaleźć choćby na aukcjach internetowych.
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 19:27   

Mam takie okulary: http://allegro.pl/okulary...2392207285.html - tylko w innym kolorze. Nie sprawdzają się, bo przykrywają sporą część plam wokół oczu. Szukałem na allegro czegoś mniejszego, ale niestety z marnym skutkiem, także byłbym wdzięczny za jakieś linki, o ile ktoś z Was trafił na coś takiego.
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 09:42   

Nie ma już mniejszych okularów bo by Ci powieki nie przykryły. :razz:
Ja robie tak, że podczas naświetlania na ok 2 minuty zdejmuję okulary, oczywiście oczy mam zamknięte.
Sprawdziłam na sobie , że niestety na dłużej zdejmować okularków nie mogę, bo potem bolą oczy.
 
 
marianp 

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 13:17   

matej, Powiedz od kiedy naświetlasz dłonie i palce i czy coś Ci pomogło?.
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 14:36   

@magdaza, są mniejsze okulary. Ostatnio właśnie na takie przypadkiem natrafiłem. To chyba będą te: http://www.mroptic.pl/oku...rium-p-237.html :)
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 15:17   

Ile czasu naświetlacie zmiany ? i ile razy w tyg ? czy reagują Wam w jakis sposób te plamy na opalanie /czerwone/ ???

Cos moda na UVB chyba się skończyła bo nikt nie pisze........
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo