Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Własna lampa UVB + Vitix?
Autor Wiadomość
vojtek 

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Radom/Warszawa
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008 22:54   

Od świetlówki? Ok 5cm - w przybliżeniu, na podstawie mojej lampki (nie budowanej samodzielnie). U mnie jest jeszcze filtr, nie wiem jakie to ma znaczenie.
 
 
gepardo 

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008 23:07   

nie za blisko z odleglosci 5 cm ? mialem kiedys na zajeciach jak sie oblicza rozne rzeczy ale nie pamietam jak obliczyc odleglosc bo energie w dzulach mam obliczona...
 
 
KiTeQ 


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 87
Wysłany: Pią 23 Maj, 2008 07:17   

Ja trzymam bardzo bliziutko ok 3cm. 5cm mam gdy jest wieksza plamka a chce ja objac cala.
 
 
jackuch 

Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 13:45   

A co ile sie naswietlacie ??
Pozdr
 
 
KiTeQ 


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 87
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 19:57   

Jak zaczynałem to przez ok. 1 miesiąc co 2 dni , ale obecnie to już robie to codziennie.
 
 
jackuch 

Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 04 Cze, 2008 10:42   

Dzieki za info :):)
To zaczynamy :) kremik i naswietlanie :):)
A lampke ktora znalazlem do "zarowki" kupilem w Leroy Merlin w Arkadii.....w ksztalcie jakiegos pingwina czy cos takiego :):):)
Ale dziala :)):)
Jacek
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008 23:51   obudowa do UVB

Hejka!!
Chcialbys spytac kogos poinformowanego w tematach naswietlan domowa PL-S 9W/01/2P

Szukam mianowicie obudowy ... i oto znalazlem takie obudowy,co o nich myslicie,beda pasowac?? :grin:
1. najbardziej moim zdaniem odpowiednia http://www.allegro.pl/ite...dna_pls_9w.html

2. http://www.allegro.pl/ite...ka_gwar_fv.html

3 i jeszcze takie cos :):)
http://www.allegro.pl/ite..._promocja_.html

:):) jak ktos sie orientuje w tych budowach to prosze o podpowiedz :wink: mam juz swietlowke i Vitix wiec powoli bede zaczynal kuracje...Trzymac kciuki:):) bede informowal o postepach..mam nadzieje
Pozdrofkaa!!!
 
 
kasia23 


imie: Kasia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: pomorskie
Wysłany: Śro 18 Cze, 2008 11:46   

http://www.allegro.pl/ite...wiatlo_bmw.html to jest obudowa, którą ja kupilam do swojej swietlówki i pasowala, wiec moge z cala pewościa ja polecic. Sprzedajacy tez ok, wszytsko bez zarzutu:)
pozdrawiam :mrgreen:
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008 10:04   

No patrzylem na ta lapke co mi poleciłas...ale sie zastanawiam jak sie pod nia naswietlasz??? :wink: nie masz z nia kłopotów?? :)

Mnie interesowala ta w pierwszym linku..bo jest poprostu poreczna no i tania...a jak wiadomo nasze choróbsko kosztuje niestety :/
 
 
kasia23 


imie: Kasia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 20 Cze, 2008 19:51   

Nie mam z nia wiekszych kłopotów, chyba sie przyzwyczailam :-) troche trzeba ja powyginac, ale jest ok :) zerknełam na ta obudowe z linku i wydaje mi sie ze powinna pasowac, rzeczewiscie jest bardziej poreczna niz moja:)

no to powodzenia w leczeniu zycze :wink: i nie zapominaj o optymistycznym podejsciu do leczenia, bo to najwazniejsze :lol:
Ostatnio zmieniony przez kasia23 Pią 20 Cze, 2008 20:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
konradb 

Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 17:26   

witam,
też naświetlam się taką lampką z allegro i powiem Wam, że na twarzy mam świetne efekty (czasem zdarza mi się delikatnie poparzyć, ale działa git)

mam do Was takie pytanie: jakie są Wasze efekty tego leczenia? U mnie na dłoniach niestety nie przynosi efektu, jedynie na twarzy
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 17:13   

u mnie działa na razie w sumie tylko na łokciach

na nogach nie

ale łokcie systematyczniej naświetlam, może przez to
 
 
arek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 88
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008 22:24   

mam za sobą pierwsze naświetlanie

świecę, świecę i nic
nawet nie czułem ciepła praktycznie
żadnego zaczerwienienia więc myślę - mam jakąś grubą skórę chyba :lol:

teraz po godzinie mam całe czerwone naświetlane miejsca
muszę ograniczyć czas bo to jak ze słońcem fajnie się opala a potem jest ból
 
 
Kasia_86 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008 22:34   

arek napisał/a:
mam za sobą pierwsze naświetlanie

świecę, świecę i nic
nawet nie czułem ciepła praktycznie
żadnego zaczerwienienia więc myślę - mam jakąś grubą skórę chyba :lol:

teraz po godzinie mam całe czerwone naświetlane miejsca
muszę ograniczyć czas bo to jak ze słońcem fajnie się opala a potem jest ból



AREK Ty uważaj... ja po pierwszym naświetlaniu myslałam tak jak Ty, że nic na mnie nie działa bo za krótki czas więc zwikszyłam o 15sek. i poparzyłam się tak, że miałam dosłownie strupy. Mam nadzije że u Ciebie skonczy się jedynie na zaczerwienieniu, bo nie ma żartów z promieniowaniem.. a ile czasu się naświetlałeś??
 
 
arek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 88
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008 22:51   

dość długo


jestem ok 4 godziny po i czerwone jest

wiem że w wielu tematach ostrzegaliście przed poparzeniem
nie miałem akurat czasu teraz ich szukać
zobaczyłem wpis Abi że zaczynała niedawno a 4 minuty się już naświetla to trochę mnie to ośmieliło ehhh

bądźmy dobrej myśli

pozdrawiam
 
 
Kasia_86 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 09:23   

Miejmy nadzieje że skończy się na czerwonym odcieniu:) podobno to dobrze jak plamy po naświetlaniu się zaróżowiają i swędzą:) u mnie zabójczą dawką było 45sekund..
 
 
kasia 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 10:18   

Mam plamy ktore naswietlam 2 minuty i mam dwie plamy ktore trzeba wypiekac 6 min zeby sie lekko zarozowily :)
pozdrawiam kaska
 
 
Asica 
Asica

imie: Joanna
Dołączyła: 27 Cze 2008
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 13:21   

Hej,
Ja odwiedziłam kilku dermatologów w Polsce, powiedzieli mi ze należy pokochać swoje vitiligo, bo nie ma na nie leków.
Ale mój znajomy z Paryża załatwił mi wizytę w klinice St. Louis.
Pani dermatolog obejrzała mnie całą i zobaczyła piegi na mojej twarzy (wychodza mi tylko latem).
Stwierdziła że moja skóra jednak jest zdolna do nadprodukcji pigmentu i przepisała mi maści,
oraz KAZAŁA WYSTAWIAĆ PLAMY NA SŁOŃCE... Tyle że z blockerem z filtrem 60.
 
 
kasia23 


imie: Kasia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 18:57   

a jaką maść Ci przepisala?, chodzi mi szczególnie o nazwe składnika leczniczego, bo nazwa producenta to pewnie bedzie i tak nam niezanana.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 19:11   

Arek, nie sugeruj się niczyimi wypowiedziami
czas trzeba dobierać indywidualnie i ostrożnie bardzo
 
 
arek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 88
Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 20:42   

cześć Abi :-)

wiem wiem, ale jak każdy w gorącej wodzie kąpany po zobaczeniu że nic nie drgnęło ( nie ma zaczeriwnienia ) postanowiłem potrzymać trochę

ale pierwsze koty za płoty
teraz wiem że muszę zacząć od nowa i powoli, ostrożnie zwiększać dawkę

słyszałem że z łokciem Ci dobrze idzie, super !!
 
 
jab 

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 13:55   

a gdzie kupic okulary ochronne ?
 
 
ssandrietta 


imie: Sandra
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie 29 Cze, 2008 14:45   

kiedys jak sie naswietlalam to jechalam od 0.5 min do 10 min i przez tydzien mialam po 10 a nastepnie schodzilam w dol o roznicy 0.5 min. nie musza byc od razu zaczerwienienia zeby dzialalo. najlepiej stopniono to robic, i badac reakcje skory (wystapienie rumienca)...:) a lekarze mi kazali naswitlac tylko w porze jesienno zimowej. zabronili w lato. czy macie moze tak samo???
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Nie 29 Cze, 2008 15:28   

ja się nie pytałam lekarza

Arek, no, łokcie ładnie działają :)
a myślałam, że właśnie będzie z nimi problem, bo przecież skóra grubsza jest

chociaż bardziej mi zależy na nogach, no ale jak już pisałam, naświetlam je dość nieregularnie
teraz na przykład wcale, bo chcę, żeby wszystkie zaczerwienienia poschodziły
a wtedy zacznę na spokojnie i tak jak się powinno ;)

ufff powodzenia wszystkim!
:*
 
 
kalina 
kalina

Dołączyła: 30 Wrz 2006
Posty: 22
Wysłany: Nie 29 Cze, 2008 21:02   

Witam
Mi tez lekarka kaze naswietlac sie na jesien i wczesna wiosną i wogóle tylko po 20 naswietlan ,a latem mam słonca unikac.W sumie wzięłam 4 serie i efekt był ale po pierwszych dwóch seriach(piegi)pózniej nic nie drgnęło,a na towarowej z tego co czytam to mają karnety na 50 czy 70 naswietlan tez pod nadzorem lekarza, czyli te 20 jest zdecydowanie za malo moim zdaniem.
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Pon 30 Cze, 2008 14:02   

No i moja lampka okazała sie do... wiecie czego :sad: niby wszystko fajnie,trzonek pasuje a jak wlaczam to zaczyna mrugac...no boje sie ze spale swietlowke wiec wole nie prubowac grzebac przy niej:/ hmm..ma ktos jakies pomysly??? wczesniej czytalem w postach ze to moze byc wina napiecia??
Dane lampy to 16A 250V G23
A wogole to mruga na kolor czerwony :mrgreen: czy wasze tez maja taki kolor???
Jak ktos ma jakies rozwiazanie to dawac smialo
Pozdro
 
 
KiTeQ 


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 87
Wysłany: Pon 30 Cze, 2008 19:26   

Moja świetlówka przed zapaleniem też mruga kilka sekund. U mnie rozwiązaniem jest lekkie dociśniecie świetlówki do obudowy i po kilku, góra kilkunastu sekundach się włącza i już świeci normalnie. Ale nie mruga na czerwono tylko na taki sam kolor jaki później się świeci tj taki jakby niebiesko-biały.
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Pon 30 Cze, 2008 23:27   

No to mam powazny problem...nie swieci jak sie dociska :neutral:
ale jeszcze gorzej ze mruga na czerwono :?: :!: czy tylko moja tak reaguje??? :-?
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 09:31   

wymień świetlówkę, to może być jej wina

moja mruga tak no chwileczkę
i też przez chwile na hm pomarańczowo, powiedzmy

ale potem świeci normalnie - na fioletowawo
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 14:09   

Moim zdaniem kłopot tkwi nie wświetlówce, a w starterze. Jesli macie tanie obudowy z hipermarketu lub allegro, to starter na pewno mocą nie jest dobrany do świetlówki. Po załączeniu zasilania następuje podgrzanie skrętek świetlówki w czasie ok. 1.6 s ,starter na tylko na chwile zwiera (bimetal) styki. Po upływie czasu podgrzewania następuje przerwanie prądu podgrzewania i wytworzenie impulsu zapłonowego. W przypadku sprawnej świetlówki następuje jej zapłon.
Jeśli świetlówka nie zaświeca się, następują jeszcze dwie-trzy próby dalszego podgrzewania i zapłonu, po czym zapłonnik wyłącza się ewentualnie może mrugać. Jesli zakończenie świetlówki jest czarnawe, to zbliża się już jej koniec...
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 14:44   

slavo masz racje, obudowe kupilem allegro
http://allegro.pl/item384...dna_pls_9w.html
ale dostalem razem z nia swietlowke o mocy 9W czyli takiej jak swietlowka medyczna...wiec powinno byc ok ,fakt jestem laikiem w tych sprawach :roll:
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
  Wysłany: Śro 02 Lip, 2008 20:07   

Witam jestem nowy na stronie , choruje na to cholerstwo od kilku lat ,na początku były male plamy na nogach ,teraz znowu zaczeły powstawac nowe . Przeszukiwałem ostatnio neta w poszukiwaniu różnych lamp ,tabletek i maści i nie miewm co o tym wszystkim myślec :cry:


znalazłem taką lampe DERMALIGHT 80

czy wie ktos czy dobra i czy warto ja stosowac ?????


I jeszcze jedno ,co sądzicie o roznego rodzaju tabletkach ??? NP. takich Tabletki


Prosze o jakies odpowiedzi :wink:
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Śro 02 Lip, 2008 22:02   

Witaj AR3K, poczytaj troszke Forum, jest chyba z 1000 wpisow na temat lampki o ktorej wspomniales, koszt samodzielnej chałupniczej lampki oscyluje wokol 200 pln, ale jak wolisz zaplacic 200 funciakow to voila ;)
pozdrawiam
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 02 Lip, 2008 22:10   

Witamy na forum Ar3k. Jesli chodzi o tabletki, nie slyszalem nic konkretnego odnosnie ich pozytywnego dzialania, najczesciej ludzie pisali, że wydali pieniadze w bloto, brali je pare mniesiecy bez zadnych efektow. Ja osobiscie bym odradzal, co nie znaczy ze nie znalazlby sie ktos, komu pomogly. W tej historii istnieje jeden pewnik- jesli nie spróbujesz, to sie nie dowiesz, czy dany lek lub metoda postepowania jest skuteczna w zwalczaniu bielactwa.
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 20:54   

Mam jedno pytanie , co to moze oznaczac dla plamki i co zrobic ,otóż ,mam plamke na twarzy to znaczy koło prawej skroni ,ale jest troche dziwna bo jeżeli patrze w lustro pod światło to jest widoczne białe miejsce gdzie widoczna jest plamka (taki biały rejon plamki) jednak gdy zmienie układ patrzenia (lekko przechyle glowe lub lustro) plamka jest całkowicie niewidoczna . Moje pytanie to ,czy to moze oznaczac ze w tym miejscu pojawi sie ona wktótce ???? I bedzie calkowice widoczna ???

CZy ktoś moze wie jak zapobiec jej całkowitemu pojawieniu się ??? Lekkei wyjście na słońce pomoże ???

Prosze o jakąś porade :wink:
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 21:01   

AR3K często tak jest ze gdy patrzymy na nasze plamki w roznym swietle to czasami je widac czasami nie :cry: ....zalezy to od karnacji skory albo tez od kata padania promieni swietlnych, mozliwe tez ze Twoja plamka dopiero dojrzewa,ze tak powiem :cool: ...a moze tak zostanie ,miejmy nadzieje ze nie albo jeszcze lepiej ... przyatakuj ja :wink:
Powodzonka
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 21:07   

Przyatakowac ją ,ale czym ????? śłońcem ?? Mam nadzieje że ona nie wyjdzie do końca bo już jest w takim stadium od około 2 tygodni , myślicie że słońce by pomogło ?????

???? :wink:
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 21:12   

W zasadzie to ja tez mam male pytanko :-) jak wyglada wasza technika naswietlania i smarowania vitixem :?: :?: :biggreen:
ja np.mam male plamki... na grzbietowej czesci dloni i teraz zonk :-) no bo kazdej z osobna nie naswietle,bo zawsze promieniowanie obejmie mi wieksza czesc dloni :cool: ... tak samo z kacikiem ust :?: pewnie wiele osob tez ma malego potworka w kaciku i jak z nim walczyc????
a propo smarowania to jak to u was wyglada...walcicie z grubej rury i dajecie gruba warste niczym zaprawa murarska :zdrówko: czy tez taka mgielke,cieniutko gladziutko :mrgreen: bo ja to narazie doslownie kapke :cool:
P.S zagadka...z czym wam sie kojarzy zapach Vitixu:)hehe :lol:
Pozdro
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
  Wysłany: Czw 03 Lip, 2008 23:11   

Ja mam pytanko do postu (mojego) wyżej , czy jak mam plamke ( ta koło skroni) pół widoczna ,( ma w środku brązowe ślady pigmentu ,dlatego jej az tak nie widac)

Czy jest szansa że jak bede starał sie ją opalic na słońcu to pigment powroci na niej w 100% ???
Lub co innego moge na nia zastosowac ???
 
 
Jarek 

imie: Jarosław
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 09 Lip, 2008 08:44   

Hej, a powiedzcie mi czy ktoś z Was używa własnej lampki, ale nie stosuje do tego żadnych maści (ani Vitrix, ani Protopic itp.)? Czy takie leczenie ma jakiś sens? Ja zacząłem się naświetlać własną lampką, ale nie stosuje nic oprócz tego, czy ktoś też tak robił i czy to daje jakiś skutek?
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Śro 09 Lip, 2008 16:57   

ja :)

przynosi, owszem

jak przestanie, to zakupie vitix

no, jak wychodze na slońce, to stosuję płyn vitiligo
ale raczej sądzę, że efekty są dzięki lampie
 
 
ziolek 
azo


imie: Artur
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008 20:46   

czy podczas naświetlania używacie specjalnych okularów?
mam wrażenie, że problem oprawy mam z głowy (jeszcze pomiary zrobię), mam podobną lampkę biurkową z podobnie wygladajacą świetlówką.
Orientujecie się, gdzie w Wawie bądź okolicach można kupić odpowiednią lampę (wole stacjonarny sklep, żebym się póżniej nie użerał z ew. gwarancją).
Ostatnio zmieniony przez ziolek Czw 28 Sie, 2008 20:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ROBERT.C 

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie 31 Sie, 2008 23:09   Re: Własna lampa UVB + Vitix?

Jolero napisał/a:
Na innym forum ;) doczytalem ze Pan Robert opracowal wlasną lampe dzieki której mozna sie naswietlac u Siebie w domu.
Ktos to stosowal? lub moze ma adres do tego Pana? Czesiu moze cos wiesz?
Pozdrawiam.
Witam, tak to ja opracowałem projekt własnej lampy uvb311 moge go udostepnic kazdemu gratis kto tylko poprosi
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
  Wysłany: Pon 29 Wrz, 2008 08:39   

Proszę o pomoc ,otóz mam w planach zakupienie sobie lampy BIOPTRON Compact III lampa podobno jest bardzo dobra.
Teraz pytanka ,czy ktos ja stosował ?? Czy moge sie nia naswietlac bez zadnych maści np. Vitix ???

Co o niej sadzice ??? Prosze o porady , bo nie chce wydac tej kasy na marne.

Aha i jeszcze jedno pytanie która lampa jest według was lepsza BIOPTRON czy DERMALIGHT 80 ???
Ostatnio zmieniony przez AR3K Pon 29 Wrz, 2008 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
  Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 08:04   

ponawiam pytanie bo widze ze nikt nic nie pisze, jaką lampe mam wybrac BIOPTRON czy DERMALIGHT 80 ???
Szukam jakis porad bo zamierzam sobie jedna z dwoch niedlugo kupic.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 14:09   

chętnie bym Ci pomogła, ale sie nie znam.. proponuje poczekać ażeby odezwał się ktos bardziej doświadczony w tej kwestii
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008 17:55   

AR3K,
Pomijając fakt, że pytanie powinieneś zadać w temacie, do którego link niżej, przeczytawszy go najpierw...

http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=275

... odpowiedzi na Twoje pytanie jest o tyle trudno udzielić, że są to lampy emitujące różnego rodzaju światło. A jak na pewno wiesz, te same sposoby leczenia mogą mieć różne skutki u różnych osób. Poza tym lampa Bioptron nie jest oficjalnie stosowana w leczeniu bielactwa, więc trudno oczekiwać, by ktoś ją stosował i jednocześnie zdołał porównać ze skutecznością lampy UV. Dopóki ktoś nie spróbuje i nie podzieli się spostrzeżeniami, nie pokaże zdjęć z efektami, możemy jedynie przypuszczać i gdybać. Takie jest moje zdanie.
 
 
AR3K 

Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 26
  Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 09:34   

Mam pytanko do wszystkich tych którzy posiadają lampy UVB. Otóż ja swoją lampę Dermalight 80 powinienem otrzymać w ciągu 2-3 dni. Pytanie brzmi , jaki jest najlepszy czas naświetlania , to znaczy po ile minut ?? 5 a może mniej lub więcej ??? Oraz jak często powinienem sie naświetlać ???

Prosze o jakieś info
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 13:16   

AR3K napisał/a:
Mam pytanko do wszystkich tych którzy posiadają lampy UVB. Otóż ja swoją lampę Dermalight 80 powinienem otrzymać w ciągu 2-3 dni. Pytanie brzmi , jaki jest najlepszy czas naświetlania , to znaczy po ile minut ?? 5 a może mniej lub więcej ??? Oraz jak często powinienem sie naświetlać ???

Prosze o jakieś info


Temat przewałkowany na tym forum dziesiątki razy. Wystarczy poszukać, do czego służy zakładka "szukaj"... Pozdr.
 
 
emantes 


Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 39
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 18:30   

Mam pytanie do żelu Vitix, czy Vitiskin to jest to samo??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo