Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Słońce a bielactwo
Autor Wiadomość
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009 12:47   

zastanawiałaś się czy nie będzie efektu jak w przypadku odchudzania "yoyo", życzę ci żeby plamy nie powróciły
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009 14:24   

agapisa napisał/a:
chodziłam na nie 3 x w tygodniu po 10 minut i tak przez miesiąc


ja naswietlam sie, ale sloncem w lecie juz w tym roku to tak 2 x. jednak w zimie myslalem sprobowac solarium, bo stosuje novitil na plamy i 30minut na slonce. a w zimie tylko smarowalem i obawialem sie czy nie zlapie czestej choroby po solarce- lupiezu pstrego. ale w ta zime sprobuje.

tez jestem dowodem na to, ze slonce-promienie swiatla pomagaja. a wczoraj na czerwonej plamie po sloncu wyskoczylo duzooo barwnika, na stopach i nogach wrecz tylko repigmentacja. az mi lzej na sercu, a ostatnio mialem takiego dola przez plamy.

dawka 10min na solarce to ile odpowiada minut na sloncu? ktore jest silniejsze ?
Ostatnio zmieniony przez blabla Śro 22 Lip, 2009 14:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009 16:54   

agapisa smarujesz się czymś jak wchodzisz do "piekarnika"??? moje plamy chyba bez wzajemności mnie lubią,bo nie chcą różowieć, już trace cierpliwość...ale się nie poddaję,,,,
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Śro 22 Lip, 2009 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cris 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 34
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009 22:43   

hej. Mam takie pytanko. Bo ja często wychodzę na słońce i prawie 80% plamek mam w kropkach w pigmencie a reszta jest bardzo jasniutko brązowa. Też tak macie??
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 15:46   

cris napisał/a:
hej. Mam takie pytanko. Bo ja często wychodzę na słońce i prawie 80% plamek mam w kropkach w pigmencie a reszta jest bardzo jasniutko brązowa. Też tak macie??


poczatkowo wyskakujace kropy pigmentu sa jasno brazowe- prawie nie widoczne, pozniej robia sie brazowawe i dopiero po X czasie [niekoniecznie dlugim] sa normalnie ciemno brazowe - bynajmniej u mnie tak repigmentacja przebiega.
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 16:30   

xmati6 napisał/a:
A może przed opaleniem tych plam po prostu nie dostrzegacie ich a one stają się widoczne dopiero po opaleniu zdrowej skóry?


Jak nie dostrzegamy,to po prostu ich nie ma.
Mnie po opalaniu dopiero powychodziły plamy! Słyszałam,że bielactwo słońca nie lubi.Miejsca zakryte mam wolne od plam,więc coś z tym wystawianiem na słonce musi być. :blush:
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 17:08   

Mnie po opalaniu dopiero powychodziły plamy!

Ja ma tak samo. Słońce = nowe plamki
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 17:19   

to moze osobom, ktorym pomaga slonce nie maja bielactwa ? ale jakis typ grzyba ?
wszak osobom, ktorym promienie sloneczne pomogly w repigmentacji - musza miec inna przyczyne powstawania bialych plam.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 18:48   

Dokladnie, co osoba to przyczyna i kazdy musi sam stwierdzic co komu najlepiej pomaga :wink: mnie sloneczko pomaga:) a szczegolnie jak bylem nad morzem... polskim :grin:
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 19:54   

no tu na forum duzo ludzi kojarzy pierwsze biale plamy po naszy morzu. wszak do czystych ono nie nalezy, ale to dziwne,
ale ostatnio widac zwrot w leczenie dermatologow- mi polecali dziurawiec+slonce na chwilke. stosowalem dziurawiec 6ms na dloniach po 30min na sloncu i zero efektow.
Ostatnio zmieniony przez blabla Pią 24 Lip, 2009 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Sob 25 Lip, 2009 15:10   

Mi lekarz zlecił o dziwo Protopic 0,03% na powieki i Protopic 0,1% na pozostałe plamki + SŁOŃCE, Metronidazol na trądzik- bo po trądziku powstają nowe bielacze miejsca, na podrażnione powieki i oczy Cortineff, witaminkę PP, Cynk, coś uspokajającego, sok z dziurawca i git majonez;DDD NA SŁONECZKO JAZDA- powiedziała;P
Dziś się tak zjarałem na słońcu, że ochocho..! Podobno tak ma być, dermatolożka kazała opalać to nawet do poparzeń i pęcherzy...
Szczerze?? Mi to pomaga..xd
Wam też się uda- pozdrowionka;D :zdrówko:
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Sob 25 Lip, 2009 15:21   

tylko uważaj na te poparzenia słoneczne ponieważ w tym momencie mogą Ci niby nie zaszkodzić i bedziesz się czuć wyśmienicie, napisałam niby ponieważ jak wiadomo nie od dziś skóra jest pamiętliwa i jeśli teraz ja "skrzywdzisz" (poparzenia) to ona może sobie o tym przypomnieć nawet za wiele lat w różnej postaci...jak wiadomo wiele rzeczy jest dozwolonych i wskazanych ale z umiarem..
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Sob 25 Lip, 2009 19:16   

Może i tak ale "coś za coś". Tak to jest, nie ma nic za darmo, tak powiedziała mi dermatolog, gdy przepisywała mi maść Protopic, a ja wystraszony wspomniałem jej o rzekomych efektach ubocznych...

[ Dodano: Nie 26 Lip, 2009 13:25 ]
blabla napisał/a:
dawka 10min na solarce to ile odpowiada minut na sloncu? ktore jest silniejsze ?

Słyszałem, że 15 min na solarce to jak cały dzień spędzony na dworze na słońcu...
Gdzieś czytałem, zabijcie mnie ale nie pamiętam gdzie;] :biggreen:

[ Dodano: Nie 26 Lip, 2009 13:30 ]
blabla napisał/a:
to moze osobom, ktorym pomaga slonce nie maja bielactwa ? ale jakis typ grzyba ?
wszak osobom, ktorym promienie sloneczne pomogly w repigmentacji - musza miec inna przyczyne powstawania bialych plam.

Nie, nie sadze żeby to był jakiś grzyb, co najwyżej łupież pstry albo bielactwo- to dermatolog powinien sam rozstrzygnąć ale nie żaden grzyb... Ile ludzi z bielaczymi plamami tylu ludzi inaczej reagujących na wszelakie metody;] Słońce w bielactwie zawsze jest pomocne w repigmentacji, hmm może tylko trzeba zastosować inne maści pomocnicze???xd w każdym bądź razie zawsze słońce nam pomaga bo tylko ono (i solarka) opala nas;D

[ Dodano: Nie 26 Lip, 2009 13:36 ]
cris napisał/a:
hej. Mam takie pytanko. Bo ja często wychodzę na słońce i prawie 80% plamek mam w kropkach w pigmencie a reszta jest bardzo jasniutko brązowa. Też tak macie??

Hmm ja tam mam białe poszarpane plamy wokół oczu- to podobno dobry znak, nad ustami też jest poszarpane, ciemne plamy pigmentu i ogólnie to miejsce bielacze jest już takie karmelkowe;DDD że tak powiem, bo resztę twarzy mam już baaardzo ciemną od tego opalania i trudno mi to wyrównać, jest dobry sposób na takie wyrównanie- podobno:
Zdrowe miejsca zawsze smaruj kremem z filtrem SPF 50+ w ten sposób nie zjarasz sobie zdrowej skóry, a bielacze miejsca będziesz naświetlał...

[ Dodano: Nie 26 Lip, 2009 13:39 ]
Ulencja napisał/a:
Jak nie dostrzegamy,to po prostu ich nie ma.
Mnie po opalaniu dopiero powychodziły plamy! Słyszałam,że bielactwo słońca nie lubi.Miejsca zakryte mam wolne od plam,więc coś z tym wystawianiem na słonce musi być. :blush:

Nie, niektórych plam rzeczywiście nie widać, widoczne dopiero są bodaj, że pod ultrafioletem- ale nie jestem pewien, wtedy dopiero widać czego można się jeszcze spodziewać na swojej skórze;/

[ Dodano: Nie 26 Lip, 2009 13:42 ]
slavo napisał/a:
Mnie po opalaniu dopiero powychodziły plamy!

Ja ma tak samo. Słońce = nowe plamki

A także te plamy uwidaczniają się dopiero po intensywnym opalaniu się. Też to zauważyłem, gdy w zimę nie naświetlałem się i te plamki nie były dla mnie widoczne, a potem na wiosnę, gdy pojawiło się pierwsze słoneczko to dopiero rozpoczął się horror;(
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 16:29   

ixi02 napisał/a:
tylko uważaj na te poparzenia słoneczne ponieważ w tym momencie mogą Ci niby nie zaszkodzić i bedziesz się czuć wyśmienicie, napisałam niby ponieważ jak wiadomo nie od dziś skóra jest pamiętliwa i jeśli teraz ja "skrzywdzisz" (poparzenia) to ona może sobie o tym przypomnieć nawet za wiele lat w różnej postaci...jak wiadomo wiele rzeczy jest dozwolonych i wskazanych ale z umiarem..


Dlatego bierzemy betakaroten na skórę, ja rowniez moją skórę zaparzam(śmiech) no ale za dwa dni widze kropki pigmentu... i to duzo. A zeby sie poparzyc naprawde nie potrzebuje duzo bo sie smaruje Tevaskinem i byc moze on tez dziala fotouczulajaco-NIE WIEM ale to dziala i nie zamierzam z tego rezygnowac :wink:
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 18:09   

xmati6 napisał/a:
Dlatego bierzemy beta-karoten na skórę

Dobrze, może i tak ale mi dermatolog powiedziała, że w moim przypadku to jest bez sensu, bo on chroni skórę przed promieniami UV, a ja muszę się jak najwięcej eksponować na światło słoneczne i pić dziurawiec. A dziurawiec i beta-karoten to nie do końca, ale jest to sprzeczność... Jedynie tak jak mówię ja teraz będę starał się smarować miejsca zdrowe kremem z filtrem SPF 50+ ;p
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 18:46   

Betakaroten to nie jest filtr tak jak Ty to rozumiesz... mam racje?
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 20:05   

mi słonce pomaga, a szczególnie wyjazd nad polskie morze :wink: Zazwyczaj dostaje pare kropek pigmentu ( w tamtym roku to dostalam wyp na kolanach), zresztą teraz też nie jest gorzej. Te plamy trzeba oplać! :biggreen: Solarium odradzam. Nigdy nie korzystalam i nie zamierzam.
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 21:00   

xmati6 napisał/a:
Betakaroten to nie jest filtr tak jak Ty to rozumiesz... mam racje?


Do xmati6 z tego co mi ta dermatolożka tłumaczyła to jest tak, że beta-karoten w pewnym stopniu chroni skórę od promieni UV. Powiedziała, że zaleca jego stosowanie u osób b. dużo przebywających na słońcu by ją chronić albo u osób bardzo mało przebywających na słońcu by uzupełnić skórę w niedobory...
Ostatnio zmieniony przez Lelo3008 Nie 26 Lip, 2009 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 21:29   

Lelo3008 napisał/a:
Nie, nie sadze żeby to był jakiś grzyb, co najwyżej łupież pstry albo bielactwo


sa przypadki, gdzie plamy mimo rozmieszczenia symetrycznego lub innego okazuja sie nie - plamami bielaczymi, ale spowodowanymi grzybica. mi pewna osoba pisala, ze lekarz starej daty kazal je kapac sie w jakiejs soli do kapieli i smarowac mydlem szarym plamy i jej to zeszlo. i nie bylo to bielactwo. samo spojrzenie na biale plamy - nie jest jednoznaczne ze stwierdzeniem bielactwa - moze to byc mal del pinto, morfea, lupiez : pstry, bialy, oraz inne grzyby. zresztam mi irydolog powiedzial,ze to mam przez przebyty swierzb, ktory sieje niezle sputoszenie na organizmie. wiec to oznacza, ze mam inna przyczyne i moga to potencjalnie nie byc plamy bielacze, ale z powodu innych zakazen skornych.

Lelo3008 napisał/a:
ja tam mam białe poszarpane plamy wokół oczu- to podobno dobry znak, nad ustami też jest poszarpane


poszarpane plamy oznaczaja mozliwosc szybkiego powrotu barwnika niz owalne, choc to nie regula.

xmati6 napisał/a:
Betakaroten to nie jest filtr tak jak Ty to rozumiesz... mam racje


Ostatnio w tvn-ie bodajze lub superstacji mowila babka o bezpiecznym opalaniu i twierdzila, ze beta karotenu nie powinno sie zazywac eksponujac na slonce skore. jednak mi na opakowaniu pisze, ze niweluje skutki szkodliwych promieni slonca, ale nie wiadomo czy przed lub po ekspozycji. beta karoten to na pewno nie filtr ;-) choc ta babka mowila, zeby nie zazywac lekow switalouczulajacych - jednak u nas to akurat pomaga.

Swoja droga - po porzadnym zjaraniu plam sloncem porzadnie sie repigmentuje, wielkosci zlotowki i jestem happy :) ale lato takie fatalne... a slonce potrafi likwidowac niektore typy grzybow, w tym nawet tradzik- mi to pomaga, jak mam zmiany tradzikowe po lekkim opalaniu znikaja hehe :D
Ostatnio zmieniony przez blabla Nie 26 Lip, 2009 21:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 09:34   

blabla napisał/a:
mam przez przebyty swierzb, ktory sieje niezle sputoszenie na organizmie. wiec to oznacza, ze mam inna przyczyne i moga to potencjalnie nie byc plamy bielacze, ale z powodu innych zakazen skornych.

Słuszne stwierdzenie, całkowicie mogę się z Tobą zgodzić, mój brat na ciele kiedyś miał też jakieś "grzyby" lekarze nie wiedzieli co to jest, a coraz więcej osób się z podobnym problemem zgłaszało, dermatolog pobrała kawałek tej "złej skóry" i dała do badań, po paru tygodniach w aptece zaczęto produkować tę maść na ten rodzaj grzyba i pomogła ale pozostawiła na ciele brata białe plamy na plecach, o dziwo na dłoniach je ma też choć tam też nie było grzyba. Ja osobiści nie miałem takich przygód i prawdę mówiąc nie łudze się, że to nie bielactwo. Mam typowe objawy, tylko zmiany wokół oczu, ust, jabłka adama i znamiona suttona, a i w pachwinach...

[ Dodano: Pon 27 Lip, 2009 10:40 ]
http://www.aptekaekspreso...CFQUUzAodWAkk-A
Oto beta-karoten różnych firm farmaceutycznych. W większości z nich pisze, że chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV
W każdym razie powiem Wam, że pogubiłem już się jak to jest z tym beta-karotenem, jedni mówią tak, a inni inaczej, hehe :biggreen:
Ostatnio zmieniony przez Lelo3008 Pon 27 Lip, 2009 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Madlen_ka 

imie: Magdalena
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 64
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 16:50   

Znalezione w sprawdzonym źródle: "Beta karoten nadaje skórze ładny odcień opalenizny jak również skutecznie chroni skórę przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV. Przyjmując beta-karoten 2-3 tygodnie przed opalaniem barwnik gromadząc się w skórze odbija niekorzystne promienie i działa jak naturalny filtr słoneczny. Jednocześnie nasza skóra szybciej się opala i opalenizna jest bardziej trwała. Inną bardzo ważną zaletą preparatu jest działanie ochronne na włókna kolagenowe. Preparat pozwala dłużej zachować młody wygląd, nadaje piękny koloryt skóry i pomaga opalać się bez ryzyka poparzeń"
Ostatnio zmieniony przez Madlen_ka Pon 27 Lip, 2009 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 17:21   

Madlen_ka napisał/a:
i pomaga opalać się bez ryzyka poparzeń"

Hm no właśnie
Madlen_ka napisał/a:
działa jak naturalny filtr słoneczny

Tak myślałem, że bata-karoten nie bardzo będzie pomagał, kiedyś go brałem owszem ale jak o tym się dowiedziałem to przestałem....
Lepiej nam pomogą już jakieś soki marchwiowe;D niż to :grin:
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 20:43   

Lelo3008 napisał/a:
Tak myślałem, że bata-karoten nie bardzo będzie pomagał


nie wiem czy sie pomyliles czy cos innego - beta karoten jest podstawowa witamina w leczeniu vitiligo poniewaz to jej najczesciej brakuje osobom chorujacym na bielactwo. wiekszosc dermatologow poleca to zazywac. oczywiscie [zgodze sie z tym], ze i beta karoten i inne witaminy najlepiej sa przyswajane w naturalnej postaci, w tym Beta Karoten i inne. Swieze owoce i warzywa to nie to samo co kapsulka.
czy dziala jako filtr ? hmm, moze cos tam daje
a zazywam beta przed wyjsciem na slonce i nic mi sie nie dzieje. jednak ostatnio go nie bralem :)
 
 
Madlen_ka 

imie: Magdalena
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 64
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 22:52   

Ja to rozumiem w ten sposób, że Beta Caroten chroni zdrową skórę przed szkodliwym działaniem słońca, bo jakby nie było powinniśmy chronić pigment przed nadmiernym promieniowaniem UVA, a szczególnie osoby z jasną karnacją lub znamionami. Jak wiadomo nam jest potrzebne promieniowanie UVB. Poza tym B. Caroten zawiera przeciwutleniacze, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami co w naszym wypadku jest bardzo istotne. Wyczytałam też, że Beta Caroten jest prowitaminą witaminy A, ta z kolei bywa pomocna w leczeniu znamion, przebarwień itp zmian skórnych.
Co najważniejsze! Jeśli w organizmie zabraknie cynku, to beta caroten nie będzie mógł być wykorzystany.
Ja nie biorę b. carotenu bo do końca nie jestem przekonana co do jego skuteczności w naszym wypadku. Większość dermatologów zaleca stosowanie b. carotenu, ale jak wiadomo w celu ochrony skóry przed słońcem by nie ulec poparzeniom. Natomiast lekarze, którzy "są w temacie" nie wspominają o nim.
Sama nie wiem co jest dobre ...
 
 
Francesca 

WAGA

pole1: 7
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 09:53   

Każdy przypadek chyba jest inny.
W 2007 roku kiedy non stop smaowałam sie Vitixem i wychodziłam na słonce, pojawiły sie kropeczki pigmentu. Samo słonce nie działa juz tak repigmentująco.
Niektórzy piszą że opalanie nad morzem im pomaga. A ja mam tak dziwnie, że z każdego wyjazdu nad morze przyjechalam z nową plamą. Może to stres wyjazdów tak na mnie działa? Ale jeżdziłam tez w inne duzo dalsze miejsca i plamy nie przywiozłam.....dziwne
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 10:44   

Jak widzimy każdy ma swoje racje, dobrze róbmy jak każdy uważa :razz:
hehe a powiedzcie mi, jak ostatnio się oparzyłem na słońcu ( te białe miejsca) to kiedy teraz najlepiej drugi raz to powtórzyć?? Aż zejdzie te czerwone poparzenie??
 
 
Catalabama 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 38
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 11:08   

Ja zazywam beta karoten, chodze na lampy i na słonko wystawiam skóre jak tylko sie da i efekty są - mam juz duzo ciemnych pigmentowych plamek wewnatrz tych białych - takie 2-6 milimetrowe i sie powiekszają, a niektóre zaczynają sie łączyc ze sobą!!!!!! :wink: Do ideału jeszcze daleko, ale na poczatek to juz coś!!!!!

Lelo - ja mam czerwone cały czas po lampach i mam chodzic dalej - nie czekając az zblednie - na slonce tez te czerwone wystawiam. Mysle ze mozesz wystawic, byle nie za długo, zeby na amen nie poparzyc.
Ostatnio zmieniony przez Catalabama Wto 28 Lip, 2009 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 11:12   

Heh to się cieszę razem z Tobą;) :zdrówko:
Ale mi niestety nad ustami aby pigment powraca no ale też się cieszę, hehe :hahaha:
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 15:52   

15 min na plamke UVB 311 nm = 4h na sloncu :?:
Ostatnio zmieniony przez xmati6 Wto 28 Lip, 2009 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 16:42   

Nie wiem ja kiedyś gdzieś przeczytałem, że 15 min w solarium, to jak cały dzień spędzony na słońcu ale nie wiem bo to troszkę inne promienie są niż na solarium- UVB na solarium jest mało, a dużo UVA....
 
 
dandi131 

imie: Daniel
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009 18:28   Leczenie słońcem

Witam
Przeczytałem w sieci jak pewna osoba opisywała ze jak się opalała to nie posmarowała się kremami i tak zjarała swoje plamy ze wyszły na nich bąble i podobno bolało.Ale jak już zeszły poparzenia to zaczął w miejscach plam wychodzić pigment.Tylko że lekarz jak się dowiedział o tym to zabronił robić tak w z innymi plamami.
Teraz w weekend jadę nad morze i spróbuje tez tak zjarać plamy możne to da jakiś skutek.
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009 18:49   

Ja bylem nad morzem polskim i tak grzało ze się zjarałem na słońcu, po przyjściu do domu posmarowałem się nawilżającym kremem, noc przespałem zaczerwienienie trochę zeszło i znowu słonce tak grzało ze nie było rady mimo iz smarowałem się filtrem 20 to słonce mnie zjarało. Efekt moje plamy są bardziej widoczne bo kontrast ciemne jasne bardziej widać i widac nowe miejsca bo wcześniej miałem jaśniejszą karnacje, no chyba ze nowe plamki sie pojawily ale nie wierze w to, ale tez moje plamki zaczęły reagować. Możesz zobaczyć zdjęcia
http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=608
Tak ze słonce pomaga ale nie w nadmiarze. Nie przesadź
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009 20:00   

temat o leczeniu sloncem dokladnie jest opisany w innym- "Słońce a bielactwo" - wystarczy zerknac na forum i nie robic 2 x tego samego. szkoda forumowiczow. tam wszyscy pisali/pisza czy promienie sloneczne im pomagaja-wystarczy uzyc wyszukiwarki na forum. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez blabla Śro 05 Sie, 2009 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mates7 
kulturysta


imie: Mateusz
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 14
Wysłany: Sob 22 Cze, 2013 20:32   

witam, czy komuś po "terapii" słonecznej plamy powróciły?
Ps.Wybaczcie za poruszenie dawnego już tematu...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 22 Cze, 2013 21:17   

ja ostatnio już tak sie wyluzowałam z ta chorobą i mam taki tik ale nie ze stresu że jak zahaczy mi się skorka przy paznokciu to ja zaciągam i wyrywam i czasami obgryze i jak sie opaliłam a niektore rany były jeszcze świeze to widzxe ze koło paznokci gdzie niegdzie jest inny kolor. Nie jest biało ale jaśniejszy io to mnie bardzo martwi...

[ Dodano: Sob 22 Cze, 2013 22:18 ]
patzrac na obrazki dłoni z plamami to moje nie wygladają na plamy i zreszta tam gdzie mam jakies male punkciki czy resztki plamek to one są bioałe a te jakieś takie jasniejsze niz moja skora

[ Dodano: Sob 22 Cze, 2013 22:22 ]
a maluje paznokcie c kilka dni i dopoero teraz tak mi sie w poczy rzuciło. Ale może miałam jakieś ranki i zmywałam zmywaczem i dlatego tam opalenizna zeszła? Dopiero w tamtym tyg mi sie one rzuciły w oczy a czesto maluje paznokcie. Masakra jakaś.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 00:03   

Och, spokojnie, jaśniejsza skóra przy paznokciach nie jest taka straszna ;)

A mi plamki się ładnie zabarwiają na słońcu i wszystko jest w porządku. Brązowe, śliczne... Brak śladu po bielactwie w niektórych miejscach ^^
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 06:41   

a gdzie mialaś te [plamy na dłóoniach? Tevaskin a protopic też dobry? Agapisa zmieniłaś diętę czy tylko poprostu się opalałaś w solarium>? Ja sie opalam dosc czesto w solaruium i może dzięki temu nic mi nie wychodzi nowego ale jakos repigmentacji nie zauwazyłam. Bardzo szybko zareagowały moje plamy na naświetlenia uvb
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 01 Lip, 2013 13:10   

mhm, no ja plamy na dłoniach mam cały czas ;) i w sumie nie leczę się niczym oprócz słońca w lecie...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 01 Lip, 2013 13:17   

ale Ty masz całe dłonie białe czy jakieś pojedyńcze plamki?

[ Dodano: Pon 01 Lip, 2013 15:11 ]
xomkax a Ty nie zastosujesz sie do rad Pana jana?
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 03 Lip, 2013 13:41   

no mam białe całe palce i część dłoni ;)
mhm... nie stosuję się do żadnych rad w sumie, bo lubię moje plamki <3
 
 
Emaan 

Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013 14:27   

Witajcie! Mam 27lat i od 8 roku mam bielactwo. Zaczelam przyjmowac raz dziennie wapn z magnezem i vitamina D3.Do tego pije kawe (herbate wykreslilam calkowicie) i wychodze na slonce. Na plamach zaczal pojawiac mi sie pigment. Zachecam sprobowac moze pomoze :) pozdrawiam!
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013 14:29   

gdzie pojawił sie pigment? Duzo masz plam?
 
 
Emaan 

Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013 11:43   

80% mojego ciala jest w plamach , najwiecej barwnika pojawia sie na rekach i kolanach reszte ciala dalej obserwuje :)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013 14:14   

to super, powodzenia
 
 
karolcia_le 
Karola


imie: Karolina
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 130
Skąd: uć/wawka
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013 15:37   

to ja wypijam magnez i lece na słońce ;)
 
 
Osaaa 

Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013 08:56   

A ja wczoraj opaliłam wczoraj plamy na czerwono.
A od dziś chodzę na uvb.
Ostatnio zmieniony przez Osaaa Pon 08 Lip, 2013 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karolcia_le 
Karola


imie: Karolina
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 130
Skąd: uć/wawka
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013 11:59   

czerwone plamy - to bardzo dobry znak! jest duza szansa ze beda brązowe :) tylko dalej je na słonko wystawiaj :) :cool:
 
 
Osaaa 

Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013 17:55   

Jutro idę na plażę je opalić dalej.
bo jeszcze zostały mi plamki po drugiej stronie biodra i podbrzusze .

dziś byłam na uvb, muszę sobie kupić okulary do naświetlania, ale przyznam,że jak wyszłam to strasznie bolały mnie oczy.

Mam nadzieję,że słońce mi pomoże. Najgorzej to z pachami i okolicami oczu i ust :(
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013 18:09   

I jak opaliły Ci się na biodrach? Ja mam na biodrach bardzo duże i nie wiem czy próbować...
 
 
Osaaa 

Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 10 Lip, 2013 13:23   

przyznam,że te większe plamy bardziej łapią niż te małe.
Są czerwone. Może to coś da.
Ale akurat się pogoda popsuła,więc nici z plażowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo