Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GINKOFAR + na?wietlanie
Autor Wiadomość
Enerix 

Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012 14:22   

Na opakowaniu ginkoflav forte napisano, aby brać jedną tabletkę dziennie. Jedna tabletka ma 80 mg. Nie wiem skąd wziął się pomysł, aby zażywać dziennie ginkgo biloba w dawce 120 mg! Co za dużo, to niezdrowo. Na początku również brałem dawkę 120 mg. Występowały jednak bóle głowy, strach więc pomyśleć, co byłoby gdybym nie odstawił takiej dużej (niezalecanej)dawki i zażywał nadal 120 mg.
Ponadto biorę też inne suplementy: konenzym q10 plus witaminaE, wyciąg z pestek winogron (jeden z najsilniejszych antyoksydantów), oraz piję dużo białej herbaty i zielonej, z tym że należy zaznaczyć, że biała herbata ma 3x więcej antyoksydantów niż zielona, a zatem jest lepsza. Co do zielonej herbaty - to warto pić lepszą gatunkową Yunnan. Sencha zielona to japońska herbata, a tam - jak wiemy - wybuchała elektrownia atomowa...więc lepiej sięgać po chińską.
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012 14:52   

Hej ;D
a ja mam Bilobil. Na opakowaniu jest napisane- '1 kapsułka 3 razy na dobę'
Bilobil zawiera 40 mg wyciągu z liści milorzebu japonskiego.
To o co chodzi?Bo ja już nie ogarniam jakie dawki brac ;p
Ostatnio zmieniony przez junior Nie 15 Lip, 2012 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012 10:05   

stąd się między innymi wzięło z ulotki jedna tabletka ma 40mg nalezy brać 3x dziennie, poczytaj w necie i zobaczysz że tej dawki nie wolno przekraczać ,http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2550 , Junior zażywaj tak jak jest na ulotce bez problemów ,co do objawów to może nie tolerujesz miłorzębu więc możesz spróbować suszony miłorząb i pic jako herbatkę ,
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012 12:15   

ja biore 120mg dziennie i przez 6 miesiacy bylo ok do tego bralam b12 kwas foliowy i vigor a po pol roku jak tylko polknelam te tabletki odrazu ze zwracalam. odczekalam z 2miesiace i teraz biore dawke 120mg i kwas foliowy. Moim zdaniem dzieki tym tabletkom jest szzybsza repigemntacja.
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012 14:38   

ixi02 bardzo dziękuję za pomoc ;) pozostanę więc przy dawce 120 mg. ;) Dzięki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo