To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

Postępy i sukcesy - protopic

darsento - Nie 04 Wrz, 2011 12:08

szanti12318, to dość ciekawe , że tak szybko podziałało:) u mnie to albo stanęło w miejscu albo idzie bardzo wolno bo od kiedy stosuje protopica, to już plamy nie powiększają się tak jak przedtem. Z tym, że ja tylko stosuje witaminę PP i właśnie protopica, nic ponadto... może lampy UVB by tu się przydały, ale dermatolog nic takiego mi nie zalecił...

[ Dodano: Nie 04 Wrz, 2011 12:12 ]
sl8er, a Tobie lekarz zalecił Xeriala na dłonie a oddzielnie Protopica na twarz czy jak?

sl8er - Nie 04 Wrz, 2011 12:24

lekarz z przychodni dermatologicznej z Bydgoszczy, krupińskiego 5... chyba Czajkowski miał na imię ( spec o przeszczepów)... tak że na rekach nie działa bo naskórek za gruby... po tym xarielu skóra na rekach była o wiele delikatniejsza i wyskoczyło kilka kropek pigmentu... może nawet nie kropek a plamek pigmentu... co ważne bylo to już po tygodniu stosowania... Xariel plus protopic... pózniej przez tydzień nie działo sie nic... a że nie ma cierliwości i chodzenie z tłustymi czerwonymi rękami mi tęz nie odpowiadało odpuściłem... może spróbóje jeszcze kiedyś póki co nie mogę sobie pozwolić na tłuste czerwone dłonie w pracy... a plamki nie są widoczne na pierwszy rzut oka...

na twarzy nie wiem bo nie miałem plam na twarzy...

szanti12318 - Nie 04 Wrz, 2011 13:39

ale mi o lampie lekarz nie powiedzial a bylam u 2 z duzym doswiadczeniem. Stwierdzil jeden ze to defekt kosmetyczny a druga Pani ze moze sie wyleczy dzieki protopic ale duzych szans nie dawala. O lapmie dowiedzialam sie z iternetu i taka tutaj nabyłam. ja sie dlugo naswietlam bo nawet 10min na brzuchu ale nigdy ich nie poparzylam robia sie czerwone a na nastepny dzien brazowe plamki. witaminy i gingko bralam bo cytalam ze moga zatrzymac postep tej choroby ale zauwazylam ze jak sie tym przestalam przejmowac to jest duzo lepiej. nic nowego sie nie pokazuje. poprostu wstaje rano i smaruje sie protopikiem i wieczorem to samo. Na slonce tez wychodze i dzieki niemu jedna plama na brzuchu zeszzla calkowicie.

[ Dodano: Nie 04 Wrz, 2011 13:40 ]
Xariel czy ta masc jest bez recepty?

[ Dodano: Nie 04 Wrz, 2011 13:47 ]
a jesli chodzi o dlonie mam taka malutka kropke jakby lezke ale byla poprostu biala jak snieg po protopicu i naswietleniach robi sie taka zolto pomaranczowa i zanika. ale naswietlam dlugo dlonie i nigdy nie bylo poparzenia czyli skora musi byc grubsza.

sl8er - Nie 04 Wrz, 2011 13:56

Xariel jest bez recepty i drogi... jest tańszy odpwiednik... musisz poszukać w starszych postach Abi, Ona uzywała tego zamiennika ma ten sam skład...
szanti12318 - Nie 04 Wrz, 2011 14:03

aha drogi tz? mozna go stosowac nie tylko na dlonie? jest silniejszy tz lepszy od protopic?
Ulencja - Nie 04 Wrz, 2011 15:10

szukałam i nie ma nic takiego jak Xariel.Jest,ale Xerial (kremy,szampony itd)
darsento - Nie 04 Wrz, 2011 16:30

widać, że kwestia psychologiczna ma tutaj bardzo duże znaczenie przy tej chorobie... u mnie też tego nie widać, to małe plamy, niewidoczne na pierwszy rzut oka więc może uda się to zdusić w zarodku. ja studiuję w Bydgoszczy więc spróbuję tam się zorientować coś o tym lekarzu i przychodni. zobaczę też co z tym Xarielem, może wypróbuję i sprawdzę czy działa.
Abi - Nie 04 Wrz, 2011 16:42

ten tańszy odpowiednik to oxedermil z firmy oceanic, krem z 30% mocznikiem, który ma właściwości keratynolityczne, więc usuwa zrogowaciały naskórek

z tej serii jest też żel pod prysznic jakby komuś zależało :)

krem ten można kupić w aptece, np. w sieci dbam o zdrowie, jak się zamówi u nich na stronie i odbierze w aptece, to jest jeszcze taniej
adres www.doz.pl

aha oxedermil kosztuje ok 17-18 zł za 50 mL, to jest o ponad połowę taniej niż xerial, a skład taki sam

sl8er - Nie 04 Wrz, 2011 17:45

Czajkowski chyba już nie przyjmuje w Bydgoszczy, przyjmują za to inne i całkiem miłe lekarki... zrobia badania hormonów tarczycy, żelazo, morfologie... i skieruja na UVB lub PUVA i co ważne wszystko za darmola...
darsento - Nie 04 Wrz, 2011 17:47

sl8er, w porządku, dziękuję za informację:) popytam znajomych z roku, może będą coś wiedzieć konkretnie na ten temat.
sl8er - Nie 04 Wrz, 2011 18:13

nie ma sie co czaić ja poszedłem pierwszy raz sie zapytać czy maja lampy i leczą bielactwo... od ręki założyli kartoteke i skierwali na badania... po kilku dniach juz sie naświetlałem... nie wiem jak jest teraz czy sa kolejki... studią to dobry okres na naświetlania bo zawsze masz jakieś okienko lub zajęcia krócej można olać jakiś wykład itd ... paracujący mają trudniej bo naświetlania sa w godzinach pracy...
szanti12318 - Nie 04 Wrz, 2011 19:20

Jesli macie male plamy i malo miejsc belaczych polecam wlasna lampe uvb.
Agucha - Nie 04 Wrz, 2011 20:45

no właśnie, ja planuję zakup, obecnie jestem na etapie "przemyśleń" w tej kwestii :wink:
szanti12318 - Nie 04 Wrz, 2011 22:38

nie ma co myslec:) im wczesniej tym lepiej
junior - Sob 10 Wrz, 2011 18:54

Hej. Mi protpic 0.1 też pomaga!! :) Po miesiącu widzę efekty. Plamy koło ust mi zachodzą z dnia na dzień! Jestem naprawdę szczęścliwy , bo od 13 lat wreszcie coś na mnie działa!! :) Protopic stosuję tylko na plamy koło ust i wychodzę na słońce , smaruję się 1 raz dziennie. Parę razy się nie posmarowałem :D Myslę , że około 30 , 40 procent zaszło. Co ciekawe , koło oczu od słońca też pojawiły mi się plami pigmentu. Nie wiem , czy kolo oczu można stosować Protopic , chyba kupię Vitix i będę smarowal koło oczu. Lampy nie mam , wychodziłem tylko na słońce i to nie zawsze. Czy witamina B rzeczywiście tak pomaga? Chyba muszę zacząć brać jakieś witaminy , bo chcę się tego pozbyć!! Przynajmniej na twarzy. :)
Trzymajcie się!! :)

darsento - Nie 11 Wrz, 2011 19:19

ja słyszałem ostatnio teorię, że osoby chore na bielactwo mają dość często niedobór witaminy B oraz cynku. Nie wiem jak to ma się przełożenie do prawdy, ale już kilkakrotnie czytałem komentarze osób, którym wraca pigment, że stosują witaminy, oraz ogólnie zdrowe odżywianie. Co o tym myślicie?
xomkax - Pon 12 Wrz, 2011 18:29

ja mam za bało B12 i cynku też :) więc uzupełniam te braki cały czas.
darsento - Pon 12 Wrz, 2011 21:09

xomkax, :wink: czyli mamy jedno potwierdzenie tej teorii. Ja jutro robię badania pod kątem elektrolitów, zobaczymy co z tego wyjdzie.
xomkax - Wto 13 Wrz, 2011 18:51

cóż. właściwie cynku nie mam jakoś bardzo mało, ale B12 jest daleko poniżej normy...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group