Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wszytskich:)
Autor Wiadomość
Cherry_Lady 

Dołączyła: 30 Lip 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010 10:08   Witam wszytskich:)

Czesc jestem Magda mam 18 lat :) odwiedzalam ta strone ale dopiero postanowilam sie zarejestrowac , moje plamy dopiero sie zaczynaja na razie mam jedna na twarzy ktora rozciaga sie od pod nosem do prawie policzka na szczescie nie jest jeszcze fest biala takze jak sie umaluje az tak bardzo jej nie widac.. nową mam mala podlozna przy lewym uchu. w poniedzialaek ide do dermatologa poniewaz jeszcze nie bylam nie wiedzialam co to, mam ja ponad miesiac ok dwoch powiem szczerze,ze szybko sie rozwija;/ w sumie to na razie nikt nie oglosil ze mam bielactwo to tylko moje domysly... strasznie sie boje wizyty mam nadzieje,ze uda mi sie wyleczyc poniewaz bardzo zalezy mi na wygladzie uwielbiam zdjecia i zajecia jako modelka zamieszcze foto plamy i prosze wypowiedzcie sie czy to moze byc vitiligo?? niestety zdjecia kiepskie ale cos tam wiadac i nie wiem czemu zmienia mi kolorowe zdjecia w czarnobiale;/ teraz to juz wogole;/
pozdrawiam
 
 
jacoo 

Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 8
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010 11:12   

Cześć Magda, bardzo mi przykro że jesteś kolejną osobą którą to spotkało, na moje oko to w 99,9% bielactwo ale nie przejmuj się takie życie, nikt nie mówił że będzie łatwo, a z drugiej strony co Cie nie zabije to Cie wzmocni :wink: tak że nie ma się co łamać tylko czym prędzej zacząć leczenie. Witam na forum :)
 
 
Cherry_Lady 

Dołączyła: 30 Lip 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010 11:25   

Hmmm no wszystkiego dowiem sie jeszcze w poniedzialek.. Moze to nie bedzie to.. hmm czytalam na innym forum o bialych plamach na twarzy,ktore byly prawdopodobnie od slonca i byl to jakis grzybek juz sama nie wiem..
Jacoo a jak to wyglada u Ciebie gdzie masz plamki i jak dlugo? i czy zaczynalo sie tak jak u mnie?
Ostatnio zmieniony przez Cherry_Lady Pią 30 Lip, 2010 11:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010 12:59   

Cherry_Lady a od kiedy ta plama na twarzy ? kiedy zauwazylas ją pierwszy raz ? .

Biale plamy to nieraz tzn. łupiez pstry.wywołuje je wlasnie pewnien grzyb. Myj twarz w szamponie NIZORAL. jak to od grzyba to zejdzie Ci plama po kilku dniach. Jak nie ..niestety...99 % Vitiligo .:(
 
 
Cherry_Lady 

Dołączyła: 30 Lip 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010 13:34   

pierwszy raz zauwazylam ja w maju ... Dziekuje nakpotan ale na razie poczekam z tym do poniedzialku i dowiem sie co powie dermatolog :) a noz widekec to nie vitiligo. a czy sa przypadki ze nie jest sie tzw "dalmatynczykiem" tylko pozostaje i utrzymuje sie tylko ta jedna plama? i czy jest nadzieja wyleczenia poniewaz jest to poczatek choroby ?
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010 13:40   

hej

hmmm. oby to nie bylo vitiligo.

a jak jest to najprawdopodobniej jest to tzn vitiligo piorunujace. OD maja do dzis i taka plama .. mi takiej wielkosci plamy urosły przez 6 lat. ale zeby w 3 miesiace ...
Powinnaś teraz: zero stresu , zero zatruwania organiazmu - papierowy , alkohol fast-foody....itp... nie bede pisał co i jak bo ..all znajdziesz czytajac forum . POWODZENIA!

[ Dodano: Pią 30 Lip, 2010 14:46 ]
nikt Ci nie odpowie na całym świecie na te pytania: czy tylko 1 plama bedzie ..czy sama zniknie..czy zrobi sie ich 100 za jakis czas.... nikt tego nie wie. TA choroba ma same tajemnice i caly czas wg . medycyny jest nieuleczalna. mozna zaleczac plamy...czyli takie ``łatanie `` skóry . ale to eliminujesz objawy a choroba nadal w Tobie jest . najprawdopodobniej poczatek choroby i caly czas jej przebieg jest w mózgu.
 
 
jacoo 

Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 8
Wysłany: Pią 30 Lip, 2010 16:56   

Cherry_Lady,
nakpotan ma rację, jeżeli to vitiligo to bardzo szybko postępuje, ale z tego co mi wiadomo to najłatwiej pozbyć się plam z twarzy tak że to nie koniec świata ;) moje początki bielactwa opisałem Ci w kilku zdaniach w PW bo nie będę zaśmiecał tematu swoim "ciężkim przypadkiem" :wink:
 
 
alenda 


imie: Olcia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 134
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Pią 06 Sie, 2010 22:21   

Witaj. Przykro mi, że masz taka zmiene na twarzy. Niestety myślę, że t bielactwo, ale poczekaj na lekarza. Daj znać co Tobie powiedział!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo