Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wita was smutna mama
Autor Wiadomość
Kasia K. 

pomogl: pomogla
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 21
  Wysłany: Czw 26 Sie, 2010 22:04   Wita was smutna mama

Dzień dobry,
wiszę na forum od kilku dni. Moja ośmioletnia córka ma białe plamy od kilku miesięcy. Pierwszą na biodrze niewiele sie przejmowałam, bo była zakryta, a lekarz dermatolog powiedzial, że nie wiadomo, czy to w ogóle bielactwo i trzeba obserwować. No ale teraz sa kolejne. I kolejny dermatolog potwierdził diagnozę. Na razie jestem zrozpaczona i próbuję pozbierać myśli. Szukam dopbrego dermatologa z Trójmiasta, bo tu mam najbliżej. Na razie obiły mi się o uszy dwa nazwiska: prof. Placek i dr Wilkowska. Czy ktos cos o nich słyszał? Bo nie chce ciągać córki w kółko po różnych lekarzach, żeby jej nie stresować.
Bielactwo ma także mój mąż, teraz 46-letni. Zachorował, gdy miał kilka lat. Gdy miał ok. 20 lat (ale teraz dokładnie nie pamieta, jak to było) nastąpiła remisja (nie do końca, ale niewtajemniczeni niczego nie zauważają). Sam nie wie, co mu pomogło, bo twierdzi, że naświetlania (wtedy jeszcze kwarcówką) nic nie dały. Może inne nastawienie psychiczne, dieta wegetariańska, głodówki oczyszczające, traktowanie białych plam szczotką?
Pomimo to o córkę bardzo sie boję, w końcu to dziewczynka. Poza tym na razie jestesmy w trakcie badań, czy za tym nie kryje sie jakaś poważniejsza choroba.
 
 
Kalina111 
...nadzieja....


imie: Karolina
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 110
Skąd: ...
Wysłany: Czw 26 Sie, 2010 22:08   

mąż pocierał te plamy jaka szczotka?:)
 
 
martusia33 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 07:07   

Witaj Kasiu, doskonale Cię rozumiem sama mam córkę i modlę się każdego dnia, aby nie zachorowała.Życzę Ci abyś trafiła na dobrego lekarza, który pomoże Twojej córecze. Pozdrawiam serdecznie.
 
 
ewebe 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 58
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 07:22   

Witaj !

ja mam synka 2,5 roczku... jestem zaniepokojona "nierównościami" w kolorze na buzi...tak jakby bielactwo czaiło się już pod skórą...
przeraża mnie to !!!!
ja mam bielactwo i to najbardziej "spektakularne " na twarzy....tylko ja jakoś te plamy kamufluję... a co z takim dzieckiem jak (nie daj Boże) mu to wylezie....
nie wiem co mam robić... jakie badania, jakie w ogóle podjąć kroki... czy na razie nic nie robić, poczekać, żeby niczego nie pogorszyć... :sad:
 
 
Kasia K. 

pomogl: pomogla
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 21
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 10:08   

Kalina111 napisał/a:
mąż pocierał te plamy jaka szczotka?:)


To było ze 30 lat temu, więc dokładnie nie pamieta, wydaje mu sie, że drucianą taka do włosów. Jak drażnił te miejsca, to miał wrażenie,że skóra na to reaguje i po zregenerowaniu nie jest już taka biała. Plamę na powiece szczypał. Ale twierdzi, że to wszytsko były akty desperacji. Nie chciałabym polecać tej metody, bo w różnychn artykułach czytam, że uszkodzenia mechaniczne źle działają na bielactwo. Gdy byłam z córką u dermatologa spytałam sie o to, potwierdziła, że rzeczywiście niektórym może to pomóc, ale nie poleca. Natomiast gdzieś tu na forum czytałam, że niektórzy też coś takiego robią, może przez przypadek, i dziwnym trafem to im pomogło. Ale nie chciałabym, że moja pisanina komuś zaszkodziła.

[ Dodano: Pią 27 Sie, 2010 11:15 ]
Dodam jeszcze, że mąż nie miał bardzo rozległych plam, natomiast w różnych miejscach na ciele.
Przy okazji - może mi ktoś napisze, co sądzić o Towarowej i p. Bourion. Są tu na forum dosyć pozytywne wpisy, ale wyglądaja mi na autoreklamę. Ktoś w moim imieniu pytał o nią na miejscu , ale dostał bardzo wymijające odpowiedzi odnośnie kwalifikacji. Podobno jest tzw. konsultantka d/s bielactwa. Jakaś tajemnicza osoba. Ale czy komus rzeczywiście pomogła? Myślę, że gdyby miała tak spektakularne sukcesy, to w Internecie byłyby zdjęcia ludzi wyleczonych itd. Nie wiem, czy ma sens zapisywać tam córkę?
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 10:48   

Z tego co wiem p. Bourion to kosmetolog, a recepty wypisuje jakiś inny lekarz- 'pomocnik'. Chwalą ją, ale wiesz ona nie zdziała cudów, powie o metodach leczenia, zasugeruje badania, zbada pod lampą wooda, uv i tyle.. Nie wiem nie byłem, ale tyle na ten temat wiem.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 11:17   

A ja powiem Pani tak: nic nowego lekarze Pani nie powiedzą. Proponuje leczyć córkę na własną rękę. Naświetlania w domu do tego Tevaskin, Protopic + suplementy diety typu Ginkofar, kompleks witamin :wink:

Szkoda pieniędzy na lekarzy bo oni powiedzą to samo co tutaj jest napisane.
 
 
Kasia K. 

pomogl: pomogla
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 21
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 11:44   

Też mi się tak wydaje. Lekarz przepisał Protopic, tylko że ona ma dopiero 8 lat. Martwię sie o skutki uboczne. Ulotka nie napawa optymizmem.
O naświetlaniach lekarka powiedziała, że córka jest za mała.
Dziękuję za odpowiedzi, dobrze jest pogadać z kimś, kto czlowieka rozumie.
 
 
bartowicz 

imie: Bartek
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 25
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 14:04   

Kasiu nie naswietlaj corki jest za mala to niebezpieczne a protopic - skoro lekarz przepisal to nie masz sie co obawiac ja smarowalem sie nim okolo 2 lat ale efekt byl extra bo calutka plama kolo oka srednica ze 3 cm zniknela nawet rzesy ktore byly biale stary sie niermalne ;| <szok> wprawdzie dlugo to trwalo no ale nikt nie powiedzial ze bedzie latwo najwazniejsze zebys sie nie poddawala... Duzo osob straszy tym protopiciem ale to jedyny jak narazie sposob ktory mi pomogl pozatym mozesz obserwowac co dzieje sie z Twoja coreczka... ;) Nie martw sie glowa do gory bedzie dobrze!
 
 
Kasia K. 

pomogl: pomogla
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 21
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 14:50   

Dzięki za poradę :)
 
 
magdam 

Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 61
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2010 09:59   

Kasiu czy macie tylko jedno dziecko? czy mala jest nerwowa przy jakich okolicznosciach pojawily sie plamy pierwsze.moj mąż tez ma bielactwo mamy półtorarocznego synka i nie ma dnia zebym nie myslala o tym czy bedzie zdrowy
 
 
Kasia K. 

pomogl: pomogla
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 21
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2010 12:56   

Myślę, że nie ma potrzeby zamartwiać się na zapas. Oprócz córki (8-letniej), która jednak zachorowała, mamy 24-letniego dorosłego już z syna, u którego ani śladu bielactwa i ze statystyk wynika, że chyba juz mu nic nie grozi. Syn jest bardzo wrażliwy, miał stany depresyjne, stresów też niemało, introwertyk. Córka jest od niego o wiele radośniejsza, ekstrawertyk, ale nie nerwowa. Nie wiem więc, czy z tym stresem to na pewno sie w każdym przypadku zgadza. Po początkowym szoku trochę sie uspokoiłam, smaruję ją, nastrajam radośnie, przekonuję jak jest śliczna i wspaniała. Córka chodzi na zajęcia plastyczne, tańczy w zespole, ma dużo koleżanek, więc mam nadzieję, że plamy jej nie dobiją i nie straci poczucia własnej wartości.
 
 
magdam 

Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 61
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 18:20   

;) Kasiu jestes silną kobietą
 
 
Kasia K. 

pomogl: pomogla
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 21
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 19:51   

Nie zawsze, ale sie staram.
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010 20:19   

``ze statystyk wynika, że chyba juz mu nic nie grozi`` ?? a czemu tak? gdzie te statystyki?

Ja zachorowalem po 30stce , moja ciotka po 40 stce , 3 moich znajomych z tego forum tez jakos kolo 35 roku zycia pierwsza plamka..no i sie zaczęła kaskada...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo