Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyspieszacz do opalania...
Autor Wiadomość
Wiewiorek567 

Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 67
Wysłany: Sob 18 Wrz, 2010 18:15   Przyspieszacz do opalania...

Witam
Mam takie małe pytanko czy ktoś z Was używał tego lub może mi powiedzieć jak działa przyspieszacz do opalania.

mam taki pomysł, że przed naświetlaniem nakładałbym na plamki tylko nie wiem jak on działa, czy jakoś pobudza bardziej ten pigment czy co :)

dzięki za pomoc.

[ Dodano: Sob 18 Wrz, 2010 19:42 ]
Znalazłem już jak to działa, a teraz pytanko czy ktoś z Was już tego próbował?

Kod:
Jak działa przyspieszacz opalania?

Przyspieszacze w swoim składzie zawierają prekursory produkcji melaniny – barwnika odpowiadającego za brązowienie skóry. Są to zazwyczaj pochodne tyrozyny, mające dużą zdolność wnikania do naskórka. Czasami w tych preparatach znajdują się także związki kolagenu, które dodatkowo podnoszą skuteczność kosmetyku.

Pochodne tyrozyny po nałożeniu mleczka na skórę pobudzają enzym – tyrozynazę, który wpływa na tworzenie melaniny w skórze. W efekcie skóra nabiera ładnego brązowego kolorytu. Dla działania kosmetyku konieczna jest choć krótka ekspozycja słoneczna, efekt ten uzyskuje się bez potrzeby długiego wylegiwania się w słońcu. Składnik zawarty w kosmetyku sam w sobie nie zabarwia skóry jak tradycyjne samoopalacze.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Sob 18 Wrz, 2010 21:20   

nie próbowałam, ale to dobry pomysł chyba

sprawdź i daj znać :)

[ Dodano: Sob 18 Wrz, 2010 22:43 ]
radze kupic to http://www.ziaja.com/offe...z_tyrozyna.html lub to http://www.dax.com.pl/s/katalog/produkt/443
chociaz nie wiem czy jeszcze beda w sklepach takie kosmetyki
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2010 09:16   

Używałem w wakacje jakiś przyspieszacz opalania, chyba avonu.. TO TEŻ MNIE NIE ULECZYŁO, więc dalej jestem zdania, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto :wink:
No ale walczcie jak macie czas i siłę bo mi już jej zabrakło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2010 12:57   

O tyrozynazie i tyrozynie na forum były prowadzone duże dyskusje, bo nie dawno odkryli, że te enzymy mogą pomóc w walce z bielactwem. Jednak ten kosmetyk jest podobny do oferowanego jakiś czas temu, (nie pamiętam nazwy) który miał działać jak samoopalacz, miał w składzie zioło babći i z komentarzy wynikało, że dziewczynie pomogło na bielactwo (maskowała plamy) aż w końcu się zrepigmentowało.

Może te enzymy zawarte coś zadziałają na białe plamy, ale raczej działanie tego "przyśpieszacza opalania" będzie chyba możliwe w przypadku obecności melanocytów w skórze, a u nas z tym problem (nadzieją są mieszki włosowe).
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2010 16:27   

przypomniało mi się, że kiedyś używałam przyspieszacza, z tego co pamiętam nic nie dał, ale nie pamiętam z jakiej był firmy i stosowałam go pewnie kilka razy tylko

właśnie o tę tyrozynę się sprawa rozbija, rozważaliśmy doustną suplementację, ale skoro jest dostępna w kremie (ciekawe ile jej tam rzeczywiście jest), to może warto spróbować

melanocyty mogą migrować z brzegów przebarwień do środka, u mnie się robi coś takiego właśnie w jednym miejscu
chociaż czytałam wczoraj artykuł o bielactwie mówiący, że na granicy zdrowa/chora skóra melanocyty są zdeformowane, zaciekawiła mnie ta sprawa bardzo
 
 
Kalina111 
...nadzieja....


imie: Karolina
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 110
Skąd: ...
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010 11:13   

nic nie daja:(
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010 14:41   

ja w każdym razie życzę powodzenia w szukaniu - patrzyłam w carrefourze, rossmanie i 2ch drogeriach i nigdzie już nie mają takich rzeczy
pff
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010 22:05   

Mi nie trza przyśpieszacza, bo tak już mam ciemną skórę, ale spróbować można na jednej plamie. Też nie spotkałem się z takim czymś, zawsze mieli w sklepach tylko samoopalacze. Miałem też problem z kupieniem soli do kąpieli z różnych mórz.
Ostatnio zmieniony przez blabla Pon 20 Wrz, 2010 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010 22:31   

blabla-- z soli do kąpieli to podobne najlepsza z Morza MArtwego. jest tego duzo na allegro. Sa specyfiki bardzo drogiej firmy : dr. NONA . wszystkie chyba na bazie soli Morza M. ( niby? a moze na prawde? a któz to sprawdzi ...) . Wiem ,ze te specyfiki to był HIT na BIELACTWO rok temu w Wawie na ul Towarowej.

np: http://allegro.pl/kwartet...1219377493.html i wiele wiele innych.
-
Ja wiem ,z witaminki i mikro-makro elementy sa bardzo fajne . zdrowe , potrzebne nam do zycia. OK. ale nie znam nikogo komu by to pomogło na zanikający pigment.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010 10:07   

to, że nikogo nie znasz nie znaczy, że nikomu nie pomogło

co do przyspieszaczy, to w lecie można je kupić bez problemu
tyle, że już jest po sezonie i nawet z kremami z filtrem jest problem
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010 11:21   

jeśli chodzi o krem z przyspieszaczem to jeśli nie znajdziesz w jakiejś drogerii to możesz kupić saszetkę w gabinetach gdzie jest solarium tam mają,chociaż to nic nie da takie przyspieszenie choć na pewno w sklepie znajdziesz, co do morza martwego to można kupic różne specyfiki bez problemu, dobra też jest glinka:)
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Wto 21 Wrz, 2010 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010 13:40   

ja szukałem w bardzo wielu galeriach i sklepach ale soli czarnomorskiej. o tej co piszesz nakpotan, - z morza martwego jest jej pełno w sklepach. czarnomorską nie mogłem nigdzie dostać niż na allegro. ale dla mnie jest ona rewelacyjna, nie znam z morza martwego, ale domyślam się, że ma też dużo minerałów jak ta czarnomorska. na pewno trzeba moczyć się w soli dość długo by coś zdziałała. bo 1 kąpieli można tylko poczuć się dobrze duchowo :)
Ostatnio zmieniony przez blabla Wto 21 Wrz, 2010 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010 13:44   

szkoda, że nienawidzę się kąpać w wannie
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010 18:20   

blabla , a ta czarnomorska to jak działa? plamy się pigmentują ? czy ogólnie lepiej sie czujesz , zdrowiej , itp .. ?
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010 22:09   

Abi napisał/a:
szkoda, że nienawidzę się kąpać w wannie


mam ten sam problem, wolé prysznic, ale jak trzeba.... najgorsze to, ze wanna jest stara i pozolkla i chyba musze trzepnac kasa i kupic nowa ;/

nakpotan, kapalem sie w soli dopiero max 4 wiec za duzo na temat jej dzialania nie powiem. ale z opakowania pisze co zawiera - mikroelementy sa nastepujace:
-magnez
-wapn
-brom
-zelazo
-miedz
-sod
-potas
-cynk
-siarka
-selen
moja kupilem z olejkiem lawendowym, ale nastepnym razem zamowie naturalna.

Cytuje z opakowania:
"Kapiele w soli dzialaja lagodzaco przy nastepujacych dolegliwosciach:
bolach reumatycznych, nadcisnieniu tetniczym, nadwadze, tradziku, suchym lupiezu, zylakach. kapiele dzialaja profilaktycznie - opozniajac starenie organizmu, degradacje skory i powstawanie zmarszczek. uzupelniaja naturalnie ilosc pierwiastkow sladowych.

Wspomagaja elastycznosc skory, powstawanie nowego naskorka''.

Poszukaj w necie jesli Cie to interesuje, wiecej pisze niz na opakowaniu.

Dla mnie moczenie sie w tej soli jest super (gdyby nie wanna ;p) to wrecz cudownie pachnie i sol jest nie do skruszenia taka twarda ;p

Zalecil mi ja lekarz ;)
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 22 Wrz, 2010 09:05   

a ja tam lubię tak od czasu do czasu zatopić się w błotku:):) choć w owej soli sie nie kąpałam jeszcze ale nie omieszkam spróbować :) glinka ma podobne właściowości ma w zasadzie wszystkie makro i mikroelementy, niezbędne dla człowieka, takie jak: krzem, fosfor, żelazo, azot, wapń, magnez, potas aluminium, cynk, miedź, selen,a po takim domowym spa ,nie bedę przepisywać tu jest link do niej http://wizaz.pl/images/beata/glinka/
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Czw 30 Wrz, 2010 15:45   

przeglądając kosmetyczkę zobaczyłam, że mam w niej maseczkę z błotem z morza martwego z bielendy (swoją drogą polecam, bardzo fajna)
wczoraj czytałam, że na tym kongresie omawiano leczenie bielactwa właśnie kąpielami w morzu martwym
w związku z tym chyba przestanę maseczkę nakładać na twarz, a zacznę na łokcie ;)

http://bielenda.pl/morze-...lotna-maseczka/ taka maseczka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo