Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Od czego zacz?ć jak leczyć!
Autor Wiadomość
molpol 

Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 12
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010 08:20   Od czego zacząć jak leczyć!

Witam w piątek dowiedziałem sie ża mam bielactwo. Mam 31 lat i nie myślałem że mnie to spotka. Codziennie widze jak jest ich więcej. Zaczęły sie na twarzy. Są narazie lekko różowe ale już widoczne. Pani doktor przepisała mi VITIAX GEL i krótkie opalanie. Ponieważ nie mam słońca zamierzam kupić małe solarium na twarz. W związku z tym proszę o kilka wskazówek albo linków na temat
1. Czy witax gel + solarium to dobry wybór i ewentualnie tabletki Vitax
2. Cyz lampa solarniana to to samo co uvb 311 którą stosują formułowicze - którą kupić?
3. Czy lepszym wyborem będzie zakup 2 żarówek na allegro uvb 311 i zakup do nich obudowy i naświetlanie vitaxem zamiast solarem
4. Czy ewentualnie naświetlać vitax+solar i protopic + uvb
5. Słyszałem cos o diecie jaka to jest co jeść czego nie
6. Jakie witaminy jeść dodatkowo. Mój tryb życia raczej ich potrzebuje a nigdy nie zwracałem na to uwagi.

Z góry dziękuje za odpowiedzi ale narazie jestem w takim szoku i że nie wiem co robić. Nie moge przestac o tym myśleć. Już sobie wyobrażam jak będe wyglądał za rok.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez molpol Nie 03 Paź, 2010 08:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010 08:45   

kurcze troszke duzo tych pytań:P...na wszystkie znajdziesz odpowiedzi tu na forum. czytać czytać i jeszcze raz czytac:p....w sumie to na kazdego działa co innego jednym przy lampce i vitixie idzie jak ta lala innym nie bedziesz musiał pokolei zaczynać i obserwowac zmiany a potem nic tylko cieszyć się z pigmentu..pozdrawiam i zycze powodzenia w walce;p...
 
 
molpol 

Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 12
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010 19:10   

Wiem że dużo pytań ale zasadnicze. Jakby ktos na nie odpowiedział to nie trzeba by spedzać godzin nad forum. Może by pomogło
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010 06:45   

ile osób tyle opinii, czytając forum i poświęcając na to "godziny" poznasz wiele punktów widzenia i będziesz mógł sobie wyrobić własny, nie ma jednej metody skutecznej dla wszystkich
poza tym oczekujesz, że my poświęcimy czas przyznając jednocześnie, że Tobie poświęcać się go nie chce, trochę niefajnie
ale ok

moje zdanie:

najlepsza opcja - Twój żel plus świetlówka uvb 311, to nie jest to samo, co solarium, inna długość fali skuteczna szczególnie w przypadku bielactwa

suplementacja - potrzebujesz prawdopodobnie miedzi, cynku, selenu, biotyna by nie zaszkodziła, witamina E i z gr. B, kwas foliowy
ostatnim hitem na forum jest też ginko biloba :)

zatem polecam kupić Lutezan z kwasami omega 3 (preparat na oczy, ale zawiera miedź, cynk i selen) albo Doppelherz "Dla mózgu", którego skład podaję:

Lecytyna
500 mg
nie dotyczy
Olej z łososia, w tym min.
- 12% DHA
- 28% EPA
- 36 mg
- 54 mg 300 mg nie dotyczy
Tiamina (wit. B1)
1,4 mg 100%
Ryboflawina (wit. B2) 1,6 mg 100%
Witamina B6
2 mg 100%
Witamina B12
1 μg
100%
Witamina E
10 mg 100%
Kwas foliowy
200 μg 100%
Niacyna (wit. PP)
13,5 mg
75%
Cynk
2,5 mg
17%
Miedź
0,5 mg
nie dotyczy

Co do Ginko, kup tabletki 60 mg i bierz 2 razy dziennie

Jeżeli chodzi o dietę, to przerzuć się na jak najzdrowszą, zrezygnuj z fast foodów i kawy, niektórzy twierdzą, że również słodycze szkodzą
jedz dużo owoców i warzyw, pij zieloną herbatę

poza tym zbadaj sobie poziom hormonów tarczycy, bo bielactwo często jest powiązane z chorobami tarczycy

wysypiaj się i ogranicz stres, jeżeli możesz

tyle mojego
 
 
ewebe 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 58
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010 10:50   

witam !!!!

co do suplementacji to polecam to co Abi, tez łykam cynk, b12, kwas foliowy....gingko biloba (3x40 mg - bilobil)

zielona herbata

dziurawiec i bodziszek cuchnący (ziółka do picia)

jeść zdrowo, zalecane np. kakao, kasza gryczana, jajka na miękko, kefir; dużo wody mineralnej

unikać słodyczy (hamują wchłanianie cynku)

a co do żelu vitix to mnie raczej zaszkodził, bo plamy się jeszcze bardziej rozlały....
 
 
arek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 88
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010 22:16   

Abi, byłem pół roku temu u dermatologa na 2 wizytach,
na pierwszej przepisała protopic, potem wysłała na usg tarczycy
bo w badaniach wyszedł podwyższony poziom hormonów, ale do dzisiaj nie byłem na tym USG :roll:

pisałaś o tym że często vitiligo wiąże się z problemami z tarczycą
powiedz mi, jeśli np brałbym jakieś leki regulujące poziom hormonów to jest jakaś dużo większa szansa na wyleczenie bielactwa?
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 07:11   

na to nie ma reguły co do tarczycy ponieważ wiele osób z bielactwem ma hormony w normie i z tarczyca także wszystko w porządku , musisz się wybrać do endokrynologa sam od siebie leków na tarczycę nie bierz bo możesz sobie zaszkodzić to jeden z najważniejszych organów,idź zrób najpierw badania TSH,FT3,FT4,anty TPO,anty TG ,potem usg tarczycy czy nie masz jakis guzków i z tymi wynikami do lekarza..jeśli już chcesz coś brać to olej z wiesiołka (tylko nalezy brać go długo) reguluje ich poziom..a co do wyleczenia to już nikt na to pytanie w 100% nie odpowie dlatego że na bielactwo wpływa bardzo wiele czynników,ale grunt to sie nie załamywać
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Wto 05 Paź, 2010 07:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mario71 

Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 08:25   

Rzeczywiście twarz to twarz. Często z obawami patrzyłem w lustro.Przy rzęsach.
Zgoda masz sobie wyrobić własne zdanie, niestety to zabiera czas.
Nic więcej co porzedniczki nie powiem - narazie nie :-)
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 11:27   

Arek, niestety

pytałam kiedyś endokrynologa i kobieta powiedziała, że lecząc tarczycę nie pomogę w leczeniu bielactwa

ale hm to była głupia wredna baba

lepiej mieć tarczycę pod kontrolą dla ogólnego stanu zdrowia
 
 
ewebe 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 58
Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 18:04   

mnie tez lekarz mówił żeby kontrolować tarczycę i cukier też..... wiec coś :roll: jest na rzeczy....
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Śro 06 Paź, 2010 12:53   

wszystkie 3 choroby mogą mieć podłoże autoimmunologiczne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo