Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zioła vitiligo
Autor Wiadomość
stefan 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 9
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011 16:44   Zioła vitiligo

Witam,
czy ktoś miał doczynienia, używał mieszankę ziół przepsiywaną swego czasu przez Panią B. z Towarowej w Warszawie, a przygotowywaną w Zielarni na ulicy Rakowieckiej. Kiedyś to sie chyba nawet nazywało Superapteka.
Chodzi mi o to co wchodzi w skład takiej mieszanki, czy ktoś ją stosuje czy stosował i oczywiście czy picie tych ziół miało jakikolwiek skutek.
Dzięki.
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011 20:36   Re: Zioła vitiligo

Ja piłem mieszanke z tej apteki, około pół roku, efekt zerowy. A opis mieszanki był już na tym forum, musisz poszukać.
 
 
stefan 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 9
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011 10:44   

Dzięki. Nie mogłem dokopać się do wątku na temat składu tych ziół ale skoro pół roku piłeś i nic to chyba nie ma sensu zaśmiecać sobie tym żołądek czy wątrobę. Tym bardziej że jest to spójne z opniami które już słyszałem odnośnie tego tematu.
A mam inne pytanie czy masz jakieś doświadczenia z bodziszkiem cuchnącym? Ja o nim słyszałem i nawet kupiłem ale na opakowaniu jest informacja o użyciu zewnętrznym czyli kąpieli. Czy to ma tylko zastosowanie zawnętrzne czy można także pić no ale wtedy jak i czy w tym przypadku są jakies inne skutki niż w przypadku ziół vitiligo.
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011 13:00   

Piłem bodziszka. Efekt zerowy.
Jak na razie uzyskałem skąpe, ale i tak najlepsze rezultaty po terapii PUVA + Geralen
 
 
stefan 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 9
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011 14:43   

To jednak go się pije??? Czy to musi być jakaś inna odmiana? Ja za to stosowałem naświetlanie UVB 311, przyjąłem jakieś 28 dawek od praktycznie 0,1 do ostatniej 0,70 J/cm2 i przestałem bo to jakaś masakra. Wyszło dwa razy tyle plam albo i może więcej i to w miejscach w których nigdy nie miałem. A specjalnie kupiłem ściankę. Na pewnych obszarach wyglądam ja salamandra z przewagą braku pigmentu niz odwrotnie. Natomiast Pani dermatolog jak sie dowiedziała o takiej reakcji przestała sie do mnie odzywać i zaczęła kompletnie ignorować kontakt z mojej strony. Kolejna opowiada mi za to o szukaniu przyczyn gdzie indziej, różne badania, wątroba, itp. i oczywiście nic.
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011 21:42   

Miałem identycznie, po lampach UVB i PUVA wyszło mi jeszcze więcej plam. Są na to przynajmniej dwie teorie. Pierwsza kiedyś gdzieś wyczytałem że jednak u około 5% chorych na bielactwo, naświetlanie lampami UVB jeszcze bardzie przyspiesza ich powstawanie. Później Pani Prof u której się leczyłem PUVA w zasadzie wyśmiała tą teorię. Twierdzi że tak może być, ale tylko dlatego że skóra zdrowa podczas opalania mniej lub bardziej się opala. A wtedy pojawiaja się plamy które w zasadzie już masz, ale obecnie są niewidoczne. Jaka jest prawda i czy jest jeszcze inne wytłumaczenie tego nie wiem.
 
 
ewebe 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 58
Wysłany: Pią 11 Mar, 2011 10:18   

coś w tym chyba jest..... 2 lata temu w lato nie opalałam się - tzn unikałam słońca jak się da, i bielactwo stało w miejscu...
w zeszłe lato - wystawiałam się dużo na słońce, bo czytałam że naświetlania UVB pomagają... i co ... plamiska zaczęły rosnąć jak "grzyby po deszczu" i pełno nowych wyszło !!!
być może te plamy już były, "ukryte" tuż pod skóra, ale dopóki unikałam słońca "siedziały" na swoim miejscu... generalnie od zeszłego lata bielactwo u mnie bardzo się uwidoczniło....
 
 
stefan 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 9
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 13:50   

Wiesz ja nie za bardzo rozumiem określenia "plamy ukryte które mają wyjść" to dlaczego nie wychodzą? I właśnie ja się dobrze osłaniałem przed słońcem i stosowałem mocne filtry 50+ to ich poprostu nie było, a po opalaniu są. Jedyne co mnie zastanwaia to nogi które wystawiane były rzadko a po opalaniu, masakra. Czytałem tu wiele postów na temat Pani "doktor" Bourian z twowarowej w Warszawie i sorry. Oczywiście po pierwszej wizycie byłem zachwycony, latałem robiąc badania, ciesząc się że wyniki mam prawie idealne płaciłem kasę bez opamiętania, upuszczając krwi to tu to tam :wink: i...po kilku wizytach dałem sobie spokój. Przeszła i fascynacja opowieściami i rysowaniem ludzików, itp.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011 16:21   

ja pilam bodziszka jako dziecko baaaaardzo długo i nic mi nie pomógł, nie polecam

sama nie wiem, jak jest z tym naświetlaniem

fakt, że u mnie na nogach chyba się pojawiło więcej przebarwień, ale ciężko mi jest stwierdzić, bo jak się nie opalam, to nic nie widać

chociaż bardziej łączę to z używaniem depilatora elektrycznego - dziewczyny - odradzam
tak samo mam z brwiami - tam, gdzie je reguluję skóra jest jaśniejsza
i z czołem - jako nastolatka miałam manię wyciskania pryszczy :D no i teraz mam plamę :/
 
 
stefan 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 9
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2011 09:52   

Abi napisał/a:
ja pilam bodziszka jako dziecko baaaaardzo długo i nic mi nie pomógł, nie polecam

sama nie wiem, jak jest z tym naświetlaniem

fakt, że u mnie na nogach chyba się pojawiło więcej przebarwień, ale ciężko mi jest stwierdzić, bo jak się nie opalam, to nic nie widać

chociaż bardziej łączę to z używaniem depilatora elektrycznego - dziewczyny - odradzam
tak samo mam z brwiami - tam, gdzie je reguluję skóra jest jaśniejsza
i z czołem - jako nastolatka miałam manię wyciskania pryszczy :D no i teraz mam plamę :/


Właśnie, jak sie nie opalam to nic nie widać ale też nie widać że pojawiają się nowe plamy. Które niby sa ukryte a potem mają wyjść... Ja mam tak samo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo