Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witajcie mam kilka pytań...
Autor Wiadomość
WRS 

Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011 11:42   Witajcie mam kilka pytań...

Man na imię Radek i mam 28 lat. Bielactwo pokazało się u mnie jak miałem 12 lat. Trenowałem wtedy pływanie i pierwszy zarzut rodziców to była chlorowana woda i diagnoza - przebarwienia od chloru. U lekarza dowiedziałem się, że jest to bielactwo. Byłem u dwóch lekarzy. Pierwsza Pani przepisała mi wiesiołek + żel aknoten (którego nigdzie wtedy nie można było dostać i go nie używałem). Drua Pani uznana w świecie lekarskim przepisała mi merz special + wiesiołek + wit. B6. Brałem to krótko, ale nastąpiła wkrótce zmiana, która zaleczyła moje plamy (wokół oka i na brodzie w sczególności). Jestem pewny, że to zrządzenie losu z tą nagłą poprawą, ale do tej pory nie miałem problemów.
2 miesiące temu wykoczyły mi plamy na palcach u rąk i robią się coraz większe :neutral:
Mam od razu pytanie. Nigdy nie robiłem badań tarczycy i innych badań krwi pod kątem tej choroby. Chcę to zrobić na kasę chorych, bo nie mam teraz kasy na lekarzy prywatnych.
Od czego zacząć i do kogo iść ???
pozdrawiam!
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011 13:30   

Pierwsza wizytę u lekarza miałam PRYWATNĄ 50 złoty chyba.
Niestety wizyty na NFZ są długo terminowe, i przyjęcia są na akord, szybko i po sprawię.
Ja badanie tarczycy zawsze mam płatnę 50 złoty, nie orientuję się czy owe badanie jest na NFZ, tak samo z badaniami krwi.
Za badania hormonów (niestety nie podam Ci nazw bo nie pamiętam, a kartkę zgubiłam gdzieś) zapłaciłam poniżej 100 złoty, ale dokładnie Ci nie powiem nie pamiętam przepraszam.

W Bydgoszczy są bezpłatne konsultację z Profesorem Plackiem tylko trzeba dzwonić i się pytać kiedy i w jakiś godzinach. Ja pamiętam,że byłam w czwartek rano.
Jeżeli masz blisko to możesz podjechać;)
Ja jechałam z Zabrza tam jakieś 6h na 30 min rozmowy, ale wiele się dowiedziałam.

A powiedz mi stosowałeś kiedyś maść Protopic?
Albo naświetlania UVB?
 
 
agniesia0685 

Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011 13:41   

;)
Ostatnio zmieniony przez agniesia0685 Śro 16 Lis, 2011 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WRS 

Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011 13:48   

Nigdy nic nie stosowałem oprócz tych witaminek i omega 3. Dermatolog z Łodzi, która mnie prowadziła jak byłem dzieckiem powiedziała, że pierwszy raz widzi, że ta choroba się zaleczyła, a chwilę później zaczął nachodzić pigment i plamy na łokciu, brodzie i kolanie zniknęły całkowicie, tzn, pigment powrócił i nie ma po nich śladu. Wtedy dostałem skierowanie na naświetlanie, ale nie korzystałem z tego, tym bardziej, że pigment powrócił.
Zauważyłem pierwszą plamkę po wizycie w solarium i na początku byłem przekonany, że to przez to światło choroba powróciła, ale czytając to forum odrzucam tą myśl.
Dzięki za kontakt. Muszę zadzwonić i się umówić na konsultację.
Agniesia wiem, że kobiety podchodzą do tego trochę inaczej i są bardziej wrażliwe na takie rzeczy, ale nie oceniaj swojej atrakcyjności przez kilka plamek na ciele, zwłaszcza, że można je jakoś kamuflować przecież...
Ostatnio zmieniony przez WRS Pią 19 Sie, 2011 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agniesia0685 

Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011 14:05   

;)
Ostatnio zmieniony przez agniesia0685 Śro 16 Lis, 2011 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011 15:24   

WRS, jeżeli chodzi o tarczycę, to idź do lekarza rodzinnego po skierowanie na THS, tylko to badanie może Ci przepisać lekarz rodzinny za darmo

reszta hormonów jest płatna, chyba, że masz skierowanie od endokrynologa, ale do endokrynologa na kasę chorych są baaaardzo długie kolejki, przynajmniej we Wrocławiu

ale tak naprawdę TSH powie Ci, czy nie masz niedoczynności lub nadczynności tarczycy

Agniesia, dwie moje koleżanki nabawiły się przebarwień po solarium, nie mają bielactwa tylko grzybicę, której nie mogą się pozbyć od kilku lat
jesteś pewna, że u Ciebie to bielactwo?

ile masz lat? pewnie niewiele :) ja jako nastolatka też myślałam, że nigdy nie będę w żadnym związku, na szczęście faceci nie są tak powierzchowni, jak się stereotypowo uważa :) jestem pewna, że będziesz jeszcze szczęśliwa, tylko musisz się na to szczęście otworzyć, czego Ci z całego serca życzę :)
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011 21:52   

Ja również nie wiem kiedy i czy w ogóle robiłem badania tarczycy, dlatego będzie trzeba się zebrać i przejść do rodzinnego po skierowanie.

@WRS: pamiętasz po jakim czasie nastąpiła repigmentacja w okolicach oczu po stosowaniu wspomnianych przez Ciebie specyfików?
 
 
agniesia0685 

Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 10
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011 23:00   

;)
Ostatnio zmieniony przez agniesia0685 Śro 16 Lis, 2011 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WRS 

Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: Sob 20 Sie, 2011 13:35   

Repigmentacja nastąpiła po ok 3 miesiącach. W zasadzie to wszystko się cofnęło ładnie, ale przerwałem stosowanie tych witaminek, bo uznałem, że nic nie dają i nagle cud się stał po kilku miechach. Przy oku mam jeszcze lekko białą powiekę i dookoła oka też, ale prawie niewidoczną, za to z podbródka zginęła całkowicie, z łokcia i kolana. Ostatnio miałem sporo stresu, bo nie dogaduję się z szefową i mam kredyt w CHF:(Jak nie solarium to właśnie stres...
A i jeszcze jedno. Czy czytaliście coś na temat związku z kortyzolem i bielactwem? Kortyzol to hormon stresu. Może go trzeba jakoś zwalczać, jest sporo suplementów, a łatwo to przecież można monitorować.
Ostatnio zmieniony przez WRS Sob 20 Sie, 2011 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 20 Sie, 2011 23:59   

agniesia0685 napisał/a:
Z tym solarium to może i ma jakiś związek, też pierwszą plamkę zauważyłam po powrocie z solarium a po następnych wizytach kolejne i później dałam sobie spokój z opalaniem.


Może te plamy już tam miałaś, które były niewidoczne gołym okiem ;) po opaleniu się uwidoczniły.

WRS napisał/a:
merz special + wiesiołek + wit. B6

Też mi ktoś przepisał olej z wiesiołka i B6 ale nie brałem tego. Może warto spróbować ;)

WRS napisał/a:
Agniesia wiem, że kobiety podchodzą do tego trochę inaczej i są bardziej wrażliwe na takie rzeczy, ale nie oceniaj swojej atrakcyjności przez kilka plamek na ciele, zwłaszcza, że można je jakoś kamuflować przecież...


Jestem facetem i też jestem wyczulony na swoją samoocenę, która jeśli pojawi się nowa plama spada w dół. Nie każdemu łatwo.
Wiem, że kredyt i problemy w pracy dają w kość, ale nie stresuj się chłopie, bo za kilka miesięcy z Twoją skórą może być tylko gorzej. Wiem, że łatwo się pisze, ale ja też miałem problemy i najlepiej je olać, co ma być to będzie :-)
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Nie 21 Sie, 2011 09:46   

Agniesia to jesteśmy prawie w tym samym wieku - ja mam 27 :)
to smutne, co piszesz, mam nadzieję, że znajdzie się mężczyzna, który Cię do siebie przekona.
W tym momencie, sama skazujesz się na samotność. Tak bardzo boisz się odtrącenia, że nawet nie próbujesz komuś zaufać. Ale przecież warto zaryzykować. Chcesz być sama do końca życia? Nie chcesz? To podejmij ryzyko, nie zasłaniaj się chorobą. Z czasem będzie coraz trudniej, skoro nie narzekasz na brak adoratorów, to do dzieła :P
Wiem, że łatwo się mówi, ale z 2. strony ja kiedyś myślałam tak samo jak Ty, ale się przełamałam i naprawdę - było warto, jestem bardzo szczęśliwa :) Nie odbieraj sama sobie szansy na szczęście. To wszystko siedzi w Twojej głowie, to Twoje ograniczenia, pokonaj je, daj szansę innym, tak jak już pisałam - mężczyźni nie są tak powierzchowni, jak sądzisz. Powodzenia ;)
 
 
WRS 

Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: Pon 22 Sie, 2011 11:05   

Blabla olej z wiesiołka to kwasy omega i B6 działają pozytywnie na układ nerwowy.
Zauważyłem biorąc je razem, że chodziłem mega spokojny i trudno było mnie wkurzyć:)
A może ziołolecznictwo pomoże? Po trawce też spokojny jestem:)
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 22 Sie, 2011 16:32   

ja planuję kupić olej wiesiołka, ale po to, żeby smarować skórę
podobno dobrze na nią wpływa, może trochę pomoże
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 24 Sie, 2011 00:24   

WRS napisał/a:
Blabla olej z wiesiołka to kwasy omega i B6 działają pozytywnie na układ nerwowy.
[/u]

Tyle, że mi mówiono już dawno temu bym brał olejek z wiesiołka :] trza spróbować ;)
 
 
zuz_ula 

Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 10
Wysłany: Czw 25 Sie, 2011 11:36   

właśnie miałam pytać, czy ten wiesiołek to pijecie..a jak tak to w jakich dawkach??? łyzeczkę dziennie????

ja mogłabym spróbować wiesiołka..poza tym łykam całe zestawy witamin(takich ciążowych prenatal) tam jest wszystko witaminy i kwasy..i powiem wam ze na mnie to nie działa... także nie wiem może niektórym pomaga a innym nie


też zastanawiam się skąd u mnie się to wzięło...generalnie jestem osobą która wszystkim się przejmuje..może i to ma znaczenie...

a jeśli się okaże że jest niedoczynność lub nadczynność tarczycy to to można leczyć???

co do endokrynologa to chyba w każdym mieście są kolejki..ja sama czekałam 2 miesiące , na wizytę.



do agusi...nie przejmuj się skoro piszesz ze jesteś atrakcyjną kobietą, i masz powodzenie wśród mężczyzn, to na pewno nie będzie im przeszkadzała twoja choroba, rzeczywiście wbrew pozorom faceci nie są tak powierzchowni jak się nam wydaje..Poza tym nikt nie jest idealny, każdy ma coś do ukrycia lub coś czego wolałby nie pokazywać, najważniejsza jest wzajemna akceptacja swoich ciał. I jestem pewna że znajdziesz takiego faceta i to bez problemu..
także head up !!!! :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo