Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kto? moze mi co? polecic ?
Autor Wiadomość
cherrycat 

Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 6
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011 17:10   Czy ktoś moze mi coś polecic ?

Witam :) !
Mam bielactwo 7-8 lat tylko i wyłącznie pod oczami, byłam z tym kiedyś (dawno) u lekarza ale wtedy mi powiedzieli, że jest to nieuleczalne.
Piszę ponieważ chciałam uzyskac jakąś poradę odnośnie mojego przypadku czym radzilibyście mi się leczyć ?
Załączam zdjęcie mojego przypadku, z góry przepraszam za jakośc ale zdjęcie jest robione telefonem.



Z góry dziękuje za rady :)

CherryCat

EDIT: Dodam jeszcze, że kiedyś bielactwo miałam na całych oczach (kółka) ale po jakimś czasie troche mi się zrepigmentowało samoistnie (te kropki które widać na powiece i nie tylko)
Ostatnio zmieniony przez cherrycat Pon 26 Wrz, 2011 17:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011 17:19   

Uhm, ja na powieki stosowałam Protopic i naszło ;-) . Tylko trzeba uważać żeby do oka się nie dostało.
 
 
pawelpost 

imie: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011 22:17   

Przy tak małych plamkach na oczach lampa UVB 311 nm powinna bardzo szybko rozpocząć proces repigmentacji. Twarz najszybciej się repigmentuje.
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011 22:51   Re: Czy ktoś moze mi coś polecic ?

cherrycat napisał/a:

EDIT: Dodam jeszcze, że kiedyś bielactwo miałam na całych oczach (kółka) ale po jakimś czasie troche mi się zrepigmentowało samoistnie (te kropki które widać na powiece i nie tylko)


Samoistna repigmentacja? Ciekawe, ja się z takimi kółkami (są dość spore) borykam od wielu lat i wydaje mi się, że się ciągle powiększają.

pawelpost napisał/a:
Przy tak małych plamkach na oczach lampa UVB 311 nm powinna bardzo szybko rozpocząć proces repigmentacji. Twarz najszybciej się repigmentuje.


Czy to aby bezpieczne? Zapewne będzie trzeba skorzystać z okularów ochronnych, prawda? Swoja drogą, gdzie wyczytałeś, że twarz się najszybciej repigmentuje, a może wiesz to z własnych doświadczeń? Za jakieś 2-3 miesiące będę właśnie próbował naświetlać okolice oczu, by w końcu pozbyć się tych "kółek". Niefajnie to wygląda.
Ostatnio zmieniony przez raw Pon 26 Wrz, 2011 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 08:11   Re: Czy ktoś moze mi coś polecic ?

raw napisał/a:
pawelpost napisał/a:
Przy tak małych plamkach na oczach lampa UVB 311 nm powinna bardzo szybko rozpocząć proces repigmentacji. Twarz najszybciej się repigmentuje.


Czy to aby bezpieczne? Zapewne będzie trzeba skorzystać z okularów ochronnych, prawda? Swoja drogą, gdzie wyczytałeś, że twarz się najszybciej repigmentuje, a może wiesz to z własnych doświadczeń? Za jakieś 2-3 miesiące będę właśnie próbował naświetlać okolice oczu, by w końcu pozbyć się tych "kółek". Niefajnie to wygląda.



Ja swoje powieki naświetlam bez okularów ochronnych, wystarczy się przejść do okulisty powiedzieć o co chodzi, zbada oczy i powie czy naświetlanie UVB zaszkodzi oczom ;-) )))
Ostatnio zmieniony przez Karolak Wto 27 Wrz, 2011 08:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 09:50   

raw samoistna repigmentacja istnieje, co do oczu to jak chcesz je wyleczyć zakrywając je okularami, Karolak ciekawy Avatar :D:D
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 09:53   

ixi02 napisał/a:
Karolak ciekawy Avatar :D:D

haha dziękuje dziękuje :D:D
 
 
cherrycat 

Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 15:48   

a gdzie można chodzić na te naświetlenia ? oczywiscie jak już pójde do okulisty :D

a co do maści to czy to dermatolog mi przepisać może ? (i czy to tylko na recepte bo jak patrzylam na necie to pisze ze to na recepte jest :P ale może się myle ).

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi :D :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez cherrycat Wto 27 Wrz, 2011 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 16:00   

cherrycat napisał/a:
a gdzie można chodzić na te naświetlenia ? oczywiscie jak już pójde do okulisty :D

a co do maści to czy to dermatolog mi przepisać może ? (i czy to tylko na recepte bo jak patrzylam na necie to pisze ze to na recepte jest :P ale może się myle ).

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi :D :mrgreen:


w moim mieście w Zabrzu jest oddział dermatologiczny, więc oni mają taką wielką lampę UVB wygląda jak solarium dosłownie, nie orientuje się jak bywa w innych miastach, trzeba by najlepiej zapytać dermatologa czy istnieje w wybranym mieście możliwość naświetlania UVB na NFZ albo prywatna wizyta z możliwością naświetleń NFZ czort wie teraz jak to bywa z dermatologami.

uhm tak Protopic jest na receptę ;)))
 
 
cherrycat 

Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 16:23   

obecnie mieszkam w wawie :)
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 17:37   

cherrycat napisał/a:
obecnie mieszkam w wawie :)


no to :


http://szukaj.sluzbazdrow...,D09,100,1.html

podzwoń popytaj ;))
 
 
pawelpost 

imie: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 20:36   

Karolak

Tak znam to ze swojego doświadczenia.

Żeby porządnie leczyć oczy niestety bez okularów trzeba. Jedynym zabezpieczeniem jest zaciśniecie oczu. Twarz jest dziwna w bielactwie, bo jednego lata widzę że gdzieś tam się rozszerza a gdzieniegdzie pojawia. Przy takich małych plamkach jak masz to lampka szybki będzie przynosić rezultat.

Poczytaj inne tematy na temat naświetlania, każdy ci powie ze twarz najszybciej repigmentuje.

Plamy na oczach to tak zwane Oczy Pandy, w twoim przypadku wyglądają jak piegi.
Ja mam podobne;)
Ostatnio zmieniony przez pawelpost Wto 27 Wrz, 2011 20:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011 20:57   

pawelpost napisał/a:
Karolak

Tak znam to ze swojego doświadczenia.

Żeby porządnie leczyć oczy niestety bez okularów trzeba. Jedynym zabezpieczeniem jest zaciśniecie oczu. Twarz jest dziwna w bielactwie, bo jednego lata widzę że gdzieś tam się rozszerza a gdzieniegdzie pojawia. Przy takich małych plamkach jak masz to lampka szybki będzie przynosić rezultat.

Poczytaj inne tematy na temat naświetlania, każdy ci powie ze twarz najszybciej repigmentuje.

Plamy na oczach to tak zwane Oczy Pandy, w twoim przypadku wyglądają jak piegi.
Ja mam podobne;)



Mi białe powieki same naszły lata temu bez naświetleń bez niczego.
Obecnie je naświetlam na zapas, żeby nie było niespodzianki i byłam u okulisty i rozmawiałam z okulistą i żaden mi nie powiedział NIE.
Zresztą we wtorek mam wizytę u dermatologa to się zapytam jak to bywa z naświetlaniem powiek ;)))
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2011 16:18   

Też mam kółka, :evil: , no ale make-up robi swoje. Jako dziecko nie mogłam się doczekać aż będę mogła zacząć się malować, właśnie z tego powodu. :-?
I tu niestety faceci mają się gorzej.
Ostatnio zmieniony przez magdaza Śro 28 Wrz, 2011 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jola kielce 

pole1: 1
imie: jola
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 20
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 10:25   

Witam
A jak tuszujesz plamy wokół oczu?
Ja ciągle nie mogę dobrać odpowiednich kosmetyków, używam korektora inglot, niby jest ok. ale przy sztucznym oświetleniu wyglądam jakby mnie ktoś pobił.
Pozdrawiam
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 10:45   

Obecnie używam podkładu La Roche "Unifiance Satin Cream nr 02" na całą twarz i wokól oczu też. Akurat do mojej karnacji pasuje idealnie, nie mam efektu maski i nie robią się zaskórniki jak to miałam przy niektórych innych. Na to grubym pędzlem specjalny puder sypki do utrwalania (Dermacolor Camuflage Cream) firmy Kryolan. Świetny i na długo starcza, kupiłam go w Warszawie na ul. Pięknej w specjalistycznym sklepie.
Ewentualnie w ciągu dnia jak jakaś plamka "wylezie" :evil: to pędzelkiem Camuflage Cream z Artdeco, taki mały, wygląda jak pojedynczy cień do powiek, tylko to jest fluid jakby w paście. Zmieści się zawsze w torebce.
To jest mój patent, na moją cerę, więc nie wiem czy Tobie będzie odpowiadać, ale podzielić się "wiedzą" warto. :-)
 
 
jola kielce 

pole1: 1
imie: jola
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 20
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 11:11   

Dzięki za szybką odpowiedź, a powiedz mi jeszcze jaką masz cerę? Ja mam raczej ciemną, ale jeśli kosmetyki są dobre to może wystarczy tylko odcień zmienić :-) . Kosmetyki La Roche kupujesz w jakiejś konkretnej drogerii?
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 11:30   

Cerę mam średnią, fluid z LaRoche kupuję w aptece.
Nie wiem czy to tak w pełni zakrywa plamy, ale byłam kiedyś na warsztatach z wizażu (polecam jak ktoś nie pracuje, bezpłatne, finansowane z Unii, :-) ) i wizażystka się nie zorientowała, że mam bielactwo, pochwaliła mój makijaż, he, he
 
 
cherrycat 

Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 6
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 16:30   

ja to jakoś super nie maskuję bo większosc podkładów których uzywałam srednio mi to pokrywało :P. tak to teraz mam krem antybakteryjny + puder [2w1] z under twenty + jakiś korektor. a fluidow nie moge zabardzo uzywac bo mam taka skore ze mi odrazu duuuuuuuuuużo czegoś wyskakuje (trądzik) ;c rzadko kiedy tak nie jest :P
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 19:37   

ja nie maskuję plam. ani na twarzy (są tylko dwie małe plamki przy ustach) ani na nogach, ani na rękach... nigdzie ;)
 
 
jola kielce 

pole1: 1
imie: jola
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 20
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011 21:03   

ja niestety muszę, pod oczami plamy są ogromne...
 
 
MG 

imie: Monika
Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Śro 23 Lis, 2011 21:35   

witam ja tez mam białe kółka wokół oczu niestety nie potrafię Ci pomóc tylko dobry makijaż nic więcej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo