Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bielactwo a wzrok
Autor Wiadomość
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Paź, 2010 15:26   Bielactwo a wzrok

Witam!Mam taki problem bo nie wiem czy bielactwo ma zwiazek ze wzrokiem.Wzrok zaczoł psuć mi się równocześnie z pojawianiem się pierwszych plam.Jak sądzicie ma to jakiś związek?
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Wto 26 Paź, 2010 09:23   

proponuje udać się do okulisty bo ze wzrokiem nie ma co eksperymentować skąd się bierze pogorszenie,i samemu stawiać diagnozę, bo wcale nie musi być to związane z bielactwem
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 15:56   

Odświeżam bo chce poznać zdanie innych :)
 
 
Alutka86 
Crohn Girl


imie: Alicja
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 57
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 17:12   

a może zaczyna ci się robić inna choroba autoimmunologiczna.. ;/
tfu tfu tfu...
bo one lubią ze sobą łazić..
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 17:42   

no właśnie

mi się wzrok popsuł, kiedy zachorowałam na nadczynność tarczycy, lekarz twierdził, że te sprawy mogą być ze sobą powiązane
z kolei choroby tarczycy często idą w parze z bielactwem
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pią 02 Gru, 2011 09:16   

już tu pisałam ale raz jeszcze się wypowiem,sądzę że nie ma związku,pogorszenie wzroku może mieć różne podłoża i przyczyny nie słyszałam by bielactwo miało związek (mam w rodzinie okulistę) choroby oczu nie rozwijaja się tak z dnia na dzień trwają czasem długo i nagle jak to w przypadkach choroby się ujawniają u jednych szybciej u innych wolniej, nikt z Nas tu lekarzem , ale najlepiej jak udasz się do okulisty jeśli masz coś z oczami nie ma co zwlekać i szukać po necie, ponieważ będziesz miał dużo odpowiedzi ale tak naprawdę niewiele się nie dowiesz... w sumie to dziwię się że jeszcze od września u specjalisty nie byłeś , pogorszenie wzroku nie musi także oznaczać czegoś złego a może być przyczyną braku witamin
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Pią 02 Gru, 2011 14:13   

W dziecinstwie mialem zeza i na jedno oko troche mniej ostro widzialem zadna tragedia chyba pol dioptrii, zeza sie pozyblem (okulary-szklanki)... klopot z ostroscia pozostal... chyba jest cos na rzeczy z tym wzrokiem... klinika w Bydgoszczy (Szpital Jurasza) gdzie sie naswitelem daje skierowanie na badania:
*Tarczyca
*morfologia
*glukoza
*zelazo
*okulista (i notatka nie ma przeciwskazan do naswietlan... )

tak jak pisze ixi do lekarza... a moze poprostu marnujesz wzrok przed kompem albo ksiazkami...
 
 
mirinda 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Kwi 2009
Posty: 25
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 19:56   

Ale w sumie osoby cierpiące na albinizm mają często kłopoty ze wzrokiem, wiec może osoby z bielactwem też? Na początku bardzo się oburzałam, gdy używano zamiennie słowa bielactwo i albinizm traktując to jako jedno, jednak ostatnio mam już pewien mętlik, może jest w tym prawda?
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 22 Maj, 2012 18:43   

Albinizm to z tego co wiem bielactwo wrodzone. My mamy bielactwo nabyte. A to jest mała różnica...

A co do wzroku... no, na mam wadę... sporą. I w sumie nigdy nie zastanawiałam się, czy to może mieć jakiś związek z bielactwem ... ;p zakładasz soczewki i nawet nie pamiętasz że nie widzisz xd
 
 
jola kielce 

pole1: 1
imie: jola
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 20
Wysłany: Śro 23 Maj, 2012 08:56   

ja też mam wadę, może nie specjalnie dużą, ale okulary powinnam nosić
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Śro 23 Maj, 2012 15:33   

ja mam sokoli wzrok i mam bielactwo :wink:
 
 
bialy 
bialy

Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 31
Skąd: reading
Wysłany: Pon 28 Maj, 2012 22:50   

to ja swoje dorzuce mam tez problem ze wzrokiem i to jest prawda ze wszyscy albinosi tez maja wade wzroku
 
 
Karolina5 

Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 14
Wysłany: Czw 31 Maj, 2012 10:41   

ja mam małą wadę i noszę okularki :)
 
 
Anja 


imie: Anja
Dołączyła: 13 Mar 2011
Posty: 19
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012 09:59   

mirinda napisał/a:
Ale w sumie osoby cierpiące na albinizm mają często kłopoty ze wzrokiem, wiec może osoby z bielactwem też?

Dokładnie tak jest. Chorzy na albinizm mają obniżoną ostrość wzroku.
No i ja również. Mam niewielką wadę (-0,75D), ale mam wrażenie,
że ostatnio niestety mi się powiększyła. Noszę soczewki, ale zaczęłam odczuwać
taki "niedosyt" jeśli chodzi o ostrość... Pora przejść się do okulisty :razz:
 
 
karolcia_le 
Karola


imie: Karolina
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 130
Skąd: uć/wawka
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012 14:54   

czy to ma zwiazek.. hmmmmmmm moze miec... moze nie miec... wiecie jestesmy pokoleniem ktore mnóstwo siedzi przed komputerem bo wiekszosc rzeczy zalatwia sie przed komputerem nie wspomne o tym ze znaczna wiekszosc z nas na pewno pracuje przed komputerem CAŁY DZIEN wiec z tej perspektywy nie mozna wykluczyc wpływu cywilzacji.

Aczkolwiek nosze okulary z mała wada, ale wiążę to ze wzmozonym uzywaniem niestety komputera, poniewaz i wzrok i bielactwo pojawily sie podczas ekspansji komputerowej ;))

moze komputer ma wpływ na bielactwo? :DDD :biggreen: :biggreen: :biggreen:
 
 
agra8 

pole1: 8
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Mar 2012
Posty: 2
Wysłany: Śro 15 Sie, 2012 19:01   

Bielactwo jest obrazem chorób autoimmunologicznych w tym choroby Hashimoto, w wyniku której pogarsza się m.innymi wzrok, stąd tak trudno doprowadzić organizm do prawidłowego działania. Warto zapoznać się z hashimoto, bo jej objawy we wcześniejszym okresie mogą zapobiec bielactwu. Pozdrawiam i życzę skutecznego sposobu przywracania równowagi w organizmach. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo