Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam, jak zdiagnozować bielactwo?
Autor Wiadomość
malibu 

Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 36
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012 20:11   Witam, jak zdiagnozować bielactwo?

Witam,
od kilku dni przeglądam forum i nie bardzo potrafię znależć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie , czy każde jaśniejsze zabarwienie skóry ,każda jaśniejsza "plamka" to juz bielactwo?!!!!!! Czy na białych /jasniejszych plamkach rosną ciemne włosy czy tez ulegają one odbarwieniu? Tak wiem,wiem ,najlepiej pójśc do dermatologa ,mam juz umówiona wizyte ,za 1,5 miesiąca -takie sa realia NFZ, a temat bardzo zywo interesuje mnie TERAZ. Proszę Was o wyrozumiałość dla "nowicujeszki" i czekam na Wasze jakies odpowiedzi, podpowiedzi jak to można zdiagnozować sposobem "domowym".
Ostatnio zmieniony przez malibu Sob 21 Sty, 2012 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012 20:33   

Witaj!

malibu napisał/a:
czy każde jaśniejsze zabarwienie skóry ,każda jaśniejsza "plamka" to juz bielactwo?!

nie, na pewno nie! ludzie czasem mają jaśniejsze miejsca na skórze bez powodu.

malibu napisał/a:
Czy na białych /jasniejszych plamkach rosną ciemne włosy czy tez ulegają one odbarwieniu?

zazwyczaj też się odbarwiają, aczkolwiek nie u każdego.

Zrób zdjęcie swoich plamek i wrzuć tutaj. Są tu osoby, które się na tym znają i pomogą Ci w zdiagnozowaniu ich.
 
 
malibu 

Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 36
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012 22:59   

xomkax napisał/a:
Zrób zdjęcie swoich plamek i wrzuć tutaj. Są tu osoby, które się na tym znają i pomogą Ci w zdiagnozowaniu ich.
bardzo Ci dziękuję za odpowiedż. Dobry pomysł ze zdjęciami, jutro cyknę fotki , choć mi trochę niezręcznie tzn. ciutke się wstydzę.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012 15:53   

No, jeżeli masz plamki w miejscu intymnym to oczywiście nikt nie będzie zmuszał Cię do wrzucania wrzucania zdjęć! Ale ogólnie nie masz ise czego wstydzić, tak myślę. Luidzie tutaj są fajni i wyrozumiali :)
 
 
malibu 

Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 36
Wysłany: Śro 25 Sty, 2012 21:41   

W sumie to moich plamek na zdjeciach nie widać :roll: ,ale mam zdjęcie plamki córki, lat 6 ,dr podejrzewa bielactwo co ,jak sie domyślaci ebardzo mnie zmartwiło ,a to jej plamka


co sądzicie?
 
 
malibu 

Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 36
Wysłany: Wto 13 Mar, 2012 16:58   

hejka, byłam dzis na konsultacji plamy mojej córki u innego lekarza i ...no chyba to jednak nie bielactwo :roll: , no sama juz ni ewiem co o tym mysleć.
I wiecie co,dowiedzialam się że Protopic "nie działa" na skorę tułowia tylko na twarz :cool: ,nie wiedziałamo tym ....A Wy smarujecie ciało Protopiciem czy tylko twarz???????
Dowiedziałam się również ze typowo bielacze palmy pod wpływem słońca robią sie rózowe ,no reagują nasłonko poprostu mocno a plamka mojej córci pod wpływem słońca zaczela tak jakby nabierac pigmentu ,a na pewno nie rózowiła się .

Wkrotce zamieszczę zdjęcie plamki, po 2 miesiacach smarowania Protopiciem, zobaczycie czy widac jakąs zmiane.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Wto 13 Mar, 2012 19:31   

chorób skórnych jest wiele... aczkolwiek racja, plamy bielacze reagują na słońce w ten sposób, różowieją bardzo... czas pokaże co to za choróbsko, w każdym razie powodzenia w leczeniu :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo