Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koloru oczu a bielactwo - artykuł z WP.PL
Autor Wiadomość
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 08 Maj, 2012 13:02   Koloru oczu a bielactwo - artykuł z WP.PL

Przesyłam ciekawy artykuł: u mnie się zgadza - mam ciemny brąz prawie jak czarne i mam vitiligo :] gulp

http://fitness.wp.pl/zdro...-czerniaka.html

Miłej lektury choć przyznam że artykuł trochę nie fachowo napisany, bo wszyscy chyba z niebieskimi oczami nie muszą mieć plam.
Ostatnio zmieniony przez blabla Wto 08 Maj, 2012 13:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 08 Maj, 2012 14:04   

Mam niebieksie oczy i plamki sie pojawily... niestety
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Wto 08 Maj, 2012 15:08   

,,Specjaliści z Denver przebadali niemal 3000 Amerykanów pochodzenia europejskiego z bielactwem - udało się zidentyfikować 13 nowych genów predysponujących do tego rodzaju zmian. Wśród osób z bielactwem 27 proc. miało oczy niebieskie lub szare, 43 proc. - brązowe, 30 proc. - zielone. Statystyczny rozkład koloru oczu w populacji Amerykanów europejskiego pochodzenia jest odmienny - 52 proc. ma oczy niebieskie lub szare, 22 proc.- zielone, zaś 27 brązowe.,,

Moim zdaniem bzdura...

https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fblast.vitiligosupport.org%2Fnewsletters%2Fspring-2011%2FSpritz-Revised-Vit%2520Questionnaire-03_09_11.doc

tutaj link do ankiety ktora opracowal ten doktor... ankiete moze wyslac kazdy kto ma ochote... osoby o ciemnych oczach maja zwykle ciemna skore... u nich widac bielactwo bardziej sa bardziej zmotywowane aby wyslac ankiete... nie ma tutaj mowy o badaniach calej populacji w celu odnalezienia chorych...

inna ciekawa rzecz dotyczaca badan... pozniej wysylali pojemniki na probki do osob co wypelnily ankiety... o ile z Wielkiej Brytani wrocily prawie wszystkie pojemniki... to z USA chyba 1/4... Amerykanie bardziej olewaja po prostu... jakby myslec tym samym schematem jak przy kolorze oczu to na podstawie odeslanych pojemnikow wyszlobz jakies 4 krotne falszywie obnizenie zapadalnosci na bielactwo w USA... Facet jest doktorem i uwazany jest za guru w dziedzinie bielactwa... rece opadaja...


Wśród osób z bielactwem 27 proc. miało oczy niebieskie lub szare, 43 proc. - brązowe, 30 proc. - zielone

a powinno byc

,, Wśród osób z bielactwem KTORE WYSLALY ANKIETE 27 proc. miało oczy niebieskie lub szare, 43 proc. - brązowe, 30 proc. - zielone,,
co do zwiazku czerniaka i bielactwa tez bzdura juz kiedys o tym bylo w innym poscie
Ostatnio zmieniony przez sl8er Wto 08 Maj, 2012 15:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 21:07   

Nie sądzę, żeby to miało jakiś wpływ na to. Ja mam niebieskie oczy, moja babcia ma zielone i też ma bielactwo...
 
 
SnaKe7777777 


imie: Michał
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Pleszew
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 13:47   

Zauważyłem że serwis WP ma do siebie to że czasem wrzuca materiały z których nic nowego specjalnie nie wynika lub które nawet potrafią wprowadzić spontanicznie w błąd, cóż trzeba czymś zapchać wolne miejsca ;-) :-p
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 17:40   

To prawda, artykuł jest bardzo niefachowo napisany ;]
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 21:37   

ja mam brązowe oczy i bielactwo :cool:
a artykuły na wp gorsze jak na onecie :mrgreen:
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Sob 12 Maj, 2012 10:00   

moim zdaniem kolor oczu nie ma znaczenia czy ktoś ma bielactwo czy nie, to tak jakby przypisać że osoby o jasnych czy naturalnie siwiejących się włosach nawet w młodym wieku przypisywać też bielactwo
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Sob 12 Maj, 2012 17:49   

byloby wszystko ok gdyby byla to glupota wp... takie bzdury podali do prasy naukowcy ktorzy robia te badania... wp tylko przetlumaczylo... inna sprawa ze na vitiligosupport.org cmokaja z zachwytu nad tym odkryciem...

I love getting information on vitiligo research, and Dr. Spritz is one of our vitiligo heroes in that field

normalnie rece opadaja...

szkoda ze tylko placacy skladki moga pisac posty... od czasu tej zmiany na tym forum vitiligosupport.org posty pisza tylko superentuzjastyczne mapety...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo