Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
bielactwo a wykonywana praca
Autor Wiadomość
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 08:40   bielactwo a wykonywana praca

mam do was pytanie -czy ktoś z bielactwem na dłoniach wykonuje zawód kosmetyczki lub masażystki?
Zastanawiam się nad zrobieniem kursu,lecz boją się,że te plamy będą działały odpychająco.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 11:48   

wcale Ci się nie dziwię, że masz wątpliwości. to tak jak praca w salonie np. sprzedaży, tam liczy się tzw. aparycja i wizerunek, który jak sądzę u Ciebie i u mnie nie jest mocną stroną bo się tego wstydzimy ;/ zaraz odezwą się ludzie, którzy twierdzą że to nie przeszkadza, ale to zależy od ilości / stopnia posiadanych plamisk. a prawda taka, że pracodawcy nie dość, że za 1200 zł wykorzystaliby do ostatniego tchu to wymagają żeby pracownik był jak brad pitt lub angelina jolie :]
 
 
gwiazdka 

Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 20
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 15:23   

Hej:) Poznałam znaną dziennikarkę, która pracuje dla telewizji, ona również ma ciemną karnacje i bielactwo dość zaawansowane. Jednakże pomimo wszystkiego pracuje i dość skutecznie maskuje swoje plamy, pomimo, ze ma ich wiele również na dłoniach. Stosuje samoopalacz Xan-Ten (nawet do dłoni), gdyż jak mówiła jest zupełnie inny od zwykłych samoopalaczy, nie opala na pomarańczowo oraz ładnie pachnie. Sama go jeszcze nie używałam, gdyż jest on dość drogi, ale może Tobie się przyda ta informacja, u tej dziennikarki rzeczywiście dobrze maskował plamy.

Nie wiem, czy widziałaś filmiki z makijażem:
http://www.youtube.com/wa...WI&feature=fvst
http://www.youtube.com/watch?v=1Q7kH70tWW0

Makijaż nóg i szyi, jednakże dłoni tez widziałam na YouTube, więc jak coś to sobie poszukaj.

Nie rezygnuj z marzeń........być może kiedyś będziesz mogła pomóc osobą z vitiligo, dać nam rade na temat skutecznego makijażu, jak go wykonywać itp.
A poza tym, jak jesteś w czymś dobra, to idź w tym kierunku, rozwijaj się, nie pozwól żeby plamy Cie ograniczały. Zapewne cała ta droga nie będzie łatwa, ale musimy w życiu dążyć do celu, na przekór stawianym nam kłodom.
Ostatnio zmieniony przez gwiazdka Czw 10 Maj, 2012 15:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 18:32   

Spotkałam się już z kelnerkami i sprzedawczyniami z bielactwem - nie zauważyłam aby ludzie jakos inaczej sie do nich odnosili. Ja sama na studiach dorabiałam jako barmanka :).
Głowa do góry! Jak ktoś się zdziwi co to te plamy to trzeba po prostu wytłumaczyć.
Niedawno szłam do nowej kosmetyczki, na wstępie zaraz jej wytłumaczyłam, że to co mam to nie żadna choroba zakaźna tylko brak pigmentu, a ona na to, że wie, bo bliska jej osoba też to ma.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 21:03   

blabla napisał/a:
araz odezwą się ludzie, którzy twierdzą że to nie przeszkadza

czyżby chodziło o mnie? :P

No niby nie przeszkadza, ale dzisiaj mam nie najlepszy humor i twierdzę, że faktycznie, komuś może to przeszkadzać. Szczególnie jeśli pracodawca jest ... no nie wiem jaki, ale bywają ludzie, którym to przeszkadza.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 21:13   

ja też robię kierunek studiów który z powodu bielactwa wydawałoby się, że jest nie do przejścia :] ale zaparłem się i tyle, szkoda że w innych kwestiach nie mogę się przełamać.
 
 
SnaKe7777777 


imie: Michał
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Pleszew
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 13:42   

Ja pracuję na stanowisku administracyjno-księgowym, z pozoru nie wymaga to jako tako kontaktu z ludźmi (na pewno nie tak często jak jest to typowo w placówkach usługowych) jednak w miarę często zmuszony jestem do kontaktu z ludźmi prezentując im nasze zaplecze i produkty i po swoich doświadczeniach sądzę że jeśli człowiek ma coś do powiedzenia i jest wygadany to nie ma to znaczenia na podejmowane przez nich decyzje odnośnie zakupu, a zaznaczam że bielactwo jest u mnie wyraźnie zauważalne.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 17:44   

..... a jak nie masz nic do powiedzenia to trzeba nadrobić wyglądem :razz: np. w stosunku do klienta by zachęcić go do zakupu :P
 
 
SnaKe7777777 


imie: Michał
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Pleszew
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 13:29   

Heheheh no niestety ale masz tutaj też rację.
 
 
Gallus 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 192
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 16:26   

ja pracuje w hucie.. i nie mam kontaktu z klientami... wiec luz..
..... ale zaraz zaraz... ja juz prawie bielactwa nie mam :mrgreen:
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 22 Maj, 2012 18:41   

Gallus napisał/a:
..... ale zaraz zaraz... ja juz prawie bielactwa nie mam :mrgreen:

cieszę się razem z Tobą ^^
 
 
Jagoda 
Jagoda

imie: Jagoda
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 55
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012 19:41   

Jak mi wypadł dysk ,to szukałam dobrego masażysty ,a nie miss tego tygodnia.Jak kupuje samochód ,to szukam takiego żeby nim jezdzić ,a nie żeby jakiś laluś wcisnoł mi grata , który musiałabym holować do warsztatu .Ciężko o dobrego pracodawcę , może kiedyś sami nimi będziemy .
 
 
sari 

Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 28
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012 23:15   

moja praca polega m in na kontakcie z klientem i nigdy nie miałam z bielactwem problemu. ba, bywam podrywana; ) serio, gdybym np miała trądzik,uważałabym to za sto razy większy problem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo