Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Czesiu
Czw 30 Sie, 2007 22:52
relacje damsko-męskie
Autor Wiadomość
Mariusz 

imie: Mariusz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 77
Skąd: Majdan Król.
Wysłany: Czw 31 Maj, 2012 21:01   

Jest tak jak piszesz. Dzisiaj chodziłem po sklepach w Tarnobrzegu i czułem spojrzenia ciekawskich. Może przez to, że ludzie nie mają tak naprawdę co oglądać bo w miście nuda.
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Czw 31 Maj, 2012 22:27   

Jak ktoś się na mnie gapi to przystaję i też się bezczelnie na niego gapię.... a co ;))
 
 
patrycja9116 
czarna9116

imie: Patrycja
Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 11
Skąd: Opolszczyzna
Wysłany: Czw 31 Maj, 2012 23:54   

głupia sytuacja jak dla mnie jest w sklepach. Często gdy płacę, kasjerka najpierw patrzy się na dłonie, później na twarz. Czasem zdarzyło się, że na cały sklep mówiła "a co się Pani w ręce stało??!!" i wtedy trzeba odpowiadać na stertę idiotycznych pytań za nim mi resztę wyda i ucieknę zmieszana :P
 
 
Karolina5 

Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 14
Wysłany: Pią 01 Cze, 2012 15:21   

niestety mnie się też to zdarza i jest to bardzo przykra sytuacja , niedawno właśnie taką miałam w drogerii , chciałam podkład a durna baba powiedziala że te plamy to tylko profesjonalne kosmetyki zatuszują , gdzie nawet jej nie powiedzialam że szukam podkładu do kamuflażu wrrrrr
 
 
Mariusz 

imie: Mariusz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 77
Skąd: Majdan Król.
Wysłany: Pią 01 Cze, 2012 15:44   

Przecież nie będę robił makijażu by ładnie wyglądać. Nie ma takich kosmetyków dla męskiej płci.
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pią 01 Cze, 2012 15:55   

Może i by się coś znalazło, ale trzeba by było dobrze poszukać. Próbowałem kiedyś różnych kosmetyków, ale efekt był mizerny. Zresztą, nie wyobrażam sobie sterczeć rano przed lustrem i nakładać makijaż, z całym szacunkiem dla tych, którym się chce. Samo golenie to już niekiedy udręka :P
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 01 Cze, 2012 20:29   

patrycja9116 napisał/a:
Czasem zdarzyło się, że na cały sklep mówiła "a co się Pani w ręce stało??!!"

wystarczy uciąć rozmowę krótkim "nie pani interes" :)

Jeśli ma się odpowiedni dystans do siebie i tej choroby, to z każdej sytuacji można szybko się wyplątać. Tylko trzeba się tego nauczyć. :)
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 01:45   

ramon napisał/a:
Nieraz jest tak, że poznasz dziewczynę, tworzy się relacja i nagle myśl "mam plamy, robię bez sensu nadzieję"


tez wlasnie mam taki problem
 
 
gwiazdka 

Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 20
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 13:16   

joke napisał/a:
Witam , choruje już od 4 lat na bielactwo byłem w związku przez 2 lata który sie rozsypal między innymi przez właśnie ta chorobę gdyż zjadła mnie (że tak powiem) w dużej części , mianowicie dłonie twarz kolana łokcie palce u stóp oraZ miejsca intymne ... Jeżeli chodzi o moje relacje to w sumie przez ostatni związek zaczelem sie bać dziewczyn w sensie takim iż mogą mnie wysmiac , każdy wie jak ją śmiesznie wyglądam , czuje ich spojrzenie za każdym razem gdy sie odwroce .. samo wyjście na dwór jest kompromitujące ... A może to ją sobie tak ubzduralem... Byłem w szpitalu w bydgoszczy zajmującym sie dermatologia i po 3 dniach badań stwierdzili że naswietlenia lampami są nieopłacalne gdyż jestem za młody ... Czyli między innymi splawili mnie , żadnego wsparcia od nich nor dostałem żadnych informacji dotyczących co i jak ... Żałosne . Czyżby nikt sie nami nie interesował...? Wracając do relacji ... No poprostu nie mogę sie przełamać. Tyle razy kompromitowany przez przypadkowych ludzi ... :(


Wiem, że w Twojej sytuacji ciężko Ci się przełamać w stosunku do kobiet i ciągle patrzysz na siebie przez pryzmat plam, ale musisz wiedzieć, że każda kobieta potrzebuje widzieć w mężczyźnie siłę, pewność siebie, co powoduje,że czuje się bezpieczna.
Jeżeli cały czas będziesz skoncentrowany na swoim problemie i ciągle będziesz o nim myślał, to przez to będziesz czuł się mniej atrakcyjny i mniej pewny siebie, co będzie odczuwalne dla innych i nie będzie przyciągało kobiet.

Wygląd jest ważny, ale nie najważniejszy. Uroda przemija wraz ze starością.
Musisz popracować nad sobą i stać się osobą pewną siebie, jeżeli będziesz dążył do swoich celów, na pewno znajdzie się kobieta, która to zauważy i doceni.
Mężczyźni lubią być doceniani, ale też powinni wyróżniać się dana cechą charakteru, może pewnym dążeniem do pewnych spraw albo pasją, w czym wzbudzą swoje zainteresowanie.
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 12:50   

Wiecie co...nam potrzeba po prostu odwagi i pewności siebie, bo plamy nas hamują.Nie poznasz nowej osoby bo stwierdzisz, że i tak Cię odrzuci przez kilka widocznych plam itd.
My się tego boimy. Pamiętajcie my nie jesteśmy ułomni :) plamy to nic w porównaniu z innymi chorobami.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 15:41   

Ja się nie boję! :D
Plamy mam. No i co z tego? Żyję dalej tak jakbym ich nie miała. :)
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 16:37   

No ja też się nie boje ale z tego co czytam na to wychodzi że większość się właśnie boi.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 18:00   

Niestety tak właśnie jest. Gorzej, że tylko oni sami mogą sobie pomóc...
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 23:06   

Najgorsze że nie wiedzą jak sobie pomóc
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 14:18   

Witam wszystkich :-)

[ Dodano: Pon 04 Cze, 2012 14:28 ]
Witam wszystkich dopiero poznaje tą stronę pozdrawiam :-)

[ Dodano: Pon 04 Cze, 2012 14:30 ]
:wink:
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 20:03   

Cześć, cześć ^^
Jakieś problemy z płcią przeciwną?? (skoro temat o tym, to nie róbmy off-topu większego niż jest...) :)
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 20:38   

e tam problemy ;P wiecie jak jest jest dobrze jak ktos nie zobaczy naszych snieżek ;P :twisted: ale wez tu badz mądry powiedziec dziewczynie ktora Ci sie podoba wczesniej chyba tak lepiej ale wtedy marne szanse na jej akceptacje czy ją poznac lepiej i dopiero chyba trzeba luz wrzucic co bedzie ;P
Ostatnio zmieniony przez Nemek Wto 05 Cze, 2012 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 20:46   

Też się kiedyś z tym wahałem ale stwierdziłem że lepiej niech się dowie później by miała porównanie osobowości do wyglądu z plamami :)
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 20:54   

pozniej by bylo gorzej bo dziewczynie by zalezalo na Tb a tu pozniej boom taka informacja niektorzy moze by to jakos przezyli ale inni pomysleli by ze to zarazliwe itd wiesz sam :)

[ Dodano: Wto 05 Cze, 2012 20:55 ]
a ja bym chcial poznac dziewczyne z vitiligo :) moze nam to pisane poprostu tak ma byc i byloby mi lzej nawet :)
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 22:10   

Oj dajcie spokój. Moje plamy widać jak na dłoni (dosłownie ;p) i jakoś nikt ich nie bierze do siebie. Nigdy ich niczym nie zakrywałam i nie zamierzam tego robić. A żyje mi się nieźle. Oczywiście, bywają gorsze momenty, ale to nie ma nic wspólnego z plamami, więc często nawet nie pamiętam, że one są tam gdzie są... ;)
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 22:23   

wiesz dla niektorych wystarczy miec jedno znamie czy tam co i juz sie boja bo nie wiedza poprostu z czym maja doczynienia :) :roll:
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 22:29   

Ja też często zapominam o tym że mam plamki (np.całe ręce).Po prostu nie uważam tego za zagrożenie. Wiesz jak dziewczyna będzie Tobą zainteresowana to zapyta o to i się sama dowie o co chodzi z tą chorobą.Jedyną wadą może być to że trudno będzie znaleźć kobietę z którą założy się rodzinę bo sam wątpię w to by większość chciała zakładać z którymś z nas ze względu na dziedziczenie = panika u kobiety czy dziecko nie będzie miało tego samego.A mało jest kobiet które ryzykują :)
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 22:33   

zgadza sie malo ale jak mowilem to jest genetyczne i po paru pokoleniach moze sie uaktywnic u dzieci albo nie np :) kiedys czytalem jak para albinosow miala dziecko i całkiem zdrowe :)

[ Dodano: Wto 05 Cze, 2012 22:35 ]
najlepiej jak zadna sie na nas nie skusi to trzeba znalezsc sobie chociaz taka dziewczyne co nie moze miec dzieci tyle ze troche wraz lipa :/
Ostatnio zmieniony przez Nemek Wto 05 Cze, 2012 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 22:38   

Ale jedno jest pewne.Zawsze normalnie poznasz kobietę tylko od niej będzie zależeć czy będzie chcieć kontynuować znajomość a do tego potrzeba kobiety dojrzałej umysłowo.
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 22:39   

ja akurat jedna znam 7 lat i chce byc ze mna tylko odleglosc bo w wawie pracuje i chyba nie bedzie mogla miec dzieci bo miala ost jakas operacje szkoda bo fajna kobitka :/
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 22:45   

Jeżeli możesz przy niej poczuć szczęście to z nią bądź :)
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 06 Cze, 2012 11:03   

a w czym odległość przeszkadza to że ktoś pracuje czy urodził się w danym mieście nie znaczy że trzeba na dobre do śmierci w tym samym miejscu zapuścić korzenie,a prace tez można zmienić ,to jak ona nie może to Ty przenieś się do niej czasem trzeba rzucić się na głęboką wodę i postawić na jedną kartę a nóż odmieni Ci się na dużo lepsze życie ??póki nie spróbujesz nie przekonasz się,,,
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Śro 06 Cze, 2012 15:04   

cos sie wymysli :) w sumie jest narazie dobrze :)
Ostatnio zmieniony przez Nemek Śro 06 Cze, 2012 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 06 Cze, 2012 20:40   

ramon napisał/a:
Jedyną wadą może być to że trudno będzie znaleźć kobietę z którą założy się rodzinę bo sam wątpię w to by większość chciała zakładać z którymś z nas ze względu na dziedziczenie = panika u kobiety czy dziecko nie będzie miało tego samego.A mało jest kobiet które ryzykują

Może nie powinnam, ale poczułam się urażona.
Dlaczego kobiety oceniane są w ten sposób? Czy faceci na prawdę myślą, że interesuje nas tylko coś takiego? Wyobraź sobie, że istnieje jeszcze coś takiego jak miłość, przy której dziedziczenie cech nie ma znaczenia! Mam szukać sobie gościa, z którym nie będę szczęśliwa, żeby moje dzieci były piękne? Chore i płytkie...
Pomijam fakt, że sama nam dobrze nam znane bielactwo, więc moje dzieci też mogą mieć, ale to nie ma w tym momencie większego znaczenia. Chodzi o sam fakt, że oceniasz kobiety w taki sposób, co mnie uraziło.
Z resztą, może ja nic nie wiem.. mam tylko 16 lat, więc poprawcie mnie, jeśli się mylę. Może faktycznie za mało jeszcze wiem o życiu...
Mimo wszystko nie chcę wszczynać kłótni ani niczego takiego. Nie lubię konfliktów...
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Śro 06 Cze, 2012 21:29   

jest ok :spoko:
Ostatnio zmieniony przez Nemek Śro 06 Cze, 2012 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iwonka 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 138
Wysłany: Śro 06 Cze, 2012 23:42   

xomkax napisał/a:
ramon napisał/a:
Jedyną wadą może być to że trudno będzie znaleźć kobietę z którą założy się rodzinę bo sam wątpię w to by większość chciała zakładać z którymś z nas ze względu na dziedziczenie = panika u kobiety czy dziecko nie będzie miało tego samego.A mało jest kobiet które ryzykują

Może nie powinnam, ale poczułam się urażona.
Dlaczego kobiety oceniane są w ten sposób? Czy faceci na prawdę myślą, że interesuje nas tylko coś takiego? Wyobraź sobie, że istnieje jeszcze coś takiego jak miłość, przy której dziedziczenie cech nie ma znaczenia! Mam szukać sobie gościa, z którym nie będę szczęśliwa, żeby moje dzieci były piękne? Chore i płytkie...
Pomijam fakt, że sama nam dobrze nam znane bielactwo, więc moje dzieci też mogą mieć, ale to nie ma w tym momencie większego znaczenia. Chodzi o sam fakt, że oceniasz kobiety w taki sposób, co mnie uraziło.
Z resztą, może ja nic nie wiem.. mam tylko 16 lat, więc poprawcie mnie, jeśli się mylę. Może faktycznie za mało jeszcze wiem o życiu...
Mimo wszystko nie chcę wszczynać kłótni ani niczego takiego. Nie lubię konfliktów...



wybacz, aczkolwiek zgodze się ze zdaniem iż masz dopiero 16 lat.
Gdy kobieta ma wybór: dwóch identycznych facetów, z tą różnicą; że jeden ma bielactwo to daje sobie rękę uciąc, że 99,9% wybrało by tego zdrowego.

Fakt jest taki, że to nie bielactwo decyduje o tym, czy chcemy byc z facetem, ale my same. W życiu tak jest, że jak już sie jest pewną; że to ten jedyny i chce sie z nim zakładac rodzine, to zadne plamy nie staną na przeszkodzie ku temu. Drugi fakt, że dziecko o u którego mogło by wystąpic bielactwo przedz dziedziczenie będzie oglądane i doglądane byc może aż nazbyt, aczkolwiek taka jest kolej rzeczy.
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 11:04   

wlasnie o to chodzi zdrowy i nie zdrowy choc mam malo plamek nawet to i tak dziewczyna ktora sie o tym dowie woli zdrowego sa ludzie z vitiligo co tez chca miec zdrowych partnerow ale jakos tam zycie sie ulozy mam nadzieje wszystkim :) ja tam moge byc i sam troche i tak przez to wszystko nawet w nocy wole wychodzic dopiero chociaz u mnie nie ma plam w widocznym miejscu ale to troche wraz chyba człowiek czuje sie lepiej w ciemnosci jak wampir hehe ;P ponoc takich jak my draznia swietlowki mnie np drazni to swiatlo a was????? :) :spoko:
Ostatnio zmieniony przez Nemek Czw 07 Cze, 2012 12:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 16:27   

Cóż... dalej twierdzę, że ocenianie kogoś na podstawie tego, czy ma bielactwo jest płytkie. Przecież podobno liczy się miłość... więc mam wybrać kogoś bez plam, mimo tego, że kocham kogoś z plamami? Bez sensu... no, ale każdy ma swoje zdanie.
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 19:11   

miłość jest piękna zwłaszcza gdy jej nie ma łatwo mowic kilka dziewczyn znałem i każdej to przeszkadzało mogą mnie teraz pocałować w d.... :cool: niektórym nawet jedna plamka przeszkadza taka prawda ale widać to nie była ta mi przeznaczona poczeka sie zobaczy nic na siłe :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Nemek Czw 07 Cze, 2012 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 20:16   

xomkax napisał/a:
Cóż... dalej twierdzę, że ocenianie kogoś na podstawie tego, czy ma bielactwo jest płytkie. Przecież podobno liczy się miłość... więc mam wybrać kogoś bez plam, mimo tego, że kocham kogoś z plamami? Bez sensu... no, ale każdy ma swoje zdanie.


jesteś jeszcze młoda, taka prawda, że dziś nie liczy się tzw. "środek", ale wygląd zewnętrzny, i niech mi nikt nie wmawia że pierwsze wrażenie nie jest ważne.
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 20:56   

masz racje kolego chocby nie wiem jak chlopak bylby przystojny i mily czy ktora dziewczyna jakiego woli to i tak jak wypatrzy jedno znamie to wiadomo seria pytan i pozniej kontakt zerwany taka prawda ;P :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Nemek Czw 07 Cze, 2012 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marzena72 

imie: Marzena
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 15
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 21:26   

Myślę że takie z wyższych sfer to takie są!!!!!!!!!!! a te zwykłe są inne ludzkie nie przeszkadza im plamy poznałam ostatnio parę i nie przeszkadzało jej te plamy u nie go ważne że jest dla niej kochany.Myślę że ludzie nie wiedzą co to jest te plamki ale muszę się przyznać że teraz widzę bardzo dużo ludzi z bielactwem gdzie kiedyś rzadko było spotkać.
Myślę że przyjdzie kiedyś czas i taki dzień że poznasz tą wymarzoną tą kochaną.
Piszecie o dziewczynach że takie są a faceci są inni też tacy sami może i gorsi bo jak pokażą swoją dziewczynę w plamkach przed kumplami chyba że ma na boku kochankę a to na marginesie.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 21:59   

Owszem jestem młoda... ale ja osobiście nie oceniam chłopaków po wyglądzie. Jedyny chłopak którym w ostatnim okresie byłam ... "zainteresowana" nie był piękny. Miał (ma) jedynie fajne oczy. No i jakoś mi to nie przeszkadzało... ale może jestem wyjątkiem. W każdym razie puste laski, na pewno zwracają uwagę na takie rzeczy jak plamki, czy blizny. Ale myślę, że reszta, ta normalna reszta, nie patrzy na takie błahostki. :)
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 22:17   

No facet lepszy nie jest.Ale racja jest w tym, że kobieta nie leci tylko na wygląd bo liczy się dla niej człowiek.Kobieta szuka oparcia, zaufania, bliskości, miłości.Więc xomkax słusznie się uniosła
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 22:17   

zgadza sie faceci sa tacy sami nie mowie ze nie :) oj tam zawsze kogos mozna poznac fajnego :zdrówko: z fajnymi oczami :spoko: :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Nemek Czw 07 Cze, 2012 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 22:24   

Aby kogoś pokochać, najpierw trzeba go zauważyć i poznać, więc wygląd zewnętrzny odgrywa tutaj dość istotną role. Wiadomym jest, że są ludzie, którzy zwracają uwagę na różnego rodzaju skazy czy defekty i niekiedy są wręcz tym faktem zniesmaczeni, zaś istnieją także tacy, którym to "wisi i powiewa" i tej grupy bym się trzymał. Zdarzają się też sytuacje, w których ludzie po prostu "boją się" np. osób z bielactwem i z góry ich skreślają, nawet nie chcą ich poznać, a przecież człowiek z plamkami nie jest wcale mniej wartościowy od człowieka, który ich nie ma, czasem wręcz przeciwnie. Właśnie przez to, że musimy dźwigać takie "brzemię", spoglądamy na świat i rzeczywistość inaczej. Bywają sytuacje, że jest ciężko i mamy chęć utopić smutki w alkoholu lub całkowicie zakopać się pod ziemię/zamknąć w pokoju i nie wychodzić, ale w końcu się podnosimy i dalej walczymy :)
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 22:35   

ale miałem sam takie chwile ze dziewczyna sie we mnie zabujala porzadnie ze chyba nie zauwazyla u mnie tych malych plamek na dloniach ;P ale chyba sie domyslila bo sie nie odzywa juz :evil:
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 22:38   

Plamki na dłoniach, o ile są małe, jeszcze tak nie odstraszają, gorzej z twarzą. Skoro ona się nie odzywa, to Ty się odezwij :)
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Czw 07 Cze, 2012 23:04   

pisałem nic juz wiem o co biega a naprawde fajna dziewczyna :/ tak jak mowilem wystarczy kilka nawet znamion ale jak kogos porzadnie wezmie jakies uczucie to mysle ze nie bedzie z niczym problemu kazdy moze na cos zachorowac wczesniej czy pozniej taka jest prawda mi akurat od 10 lat przybywa plamek na dloniach za to w innych miejscach znikaja same ale mysle ze w przyszlosci bedzie ich wiecej ale mi to wszystko jedno normalnie zyje :cool: praca dom itd nie ma czasu nieraz myslec o tym wszystkim :cool:
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 08 Cze, 2012 00:07   

nie wiem jak wy, krytykujcie mnie ile wlezie, ale ja się na te bajki o tym, że wygląd się nie liczy to się nie nabiorę 99,9% ocenia człowieka po wyglądzie, czy chcecie czy nie, wygląd najważniejszy bo po nim wyrabiamy sobie opinię w 7 sekundach kto jaki jest. nie mówcie że widząc otyłego z brzuchem po do ziemi nie myślicie- "ale on okropnie wygląda" a widząc faceta z atletyczną sylwetką przystojnego, odrazu pojawią się inne myśli ;)

jeszcze się nie spotkałem z kobietą / facetem która/y by nie oceniał/a po wyglądzie.
żyjemy w kulturze hedonistycznej, kult ciała, wiecie siłownia, męski wygląd itp. kobiety zgrabne, talia osy, duże cycki etc.
Ostatnio zmieniony przez blabla Pią 08 Cze, 2012 00:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilaaa 

Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 63
Wysłany: Pią 08 Cze, 2012 07:36   

blabla napisał/a:
nie wiem jak wy, krytykujcie mnie ile wlezie, ale ja się na te bajki o tym, że wygląd się nie liczy to się nie nabiorę 99,9% ocenia człowieka po wyglądzie, czy chcecie czy nie, wygląd najważniejszy bo po nim wyrabiamy sobie opinię w 7 sekundach kto jaki jest. nie mówcie że widząc otyłego z brzuchem po do ziemi nie myślicie- "ale on okropnie wygląda" a widząc faceta z atletyczną sylwetką przystojnego, odrazu pojawią się inne myśli ;)

jeszcze się nie spotkałem z kobietą / facetem która/y by nie oceniał/a po wyglądzie.
żyjemy w kulturze hedonistycznej, kult ciała, wiecie siłownia, męski wygląd itp. kobiety zgrabne, talia osy, duże cycki etc.


Ja się z tym zgadzam może to brutalna rzeczywistość ale tak po prostu jest.
Może nie w każdym przypadku ale w co najmniej 90% tak jest.

Mnie kropki nauczyły pokory bo sama tak ludzi oceniałam, może to pewnego rodzaju nauczka.
 
 
magdaza 

imie: Magda
Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Pią 08 Cze, 2012 08:05   

Oczywiście że wygląd jest ważny, ale w tym sensie w jakim się ma na niego wpływ.
Nie trzeba przeciez hodować brzucha do ziemi nie? To czy będziemy zadbani, wysportowani, zależy w dużej mierze od nas. A na plamy nie za bardzo mamy wpływ, więc trzeba je "zrównoważyć" innymi zaletami :)
Xomkax jest może młoda, ale ma dużo dojrzalsze podejście niż wielu z was.
Powtarzam (a nie jestem młoda, he, he): mam plamska i mam kilkoro znajomych z plamami, wszyscy jesteśmy w szczęśliwych, kilkunastoletnich związkach. A jak są nieporozumienia, to na pewno nie z powodu plam :).
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 08 Cze, 2012 08:09   

analogia wielkiego brzucha to tylko przykład, podobny do vitiligo. wiem, że ten ostatni nie zależny od nas, ale tak samo nas postrzegają, jako mało atrakcyjnych i kto wie z jakim syfem.

ludzi nie zmienisz, taka kultura, takie myślenie, sądząc po postach w tym temacie większość miała złe doświadczenia
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Pią 08 Cze, 2012 11:47   

zgadza sie całkowicie nikt zdrowy nie chce mieć takiego partnera jak nawet ja chociaz mam plamy nie widoczne tylko na biodrach i palcach dłoni troche i łokciach po jednej małej ale to wystarczy :evil: naprawde wyjątki jakies chyba muszą byc zeby to zaakceptowac...byłem kiedyś spokojny chłopak a przez to wszystko chyba zmienie powoli nastawienie :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Nemek Pią 08 Cze, 2012 11:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 08 Cze, 2012 14:58   

Nemek napisał/a:
nikt zdrowy nie chce mieć takiego partnera

Z tym też się nie zgodzę. Nie wszyscy ludzie na tym świecie są... "źli" "płytcy" i inne takie. Naprawdę nie spotkaliście w swoim życiu nikogo, kto by na to nie zwracał uwagi? Jeśli tak było, to bardzo Wam współczuję...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo