Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to możliwe?
Autor Wiadomość
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012 16:26   Czy to możliwe?

Sytuacja wygląda następująco. Plamki pojawiły mi sie jakieś 32lata temu, zrepigmentowałam je poprzez naświetlenia ale nie w tym rzecz. 2Miesiace temu bylam u mojej babci na urodzinach z racji tego ze ona uwielbia paprotki, kupiłam na prezent jej jedna taką. Ma ich w dpmu mnóstwo. Ku mojemu zdziwieniu wczoraj jade do niej, a jej wszystkie paprocie dostały "bielactwa" mają białe liście i to się rozszerza. Dodam , że nikt z rodziny nie wie o tym ze mam to cholerstwo (jakoś nie było się czym chwalic) Czy to jest możliwe abym zaraziła te rośliny? ąz starch sie bać co by bylo z domownikami.

[ Dodano: Sob 07 Lip, 2012 17:26 ]
plamki pojawilay sie 2lata temu :)
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012 16:29   

kiedys myslalem ze kolega mnie tym zarazil bo nie mialem ani jednej plamki a jak zaczalem podawac mu reke na przywitanie to jakos mi zaczely wyskakiwac moze to zbieg okolicznosci tak samo jak z tym "Twoim doswiadczeniem albo nie wiem ponoc to nie jest zarazliwe :sly:
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012 16:49   

Nie no bez żartów :-) ja jako akwarysta powiem tylko tyle: zapytaj się babci czy czymś nawozi rośliny. Najprawdopodobniej albo paprotki zostały przenawożone czymś, albo brakuje im jakichś pierwiastków(micro, macro) :-) Poza tym obym sie teraz nie pomylił :-? ale za kolor roslin odpowiada chyba co innego niż to co atakuje nasze melanocyty :-)
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012 17:42   

związek z bielactwem jest taki ze jakbyś nie miała bielactwa to byś nawet nie pomyślała o bielactwie patrząc na te paprotki...:)
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012 17:49   

Kolor liści u roślin nie ma nic wspólnego z barwnikiem, który odpowiada za skórę ludzi, to prawda.
I prawdą jest też to, że gdyby nie to że masz bielactwo, nawet byś o tym nie pomyślała.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012 20:12   

Jak zobaczylam te kwaity, tuta takie ladne geste zielone a nagle biale liscie, az mnie zatkało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo