Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vitiligo a chora w?troba
Autor Wiadomość
yog 

Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 3
Wysłany: Pon 15 Gru, 2008 20:50   Vitiligo a chora wątroba

No cóż. Jestem w trakcie badań wątroby i z każdymi wynikami wygląda to gorzej. Na razie wykryto u mnie przekroczony "ALAT" oraz tzw. stłuszczenie wątroby. Jeśli chodzi o to drugie lekarz jest bardzo zdziwiony, bo ze względu na mój wiek i ogólny stan zdrowia nic takiego nie powinno się wydarzyć.

Macie jakieś doświadczenia z chorobami wątroby, a co za tym idzie ze związkiem z vitiligo? Dzisiaj na portalu wp.pl (wiem, że to wątpliwe źródło) podano, że jedną z chorób Michaela Jacksona jest marskość wątroby. Vitiligo jest uważane za chorobę autoimmunologiczną, więc może nieuchronnie wątroba jest przez nią wyniszczana? Co o tym sądzicie?
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008 23:16   

teraz to sie trochę przestraszyłam, ale też słyszałam o możliwych powikłaniach z wątrobą...
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 19 Gru, 2008 10:11   

Nie spotkałem się dotąd w podręcznikach z bielactwem powstałym w wyniku choroby wątroby lub tarczycy. Wiadomo natomiast, że może ono towarzyszyć schorzeniom autoimmunologicznym jak np. łysienie plackowate. (...) W leczeniu bielactwa stosujemy, więc po pierwsze właściwą proporcję B:T:W z utrzymaniem odpowiedniej ilości żółtek i dietą bogato kolagenową. Stosowałem również z powodzeniem u chorych na bielactwo prądy selektywne uzyskując pozytywne efekty.
Wśród pacjentów, których miałem przyjemność leczyć, początkowo dochodziło do zlewania się plam bielaczych, a następnie do całkowitego ustąpienia choroby. Niestety, jest to proces wielomiesięczny i wymaga cierpliwości pacjenta oraz skrupulatności w stosowaniu diety. Proszę, więc uzbroić się w cierpliwość, prowadzić dietę właściwie i skorzystać z prądów selektywnych po porozumieniu z lekarzem optymalnym
Pozdrawiam
Dr n. med. Mariusz Głowacki
konsultant i opiekun medyczny
Zobacz Yog co znalazłam.Ten lekarz pisze ,że nie ma powiązania bielactwa z chorą wątrobą
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Nie 21 Gru, 2008 23:58   

Wiecie coś o tych prądach selektywnych? Gdzie i jak można pozyskać kolagen?
 
 
mannitou3 

Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 11
Wysłany: Pon 07 Wrz, 2009 11:42   

[quote="Ulencja"]Nie spotkałem się dotąd w podręcznikach z bielactwem powstałym w wyniku choroby wątroby lub tarczycy/quote]

hejka:) ja mam problemy z wątrobą, ale nie wiem co było najpierw... to znaczy najpierw były plamy gdzieś koło 7 roku życia... a wątroba ze 20 lat później:))) to znaczy w badaniach przypadkowo wyszło, że coś nie jest tak, ale jak wiecie transaminaz czy nawet bilirubiny nie bada się standardowo - pewnie nawet większość z uczestników forum nie miała tych badań... ale widzę, że to może mieć znaczenie...
Proszę jeszcze o komentarz, które z substancji podawanych w "leczeniu" mogą być szkodliwe... Tak, wiem, wiem, że NIC nie powinno się brać dłużej, ale które EWIDENTNIE są niezdrowe nawet przy względnie krótkotrwałym spożywaniu... Pzdr
 
 
Anja 


imie: Anja
Dołączyła: 13 Mar 2011
Posty: 19
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012 09:55   

Siemanko,
ja również mam jakieś podejrzenia, że coś nie tak z moją wątrobą...
Nawet ginekolog mówiła mi, żebym się przebadała pod tym kątem.
Powiedzcie mi, jak wygląda taka "próba wątrobowa"?
To zwykłe pobieranie krwi, tak? I jest to jakieś konkretne schorzenie wątroby,
które wykrywane jest przy bielactwie? :?:
Napiszcie coś więcej na ten temat.
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012 11:14   

bada sie ALAT ASPAT, jak sa ok odpuszcza się generalnie dalsze badania...

w przypdku bielactwa lekarze cos tam wiedza ze jest zwiazek z watroba ale nie wiedza jaki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ceruloplazmina

no i u mnie jest problem z miedzia... chocbym lykal do wyrzygania suplementy miedzi nie moge podniesc poziomu w surowicy...

nie badalem ceruplazminy, tylko miedz ale pewenie jeden pies... skoro 90 % ma być zwiazanych w tym enzymie...
 
 
karolcia_le 
Karola


imie: Karolina
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 130
Skąd: uć/wawka
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012 14:48   

hejo,

Jesli chodzi o watrobę właśnie ostatnio udałam sie po porcje bodziszka i rozmawiałam z Panem z zielarskiego i on właśnie tez kazał mi sie przebadac pod kątem wątroby poniewaz wszystkie schorzenia watrobowe sa wyrzucane przede wszystkim na skore! i jakis jego znajomy znachor uznaje taka definicje bielactwa za najprawdopodobniejsze

niestety nie mam czasu isc i sie przebadac :( nawet mysli nie mam czasu zebrac, ale mysle ze moze miec to cos na rzeczy :(
 
 
migotka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: CzeladĽ
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012 22:02   

od lat regularnie robie badania i zawsze wszystkie wartosci w normie, na usg tez zadne anomalie nie wyszly.

zatem poki co prosze mnie zapisac do grupy: watroba zdaniem lekarzy ok, a ciapki sobie w najlepsze rosna :evil:
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Sob 14 Lip, 2012 10:06   

mała porada mozesz zrobic albuminy w serum...

prawdopodobienstwo że bedzie poniżej normy 95%, potem idziesz do lekarza niech on bada czemu, w końcu jest lekarzem...
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Pią 12 Paź, 2012 17:51   

ponad 95% miedzi w surowicy jest zwiazane z ceruplazmina... enzym ten syntetyzowany jest watrobie

http://www.ijdvl.com/view..._161_4798_3.jpg

krotko mowiac bielactwo postepuje wtedy kiedy poziom miedzi spada ponizej minimum a poziom cynku czesto przekracza maksimum...

odwrotna sytuacja jest w łuszczycy... w łuszczycy jednak cynk pomaga

https://docs.google.com/v...UAJNWS73102.pdf

bo miedz ma bardziej skomplikowany metabolizm, potrzebuje byc wlaczona w ceruplazmine... proces ten zachodzi w watrobie i to watroba odpowiada za gospodarke miedzią


nie ma badan ktore pokazalyby by jakis zwiazek bielactwa z chorobami watroby... generalnie zdrowi mlodzi ludzie choruja na bielactwo... i może tutaj jest własnie pies pogrzebany... ze ,,jedza pija lulki pala,, jest lekarstwem heh... chodzi o to aby nakrecic watrobe... niewiele wiadomo o syntezie ceruplazminy... dlatego nie można wykluczyc że

* jest to dodatek to jakiegos bardziej zasadniczego procesu np synteza zólci... oczyszczanie sie z jakis toksyn

u mnie watroba jak ta lala wedlug lekarza i badan... stad taka teoria ze może chodzi bardziej o bezrobotną watrobe niż ,,chora,,...


na studiach lubilem sobie pochlac i zawsze na kacu stwierdzalem ze plamki robia sie w czerwone kropki... nie bylo co prawda pigmentu ale ... hmmm im wiekszy kac tym wiecej kropek... wiem ze brzmi to glupio...
Ostatnio zmieniony przez sl8er Pią 12 Paź, 2012 17:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Śro 20 Mar, 2013 13:56   

sl8er mowiles ze chocbys lykal nie wiem ile tabsow miedzi to i tak nie mozesz podniesc jej poziomu w organizmie. Mysle ze powinienes wlasnie od tego zaczac. dlaczego nic Ci sie nie wchlania???? ja mialam podoby przypadek, tyle ze z kazdymi innymi witaminami. Nic mi sie nie przyjmowalo, ale moja genialna uwaga uwaga... DERMATOLOG wpadla na pomysl ze COS blokuje wchlanianie i trzeba sie dowiedziec co. Wyslala mnie na badania i okazalo sie ze mam candide w ukladzie pokarmowym. Obecnie jestem w trakcie kuracji i lekami i dieta i po 3 mcach mam sie juz tego pozbyc. Wtedy zaczynam leczenie preparatami z witaminami. Teraz jest to bez sensu bo wszystko przelatuje przeze mnie jak przez przyslowiowa rure. Lepiej sie zbadaj na pasozyty i drozdzyce, dobrze Ci radze.

jesli chodzi o watrobe to w zwiazku z tym ze u mojego taty wykryto zapalenie watroby to zaczelam duzo czytac o tym organie i w moich zrodlach wyraznie pisalo ze czesto wystepuje wlasnie z bielactwem (choc moj tata tego nie ma).
Co wiecej, moj tata nic mi nie chce powiedziec ale ponoc lekarze podejrzewaja u niego jakas chorobe autoimmunologiczna. Jak wyciagne od niego nazwe, to moze sie dowiem ze mam to samo... dlatego wystapilo u mnie bielactwo.
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Śro 20 Mar, 2013 17:17   

wchlania sie dobrze tylko nie ma nosnika, wiec jest usuwana przez watrobe...

a co do Twojego zelaza to kumpela miala anemie z powodu nedoboru zelaza, miala gastro i wykryli helicobactera... wyleczyli helicobactera a anemia zostala i pije zelazo tzn jakis proszek rozpuszcza w wodzie .. no i ma zgage... candida nie da rady w zdrowym przewodzie pokarmowym... wiem ze na tym forum doradzenie ,,diabelnej,, gastroskopi spotka sie z potepieniem... ale jak pojdziesz do przyzwoitego lekarza dostaniesz skierowanie na gastroskopie... a jak znasz angielski mam dla Ciebie ciekawa lekture walnij mi na priva mejla to ci wysle...
Ostatnio zmieniony przez sl8er Śro 20 Mar, 2013 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Śro 20 Mar, 2013 19:45   

no ale widocznie moj uklad pokarmowy nie jest w pelni zdrowy, dlatego mam candide. Biore leki i oczyszczam sie specjalna dieta, ktora jest dosc rygorystyczna, bo jade na warzywach i kurczaku. Nie moge ani zadnych przypraw ani nic slodkiego, ani praktycznie nic. Lepiej wymienic co moge, a czego nie.

po co mam teraz isc na gastroskopie? po to zeby mi zrobili test na heliobacter? Twoje kumpela miala robiona ta gastro z jakiej przyczyny? bo nie wydaje mi sie, ze jak powiem ze mam candide i anemie to od razu dostane swistek na takie badanie, bo to raczej jest do jakichs powazniejszych przypadkow. Generalnie nie jestem fanka takich zabiegow jesli faktycznie nie zachodzi na nie duza potrzeba.

Pewnie, znam ang to chetnie przeczytam ten artykul o ktorym mowiles, wysle CI maila na priva.
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Śro 20 Mar, 2013 20:18   

standardowe badania z instytutu medycyny pracy morfologia... wyszla anemia... dalej niedobor Fe stad gastroskopia... w Polsce generalnie jezeli nie wyladujesz w szpitalu z konkretnymi wrzodami nie rozwaza sie eadykacji... zreszta i slusznie bo jezeli kazdy by mial byc uszczesliwiony pozbyciem sie bakterii niedlugo na nia nie dzialaly by zadne antybiotyki (80% ma ta bakterie)... dawaj mejla przyeczytasz, jestes dorosla podejmiesz decyzje sama...
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Śro 20 Mar, 2013 20:28   

napisalam Ci teraz wiadomosc, sorry ze tak pozno ale moj internet szwankuje.

co do wyladowania w szpitalu to sie zgadzam w pelni... chociaz popatrzmy na taka UK, tam jest niby super rozwiniete i bogate panstwo a tak naprawde to wolalabym sie chyba sama leczyc niz isc tam do lekarza.

chcesz mi powiedziec ze przy kazdym niedobrze zelaza robia gastroskopie???

Btw, jesli chodzi o candide to ma ja co drugi czlowiek :) jesli statysyka nie jest wieksza :) tylko po prostu ludzie o tym nie wiedza
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Śro 20 Mar, 2013 23:54   

Ostatnio robiłem badania i okazało się, że mam anemie (hemoglobina poniżej normy, ASPAT przekroczony). Robiłem USG jamy brzusznej i niby wszystko z wątrobą jest w porządku. Niepokoi mnie ten ASPAT, bowiem od dłuższego czasu mam strasznie żółtą, a zarazem bladą cerę. Nie wiem czym to może być spowodowane, przypuszczam jednak, że mogą to być efekty oczyszczania - toksyny są prawdopodobnie wydalane przez skórę, ale pewien nie jestem.

Planuje niedługo sprawdzić sobie dodatkowo żelazo, kwas foliowy oraz witaminę b12. Zapewne będzie trzeba też zmienić nawyki żywieniowe.

sl8er, jeżeli możesz, to podeślij mi link do tej lektury. Namiary wysłałem na PW.
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Czw 21 Mar, 2013 01:21   

jak sie oczyszczasz raw?
 
 
Fly_Mouse 

Dołączyła: 11 Mar 2013
Posty: 7
Wysłany: Pią 22 Mar, 2013 23:12   

U mnie bielactwo było pierwszym objawem obecnosci wirusa HCV. Z wirusem wygrałam, plamy mam wszędzie i nie znikają.
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Sob 23 Mar, 2013 09:07   

no tak byl hcv... ale pytanie jest czy watroba sie zregenerowala po chorobie... jak wyglada z poziomem albumin...?
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 12:42   

sl8er, wyslesz mi ten artykul, bo nic nie dostalam?
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 18:31   

@limitless: codziennie z rana (na czczo) piję miksturkę z oliwy oliwek, cytryny oraz aloesu. Niedługo planuje do tego dołączyć jakąś mieszankę ziołową.

@sl8er: mógłbyś udostępnić gdzieś ten artykuł?
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 22:30   

raw, gdzie kupujesz aloes i w jakich proporcjach to zazywasz? lekarz Ci tak poradzil czy sam sie za to zabrales?
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pon 25 Mar, 2013 23:55   

Lekarze o takich tworach, to nie mają pojęcia. Dla nich najskuteczniejsze na wszystko są tylko antybiotyki.

Aloes kupuje na allegro z firmy "laboratoria natury" - często polecana na różnych forach, a produkt stosunkowo niedrogi. Jeżeli zaś chodzi o proporcje, to dodaje wszystkiego na oko. Na początek 5ml oliwy, 5ml soku z cytryny i 5ml alocitu (aloes + woda w stosunku 1/3) powinno w zupełności wystarczyć.

Na razie nie zauważyłem jakichś większych efektów oczyszczania. Niepokoi mnie tylko kolor skóry (żółtawy), który utrzymuje się od dłuższego czasu, ale być może to przez anemie.
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Wto 26 Mar, 2013 01:07   

nie czujesz sie gorzej? ponoc na poczatku oczyszczania zawsze sie slabiej czujemy, a faktycznie... ten kolor skory naprawde dziwny
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Wto 26 Mar, 2013 11:39   

limitless napisał/a:
nie czujesz sie gorzej? ponoc na poczatku oczyszczania zawsze sie slabiej czujemy, a faktycznie... ten kolor skory naprawde dziwny


Czy ja wiem czy gorzej? Nieraz tak, a innym razem nie, ale nie sądzę, by to była zasługa tej mikstury, bo wcześniej bywało podobnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo