Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ciao
Autor Wiadomość
sari 

Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 28
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012 17:21   ciao

witam moi drodzy: )
o moim bielactwie dowiedziałam się w tym roku. podobno jest częste, ja nie znam nikogo z tą przypadłością, więc szukając informacji trafiłam na to forum. zostanę, może dowiem się czegoś ciekawego na temat metod przeciwdziałania kolejnym plamkom.

nie czuję się specjalnie tragicznie z tą chorobą, wiadomo, jest to pewien dyskomfort, szczerzę nienawidzę odbarwionych plam na moich dłoniach ale można się przyzwyczaić. na szczęście pozostałe plamy są póki co do ukrycia/zamalowania.


miłego dnia wszystkim i wiary w siebie: )
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012 17:35   

Hej!
Ja też nie znam nikogo, więc spoko, nie jesteś sama :)

To dobrze, że nie czujesz się z tym tragicznie, ale nienawidzenie plam... heh, ja tam swoje bardzo lubię :D ale ja jestem dziwna, inna i większość tutaj mnie nie rozumie (a przynajmniej takie odniosłam wrażenie). Ale luzik, podejście do życia mam takie samo jak do plam i cieszę się ze wszystkiego, więc nie ma sprawy jeśli i Ty nie zrozumiesz ^^

Skąd jesteś?

Pozdrawiam!
Omka
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012 19:07   

Cześć :wink:
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 28 Lip, 2012 09:17   

Cześć, cześć. To ja powiem tak jadę sobie z zakupów autobusem i najpierw widzę chłopaka z bielactwem a potem w drugim autobusie dziewczynę, normalnie tutaj u nas wysyp ludzi z plamkami :roll:
 
 
Nemek 
S.T.A.R.S.


pole1: 7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 329
Wysłany: Sob 28 Lip, 2012 19:31   

hehe :twisted: moze to ktos Cb Dawid sledzi z naszego forum ;) uważaj jestes na celowniku :twisted: :naughty:
 
 
sari 

Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 28
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012 22:07   

xomkax napisał/a:
Hej!
Ja też nie znam nikogo, więc spoko, nie jesteś sama :)

To dobrze, że nie czujesz się z tym tragicznie, ale nienawidzenie plam... heh, ja tam swoje bardzo lubię :D ale ja jestem dziwna, inna i większość tutaj mnie nie rozumie (a przynajmniej takie odniosłam wrażenie). Ale luzik, podejście do życia mam takie samo jak do plam i cieszę się ze wszystkiego, więc nie ma sprawy jeśli i Ty nie zrozumiesz ^^

Skąd jesteś?

Pozdrawiam!
Omka


ja mam gorsze momenty, ale w sumie to już przyzwyczaiłam się do śmieszności mojego ciała, plamki, blizny, tatuaże: )
wiecie co, przejrzałam już sporo tego forum i moi drodzy, to nie jest aż taka tragedia. trzeba w siebie wierzyć.
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 01:14   

No jasne, że to nie jest tragedia! :D Trzeba się cieszyć, a nie marudzić :)
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 11:08   

Pierdołami się zajmujecie xd Pierdziel te plamki i dalej żyj życiem :)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 13:47   

dla jednych pierdoła dla innych w miare normalność. Mnie nie przeraża to co jest teraz ale to co moze byc za kilka lat. Boje sie ze dostane jakis wysyp plam, ale zyje nadzieja ze moze wynajda jakis lek, albo ze moje bielactwo sie zatrzyma.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 16:31   

Witam wszystkich forumowiczów i jednocześnie cierpiących na tą samą chorobę co ja.W ubiegłym roku trafiłam na to forum i przeczytałam do tej pory chyba wszystkie Wasze posty.Choruję na bielactwo ok.10 lat a mam 24,ale dopiero w tym roku postanowilam się leczyć ponieważ już nie radzę sobie z maskowaniem tych plam a w tym roku przybyło mi szczegolnie dużo.Od ok.pół roku piję 2 razy dziennie bodziszka i opalam się minimum dwa razy w tygodniu na słońcu lub w solarium.Na plamach które mam w pachwinach, na brzuchu,piersiach i dekolcie pojawily się kropki pigmentu,reszta czyli ręce nogi plecy bez zmian.Czy ktoś zaczynając podobnie jak ja pozbył się chociaż w jakiejś mierze tych plam?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 19:32   

ja tez co jakis czas chodze na solerium nie 2 razy w tyg ale raz na 2 tyg. Po solarium nie widzialam zadnej roznicy i zaczelam naswietlac sie uvb. Plamki mi sie zrepigmentowaly, zostaly jedynie punkciki nad ktorymi pracuje. Mam jedna plamke w miejscu intymnum i teraz ja zaczne naswietlac. Ale zaczne pic tego bodziszka bo kiedys kupilam ale rzucilam do szafki. szerez teraz mam chyba najgorszy czas, poprostu budze sie z takim zalem i zlym samopoczuciem ze masakra. Juz niewiem co mam ze soba robic. Ja zaczelam leczenie jakos we wrzesniu w tamtym roku.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 20:36   

a duże miałaś szanti te plamki ktore Ci sie zrepigmentowaly?i czy miałaś jakieś na rękach?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 21:23   

ja mialam na brzuchu, bylo kilka malych jak gorszek m&ms ale jedna byla wielkosci sliwki, troszke mniejsza od jajka. Z rekami jets tak ze kiedys mialam plamke 2 razy ja naswietlilam i dlaam sobie spokoj i sama znikla Kiedys dostalam malej kropeczkiz tylu kolana ale nic z nia nie robilam bo stwierdzialm ze jak zacznie sie powiekszac to zaczne reagowac i smaa znikla. jesli picie bodziszka, branie witamin i opalanie dalo by rade to moge to robic do konca zycia. Ja biore takze tabletki gingko oraz kwas foliowy i czasami b12. U mnie bielactwo wyszlo po urazie, nie stres. To uwazam ze witaminy i zdrowe odzywianie oraz spokojne nastawienie moze dadza rade. Ja mam tylko pytanie jakie badania sie robi aby zbadac tarczyce? ja przed pojawieniem sie plam zalozylam wkladke hormonalna i niewiem czy moze to nie mialo wplywu. Moaj ginegolog powiedziala ze przy hormonach moga wyjsc przebarwienia i dlatego przez dluzszy czas ludzilam sie ze to jest wlasnie to. Ale po jakims czasie wyszlo znamie suttona i bylo wszystko jasne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo