Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turning White
Autor Wiadomość
nicia 

Dołączyła: 08 Cze 2009
Posty: 25
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 01:19   Turning White

Niedawno natknęłam się w Internecie na:

http://www.youtube.com/watch?v=EIyQvcuTJYA

nie wiem, czy widzieliście ten wywiad.... jakoś tak dziwnie: z jednej strony rozumiem, co czuje, że ma kompleksy, itd, ale z drugiej strony mam nieodparte wrażenie, że dramatyzuje i po prostu chciał na tym kasę zrobić (wydał książkę "Turning White"). Stwierdzenie, że odkrył na nowo swoją tożsamość jako Afroamerykanina jest dla mnie mocno przesadzona. Choć może gdy jest się czarnym dużo ciężej znosi się vitiligo.

Oceńcie sami.
 
 
Daria 
Mila

imie: Mila
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 47
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 21:22   

Obejrzałam ten film i nie dziwię się wcale temu mężczyźnie że tak się kamuflował. Vitiligo u ciemno-skórego człowieka budzi ogromne emocje i wierze w to że dzieci nazywały go potworem... Tymbardzej że jest człowiekiem medialnym i od jego wyglądu i prezencji na pewno w jakimś stopniu zależy jego praca. Ale bardziej uderzyło mnie to, że nawet lekarze w USA dla tak znanego i zamożnego człowieka nie dają szansy na wyleczenie! Z tego co zrozumiałam, to powiedzieli że nie ma na to lekarstwa! I myślę że tej dziennikarz góry przewrócił żeby ktoś mu pomógł aż w końcu się zdemaskował.
Mi to daje do myślenia...
 
 
cris 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 34
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 23:14   

To nagranie ma około 2 lat. Więc to troszkę dawno było. Moim zdaniem dobrze że mówi o tym otwarcie. Lepiej aby ludzie wiedzieli co to jest, wtedy może przemyślą bardziej swoje podejscie do osób z tym schorzeniem. pozdro
 
 
marcinszol 

Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 1
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009 10:02   

chyba jestescie zbyt wymagający, "Ale bardziej uderzyło mnie to, że nawet lekarze w USA dla tak znanego i zamożnego człowieka nie dają szansy na wyleczenie! Z tego co zrozumiałam, to powiedzieli że nie ma na to lekarstwa!"

Dario, po prostu nie ma na to lekarstwa, jak przywrócisz pigmet w skórze? Skoro nawet Jacksonowi(chodzi mi o budżet) nie znaleźli lekarstwa...
 
 
r75 

Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 5
Wysłany: Wto 25 Gru, 2012 12:28   

A gdzie można kupić ta książkę? Pytaliśmy w kilku księgarniach internetowych ale nią maja pojęcia o czy mówię.
 
 
panda4 

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 2
Wysłany: Śro 26 Gru, 2012 18:31   

Książka praktycznie nieosiągalna w Polsce. Jedna księgarnia internetowa niby ja ściąga na zamówienie, ale okazało że to ściema i nie można jej kupić.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012 22:41   

a czy ktos z was znazazl jakies aktualne informacje dotyczace tego czloweiak? ja kiedys ogladalam propgram z nim i bardzo sie interesowal tym. Próbował wqielu zeby ale nie wspominal o naswietleniach. Ten program byl z 2010r wiec moze cos u niego sie zmienilo
 
 
panda4 

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 2
Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 08:34   

szanti12318 napisał/a:
a czy ktos z was znazazl jakies aktualne informacje dotyczace tego czloweiak? ja kiedys ogladalam propgram z nim i bardzo sie interesowal tym. Próbował wqielu zeby ale nie wspominal o naswietleniach. Ten program byl z 2010r wiec moze cos u niego sie zmienilo


Co to jest "wqielu zeby" ? Z ciekawości sprawdziłam na allegro i jest ta książka! Czy ktoś to czytał? Warto kupić?
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 10:49   

Ja czytałem tę książkę, kupiłem kiedyś w empiku. Opisuje w niej swoją historię, wydarzenia z nią związane i jak sobie z nią radzi. Nie pisze prawie nic o sposobach leczenia. Choruje też na Crohna i z tą chorobą łączy bielactwo.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 14:56   

w programie ktopry ogladalam z jego udzialem glownie skupil sie na ziolach... W tym programie nic nie wspomnial ale pozniej gdzies widzialam jego zdjecia gdzie bylo widac ze choruje takze na lysienie plackowate. U niego ta choroba bardzo szybko postepowala. W tym programie spotkal sie z osoba ktora zajmowala sie kamuflowaniem makijazem osob chporujacych na bielactwo i on sie jej spytal czy zna kogos kto sie wyleczyl i ona powiedziala ze jest kilka osob ale ich bielactwo nie bylo tak zaawansowane jak jego. On majac sesje rozebrał sie do majtek mial ogromne plamy na calym ciele. A jak mowil zaczelo sie od malej plamki, a po niej lawina.
 
 
r75 

Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 5
Wysłany: Śro 02 Sty, 2013 13:25   

Czesiu napisał/a:
Ja czytałem tę książkę, kupiłem kiedyś w empiku. Opisuje w niej swoją historię, wydarzenia z nią związane i jak sobie z nią radzi. Nie pisze prawie nic o sposobach leczenia. Choruje też na Crohna i z tą chorobą łączy bielactwo.


a nie chciałbys odsprzedać, cena na allegro trochę wysoka, ale jakby co kupię, ew po przeczytaniu odsprzedam dalej
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 02 Sty, 2013 18:08   

Tyle kosztuje ta książka, co na allegro (45zł + przesyłka) - ja zapłaciłem 12.5 Euro. Nie chcę jej sprzedawać.
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Śro 02 Sty, 2013 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
r75 

Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 5
Wysłany: Pon 07 Sty, 2013 15:17   

rozumiem, niektórych książek się nie sprzedaje :)
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 07 Sty, 2013 16:00   

nie wu\ydaje mi sie aby ta ksiazka wnosila cos do leczenia bielactwa... choc mozna poczytac jak inni sobie z rtym radza. Ja ogladajac z nim program slyszalam jak opowiadal ze byl na meczu koszykowki i jak zopbaczyla go dziewczynka to sie tak wystraszyla ze uciekla. Ale u niego kontrast jest straszny,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo