Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Naturalne zioła (prepaty) które lecz? bielactwo- znacie?
Autor Wiadomość
parker 

Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 10
Skąd: podkarpacie
  Wysłany: Sob 19 Sty, 2013 13:55   Naturalne zioła (prepaty) które leczą bielactwo- znacie?

Witam
Jakie znacie naturalne zioła (preparaty, owoce) które leczą czy pomagają w leczeniu bielactwa?
Fajnie zeby w jednym temacie wszystkie wymienić :)

Ja stosuję :
1. Bodziszek cuchnący
2. sok z dziurawca
3. Len
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Sob 19 Sty, 2013 18:13   

No i z jakim skutkiem stosujesz te trzy wyżej wymienione zioła?
 
 
parker 

Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 10
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Nie 27 Sty, 2013 00:18   

stosuje jako uzupełnienie do vitixu, protopicu, Locoid Lipocreamu ( były tez naswietlania)
powiem tak efekty sa na twarzy łokciu plecach na rekach a wlasciwie dloniach... ale dlugo nic z tym nie robilem bo mi lekarka powiedziala ze skoro nie boli to po co leczyc poza tym na to nie ma lekarstwa tylko operacja :/ a okazuje sie ze sa metody i trzeba próbowac :)
 
 
młoda 

Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 25
Wysłany: Śro 20 Lut, 2013 02:48   

ja mam tylko 2 plamki na twarzy od 6 lat , większość ludzi twierdzi że to jest choroba nie uleczalna , ale to chyba nie prawda ? co byś propnował na rozpoczęcie leczenia , protopic brałam ale słabo działał
 
 
Dorota.A. 

Dołączyła: 13 Mar 2012
Posty: 5
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013 11:10   

Pamiętajcie tylko, że przy soku z dziurawca trzeba uważać, gdyż podczas intensywnego picia trzeba unikać potem a przynajmniej nie eksponować ciała na słońce,
Po zażywaniu dziurawca skóra staje się wyjątkowo wrażliwa na promieniowanie ultrafioletowe. Dlatego długotrwała ekspozycja na słońce może doprowadzić do tzw. reakcji fototoksycznej - uczulenia na światło (pojawienie się plam barwnikowych, oparzeń słonecznych).
 
 
gusia1978 

Dołączyła: 12 Wrz 2006
Posty: 29
Skąd: łęczna
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013 08:46   

Witam,
Ja stosowałam kiedyś mieszankę ziół zaleconą przez Bourion. Niestety gdzieś zapodziałam przepis. Wydawało mi się że kiedyś gdzieś go na forum spotkałam, ale teraz nie mogę odszukać. Czy ktoś z was może posiada, lub wie gdzie szukać przepisu na tę mieszankę?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo