Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bielactwo - próba wyja?nienia procesu powstawania bielactwa
Autor Wiadomość
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 11:03   

szanti12318 napisał/a:

janie proszę o odpowiedź co rozumiesz poprzez "Stan zapalny macicy łatwo jest usunąć ale niestety aby to zrobić musi zostać usunięta wkładka. " Wkładkę ściągnę jak dostane plamienie a że jest nieregularne może to być najpóźniej za 2 miesiące i chciałabym wiedzieć jakie krokki dalej mam wykonywać.

Opisze to przy ogólnym opisie terapii warzywnej.

Ok, dzikuje i czekam.
A mam takie pytanie czy ja po ściągnięciu wkładki mam skorzystać z tej terapii warzywnej, którą wkrótce opiszesz, czy powinnam stosować się do tego co piszesz do wszystkich?

[ Dodano: Wto 28 Maj, 2013 11:04 ]
ja nie zauważam żadnej różnicy po tym jak jem coś innego, u mnie jedynie ta spirala była przełomem... I zabiegio kosmetyczne
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 12:33   

aniabi
pisalas cytat: Jeżeli ktoś ma amalgamat (plomby rtęciowe) to nie powinien nic zażywać przed ich usunięciem.
ja mam 2plomby amalgamatowe czyli nie powinnam pic ziol na poprawe watroby i nerek np.dziurawca i skrzypu polnego?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 13:26   

No i jak zwykle Jan niezbędny :wink:
JanBiela napisał/a:
I teraz robisz sobie taki test, że przez tydzień nie wypijesz żadnej kawy ani nie zjesz żadnej zupy na kościach i sprawdzasz czy zmniejszyła się ilość snów, czy ręce nie drżą już tak mocno itd.
Kiedyś zastanawiałam się czy kawa ma wpływ na drżenie rąk i nie piłam przez ok.rok ale nie zauważyłam w tej kwestii żadnych zmian.Spróbuje nie pić jakiś czas i zobaczę jak będzie ze snami.Zupy na kościach też odstawię,a czy mogą byc na mięsie np.rosół na kawałku wołowiny?Staram się jeść różnorodnie i niemam stałych nawyków żywieniowych,jedyne co jem prawie codziennie to kanapki na grachamie z wędliną,niewiem czym to zastąpić żeby było zdrowo,codziennie jajecznica to jakoś mnie nie przekonuje,ma ktoś jakiś pomysł?
JanBiela napisał/a:
Mogą być liście mleczy bez dmuchawców. Pamiętaj o zasadzie stosowania jednej terapii. Nie stosuj kilku terapii na raz. Ta terapia działa na oczyszczenie dlatego nie stosuj dużych dawek. Samo słowo oczyszczenie oznacza, że możesz mieć biegunki i często biegać do ubikacji. Z osób które to stosowały były takie które 4 razy w nocy musiały iść do ubikacji
Wiem,narazie działam na tego gronkowca,ale tak się zastanawiam...jeżeli mam mieć biegunki to wolałabym zastosować ta terapię w zimie bo w tedy nie pracuje i siedzę w domu,tylko że w tedy niema mleczy,a gdybym ususzyła te liście mleczy..????Aczkolwiek raczej nie miewam problemów typu biegunka czy zaparcia,np.przy piciu ziół nic takiego sie nie działo.

[ Dodano: Wto 28 Maj, 2013 13:27 ]
arabika, Tak,w pierwszej kolejności musisz usunąć te plomby!
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 14:17   

Ja Janie jeszcze dodam, że czuje sie ok, żadnych stresów jedynie co mnie niepokoi to często mam nawracający łupież i czuje że mam opuchnięte palce. Jak powiedziałam Pani doktor o tymn zleciła mi wykonanie badań bo mówila że to może tarczyca ale wyniki były ok. Jeśli chodzi o sny to mam je bardzo rżadko, jak coś się wydarzy ważnego w moim życiu to czasami coś mi się przyśnij ale bardzo rżadko. A ja mam pytanie czy na plamy wpływają soki typu kubuś? Pije ich bardzo dużo około 0,5-1l dziennie zimą mam taką pomarańczową aż skóre, latem nie poniewa miesza sie z opalenizną.
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 16:27   

Cytat:
A ja mam pytanie czy na plamy wpływają soki typu kubuś? Pije ich bardzo dużo około 0,5-1l dziennie zimą mam taką pomarańczową aż skóre, latem nie poniewa miesza sie z opalenizną.

Soki kubuś nie mają nic wspólnego ze zdrowym sokiem, uwierz mi, znałam osobę, która pracowała przy produkcji i reklamie tego i nie dawała swoim dzieciom w obawie o ich zdrowie.
Jeśli chcesz mieć sok, który Cię odżywi musisz kupić sokowirówkę i robić sama, ewentualnie te jednodniowe soki mają wartości.

Cytat:
- płatki orkiszowe z mlekiem roślinnym – to też nie jest pokarm prawidłowy


A możesz Janie wyjaśnić dlaczego to nie jest dobry pokarm? W ogóle, czy na śniadanie?

Cytat:
Reszta jest niepotrzebna bo działa na zasadzie czuje się lepiej jak to biorę. Na proces bielactwa nie ma to wpływu.


A czy to nie jest tak, że ten probiotyk wyrównuje florę bakteryjną w jelitach, wspomaga te dobre bakterie, pomaga zwalczyć grzyba? Czy on się nie przyczynia do tego?



PS. Wywar dzielnie pijemy, dam znać o efektach:)
Cytat:
Samą zmianą odżywania można wyleczyć raka. Mi się udało cofnąć raka mózgu w ostatnim stadium samą redukcją składników odżywania (organizm był tak wyniszczony że nic innego nie można było zastosować).


U siebie cofnąłeś tego raka? To Ty schorowany byłeś nieźle, skoro miałeś bielactwo, raka i inne dolegliwości.
Czy piszesz na innych tematycznych forach? Chętnie poczytam:)
Ostatnio zmieniony przez KatarzynaS Wto 28 Maj, 2013 16:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 16:59   

Zainteresowały mnie te metody leczenia przeziębienia,przypominam sobie że moja babcia leczyła przeziębienia sadłem kozim lub psim,(wiem, pewnie za to psie sadło teraz by poszła siedzieć)ale z tego co pamiętam pomagało bardzo.Zastanawiam się czy to gęsie kupione z allegro będzie dobre?czy trzeba szukać od hodowców gęsi?Ja od kiedy zmieniłam dietę i przeszłam na zdrowy tryb życia to żadko się przeziebiam ale chciałabym wykorzystać te metody dla męża i syna. Mój synek naszczęście niema bielactwa,ale często się przeziębia,chociaż osuchowo zawsze jest czysty,a kaszel jakby miał płuca wypluć.Lekarze sugerowali alergie tylko że leczenie u alergologa polega na pakowaniu w dziecko sterydów,ja nie zgadzam się na takie metody leczenia.Staram się aby jadł to co ja i nauczyć go zdrowych nawyków żywieniowych ale oczywiście on woli jeść to co tata,przynajmniej udało mi się przekonać go do pasty bez fluoru i owocowych herbat,od trzech lat przeziębienia leczymy domowymi sposobami,żadnych antybiotyków.Nie chciałabym zeby w przyszłości miał plamy więc wole zapobiegać za wczasu.

Mam jeszcze jedno pytanie do Jana,czytałam że sadło gęsie jest polecane również na stawy i można łącząc go z olejkiem rycynowym smarować nim kręgosłup,co otym sądzisz Janie?Miało by to jakiś sens?
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 18:44   

aniabi
to czyli zanim nie pozbede sie tych plomb to nie moge pic wywaru z czosnku na candide, ani tych ziol na poprawe pracy watroby i nerek, czyli jestem uziemiona az do sierpnia, bo tu w UK raczej mi nie wymienia tych plomb bo stwierdza ze to moj kaprys (chcialam naprawic 1ke bo ukruszyla mi sie plomba przez gume do żucia i dentystka stwierdzila ze skoro mnie nie boli i w niczym mi nie przeszkadza to nie bedzie nic z tym robic-co za smieszne podejscie!) i tu tez mam ograniczony dostep do wszelakich ziol czy nawet tego srebra koloidalnego wrazie co, chyba ze polska apteka internetowa, ale powiem ci ze 1szy raz slysze o tym ze nie wolno pic ziol jak ma sie te plomby, chyba ze to tyczy sie tylko chorych na bielactwo
Tak przygladajac sie mojej diecie stwierdzam ze tylko serki wiejskie,jogurty i sery jadlam codziennie,mialam takie okresowe napady na salami, pasztet, juz to wszystko odstawilam, i wszystkie te produkty histaminowe raczej jadlam na przemian. dzis zrobilam zupe szczawiowa na miesie bez kosci, na sniadanie moze i nie powinnam ale dlugo tego nie jadlam-chleb orkiszowy z szynka +pomidor, swiezy ogorek, rzodkiewka, mozzarella i sos czosnkowy z jogurtu naturalnego, myslalam o takim czarnym razowym chlebie ale zawiera gluten to wybralam orkiszowy. a dzis na kolacje to nie mam pojecia co bede jadla hahaha, a co ty jeszcze jesz? ;-) )
Ostatnio zmieniony przez arabika Wto 28 Maj, 2013 18:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 20:00   

Wiesz,szczerze mówiąc to niewiem jak z tymi wywarami warzywnymi w stosunku do plomb,ale napewno nie powinno się oczyszczać czyli zioła+bor gdy ma się te plomby,dlatego że pod ich wpływem uwalnia się z plomb trująca rtęć i mozesz sobie narobić wiecej szkody niz pozytku.Tyczy się to nie tylko ludzi z bielactwem.
Jak chodzi o moją dietę to mam o tyle dobze ze mieszkam na wsi i mam dostęp do swojskich jajek i wyrobów mięsnych.Moje dziecko codziennie worzę do szkoły w mieście tak że zawsze przekręce się przez targowisko i kupuję warzywa.
Na śniadanie zwykle jem kanapki z grahama lub bułkę z ciemnego pieczywa z wędliną lub pasztetem,czasami jajecznicę lub jajka gotowane na miękko.
W południe pije kawę i też jakąś kanapkę z ogórkiem albo rzodkiewką,czasami na ogórka kroję jeszcze czosnek cebulę albo szczypiorek,w zależności co mam.
Na obiad do tej pory jadłam zupy na wywarze z kości(muszę to zmienić),na drugie danie ziemniaki (też od wczoraj zrezygnowałam),jakieś mięso i jakaś sałatka typu czerwone buraki,marchewka pomieszana z porem ijabłkiem (róznie eksperymentuje),kalafior,bardzo lubię brokuły ale wszędzie są zawinięte w folie,chyba sama muszę sobie posadzic.
Kolacja,czasami to co na śniadanie,a jak mam czas to się bawie w jakies sałatki np. z ciecierzycy,kurczaka,zielonej sałaty,rzodkiewki,itp.Raz w tygodniu jem ryby(dorsz,miruna,sola),przez wekend to często robimy grila w tedy jakaś kiełbasa,skrzydełka,boczek itp.w niedziele muszę zjeśc mały kawałek placka u tesciowej bo inaczej mi nieda życ. :wink: noi zdarzy sie że jakieś małe piwko albo drinka,ale staram się unikać.

[ Dodano: Wto 28 Maj, 2013 20:27 ]
A i codziennie piję wode mineralna i herbaty owocowe.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 22:19   

kurcze pisalam post i cos nacisnelam i wszystko usunelo sie ;-(
ok aniabi
z tym jedzieniem to bardzo podobnie do mnie, tylko ze ja nie przepadalam nigdy za surowkami, ale oczywiscie to zmienilam, staram sie zawsze cos tam zjesc, i wiecej warzyw jesc. kiedys nie lubilam czosnku a teraz staram sie wcisnac go do kazdego dania, moj tata potrafi jadac tak normalnie zabki czosnku, ale podobno zdrowy czosnek i dziala odtruwajaco i podobnie jak antybiotyk kiedys gdzies tak slyszalam.
sprobuje dostac sie do dentysty ale pewnie bede musiala cos tam marudzic ze nie boli, by mi je wymielnili ;-) ale ja zawsze pilam herbate zielona, mietowa, melise i nigdy nic sie nie dzialo.
tez czasem sie skusze na kawe i cos slodkiego, jeszcze z 2-3lata temu tez co weekend pilam 2-3lampki wina rozanego czy piwo reds, ale odkad mam te plamy to juz sporadycznie naprawde. nie lubie herbat typu dzika roza, ale jak zdrowa to bede pic ;-)
ok i narazie bede utrzymywac diete, moze Jan cos mi doradzi z tym wywarem czy ziolami jak sie ma te plomby amalgamatowe.

[ Dodano: Sro 29 Maj, 2013 09:46 ]
Katarzyna S.
wydaje mi sie ze chyba Jan nie mial raka, jak sam pisal to bylo to ostatnie stadium, a w takim stanie czlowiek jest juz polswiadomowy lub nieswiadomy to jakby sam mial sie tak zdrowo odzywiac, hmmm chociaz nie wiem tak tylko mi sie wydaje! a mowia ze cuda sie nie zdarzają
Janie
przypomnialo mi sie cos odnosnie plam na dloniach, pojawily one sie zanim ja trafilam tu na forum. ale zanim je zauważyłam na lewej dloni czulam dretwienie palca, jakby bole reumatyczne na kostkach dloni , nawet chyba lekko obrzmiale byly palce bo byly trudnosci w zginaniu i na krotko po tym jak bol ustapil pojawily sie plamki. pamietam jak pisales ze stan zapalny moze byc przyczyna pojawienia sie plam w tym obrebie a to by zgadzalo sie ( chyba ktos na forum tez mial taki przypadek) ale tez martwie sie bo pisales ze jak sie ma plamy na dloniach to swiadczy to o trwale postepujacej chorobie ;-(((((((. no i znowu pobolewa mnie od czasu do czasu ta watroba, jak wyleczyc sie z tej plamy czy narosli na te watrobie? jestem pewna dopóki nie wylecze jej to plamy nie znikna ;-((((((( a lekarze nie chca nic z tym roic bo to wedlug nich to nic powaznego i jak boli czasem to mam wziac tabletki np omeprazole na poprawe trawienia.
Ostatnio zmieniony przez arabika Śro 29 Maj, 2013 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 29 Maj, 2013 10:17   

Tak mi jan pisał o stanie zapalnym, ponieważ wszystko nam sie łączy w całość. Tylko że ja nie mam plamek na dłoniach, miałam na brzuchu a moja wkładka anty jest gdzieś tam w okoliocach podbrzusza. Ale miałam plamki w miejscach intymnych oraz znamie suttona na obojczyku. Panie Janie ja miałam kiedyś bardzo suchą skóre na kostce u stopy i później tam się pojawiło coś takiego jasnego ale samo zeszło. Wogóle często widze na moim ciele jakieś kropki białe ale one znikają albo się opalają, co może mieć na to wpływ? (chodze raz na 2 tyg na solarium na około m10min) Ja czekam na plamienie i idę ściągnąć wkładkę i mam zamiar wziąść się za zalecenia pana Jana, może u mnie nie widać bielactwa ale boje się co może być w przyszłości. Wiem że Janie nie popoerasz naświetleń uvb ale naprawdę dzieki temu pozbyłam sie tych okropnych plam a teraz chce wyleczyć ich przyczynę. Czekam na Twoją odpwoeidź dotyczącą terapii warzywnej.
Aniabi ja czuje jakbym miała czasami takie popuchnięte palce ale nigdzie na szczeście tu plam nie mam.

[ Dodano: Sro 29 Maj, 2013 10:21 ]
ja nie przypominam sobie abym przed założeniem wkładki miała takie uczucie opuchlizny. Jedynie w ciązy latem miałam coś takiego. A u mnie tej opuchlizny nie widać ale czasami rano czuje takie dziwne palce, ale jak zakladam pierścionki to nie ma różnicy. Aha miałam w okresie dojrzewania kurzajkę na jedym palcu, ale została usunięta poprzez zamrożenie czy coś takiego.

[ Dodano: Sro 29 Maj, 2013 10:23 ]
Przepraszam nie anabi tylko arabika :)
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Śro 29 Maj, 2013 10:30   

hehe spoko ;-) mi tez myla sie juz osoby..;-))pisalas ze mialas plamki w miejscach intymnych i co? zeszlo samo? ja mam ale nie gina..;-(( a jak wyglada to znamie suttona? ja wlasnie naswietlam sie uvb co 2dzien. powiem ci ze odkad wyszly mi drobne plamki na dloniach nie czulam juz tego bolu dziwnego palcow. juz nie wiem co mam robic, jest mi przykro ze mam te plamy ;-(
aniabi
i jednak przyszla koza do woza...maz od kilku dni zmaga sie z gardlem, ma kaszel, zapchany nos, i zapytal : ciekawe jakie sposoby na to ma Jan...;-))))))
Ostatnio zmieniony przez arabika Śro 29 Maj, 2013 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Śro 29 Maj, 2013 12:37   

No ja myslę że Jan ma tak wszechstronną wiedzę że mógłby uzdrawiać wszystkich ludzi nie tylko z bielactwem.W tym wszystkim mamy ogromne szczęscie że dzieli sie z nami swoja wiedzą.
Mój syn miał wczoraj goraczkę 38,6 obłozyłam mu nogi tą cytryną i się zdrzemnoł na godzinkę,jak się obudził temperatura wynosiła 37,2 ,więc sposób działa.Pochwaliłam się tym znajomej,ona wierzy,twierdzi że przez stopy można wiele uleczyc,podobno wyleczyła katar nakładając( w podobny sposób jak z cytryną)cebulę do skarpetek.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 29 Maj, 2013 12:59   

Plamki w miejscach intymnych wlaściwie 2 większe kropki wielkości grosza naświetliłam i zeszły co dziwne bardzo szybko... Nie wiem od czego zależy szybkośc w repigmentacji
 
 
Marta S. 

imie: Marta
Dołączyła: 07 Maj 2013
Posty: 20
Wysłany: Pią 31 Maj, 2013 00:56   

Witajcie,
nie wiem czy mogę się już cieszyć, ale u mojego Miśka plamki się zmniejszają, jak na razie zastosowaliśmy tylko zmianę odżywiania - ograniczony do minimum nabiał, ciemne pieczywo, bez fluoru, itd., to co pisał Jan. Boję się cieszyć, z tego co czytałam to podczas repigmentacji pokazywały się kropki pigmentu w obrębie plamy, a u Miśka wygląda to tak jakby cała plama się zmniejszała, na buzi malutka plamka prawi zniknęła, duża plama na boku jest trochę mniejsza. Czy ktoś z Was miał tak, że plamy same znikały? Janie, jak to jest możliwe? Michaś ma już mnie dość, że ciągle chcę oglądać jego plamki....
Mam nadzieję, że to nie będzie tak, że za chwilę powróci to ze zdwojoną siłą...
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Pią 31 Maj, 2013 09:06   

Gratulacje Marta!!! Cieszę się bardzo.
Tak jak Ci mówiłam, to pożywienie nas buduje i od niego zależy nasze zdrowie i to co się z nami dzieje.
U nas też tak to wygląda, tylko my potrzebujemy najwidoczniej więcej czasu. Plamy właśnie tak się zmniejszają, od krawędzi.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Pią 31 Maj, 2013 09:34   

dziewczyny gratulacje !!! ta repigmentacja to u waszych dzieci jesli dobrze pamietam tak? super :-) to daje mi nadzieje na wyleczenie.
Marta S. czyli jeszcze twoj synek nie pil ziol tak?
KatarzynaS - twoj synek dlugo tak pil te ziolka? a powiedz mi bo juz zadalam to pytanie wczesniej bo sie pogubilam czy te ziola z tych zestawow to tylko ziola na polepszenie funkcjonowania organizmu czy to sa tez te same ziola na oczyszczanie sie?
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Pią 31 Maj, 2013 16:25   

Mój Bartek pił te zioła prawie cały rok, bo w zeszłym roku, w maju wyszły plamy. Teraz już nie pije, bo pijemy ten wywar z warzyw.
Zioła są na wątrobę, nerki, na poprawę pracy tych narządów i ogólnie poprawiają stan organizmu. To od nich należy zacząć i tak też pisał Jan.
U Marty zadziwiająco szybko są efekty, ale jak widać można i warto z tym walczyć.

Mi się wydaje, że u nas doszło do trwałego uszkodzenia komórek. Widać, ze one się odbudowują, tak mi się wydaje. Dlatego trochę wątpię, że picie wywaru może w tydzień, czy dwa spowodować, że wróci cały pigment. To się dzieje wolno w swoim tempie, ale najważniejsze że się dzieje.

Bartek ma plamę z boku, na twarzy, jakby wychodzącą z ucha i wydaje mi się, że powstała w wyniku podania kiedyś jak był mały antybiotyku. Miał zapalenie ucha, wręcz niedosłuch, dostał najpierw przez ucho, później przez nos ten antybiotyk. Plama wyszła 2-3 lata po tym fakcie i zastanawiam się, czy dobrze myślę, czy to możliwe? Janie?
 
 
Marta S. 

imie: Marta
Dołączyła: 07 Maj 2013
Posty: 20
Wysłany: Pią 31 Maj, 2013 17:52   

Hej wszystkim :)
Arabika, nie Michaś jeszcze ziół nie pił, przechodzi mu powoli przeziębienie i jak tylko będzie zdrowy to zaczniemy pić wywar warzywny na candidę, a potem trzy zestawy ziół Kasi.
Mam pytanie do wszystkich - czy ktoś próbował zbierać bodziszka? Jak to zielsko wygląda?

Janie - wywar warzywny na candidę wystarczy pić 2 tygodnie?

Dziewczyny, nie wiem czy z bielactwem Misia będzie wszystko ok, ale jest troszkę lepiej. Myślę, że trzeba pociągnąć całą kurację i zmienić sposób odżywiania, by mieć trwały efekt, więc nie zamierzam się zatrzymać w połowie drogi. Zmiana sposobu odżywiania przyniesie też wymierne korzyści nie związane z bielactwem. To, że plamki troszkę zmalały daje mi mocne podstawy do tego, aby dalej "iść za Janem". :-)
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pią 31 Maj, 2013 18:49   

Marta S. napisał/a:
Mam pytanie do wszystkich - czy ktoś próbował zbierać bodziszka? Jak to zielsko wygląda?
Ma takie fioletowe kwiatki :grin: zdjęcia dostępne w wyszukiwarce.W moich terenach raczej nie rośnie a przynajmniej nigdy się z tym nie spotkałam.Mógłby ktoś kto ma dostep do świeżego bodziszka zrobić z niego wyciąg i wystawić na allegro.Ja jakiś rok temu zamaówiłam wyciąg alkoholowy z uczepu(Jan wspominał o nim)ale po tygodniu stosowania niechcący trąciłam łokciem i wylałam,póżniej jakoś dałam sobie spokój.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Pią 31 Maj, 2013 18:55   

A ja jestem mocno zmartwiona, chyba widze nowe plamki na rekach (4malenkie plamki) ;-((((( plakac mi sie chce! nie uzywam pasty z fluorem, nie pije czarnych herbat jedynie teraz z dzikej rozy i jakies owocowe, melise, zielona, kawe sporadycznie, wode gotuje 2razy w czajniku elektrycznym niestety. mocno ograniczylam nabial i slodycze, nie jem bialego pieczywa, kupuje orkiszowy lub zytni bez glutenu ! i co?? dziadostwo wylazi dalej ;-(( zalamana jestem!! moze kategorycznie zaprzestac jesc nabial i ten fluor bo zawsze gdzies jakies sladowe ilosci tego sie znajduja, i nie wiem co z tymi plombami amalgametowymi przez to nie zaczelam jeszcze pic ziol na watrobe i nerki ani pic wywarow warzywnych bo jestem w kropce. ;-(( co ja mam teraz robic????
Janie poratuj prosze ! doradz mi cos.
Ostatnio zmieniony przez arabika Pią 31 Maj, 2013 22:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Sob 01 Cze, 2013 00:15   

Janie,jestem po szczepieniu dzisiaj. Mam pytanie,czy mogę zacząć pić te wywary z pokrzywy,ostropestu,pietruszki,cebuli? Czy odczekać kilka tyg?Pisałeś,że po szczepionce odczekać jeśli chcemy się oczyszczać. Wywary te nie są na oczyszczanie,więc już nie wiem. Jeśli mam czekać,to czy miesiąc wystarczy i dopiero potem zacząć pić?

Jak długo pić ten wywar? Przypomnę,że u mnie chodzi o wzmocnienie odporności i całego organizmu.


Pozdrawiam i dziękuję za ciągłe rady ;)

@Arabika, być może opaliłaś trochę dłonie i plamy które już były się pokazały?
trzymaj się! :)
Ostatnio zmieniony przez junior Sob 01 Cze, 2013 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Sob 01 Cze, 2013 09:21   

junior
ja juz psychicznie nie daje sobie z tym rady. wydaje mi sie ze tych plam nie bylo...nie no na pewno nie bylo ;-((
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Pon 03 Cze, 2013 14:48   

hej, powiedzcie mi jesli chodzi o diete- czy mozna jesc makarony ale te brazowe, ryz bialy czy brazowy, jesli chodzi o slodycze czy w ostatecznosci batoniki wielozbozowe? a co z tym glutenem, moze byc czy eliminowac go? ja mam dodatkowo ta candide, oczywiscie stoje w miejscu,bo czekam z niecierpliwoscia na Jana ;-) by doradzil odnosnie tego wszystkiego co wczesniej pisalam, szkoda ze nie ma czasu czesciej odwiedzac forum..;-( ja nie wiem co mam jesc juz...chyba same warzywa i piersi z kurczaka bede jadla..hihi, boje sie ze nowe plamy beda wychodzic coraz czesciej ;-(
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 03 Cze, 2013 22:17   

Panie janie czy kontakt z osobą chorą na ospę wietrzną może mieć jakiś wpływ na bielactwo?
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Pon 03 Cze, 2013 23:22   

Przyłączam się do pytania arabiki ;)
a co sądzicie o kaszy? ją można jeść?
a ciasteczka zbożowe? ja nie przetrwam bez czegoś słodkiego :D :P
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pon 03 Cze, 2013 23:44   

arabika napisał/a:
hej, powiedzcie mi jesli chodzi o diete- czy mozna jesc makarony ale te brazowe, ryz bialy czy brazowy, jesli chodzi o slodycze czy w ostatecznosci batoniki wielozbozowe? a co z tym glutenem, moze byc czy eliminowac go? ja mam dodatkowo ta candide, oczywiscie stoje w miejscu,bo czekam z niecierpliwoscia na Jana ;-) by doradzil odnosnie tego wszystkiego co wczesniej pisalam, szkoda ze nie ma czasu czesciej odwiedzac forum..;-( ja nie wiem co mam jesc juz...chyba same warzywa i piersi z kurczaka bede jadla..hihi, boje sie ze nowe plamy beda wychodzic coraz czesciej ;-(


Ryż możesz spokojnie jeść. Najlepiej brązowy, basmati, dziki (cena trochę odstrasza), bądź nawet "parboiled". Biały ryż lepiej ograniczyć. Poza tym, są jeszcze kasze - gryczana, jaglana. Wyżej wymienione produkty nie zawierają glutenu, a w makaronach jest on praktycznie zawsze czy to w brązowych czy zwykłych. Produkty zawierające gluten koniecznie odstaw lub przynajmniej ogranicz do minimum.

Janie, ostatnio byłem trochę zajęty, dlatego nie odpisywałem, ale w najbliższym czasie postaram się to nadrobić - naskrobię coś więcej na mój temat.
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013 09:11   

raw napisał/a:
arabika napisał/a:
hej, powiedzcie mi jesli chodzi o diete- czy mozna jesc makarony ale te brazowe, ryz bialy czy brazowy, jesli chodzi o slodycze czy w ostatecznosci batoniki wielozbozowe? a co z tym glutenem, moze byc czy eliminowac go? ja mam dodatkowo ta candide, oczywiscie stoje w miejscu,bo czekam z niecierpliwoscia na Jana ;-) by doradzil odnosnie tego wszystkiego co wczesniej pisalam, szkoda ze nie ma czasu czesciej odwiedzac forum..;-( ja nie wiem co mam jesc juz...chyba same warzywa i piersi z kurczaka bede jadla..hihi, boje sie ze nowe plamy beda wychodzic coraz czesciej ;-(


Ryż możesz spokojnie jeść. Najlepiej brązowy, basmati, dziki (cena trochę odstrasza), bądź nawet "parboiled". Biały ryż lepiej ograniczyć. Poza tym, są jeszcze kasze - gryczana, jaglana. Wyżej wymienione produkty nie zawierają glutenu, a w makaronach jest on praktycznie zawsze czy to w brązowych czy zwykłych. Produkty zawierające gluten koniecznie odstaw lub przynajmniej ogranicz do minimum.

Janie, ostatnio byłem trochę zajęty, dlatego nie odpisywałem, ale w najbliższym czasie postaram się to nadrobić - naskrobię coś więcej na mój temat.


Popieram, zwłaszcza kasze jaglaną, my jemy obowiązkowo raz w tygodniu. Moja znajoma, która ma bielactwo twierdzi, ze jej plamy znikają i nic wielkiego nie robiła, oprócz zmiany sposobu żywienia, w tym zaczęła jeść kaszę jaglaną:) Kasza jaglana jest królową kasz:) http://blog.naturalnaspizarnia.pl/kasza-jaglana/
Inne kasze oczywiście też należy jeść.
Makarony jadamy ale tylko orkiszowe albo ryżowe.
Polecam.
 
 
reniass 

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 7
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013 20:32   

mam pytanie do Jana, długo choruję na łuszczycę, ostatnio zauważyłam małą białą plamkę i obawiam się czy bielactwo mnie jeszcze nie bierze, te choroby są chyba podobne? czy to samo stosować na łuszczycę?
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013 22:10   

dzieki wam ;-)
no ta kasza jaglana bardzo przypomina mi jeczmienna lub kuskus. ale powiem wam ze pomimo ze odstawilam paste z fluorem, nie pije kawy rozpuszczalnej noo moze czasem wypije, nie pije zwyklej herbaty tylko z dzikej rozy lub inne owocowe bez tego oznaczenia E, to pojawiaja sie plamy nowe...jestem zalamana...;-(((((((((( ograniczylam nabial do minimum bo ostatnio skusilam sie na jogurt maly. znowu pobolewa mnie watroba nie wiem czy to psychogenne i swedza mnie rece i plam przybywa...Jan zapewnial ze plamy nowe sie nie pojawia jak odstawimy fluor. i kazal informowac jak u kogosc pomimo to pojawia sie nowe plamy i u mnie sa nowe ;-(( a co jeszcze zawiera fluor...no wiem ze woda a co poza tym..? nie wiem czy moze Jan bedzie mial dla mnie specjalne zalecenie, bardzo bym chciala by odpisal. plakac mi sie chce, przez ten moj humor to ciagle sprzeczam sie z mezem, nie mam ochoty wychodzic z domu, bo głupio sie czuje z tymi plamami. dzis moj synek zapytal co ja mam pod pachami, mowie mu ze mam plamy, to zapytal czy on tez bedzie mial takie jak bedzie duzy, odp. obys nie mial synku, on nie rozumie ze to choroba a mi chcialo sie plakac..;-( przez te cholerne plomby amalgametowe tez nic nie moge dzialac, nie wiem co mam robic, czy isc do dentysty i naklamac ze boli mnie ze by mi tylko wymielnili ??bo jak powiem prawde to ciezko widze to, tu w uk jak nic nie boli to nie ma co sprawdzac i leczyc na zas...chore to.
 
 
baba 

Dołączyła: 16 Kwi 2013
Posty: 9
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013 23:20   

Niestety ja też zaobserwowałam u syna nowe plamy na twarzy :(. Fluor, nabiał odstawiony, jadłospis zmieniony a plamy się pojawiają :(.

Janie mam zamiar zacząć podawać wywary + zioła Katarzyny. Czy mogę?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013 23:38   

Janie mam załozoną ta wkładkę i zaobserwawałam coś dziwnego. Otórz teraz jak jestem mocno opalona to czasami zauważe coś ze jakaś biała kropka się pojawi ale ona po dniu bądź kilku sama znika. Ostatnio zaczęłam dbać o zdrowie i zdrowo się odżywiam. Czy jest możliwe ze wkładka u mnie powoduje zapalenie i stąd te moje czasami jakieś minimalne odbarwienia ale z powodu tego że dobrze sie odżywiam mój organizm "skuteczniej walczy" i dlatego za kilka dni te kropki robią się takie niewyraźne tak jakby robiły sie przezroczyste i znikają. Nie pojawiają się kropki pigmentu tylko poprostu tak cała znika (są to minimalne kropki ale jak mam opaloną skóre to je zauważam) Czy w takiej sutuyacji gdy ściągnę spiralę te plamy mogą się już wcale nie poajwiać? Dobrze myślę czy to za bardzo optymistyczne podejście?

[ Dodano: Wto 04 Cze, 2013 23:40 ]
czekam za pastą z bez fluoru bo jesszcze używam takiej normalnej blend a med
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 08:59   

Arabika - Ty przede wszystkim potrzebujesz spokoju! :wink: stres też sprzyja powstawaniu plam! Uzbruj się w cierpliwośc, stosuj wszystko co trzeba i obserwuj organizm! Ucz się go na co reaguje, w jakim momencie, co mu szkodzi? Nikt nie będzie większym ekspertem od Twojego organizmu jak Ty sama.
Obserwuj po czym Cie boli wątroba? co zjadłaś? co się wydarzyło?
Myśl pozytywnie, że bedziesz zdrowa, że te plamy znikną, że to kwestia czasu! Nie pozwól aby ta choroba niszczyła Ci atmosferę w domu, nie stawiaj jej na piedestał bo ona Cię zniszczy! A to Ty masz ją pokonać!

A jeśli chodzi o plomby to idź normalnie do lekarza i po prostu powiedz, że chcesz te plomby wymienić! Wiekszośc lekarzy stomatologów już dawno jest przekonanych o konieczności wymiany tych plomb i wiedzą, że są szkodliwe i sami pacjentom proponują! Poza tym pod tymi wypełnieniami najczęściej jest próchnica i dlatego powinni Ci wymnienić bez problemu!

Natomisat abyście nie zrazili się do kaszy jaglanej (która jest pyszna, ale trzeba ją dobrze ugotować) to pamiętajcie, że kaszę należy bardzo dobrze wypłukać z białego osadu, który daje gorycz i wrzucić na wrzątek w proporcji kasza do wody 1:2. gotować do wchłoniecia wody na malym ogniu z pokrywką, (ok.10 minut od zagotowania), nie mieszczać w garnku, potem jeszcze zostawić przykrytą.
Wiele osób zraziło się do kaszy jaglanej bo nie umie jej ugotowac... :wink: kasza powinna być sypka, słodka, jasno żółta i można ją jeść na słodko z cynamonem, albo na pikantno z warzywami, cebulą itp.
Ostatnio zmieniony przez Udana Śro 05 Cze, 2013 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 11:02   

też wczoraj jadłam tą kaszę pierwszy raz w życiu,ale mi zasmakowała.Noi pierwszy raz w życiu jadłam zapiekaną kalarepę i też dobra.Na początku gdy się poodstawia nabiał,produkty z białej mąki,ziemniaki,to rzeczywiście wydaje się ze niema co jeść,ale nie jest tak żle jak widać :wink: ważne jest odpowiednie nastawienie i motywacja że pozbędziemy się w ten sposób plam!
 
 
baba 

Dołączyła: 16 Kwi 2013
Posty: 9
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 12:59   

Janie a co myślisz o piciu rano ciepłej wody z cytryna i miodem?
Aniabi w jaki sposób zapiekałaś tą kalarepę?
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 13:20   

arabika napisał/a:
dzieki wam ;-)
no ta kasza jaglana bardzo przypomina mi jeczmienna lub kuskus. ale powiem wam ze pomimo ze odstawilam paste z fluorem, nie pije kawy rozpuszczalnej noo moze czasem wypije, nie pije zwyklej herbaty tylko z dzikej rozy lub inne owocowe bez tego oznaczenia E, to pojawiaja sie plamy nowe...jestem zalamana...;-(((((((((( ograniczylam nabial do minimum bo ostatnio skusilam sie na jogurt maly. znowu pobolewa mnie watroba nie wiem czy to psychogenne i swedza mnie rece i plam przybywa...Jan zapewnial ze plamy nowe sie nie pojawia jak odstawimy fluor. i kazal informowac jak u kogosc pomimo to pojawia sie nowe plamy i u mnie sa nowe ;-(( a co jeszcze zawiera fluor...no wiem ze woda a co poza tym..? nie wiem czy moze Jan bedzie mial dla mnie specjalne zalecenie, bardzo bym chciala by odpisal. plakac mi sie chce, przez ten moj humor to ciagle sprzeczam sie z mezem, nie mam ochoty wychodzic z domu, bo głupio sie czuje z tymi plamami. dzis moj synek zapytal co ja mam pod pachami, mowie mu ze mam plamy, to zapytal czy on tez bedzie mial takie jak bedzie duzy, odp. obys nie mial synku, on nie rozumie ze to choroba a mi chcialo sie plakac..;-( przez te cholerne plomby amalgametowe tez nic nie moge dzialac, nie wiem co mam robic, czy isc do dentysty i naklamac ze boli mnie ze by mi tylko wymielnili ??bo jak powiem prawde to ciezko widze to, tu w uk jak nic nie boli to nie ma co sprawdzac i leczyc na zas...chore to.


Dziewczyny jeszcze jest za wcześnie na efekty i znikanie plam, organizm potrzebuje trochę czasu, takie oczyszczanie potrafi trwać od roku do trzech, więc spokojnie. Najpierw trzeba się oczyścić a później nastąpi odbudowa. Dbajcie o siebie, odżywiajcie się zdrowo a najważniejsze to wyeliminować to co szkodzi.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 15:08   

dziekuje za odpowiedzi ;-) )
przyznaje ze nie mam silnej woli ;-((, jestem teraz na macierzynskim i glupieje z nadmairu wolnego chyba hehe, oczywiscie jest co robic z 2ka chlopakow 5letnim i 6miesiecznym...ale czasem jak tak siedze i nie mam co robic to podjadam byle co...a to skusze sie na kawalek gorzkiej czekolady i tlumacze sobie ze nie powinno mi zaszkodzic...sama chyba wpedzam sie w kozi dolek ;-(
Jutro pojde do dentysty zapytam sie czy mi je wymienia i zaczne pic ziola i wywary. bo naprawde ta choroba mnie zniszczy psychicznie ;-((((
KatarzynaS powiedz mi prosze,czy to nie szkodzi organizmowi jak sie pije dluzej ziola niz jest to napisane na opakowaniu? np. ze mozna stosowac tydzien lub 2tyg. a tu sie pije po 3miesiace ???
teraz na te swedzace rece nogi pije calcium wczesniej tez pilam i swedzenie ustapilo, a teraz widze ze tam gdzie swedzi mam drobne biale plamki wlasnie..;-((( czyzby mocniej dala o sobie znac candida?? po raz pierwszy kiedy pojawily sie plamy tez wczesniej wystapilo bardzo mocne swedzenie ciala.
Ostatnio zmieniony przez arabika Śro 05 Cze, 2013 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 16:54   

baba napisał/a:
Aniabi w jaki sposób zapiekałaś tą kalarepę?
Pokroiłam w kostkę razem z cukinią,marchewką i cebulą,włożyłam do naczynia żaroodpornego,lekko posoliłam,polałam olejem słonecznikowym i włożyłam do piekarnika na ok.30-40 min.Powiem że dla mnie to super zamiennik ziemniaków które jadłam codziennie.Kasza jaglana też mi smakuje,bo gryczaną to jem żadko ale na siłe.
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 17:44   

arabika napisał/a:
dziekuje za odpowiedzi ;-) )

KatarzynaS powiedz mi prosze,czy to nie szkodzi organizmowi jak sie pije dluzej ziola niz jest to napisane na opakowaniu? np. ze mozna stosowac tydzien lub 2tyg. a tu sie pije po 3miesiace ???


Skoro moje 8-letnie dziecko piło po trzy miesiące - każdy zestaw i nic mu nie było, to nie sądzę, żeby komuś to zaszkodziło. On przez cały rok nie był chory i myślę, ze to właśnie dzięki diecie i ziołom. Osoba, która nam to przepisała od lat leczy w ten sposób ludzi i ma w tym doświadczenie.
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 21:40   

"teraz na te swedzace rece nogi pije calcium wczesniej tez pilam i swedzenie ustapilo, a teraz widze ze tam gdzie swedzi mam drobne biale plamki wlasnie..;-((( czyzby mocniej dala o sobie znac candida?? po raz pierwszy kiedy pojawily sie plamy tez wczesniej wystapilo bardzo mocne swedzenie ciala."[/quote]

Arabica

Mnie tez przed pojawieniem się plam strasznie swędziala skóra,juz nawet rozpisywałam się kiedys o tym.Candidę tez oczywiście mam.
Żeby to sie obyć tak bez słodyczy....
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 21:45   

mnie tak okropnie swedza nogi i rece ze tak sie podrapalam ze ma ranki...;-((((
 
 
Marta S. 

imie: Marta
Dołączyła: 07 Maj 2013
Posty: 20
Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 09:22   

Witajcie:)
Babo, Jan kiedyś pisał by nie jeść cytrusów, więc chyba cytryna to nie najlepszy pomysł.
Wczoraj Misiek jadł truskawki, które też powinniśmy ograniczać...
Od soboty zaczniemy pić wywar czosnkowo-pietruszkowy, a przynajmniej go zrobię, tylko nie wiem co na to Michaś..... Będzie musiał pić i koniec:-)
Nie jest u nas dobrze, na buźce co prawda plamka powoli znika, ale jest nowa pod pachą, może jej wcześniej nie zauważyliśmy. Michaś przez sytuację w szkole ma trochę stresu, jego kolega z klasy bije i kopie i dusi pozostałe dzieci i ani szkoła, ani jego rodzice nie potrafią nad tym zapanować. Michaś był już kopnięty w krocze i dostał z pięści w twarz więc nerwy są i na pewno to nie pomaga na ustabilizowanie psychiczne i fizyczne zresztą też.
Trochę dołek załapałam, ale będzie lepiej.
Odnośnie odżywiania, Dziewczyny jeśli macie jakieś fajne pomysły na dania obiadowe, fajne przepisy takie jak np. z tą kalarepką to piszcie, bo wymyślić coś dobrego i zbilansować dietę przy tak wielu ograniczeniach nie jest na początku łatwo.
Kupię dziś kaszę jaglaną i zobaczymy co powiedzą na nią dzieci :-)
 
 
WhiteWidow 

imie: Monika
Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 11
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 12:50   

Nie wiem czemu masz ograniczać dziecku cytrusów? Dieta powinna być zbilansowana i nie powinno być żadnych nie doborów. Dużo warzywo owoców różnego rodzaju mięsa dobrego źródła białka bilans zdrowych tłuszczy z przewagą tłuszczy jedno-nasyconych np. olej lniany orzechy włoskie dobre źródło kwasów Omega oliwa z oliwek tłoczona na zimno i masa innych zdrowych tłuszczów. Wyeliminować tłuszcze trans. Do tego węglowodany o wysokim IG ryż brązowy/semolina kasze płatki owsiane żadnych słodyczy bo to puste kalorie zamiast nich owoce źródło węglowodanów prostych jak i masa witamin. Tej choroby nie wyleczysz ograniczając poszczególnych produktów. Pojawiły sie pierwsze objawy zacznij doświetlać lampą UVB311 niech dziecko nie unika słońca podczas lata to co ma wyjść to i tak wyjdzie.
Ostatnio zmieniony przez WhiteWidow Czw 06 Cze, 2013 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 16:29   

WhiteWidow napisał/a:
Nie wiem czemu masz ograniczać dziecku cytrusów? Dieta powinna być zbilansowana i nie powinno być żadnych nie doborów. Dużo warzywo owoców różnego rodzaju mięsa dobrego źródła białka bilans zdrowych tłuszczy z przewagą tłuszczy jedno-nasyconych np. olej lniany orzechy włoskie dobre źródło kwasów Omega oliwa z oliwek tłoczona na zimno i masa innych zdrowych tłuszczów. Wyeliminować tłuszcze trans. Do tego węglowodany o wysokim IG ryż brązowy/semolina kasze płatki owsiane żadnych słodyczy bo to puste kalorie zamiast nich owoce źródło węglowodanów prostych jak i masa witamin. Tej choroby nie wyleczysz ograniczając poszczególnych produktów. Pojawiły sie pierwsze objawy zacznij doświetlać lampą UVB311 niech dziecko nie unika słońca podczas lata to co ma wyjść to i tak wyjdzie.


Nie wiem, czy wiesz ale do 12 roku życia nie powinno się naświetlać, takie są wytyczne, tak jak i brać wszelkich leków w kierunku bielactwa.
Na słońce uważam, ze powinno się wystawiać ale oczywiście z umiarem.
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 21:34   

ja przed płukaniem kaszy jaglanej najpierw ją prażę na chwile na patelni lub w garnku tak na sucho bez niczego do czasu jak poczuję jej zapach potem płucze ciepłą wodą, by dzieci polubiły kaszę jaglaną można na wstępie robić im placuszki jaglane są bardzo dobre i można je podawać na deser lub obiad z warzywami np. kiedyś natrafiłam na stronkę jak dobrze pamiętam smakoterapia i tam jest wiele fajnych przepisów między innymi z ową kaszą...pzdr, a i słyszałam ostatnio choć to metoda stara i nasze prababcie o niej wiedziały że "ssanie" oleju słonecznikowego choć można także arachidowy lub oliwę z oliwek przez 15-30 min potem sie go wypluwa , także wpływa na poprawę organizmu, na razie od kilku dni ja stosuję więc o efektach za wcześnie mówić,, znalazłam tą stronke z ciekawymi przepisami nie tylko z kaszy http://smakoterapia.blogs...za-jaglana.html
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Czw 06 Cze, 2013 21:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 22:01   

Czy dieta ma naprawdę tak wielkiego znaczenie? Owszem,trzeba ograniczyć fluor i nabiał, odstawić herbatę, ograniczyć słodycze,ale uważać na wszystko,co się je i całkowicie odstawić pewne produkty jest bardzo ciężko. Jan pisał o zdrowym rozsądku, więc czy naprawdę trzeba skrupulatnie sprawdzać każdy produkt?
Wydaje mi się,że kluczowy jest tutaj fluor, więc chyba nie trzeba wpadać ze skrajności w skrajność przygotowując posiłki,oczywiście,że zdrowa żywność na pewno wyjdzie na zdrowie,tylko czy szeroko pojęta,scisła dieta jest tutaj kluczowa? Bo myslę,że kluczowy jest chyba fluor i nabiał, o któych pisał Jan.

Pozdrawiam ;)
 
 
roco1986 

Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 23
Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 23:01   

Pytanie do Jana czy odzywki białkowe dla sportowców (sklad: micelarna kazeina i koncentrat białek serwatki) mam traktować jak nabiał ? Jeśli tak to najlepiej czym zastąpić
te odzywki zeby dostarczyć organizmowi dobrej jakosci białka ?
 
 
reniass 

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 7
Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 23:03   

witam,
mam do was pytanie: czy naświetlanie uvb311 przyniosło u was skutki? Ewentualnie ile naświetlań braliście?
Czy piliście zioła bodziszka i czy to coś dało? I czy znamię Suttona to może być pieprzyk a wokół biała otoczka?

dziękuję z góry
Renia
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 07 Cze, 2013 09:50   

Hej, U mnie naświetlenia dały baaardzo dużo. Miałam plamy na brzuchu 3 małe i jedną mega (wielkości dwóch pięciozłotówek) i dzięki naświetleniom nie mam już tych plam. jedynie czasami jeszzce wyrównuje koloryt bo gdzie nie gdzie jest jaśniejsza opalenizna. A naświetlałam te plamy ponad 6miesiacy najczęsciej co 2 dni chyba że poparzytłam to robiłam przerwy. Motywację miałam poniewaz szybko pojawił się pierwszy pigment. A jeżeli chodzi o znamie to tak jest to pierzyk z biała otoczną Niektórzy twierdzą ze jest to przyczyna ale u mnie on pojawił sie po plamach. Także je naświetłam i jeden po naświetleniach sam znikł drugiego tylko raz poparzyłam i też znikl. i mam trzeciego na obojczyku gdzie obwódka się zrepigmentowała a on powoli znika ale pod nim mam pigment. Kupiłam bodziszka i miałam pić ale szybko zrezygnowałam. Przy naświetleniach używałam protopic +witaminy i gingko biloba (bo pisali że pomahga on w bielactwie) To by było na teyle należy pamiętać ze naświetlenia działają róznie na organizm i jednemu pigment wraca szybko drugiemu wolniej
 
 
reniass 

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 7
Wysłany: Pią 07 Cze, 2013 13:13   

dzięki szanti.
Czy jeśli zauważyłam u mojego 5-letniego dziecka taką biała plamkę a następnie pojawił się w niej pieprzyk to oznacza że jest to znamię Suttona? I co to znamię oznacza -to jakiś cięższy przebieg bielactwa będzie? dziecko ma tylko na policzku ta plamkę...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 07 Cze, 2013 13:16   

niekoniecznie po znamieniu suttona musi pojawić się bielactwo. Patogeneza tego zjawiska jest nieznana. Czasami powstanie tej zmiany jest poprzedzone ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Wokół znamienia dochodzi do nagromadzenia limfocytów, powstania przeciwciał przeciwmelanocytowych i niszczenia melanocytów. Pozostała odbarwiona plama może utrzymywać się trwale lub powrócić do barwy skóry prawidłowej. U 30% osób pojawienie się takiego znamienia jest początkiem bielactwa. W 20% przypadków znamię Suttona powiązane jest ze znamieniem atypowym lub czerniakiem złośliwym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo