Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bielactwo - próba wyja?nienia procesu powstawania bielactwa
Autor Wiadomość
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Śro 27 Mar, 2013 23:07   Bielactwo - próba wyjaśnienia procesu powstawania bielactwa

Ten temat jest kontynuacją tematu

http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1225

w którym opisano cześć wiedzy, która w tym temacie nie będzie powtórnie wyjaśniania.
Nowy temat powstał dla tego aby temat i treść odnosiły się do procesu powstawania bielactwa.
Tak jak pisałem w podsumowaniu tematu z linku powyżej, w starych czasopismach były artykuły, które opisywały sukcesy niektórych lekarzy w leczeniu bielactwa bodziszkiem.
Bazując na swoim doświadczeniu z innymi chorobami, gdzie występował ten sam problem, że kiedyś jakieś zioła działały a teraz nie działają starałem się znaleźć przyczynę nie działania bodziszka na bielactwo.
Aby się tego dowiedzieć trzeba było zdobyć informacje w jaki sposób bodziszek działa na skórę albo jakie substancje blokuje (czyli jest ich inhibitorem) w organizmie człowieka.
Znalazłem badanie, które wskazuje na mechanizm powstawania plam pozbawionych pigmentów.

http://www.ichimaru.co.jp...rch/story4.html

I teraz zaczyna się cała wiedza, która będzie dzielona na części bo trzeba trochę czasu aby to wszystko dobrze opisać.
W tym badaniu używano ekstraktu rośliny o nazwie łacińskiej Geranium Robertianum (nazwa polska Bodziszek cuchnący) do blokowania działania komórek tucznych (mastocyty) na skórę.

Będę zadawał pytania i w postaci odpowiedzi tłumaczył mechanizm powstawania bielactwa

Dlaczego komórki tuczne powodują bielactwo?

Komórki tuczne produkują substancje chemiczne, które są mediatorami stanu zapalnego (wywołują stan zapalny w obrębie jakiś tkanek). Takimi substancjami są histamina i tryptaza. Komórki tuczne są związane z reakcjami z nadwrażliwością typu natychmiastowego w wyniku której wydzielana jest histamina i tryptaza (i jeszcze parę innych chyba mniej znaczących). Podwyższony poziom histaminy w krwi jest bardzo krótki dlatego nie ma ona takiego wpływu na organizm jak tryptaza, której podwyższony poziom trwa od 1 do 6 godzin a w chorobach przewlekłych twa cały czas.

Na co wpływa tryptaza?

Ciągle wydzielana tryptaza powoduje dwa rodzaje uszkodzeń w obrębie skóry:
1. Uszkadza matryce skóry oraz niszczy kolagen co powoduje, że skóra nie może się odbudowywać.
2. Powoduje oddzielenie naskórka od skóry właściwej co powoduje, że naskórek nie regeneruje się oraz upośledzone jest jego odżywianie.

Dlaczego oddzielenie naskórka od skóry właściwej powoduje bielactwo?

Melanocyty znajdują się w dolnej części naskórka natomiast naczynia krwionośne, zakończenia nerwowe, gruczoły łojowe, mieszki włosowe znajdują się w warstwie skóry właściwej. Maleńkie brodawki skórne (wychodzące z skóry właściwej są łącznikiem pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem (dopasowują się do naskórka) (naskórek nie ma naczyń krwionośnych) są ostatnią częścią skóry właściwej i służą do doprowadzania składników odżywczych, tlenu do naskórka oraz odprowadzają odpady z naskórka. Jeżeli dochodzi do oddzielania miejscowego naskórka od skóry właściwej to naskórek w którym są melanocyty nie są odpowiednio odżywiane a to powoduje, że przestają prawidłowo funkcjonować. W przestrzeni pomiędzy tkankami gromadzi się niewydalony łój co powoduje reakcje skórne tj znamię Suttona. Niedostarczanie substancji odżywczych powoduje, że miedź nie jest dostarczana do melanocytów a to powoduje zaprzestanie produkcji pigmentu.
Dlatego w biopsji wychodzi że komórki melanocyty istnieją w a nie są niszczone (ale nie produkują pigmentu).
Natomiast uszkodzenie matrycy skóry powoduje, że komórki się nie regenerują a to ma wpływ na to że nie powstają nowe melanocyty na miejsce tych które obumierają.

Jak działa bodziszek cuchnący na komórki tuczne?

Bodziszek cuchnący – jego ekstrakt jest inhibitorem tryptazy i paru innych substancji chemicznych wydzielanych przez komórki tuczne.

Dlaczego komórki tuczne gromadzą się w obrębie skóry?

Komórki tuczne są produkowane w szpiku kostnym z skąd przekazywane są do krwi obwodowej a następnie osadzają się w tkankach takich jak płuca, błona śluzowa i podśluzowa jelit, skóra gdzie dojrzewają.
Komórki tuczne gromadzą się (rozrastają) w miejscach, w których występują uszkodzenia gdzie wspomagają odbudowę tkanki, wywołują stany zapalne. Tam gdzie były uszkodzenia pojawia się duża ilość komórek tucznych. Komórki tuczne gromadzą się w również w miejscach gdzie atakują bakterie, grzyby i pasożyty. Dlatego większa ilość infekcji powoduje nagromadzenie komórek tucznych w tych miejscach.

Czym się rożni patologiczne nagromadzenie komórek tucznych w bielactwie od innych chorób Mastocytoz’owych (patologicznego rozrostu komórek tucznych)?

W chorobach mastocytoz’owych, patologiczny rozrost komórek tucznych następuje w całym organizmie dlatego reakcje skórne są w obrębie całego organizmu dlatego plamy ciemne występują w obrębie całej skóry. Poziom tryptaza jest podniesiony w całym organizmie co można stwierdzić badaniami. W przypadku bielactwa nagromadzenie komórek tucznych występuje tylko miejscowo w obrębie tkanek uszkodzonych, niedotlenionych, zainfekowanych. Tryptaza jest wydzielana tylko miejscowo dlatego jej poziom w krwi jest na właściwym poziomie. Takiego podniesienia nie można stwierdzić badaniami.
Ekstremalną wersją podniesienia miejscowego komórek tucznych jest Postępujące kostniejące zapalenie mięśni gdzie nagromadzenie komórek tucznych powoduje patologiczny przerost tkanki.

Następny tekst zaczniemy od odpowiedzi na pytanie.

Dlaczego komórki tuczne ciągle produkują tryptaze?
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Śro 27 Mar, 2013 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 10:15   

To wszystko potwierdzałoby przebieg wydarzeń u nas. Moje dziecko miało silne zapalenie ucha w wieku trzech lat, wręcz niedosłuch. Miało podane dwukrotnie antybiotyk, przez ucho i zaraz później przez nos. Wystąpiło znamię Suttona w pobliżu. Biała plama jest umiejscowiona właśnie w pobliżu ucha, na żuchwie.

Widzę to tak: w wyniku tego nagromadziły się komórki tuczne, które zwiększyły produkcję tryptazy, co spowodowało:
1. Uszkadza matryce skóry oraz niszczy kolagen co powoduje, że skóra nie może się odbudowywać, albo
2. Powoduje oddzielenie naskórka od skóry właściwej co powoduje, że naskórek nie regeneruje się oraz upośledzone jest jego odżywianie.
I teraz, skoro występuje repigmentacja, to chyba punkt drugi? Pytanie do Jana. Co się dzieje z komórkami tucznymi, czy można się ich pozbyć?

I teraz, czy powinniśmy przerzucić się na bodziszka cuchnącego? Bo obawiam się, że wiele osób będzie chciało to zrobić. Czy wszystkie poprzednie zalecenia są aktualne?
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Śro 03 Kwi, 2013 23:22   

KatarzynaS napisał/a:
I teraz, skoro występuje repigmentacja, to chyba punkt drugi? Pytanie do Jana. Co się dzieje z komórkami tucznymi, czy można się ich pozbyć?

To się wyjaśni w dalszej części opisu.

KatarzynaS napisał/a:
I teraz, czy powinniśmy przerzucić się na bodziszka cuchnącego? Bo obawiam się, że wiele osób będzie chciało to zrobić. Czy wszystkie poprzednie zalecenia są aktualne?

Sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje a cały proces jest bardzo złożony. To co teraz pisze jest uszczegółowieniem tego o czym wcześniej pisałem a gdzie brakowało dokładnych wyjaśnień. Bez tego co wcześniej pisałem cała kuracja jak zadziała to tylko okresowo. Trwałe pozbycie się bielactwa wymaga podejścia kompleksowego. Ludzie zażywają bodziszka i nic to nie daje i ja postaram się udowodnić dlaczego to nie działa.

Co do tego czy miałem bielactwo to pisze jeszcze raz, że miałem plamy w jednym miejscu (mogło to być efektem urazu) ale przez krótki okres ze względu na to, że już wcześniej stosowałem wile terapii.

Dlaczego komórki tuczne ciągle produkują tryptaze?

Ciągle wydzielanie histaminy i tryptazy wynika z kilku ważnych czynników i każdy z nich powoduje że bielactwo jest procesem przewlekłym, który się nie cofnie.
1. Spożywanie produktów zawierających aminy biogenne - aminy biogenne są to związki azotowe występujące w pokarmach mięsnych, roślinnych i są wydalane przez bakterie. Nas interesują aminy biogenne które powodują wzrost histaminy w organizmie, która jest magazynowana przez komórki tuczne i które są uwalniane w procesach zapalnych.
2. Produkty wyzwalające histaminę z komórek tucznych - są to pokarmy mające wpływ na pobudzanie komórek tucznych do wydzielania histaminy
3. Produkty blokujące substancje rozkładające histaminę - czyli powodujące że substancja DAO - blokuje oksydazę diaminową - czyli enzym, który rozkłada histaminę. Brak tego enzymu powoduje, że histamina staje się trująca dla organizmu.
Spis produktów, które mają wpływ na to że cały czas wydziela się histamina i tryptaza


http://www.pecherz.pl/die...iskohistaminowa

4. Wolne wapno w krwiobiegu - spożywanie nabiału (mleka, jogurtów - największa trucizna dla organizmu, serów białych itd.) , które w większości robione są z mleka pasteryzowanego (wapno nieorganiczne), powoduje że nie jest ono przyswajane do kości ale jest pobierane do komórek do magazynów wapniowych . Takie wolne wapno w dużej ilości znajduje się w płynie międzykomórkowym, z którego jest zasysane przez komórki tuczne (i inne komórki) do wnętrza. Wzrost stężenia w wewnątrzkomórkowych magazynach powoduje, że w czasie rekcji alergicznych duża ilość uwalnianego wapnia z komórek tucznych powoduje uwalnianie dużej ilości histaminy i tryptazy i innych związków. Im więcej uwalnianego wapnia tym dłuższy i intensywniejszy proces uwalniania substancji powodujących stan zapalny, które niszczą komórki.

5. Fluor, stres oraz nadmiar histaminy w krwiobiegu infekcje w obrębie jelit (candida, bakterie, wrzody) - te elementy powodują, że zwiększa się przepuszczalność jelit (co prowadzi do powstania szczelin między sąsiadującymi komórkami i w efekcie wzrostu przepuszczalności naczyń krwionośnych) i do krwiobiegu wnika wiele substancji z punktu 1, 2, 3, 4 co powoduje reakcje powodujące wydzielanie dużej ilości tryptazy przez 24 godziny na dobę.

6. Lektyny - białka na które organizm jest uczulony, a które wywołują stany zapalne. Punkt 5 powoduje że te białka w dużej ilości trafiają do organizmu co powoduje wywołanie stanów zapalnych.

Dlaczego punkty 1,2,3,4 nie wywołują schorzeń u wszystkich ludzi?

Problem z histaminą pojawia się tylko wtedy gdy w organizmie dochodzi do patologicznego narostu (przerostu, nagromadzenia się) komórek tucznych wokół jakiegoś narządu. Wtedy w tych miejscach następuje większa ilość wydzielania tryptazy, histaminy i staje się ona toksyczna dla organizmu.

Astma - przerost komórek tucznych w obrębie płuc
działanie: rozszerzenie małych naczyń pozawłosowatych, wzrost przepuszczalności, skurcz mięśni gładkich drzewa oskrzelowego, pobudzenie włókien doprowadzających nerwów czuciowych i nerwu błędnego oraz pobudzenie innych komórek do wydzielania mediatorów zapalenia.

AZS - przerost komórek tucznych w obrębie naczyń krwionośnych
Ostatnio sprawdziłem u znajomych, że u osoby której AZS ustąpiło mycie zębów pastą z fluorem 2 razy dziennie ponownie wywołało reakcje skórne związane z AZS. Fluor zwiększył przepuszczalność za związki opisane wyżej a to spowodowało wywołanie reakcji zapalnych.

Celiakia - przerost komórek tucznych w obrębie śluzówki

Zwyrodnienia stawów -; przerost komórek tucznych w obrębie stawów

Łysienie plackowate - przerost komórek tucznych w obrębie skóry głowy - poziom cebulek

Bielactwo - przerost komórek tucznych w obrębie skóry - poziom skóra właściwa
łuszczyca - przerost komórek tucznych w obrębie skóry - poziom skóra - naskórek
itd.

Ludzie, na których organizm nie był wystawiony na działanie alergenów nie mają przerostów komórek tucznych dlatego nie mają problemów zdrowotnych z tym związanych.

Co reguluje wapno w organizmie?

Wapno i magnez są antagonistami. W czasie skurczu wapno jest pobierane do komórek a w czasie rozkurczu wapno jest wymieniane na magnez. Gdy w organizmie jest za mało magnezu to wapno nie jest wydalane na zewnątrz a to powoduje, że dużo wapna koncertuje się wewnątrz komórek. To powoduje, że reakcje zapalne są mocniejsze. Niedobór magnezu nie wynika z jego braku w pożywaniu tylko z tego, że jest zużywany na regulacje zaburzonych procesów wewnątrz organizmu. Im bardziej zaburzony proces tym więcej magnezu jest zużywana. Rozregulowana gospodarka zarządzania wapnem jest regulowana przez bor i dlatego jest potrzebna terapia borem.

Czy potrzeba jest kuracja ziołami na wątrobę i nerki?
W czasie reakcji zapalnych tworzona jest substancja, która musi być wydalona. Jeżeli nie jest wydalana przez skórę to uszkadza wątrobę i nerki. Dlatego zioła pomagają je wydalić. Poprawa pracy nerek powoduje wydalenie nadmiaru histaminy.

Dlaczego bodziszek cuchnący nie działa a kiedyś działał?
Powodów może być kilka:
1. Aktualny sposób zażywania bodziszka cuchnącego jest nieprawidłowy?
2. Bodziszek cuchnący sprzedawany w sklepach został podany procesowi podgrzewania powietrzem (w celu zwiększenia terminu ważności) co spowodowało, że związki odpowiedzialne za blokowanie tryptazy zostały zniszczone i nie występują już w tych ziołach? Kiedyś lekarze sami przygotowywali te zioła.
3. Aktualne odżywanie dostarcza tyle związków pobudzających wydzielanie tryptazy, że przewyższa to możliwości blokujące bodziszka cuchnącego? - to już sam sprawdziłem, że ten wariant jest nieprawdziwy. Dobrze podany bodziszek cuchnący działa bardzo silnie.
4. Terapia z bodziszkiem nie jest kompleksowa i brakuje jej pewnych elementów, które rozwiążą problem oddzielenia się skóry właściwej od naskórka.

Odniesienie się do innych terapii, które w niektórych przypadkach działają
1. Dlaczego zdrapywanie skóry i tworzenie ran powoduje, że plama znika - rana powoduje, że skóra w tym miejscu odbudowuje się na nowo a to powoduje że znowu skóra właściwa jest połączona z naskórkiem i mielocyty są odżywiane.
2. Dlaczego sterydy i leki na łuszczycę czasami działają - sterydy i leki na łuszczycę blokują widzialnie histaminy dlatego w niektórych przypadkach dochodzi do zablokowania reakcji immunologicznych w danym miejscu a to powoduje że skóra przestaje być niszczona i powraca pigment.
3. Dlaczego naświetlanie działa - pobudza inne komórki do zwiększonego wydzielania pigmentu, niszczy skórę w obrębie plam co powoduje że skóra odbudowuje się na nowo. Lampy działają tylko tam gdzie nie nastąpiło oddzielenie skóry właściwej od naskórka.
4. Dlaczego zioła oczyszczające działają - zioła oczyszczające powodują że zwiększa się wydalanie ilości substancji powodujących reakcje immunologiczne. Jeżeli te reakcje nie są na dużym poziomie to można je zmniejszyć do poziomu gdzie wydzielana ilość histaminy i tryptazy jest za mała do tego aby uszkodzić skórę.
5. Czy candida lub infekcje bakteryjne mają wpływ na bielactwo - mają taki wpływ że zwiększają przepuszczalność jelitową co zwiększa ilość substancji powodujących stany zapalne, infekcje bakteryjne i candida w obrębie skóry powodują że w tych miejscach następuje przerost komórek tucznych, które niszczą skórę tryptazą. Dlatego kompleksowe pozbycie się bielactwa, aby nie było nawrotów, wymaga spowodowania aby te dolegliwości ustąpiły.
6. Czy Helicobacter pylori ma wpływ na bielactwo - ma duży wpływ bo powoduje, że w obrębie żołądka gromadzą się komórki tuczne, które pobudzają organizm do reakcji alergicznych i pobudzają komórki tuczne w obrębie skóry do wydzielania tryptazy.

Prośba I do Was aby ktoś w punktach podsumował co należy zrobić aby kompleksowo pozbyć się bielactwa. Chodzi o to abym wiedział czy dobrze rozumiecie to co napisałem.

Prośba II. Napiszcie jak zażywacie bodziszka cuchnącego abym mógł wyeliminować to czy przyjmujecie go nieprawidłowo.

Chyba będę musiał Wam również przekazać wiedzę z nowoczesnego ziołolecznictwa i jak szybko można weryfikować skuteczność niektórych ziół. Niewielu się na tym zna.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Śro 03 Kwi, 2013 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 14:18   

Prawda jest taka, że sami doprowadzamy nasze organizmy do takiego stanu, powodujemy, że wszystko zostaje zaburzone. Niewłaściwe odżywianie, zaśmiecanie organizmu, nadużywanie lekarstw i wszelkiej chemii...
Każdy kto jest zainteresowany tym, jak się pozbyć bielactwa na pewno zrozumiał co należy zrobić i od czego zacząć, tylko czy wszyscy mają na to siłę i są zdeterminowani?
Pewnie nielicznym się uda, bo to nie jest łatwe, wręcz bardzo trudne, tak uważam.
Jana proszę o kontynuację i odpowiadanie na pytania.
 
 
roco1986 

Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 23
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 14:42   

Odnośnie prośby 1
Ja widze to tak :
-usunać plomby amalgamatowe (jesli ktos posiada)
-odstawienie pasty z fluorem i innych kosmetyków
-zmiana diety (unikanie produktów które wydzielaja histamine i tryptaze)
-suplementacja borem
-wspomaganie sie ziołami
Czy o czymś zapomniałem ?
Ostatnio zmieniony przez roco1986 Czw 04 Kwi, 2013 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 15:20   

Odnosnie prośby 1

1. zmienić dietę - eliminacja mąki, nabiału, cukru, konserwantów, chemii, jedzenia przetworzonego, kolorowych napojów, polpszaczy, ulepszaczy itp.
2. uszczelnić jelita - dieta, zioła,
3. pozbyć sie candidy, stanów zapalnych, infekcji bakteryjnych - diata i ziołowe preparaty, suplementy
4. wyeliminowac fluor z pasty herbaty, zlikwidować teflon w kuchni, antyperspiranty itp.
5. Oczyścić nerki, wątrobę - zioła
6. usunać plomby amalgamatowe
7. przy złej gospodarce wapniowej - zastosować bor
8. terapia bodziszkiem cuchnacym

Cytat:
Chyba będę musiał Wam również przekazać wiedzę z nowoczesnego ziołolecznictwa i jak szybko można weryfikować skuteczność niektórych ziół. Niewielu się na tym zna.

o taką wiedzę proszę, gdyz wiedzę o ziołach czerpię z dostępnych książek Stefanii Korżewskiej, o.Klimuszki, Marii Treben itp. Nie znam pojęcia ziołolecznictwo nowoczesne :)
Ostatnio zmieniony przez Udana Czw 04 Kwi, 2013 15:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
aniabi 
ania

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 16:49   

Ja już wiele razy pisałam swoje interpretacje pana wypowiedzi więc raczej pan wie czy rozumię czy nie.
Co do bodziszka to stosowałam rok temu przez trzy miesiące(włg.przepisu na opakowaniu)bez większego efektu.Ale czy mam rozumieć że mamy dołączyć bodziszka do dotychczasowej terapii?

Pisał pan jeszcze w poprzednim temacie że poda nam dalsze wzmacnianie i pobudzanie komórek pigmentowych oraz terapie wątrobowe.
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 23:06   

KatarzynaS napisał/a:
Prawda jest taka, że sami doprowadzamy nasze organizmy do takiego stanu, powodujemy, że wszystko zostaje zaburzone. Niewłaściwe odżywianie, zaśmiecanie organizmu, nadużywanie lekarstw i wszelkiej chemii...
Każdy kto jest zainteresowany tym, jak się pozbyć bielactwa na pewno zrozumiał co należy zrobić i od czego zacząć, tylko czy wszyscy mają na to siłę i są zdeterminowani?
Pewnie nielicznym się uda, bo to nie jest łatwe, wręcz bardzo trudne, tak uważam.
Jana proszę o kontynuację i odpowiadanie na pytania.


Przedstawiam całość złożoności problemu aby wszyscy zrozumieli z czego wynika dana choroba i żeby każdy mógł zrozumieć czy jakaś terapie lub lek proponowany przez medycynę mają sens.

Najważniejsze jest następujące postępowanie:
1. Małe kroczki w poprawie tego co jemy.
2. Wpływ na poprawę pracy wątroby i nerek - może to być działanie okresowe (co miesiąc)
3. Działanie na same plamy - czyli blokowanie komórek tucznych.
Ad. 1 Małe kroczki to w pierwszej kolejności odstawienie past fluorowych i odstawienie herbaty z liści herbaty oraz odstawienie nabiału. TO jest najważniejsze bo to odpowiada za intensywność reakcji.
Bez tego cokolwiek będziemy robimy nie uzyskamy pełnych efektów wyzdrowienia.
Im więcej zmienimy w odżywianiu tym lepiej ale najważniejsze jest zachowanie minimum.

Ad.2 Wpływ na poprawę pracy wątroby i nerek jest ważny w fazie kiedy zaczynamy regulować organizm. Sama taka kuracja po długim czasie może cofnąć bielactwo co pokazuje jaki to ma duży wpływ na organizm.
Dodatkowe terapie wątrobowe, które można opierają się na wywarów do kąpieli. Takie wywary działają mocniej i wyczuwalne jest jeżeli z wątrobą jest coś nie tak.
1. Opakowanie karczochu zwyczajnego 50g wsypać do garnka 3l i zalać wodą. Postawić na gazie i podgrzewać tak aby woda się nie zagotowała. Jak się woda podgrzeje to należy całość podgrzewać przez 20 minut aby uzyskać ciemny wywar. Nalać wody do wanny (bardzo ciepłej) wlać wywar do wody (przecedzić) i wyleżeć w tym przez 20 minut.

Uwaga!!!
Nie stosować jak ktoś ma duże kamienie bo może spowodować zablokowanie przewodów żółciowych. Takich kuracji i i innych nie stosujemy dla kobiet w ciąży, karmiących i dzieciach. Na dzieciach nie stosuje się kuracji oczyszczających (może tylko o łagodnym działaniu) a stosuje się zasadę eliminowania pokarmów szkodzących.

2. Tak samo można zrobić z ostropestem plamistym – zmielić litr ziaren ostropestu plamistego i zalać wodą - zrobić taki sam wywar jak w punkcie 1 i wykonać taką samą kąpiel.

Zawsze sprawdzamy wcześniej czy na coś nie jesteśmy uczuleni - posmarowanie skóry dzień wcześniej lub wypicie łyżki z przygotowanego naparu. Chodzi o to, że w dużej ilości osób może się znaleźć ktoś kto może mieć jakieś nietypowe uczulenia.
Ad3. Dla opisanego mechanizmu, który wywołuje plamy można skupić się tylko na pozbywaniu się plam nie dbając o zdrowie całego organizmu. Ważne jest to aby wiedzieć, że:
a. Jeżeli plamy powracają to znaczy że cały mechanizm tworzenia się narostów z komórek tucznych nie jest wyregulowany i każdy uraz, stres infekcja może powodować że plamy się pojawiają.
Ja stawiam na to że jak się ktoś pozbędzie bielactwa i odstawi fluor to prawdopodobieństwo powrotu bielactwa będzie rzadkie. Trzeba sobie zdawać sprawę, że fluor działała na organizm jak przewlekły stres (tak samo go niszczy) powodując zmasowane wnikanie cząsteczek pokarmowych do organizmu, które wywołują cały szereg reakcji niszczących tkankę. Bez rezygnacji z fluoru pozbywanie się plam to coś jak walka z wiatrakami.
Przy wpływaniu na plamy (na ich pozbywanie się) intensyfikuje się stymulacje skóry przez stosowanie środków o różnym poziomie nasilenia.
1. Pierwszy stopień to bodziszek cuchnący -

Przeczytałem temat http://vitiligo.com.pl/fo...der=asc&start=0

I tam całość szła już w dobrym kierunku. Problemy wynikają z szczegółów.
Bodziszek stosowany jako inhibitor (bloker wydzielania substancji) musi działać długo na organizm. Ogólnie zioła blokujące stosuje się na miejsce występowania problemu w sposób taki aby ich działanie było dłuższe od czasu wydalania substancji przez komórki.
Wywar z bodziszka przygotowuje się następująco. (najlepiej kupować go na allegro bo tam jest bardzo tani)
Przygotować dwa garnki. DO jednego i drugiego wsypać 15g bodziszka cuchnącego. Zalać wodą (wody tyle aby można było w niej zamoczyć cześć ciała z której będziemy chcieli usunąć plamę)
Wodę podgrzewamy (woda nie może zostać doprowadzona do wrzenia) i po podgrzewaniu grzejemy na bardzo małym ogniu przez 20 minut. Wywar w którym będziemy moczyć część ciała z której chcemy usunąć plamę musi lekko parzyć. Moczymy cały czas w bardzo ciepłej wodzie. W czasie moczenia podgrzewamy drugi garnek w którym kontynuujemy moczenie jak w pierwszym garnku woda traci swoją ciepłotę. Takie moczenie musi trwać przez godzinę (najlepiej przed snem) codziennie. Potem można na noc namoczyć watę w wywarze i nałożyć na całą noc na plamę (owinąć bandażem). Im dłużej będzie trwałą stymulacja bodziszkiem na miejsce zmienione tym lepsze powinno osiągnąć się efekty.

Pierwsze efekty powinny być widoczne dość szybko. Jeżeli będzie brak efektów to problem może wynikać z:
1. Z tego że do organizmu dostaje się za dużo substancji stymulujących wydzielanie histaminy, zażywamy za dużo fluoru lub w organizmie występuje za dużo wolnego wapna.
2. Bodziszek nie dociera do skóry właściwej (skóra właściwa jest oddzielona od naskórka). Ten problem można rozwiązać stosując urządzenie do mezoterapii (derma roller lub coś z tego) które służy do tworzenia kanalików do lepszego doprowadzania preparatów oraz pobudza komórki do regeneracji

http://allegro.pl/listing...=Mozilla-search

Ważne!!!
1. Jak prowadzimy zabiegi pozbywania się plam za pomocą bodziszka to wtedy nic innego nie stosujemy. Oczyszczanie i inne zabiegi powodują że do krwiobiegu trafia wiele substancji stymulujących komórki tuczne dlatego działanie bodziszka jest za słabe aby przyblokować ich wydzielanie tryptazy.
2. Jeżeli mamy infekcje skórne lub grzybice skóry to mogą występować szybkie nawroty jeżeli te infekcje nie zostaną przyblokowane.

Jeżeli ta kuracja nie zadziała to wtedy zastosujemy mocniejsze kuracje lub będzie trzeba skorzystać z bodziszka zebranego z pola aby zrobić nalewkę. Do blokowania typtazy w badaniach używano ekstraktu z nalewki zrobionej z rośliny a nie z naparu z suszu.
Niektóre rośliny działają jak się zrobi nalewkę z świeżo zebranych roślin a nie ususzonych.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Śro 10 Kwi, 2013 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
ania

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro 10 Kwi, 2013 09:18   

JanBiela napisał/a:
1. Jak prowadzimy zabiegi pozbywania się plam za pomocą bodziszka to wtedy nic innego nie stosujemy. Oczyszczanie i inne zabiegi powodują że do krwiobiegu trafia wiele substancji stymulujących komórki tuczne dlatego działanie bodziszka jest za słabe aby przyblokować ich wydzielanie tryptazy.
Tak czytam to ze trzy razy i niewiem czy z rana tak słabo trybie ale czy to znaczy że przy tych namaczaniach bodziszkiem mamy się nie oczyszczać?czyli nie stosować boru i ziół???
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Śro 10 Kwi, 2013 18:05   

Też się zastanawiam :p
to jaką kurację mamy podjąć zioła + bor czy bodziszek? co jest lepsze?

''2.Wpływ na poprawę pracy wątroby i nerek - może to być działanie okresowe (co miesiąc) '
- mamy zioła brać przez miesiąc i robić jakieś przerwy? jakie?
1 stopień to bodziszek,a co z ziołami i borem,o których pan pisał wcześniej? co lepiej działa?
powoli się gubię, bardzo fajnie byłoby jakby mógł pan nam napisać dokładnie co,jak po kolei stosować,żeby wszystko dobrze zrozumieć ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
Ostatnio zmieniony przez junior Śro 10 Kwi, 2013 18:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Śro 10 Kwi, 2013 22:13   

Im więcej pytań tym lepiej. Próbujcie również szukać słabych punktów tego co pisze albo odnosić to do swojego stanu i zgłaszać uwagi, że nic nie pasuje do tego co się dzieje z waszym organizmem. Jeżeli prowadzicie jakąś kuracje to piszcie o wszystkich objawach nawet tych banalnych. Piszcie również o braku objawów jeżeli coś stosujecie i nic się nie dzieje ani ani gorszych ani lepszych objawów.
Jeżeli stosujecie jakieś inne kuracje i macie jakieś dziwne objawy to opiszcie to postaram się wyjaśnić co aktualnie dzieje się z organizmem.

aniabi napisał/a:
Tak czytam to ze trzy razy i niewiem czy z rana tak słabo trybie ale czy to znaczy że przy tych namaczaniach bodziszkiem mamy się nie oczyszczać?czyli nie stosować boru i ziół???


junior napisał/a:
Też się zastanawiam :p
to jaką kurację mamy podjąć zioła + bor czy bodziszek? co jest lepsze?

''2.Wpływ na poprawę pracy wątroby i nerek - może to być działanie okresowe (co miesiąc) '
- mamy zioła brać przez miesiąc i robić jakieś przerwy? jakie?
1 stopień to bodziszek,a co z ziołami i borem,o których pan pisał wcześniej? co lepiej działa?
powoli się gubię, bardzo fajnie byłoby jakby mógł pan nam napisać dokładnie co,jak po kolei stosować,żeby wszystko dobrze zrozumieć ;)


Staram się dopasować do dużej liczby osób z forum, z których cześć nie jest zainteresowana zmianą stylu życia i poprawą stanu całego organizmu. Dlatego podaje kuracje bodziszkiem, która może zadziałać na plamy dla części osób bez żadnych dodatkowych poświęceń. Takie podejście to podejście, które nie rozwiązuje problemu nawrotu plam.

Kuracje ziołami, borem, zmiana diety i wyeliminowanie pokarmów przygotowują ( częściowo mogą wyleczyć z plam) do kuracji stymulowania pozbywania się plam. W czasie kuracji ziołami, borem organizm się oczyszczacza i zwiększa się przepustowość wątroby. Wedy do krwiobiegu uwalnianych jest duża ilość różnych związków (metali ciężkich), które drażnią tkanki a to powoduje pobudzanie komórek tucznych. W czasie oczyszczania komórki tuczne są mocno aktywne dlatego bodziszek może być za mało skuteczny w ich blokowaniu i wtedy cała kuracja bodziszkiem nie działa. Po długim oczyszczaniu nie ma to już znaczenia bo wtedy do krwiobiegu nie są już uwalniane toksyny w dużych ilościach i nie ma to wpływu na komórki tuczne.
Dlatego bodziszka nie łączy się z ziołami oczyszczającymi lub pobudzającymi prace wątroby jeżeli chcemy wyleczyć bielactwo.
W okresie kiedy działamy na plamy organizm musi być mocno stabilny, nawet nie powinien być przesilany aby nie powodować urazów w tkankach.
Dlatego kuracje ziołami i borem przygotowują do tego aby pozbywanie się plam było skuteczniejsze i bez nawrotów.
Jeżeli zaczynamy działać na plamy to przerywamy wszystkie inne kuracje (które nie mają wpływu na same plamy lub skórę) aby pozbywanie się plam było skuteczne.

[ Dodano: Czw 11 Kwi, 2013 00:39 ]
Takich kuracji i innych nie stosujemy dla kobiet w ciąży, karmiących i dzieciach oraz na osobach z poważnymi chorobami lub niewydolnymi narządami (dla nich jest inne podejście) . Na dzieciach nie stosuje się kuracji oczyszczających (może tylko o łagodnym działaniu) a stosuje się zasadę eliminowania pokarmów szkodzących.

Co do ziół to zielarze przepisują je na zasadzie ilości łyżek dla poszczególnych ziół i do zaparzenia. Ten sposób podawania jest zarówno najsłabiej działającą wersją ale i najbardziej bezpieczną. Przez bezpieczną rozumiem to, że zielarz nie zna wszystkich dolegliwości danego człowieka i zabezpiecza się przed tym, że zioła mogą na coś wpłynąć negatywnie.

Wytrawni zielarze i lekarze mają obraz stanu organizmu człowieka i stosują zioła inaczej.
Zazwyczaj wszystkie zioła miesza się ze sobą tworząc mieszankę i przepisuje się dawkę danej mieszanki ziół. Ziół się nie zalewa tylko robi się z nich wywar. Zalane wodą zioła podgrzewa się na bardzo małym ogniu (aby nie dopuścić do przegotowania się wody) od momentu nagrzania przez 20 minut. Taki wywar się odcedza i pije się go bardzo ciepły.

Różnica pomiędzy stosowaniem pojedynczych ziół a mieszanek jest taka, że mieszanki zawierają więcej składników co powoduje działanie na większą ilość elementów organizmu poprawiając działanie organizmu jako całość. Przy mieszankach efektem zazwyczaj jest poprawa stanu organizmu. Natomiast zioła pojedyncze działają głównie na jeden lub kilka organów przez co po ich zastosowaniu organizm może reagować objawami chorobowymi np. pobudzamy do oczyszczania a nie poprawiamy pracy wątroby.

Zamiast pić napary można przygotować większe dawki naparów z ziół dodawać je do gorących kąpieli. W przypadku oczyszczania i poprawy pracy narządów takie kąpiele szybciej działają na organizm niż picie.

I tak powinno się stosować zioła. Nie cały czas pić zalane ale co jakiś czas robić wywary lub kąpiele.

Kwestia dziurawca to jego fitotoksyczność wynika z zawartości hipercyny, której cząsteczki zawierają chromofor, który jest odpowiedzialny za absorpcje światła. Duża dawka dziurawca powoduje że absorpcja światła w skórze wzrasta i może dojść do poparzeń skóry.

Natomiast inne zioła zawierając związki fitotoksyczne, które pod wpływem działania światła aktywują się i działają szkodliwie na organizm np. nagietek zawiera alpha-terthienyl, który pod wpływem światła uwalnia rodniki tlenowe, które uszkadzają komórki powodując reakcje skórne.

Dlatego łączenie takich ziół nie zwiększa wrażliwości skóry na światło ale może wywoływać większe reakcje w organizmie.

Takie reakcje powodują niszczenie tkanki a przez to tkanka się odbudowuje. Odbudowanie tkani przywraca jej prawidłową strukturę.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Śro 10 Kwi, 2013 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
ania

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 16:45   

JanBiela napisał/a:
Staram się dopasować do dużej liczby osób z forum, z których cześć nie jest zainteresowana zmianą stylu życia i poprawą stanu całego organizmu. Dlatego podaje kuracje bodziszkiem, która może zadziałać na plamy dla części osób bez żadnych dodatkowych poświęceń. Takie podejście to podejście, które nie rozwiązuje problemu nawrotu plam.
no to teraz mi się wszystko zgadza :biggreen:
Mam takie pytanie,ponieważ chyba pan nie napisał...odnośnie tego nabiału którego niepowinniśmy spożywać,czy swojskie produkty mleczne takie od gospodarzy też w to wchodzą???
Noi jeszcze z takich trochę banalnych,ale czasami diabeł tkwi w szczegółach,czy te zioła mają być gotowane pod przykryciem?czy to niema znaczenia?
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 21:51   

Dziękuję za szybką odpowiedź. :)
No,ja piję właśnie mieszanki.
Czyli mamy nie zalewać ziół wrzątkiem i parzyć pod przykryciem,tylko gotować je? ;)

a te kąpiele to z jakich ziół, z takich jakie pijemy (np. te z 'I zestawu') i ile ich wsypywać,dodawać do wanny? czas kąpieli, temperatura wody mają jakieś znaczenie?- tak,jak z bodziszkiem?
Czyli nie musimy ciągle,codziennie pić tych ziół,2 razy dziennie,dajmy na to,tylko zamiast picia kąpać się w nich,tak? Co ile robić takie kąpiele?

Mam jeszcze takie pytania (miszmasz kompletny :P)
1.Czy podczas oczyszczania (zioła, bor) trądzik może się nasilić?
2.I czy zółty ser też jest bardzo szkodliwy i trzeba go koniecznie odstawić?
3.Jak długo brać bor?

Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony przez junior Czw 11 Kwi, 2013 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 08:06   

Ja mam pytanie do Jana Biela. Obecnie jestem na diecie ktora pomaga mi sie pozbyc candidy. Czy moge jednoczescie zaczac juz stosowac ziola na poprawe kondycji organizmu (wlaczajac bodziszek cuchnacy) czy moge to dopiero zrobic po zakonczonej kuracji? Badz czy moge zaczac lykac bor do oczyszczania organizmu (jesli tak to ile tabletek dziennie)?
_________________
In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.
 
 
aniabi 
ania

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 10:49   

Zapomniałabym o możliwe dość istotnej sprawie.Otóż pisałam wcześniej że nie zauważyłam żadnych zmian odnośnie oczyszczania i że nic się nie dzieje,tylko że zauważył coś mój mąż.Twierdzi że w nocy lunatykuję,że co noc czegoś szukam albo mam jakieś zwidy.Wiem że gdy byłam dzieckiem to często mówiłam przez sen i tata nieraz opowiadał jak obudziłam go w środku nocy żeby mu powiedzieć że nazbierałam orzechów.Ale już od bardzo dawna,co najmniej jakieś 10 lat nic takiego się nie działo.
Pamiętam że pisał pan że najgorsze objawy(omamy lub coś w tym stylu) mogą mieć przy oczyszczaniu ci co zażywali sterydy,a ja nigdy nie zażywałam,żadnych!nie jestem nawet alergikiem.jedyne co to maść sterydowa na plamy ale to tylko przez jakiś miesiąc,sądze że zewnętrznie to nie miało aż tak wielkiego znaczenia.Moje pytanie,czy to może być efekt oczyszczania?
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 15:45   

Ja w dzieciństwie stosowałem kiedyś jakąś maść sterydową na plamy w okolicy oczu,nie wiem,czy gdzieś indziej; nie pamiętam już nazwy, było to dość dawno temu,z jakieś 10 lat temu,może więcej.
Czy powinienem jakoś delikatniej,inaczej zacząć się oczyszczać?
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 22:34   

Mam prośbę aby nie zwracać się do mnie przez pan. Wszyscy jesteśmy na ty jak to bywa na forach.
aniabi napisał/a:
Mam takie pytanie,ponieważ chyba pan nie napisał...odnośnie tego nabiału którego niepowinniśmy spożywać,czy swojskie produkty mleczne takie od gospodarzy też w to wchodzą???

W nabiale jest dużo związków, które mogą być przydatne dla organizmu ale niestety jest też dużo wapna (tego nieorganicznego bo wszystko jest robione z mleka pasteryzowanego albo z użyciem procesu podgrzewania), które pobudza reakcje immunologiczne. Dlatego każdy nabiał i ten dobry i ten zły należy wyeliminować do czasu pozbycia się bielactwa.

aniabi napisał/a:
Noi jeszcze z takich trochę banalnych,ale czasami diabeł tkwi w szczegółach,czy te zioła mają być gotowane pod przykryciem?czy to niema znaczenia?

To jest bardzo dobre pytanie. Przyznam, że się nad tym nie zastanawiałem wcześniej, ale może mieć to znaczenie, że pod przykryciem uzyskamy jeszcze lepszy wywar.

junior napisał/a:
Dziękuję za szybką odpowiedź. :)
No,ja piję właśnie mieszanki.
Czyli mamy nie zalewać ziół wrzątkiem i parzyć pod przykryciem,tylko gotować je? ;)

Nie gotować tylko podgrzewać przez 20 minut pod przykryciem.
junior napisał/a:

a te kąpiele to z jakich ziół, z takich jakie pijemy (np. te z 'I zestawu') i ile ich wsypywać,dodawać do wanny? czas kąpieli, temperatura wody mają jakieś znaczenie?- tak,jak z bodziszkiem?
Czyli nie musimy ciągle,codziennie pić tych ziół,2 razy dziennie,dajmy na to,tylko zamiast picia kąpać się w nich,tak? Co ile robić takie kąpiele?

Kąpiele z tych samych ziół co się pije tylko dawka x 3. Temperatura wody powyżej 38 stopni.

Mały wykład.
Krwiobieg to układ zamknięty. Tam gdzie jest wyższa temperatura tam naczynia się rozszerzają i dopływa więcej krwi. Temperatura powyżej 36,6 powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych w skórze i wchłonięcie związków z kąpieli. Woda w wannie powinna mieć temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza. Po kąpieli powinnyśmy się oblać prysznicem z letnią lub zimną wodą aby naczynia się krwionośne zwężyły się a związki wchłonięte z kąpieli zostały wciągnięte głębiej do organizmu.
Kąpiele co 3 dzień. Jeden tydzień pijemy zioła a drugi tydzień robimy kąpiele co 3 dzień.

junior napisał/a:

Mam jeszcze takie pytania (miszmasz kompletny :P)
1.Czy podczas oczyszczania (zioła, bor) trądzik może się nasilić?

Trądzik wynika z następujących czynników:
1. Stanu jelit i przepuszczalności jelitowej
2. Flory bakteryjnej skóry twarzy i innych miejsc gdzie występuje trądzik
3. Reakcji immunologicznych występujących wewnątrz organizmu

Dlatego jak się oczyszczamy do krwiobiegu dostaje się wiele substancji, które mogą pobudzać układ immunologiczny co może powodować nasilenie trądziku. Aby tego uniknąć można robić kąpiele z dodatkiem kilku łyżek soli mirskiej lub 2 łyżek boraksu, co blokuje reakcje skórne.

junior napisał/a:


2.I czy zółty ser też jest bardzo szkodliwy i trzeba go koniecznie odstawić?

Żółty ser nie zawiera tak dużo wapna jak biały ser i dlatego powoduje mniejsze reakcje. Mełe ilości żółtego sera nie będą miały wpływu na stan skóry.

Należy pamiętać, że takie ograniczenia są potrzebne do odzyskania zdrowia. Jak już wyzdrowiejemy to organizm sam będzie umiał regulować nadmiar wapnia. I wtedy będzie można jeść nabiał (ale nie w przesadnych ilościach).

junior napisał/a:

3.Jak długo brać bor?


Aż dojdzie się do 3 tabletek dziennie przez tydzień i nie wystąpią żadne reakcje.

aniabi napisał/a:
Zapomniałabym o możliwe dość istotnej sprawie.Otóż pisałam wcześniej że nie zauważyłam żadnych zmian odnośnie oczyszczania i że nic się nie dzieje,tylko że zauważył coś mój mąż.Twierdzi że w nocy lunatykuję,że co noc czegoś szukam albo mam jakieś zwidy.Wiem że gdy byłam dzieckiem to często mówiłam przez sen i tata nieraz opowiadał jak obudziłam go w środku nocy żeby mu powiedzieć że nazbierałam orzechów.Ale już od bardzo dawna,co najmniej jakieś 10 lat nic takiego się nie działo.
Pamiętam że pisał pan że najgorsze objawy(omamy lub coś w tym stylu) mogą mieć przy oczyszczaniu ci co zażywali sterydy,a ja nigdy nie zażywałam,żadnych!nie jestem nawet alergikiem.jedyne co to maść sterydowa na plamy ale to tylko przez jakiś miesiąc,sądze że zewnętrznie to nie miało aż tak wielkiego znaczenia.Moje pytanie,czy to może być efekt oczyszczania?


I właśnie o takie informacje prosiłem. Ten objaw bardzo dużo pokazuje i nie jest dobry. Taki stan oznacza, że toksyny wydalane do krwiobiegu przełamują barierę krew-mózg. To powoduje, że jest drażniony jakiś obszar mózgu co powoduje dziwne zachowania (tutaj lunatykowanie). Wynikać to może z uwalniania się związków fluoru z przytarczyc albo szyszynki a to powoduje, że zwiększa się przepuszczalność tkanek i dochodzi do pobudzania nerwów. Jeżeli toksyny do mózgu przedostają się to musisz uważać aby w tym terminie się czymś nie zatruć bo takie substancje mogą wpłynąć na działanie mózgu.

Dlatego w takich przypadkach należy odstawić bor i ten problem powinien minąć po kilku dniach. Potem znowu zaczniesz brać bor i zobaczysz czy lunatykowanie wróci. Jak wróci to potem napisze Ci na co mogłaś chorować na starość.

W tym temacie świadomość zarówno medycyny i ludzi jest na poziomie kamienia łupanego.
Takie problemy jak przewlekłe koszmary senne, ściskanie zębów przez sen, ciągłe lunatykowanie, cześć epilepsji itp. wynikają z pobudzania mózgu przez substancje, które przenikają przez barierę krew mózg (u różnych ludzi są pobudzane różne obszary mózgu dlatego występują różne reakcje). To że coś przenika do mózgu wynika z poluźnienia wiązań komórkowych a to wynika z przewlekłego stresu, nadmiaru fluoru w krwiobiegu, lub uszkodzenia tkanek szkodliwym działaniem metali. W koszmarach, lunatykowaniu itp. zawsze należy szukać substancji, która powoduje zwiększenia przepuszczalności aby wyeliminować problem.

junior napisał/a:
Ja w dzieciństwie stosowałem kiedyś jakąś maść sterydową na plamy w okolicy oczu,nie wiem,czy gdzieś indziej; nie pamiętam już nazwy, było to dość dawno temu,z jakieś 10 lat temu,może więcej.
Czy powinienem jakoś delikatniej,inaczej zacząć się oczyszczać?


Wszystko co kiedyś używaliśmy może mieć wpływ na to, że przy oczyszczaniu organizm będzie miał ostre objawy (nawet przez 50 lat organizm może coś przechowywać w tkance). Zawsze zaczynamy standardowo z oczyszczaniem i zwalniamy wtedy kiedy pokazują się ostre reakcje.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Pon 15 Kwi, 2013 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
ania

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013 14:10   

JanBiela napisał/a:
Dlatego w takich przypadkach należy odstawić bor i ten problem powinien minąć po kilku dniach. Potem znowu zaczniesz brać bor i zobaczysz czy lunatykowanie wróci. Jak wróci to potem napisze Ci na co mogłaś chorować na starość.
dziękuję za wyjaśnienia,odstawię bor na jakiś czas,a czy zioła również mam odstawić?rozumiem że nie bo nie napisałes ale gdyby czasem to czekam na odpowiedz.
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013 22:07   

aniabi napisał/a:
dziękuję za wyjaśnienia,odstawię bor na jakiś czas,a czy zioła również mam odstawić?rozumiem że nie bo nie napisałes ale gdyby czasem to czekam na odpowiedz.

Zioła powodują wydalanie toksyn ale to powoduje, że toksyny są uwalniane z tkanek do krwiobiegu. Te toksyny przy zwiększonej przepuszczalności drażnią obszary mózgu.
Jeżeli po odstawieniu boru po kilu daniach nie minie problem to zioła również odstaw na jakiś czas.
Jeżeli pijesz dodatkowo aloes z miodem to aloes również odstaw. Zadaniem aloesu z miodem jest podnoszenie reakcji organizmu aby było wiadomo co się dzieje z organizmem.

W oderwaniu od tematu bielactwa zrobię mały wykład na temat działania receptorów w mózgu i jak dużo można wywnioskować o kimś na podstawie małej ilości informacji i jak dużo można się o sobie dowiedzieć.

Mózg działa na trzech poziomach świadomej, półświadomej i nieświadomej (to co się dzieje z nami we śnie to poziom nieświadomy). Niby tak mało informacji a można by określić na podstawie tej informacji jakie masz zdolności, czy się dobrze uczysz, czy dobrze zapamiętujesz tekst, co lubisz a czego nie lubisz itd. Twój poziom nieświadomy to ruch (i to mocno prezentowany przez lunatyzm), dobrze czytasz forum co oznaczałoby, że na poziomie świadomym masz wzrok. Czyli, że dobrze się uczysz i szybko zapamiętujesz jak masz coś napisane i możesz sobie o tym poczytać, ładnie malujesz i dobrze dokładnie odwzorowujesz to co widziałaś. Lubisz dostawać prezenty, łatwo nawiązujesz kontakty i dobrze dogadujesz się z innymi.
Na poziomie półświadomym pozostał nam tylko słuch co świadczyłoby o tym, że wzruszają Cię opowieści o czyiś problemach, bardzo emocjonalnie przekazujesz to co wywarło na tobie jakieś wrażenie dodając do tekstu dużo wstawek i emocji, pierwsze mówisz potem się dopiero zastanawiasz czy dobrze zrobiłaś że coś powiedziałaś.

A tu przykład tego o czym wcześniej pisałem.

http://vitiligo.com.pl/fo...p?p=18051#18051

monte88 napisał/a:
Słuchajcie jestem mega zadowolony używam pasty bez fluoru już dłuższy czas i plamy na twarzy znikają pojawił się pigment w takich skupiskach kropek jestem mega szczęśliwy:)


Odstawienie czynnika szkodliwego dla części chorych na bielactwo powoduje, że procesy chorobowe same ustają a organizm może powolnie wrócić do zdrowia.
Fluor zwiększał przepuszczalność tkanek a to powodowało, że bakterie beztlenowe gromadziły się w mieszkach włosowych a to wywoływało stany zapalne i czopowanie się porów. Odstawienie fluoru przywraca naturalny proces regulacji skóry i wraca pigment. W tym przypadku pozbycie się plam jest bardzo proste. Wystarczyłoby jeszcze zrobić sobie kanaliki urządzeniem do mezoterapii
http://allegro.pl/listing...=Mozilla-search

i zrobić sobie okład z srebra koloidalnego aby usunąć bakterie beztlenowe. Po takim działaniu pigment powinien szybko wrócić.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Wto 16 Kwi, 2013 08:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
roco1986 

Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 23
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013 00:28   

ja mam caly czas problemy z lunatykowaniem i gadaniem przez sen czy jak juz sie oczyszcze calkowicie to lunatykowanie ustapi ? Zauwazylem tez ze od kiedy stosuje bor mam problemy z zasypianiem. Jak lepiej jest lykac bor przy 2 tab. /dzien w jednej dawce czy lepiej rozdzielac np: jedna rano druga wieczorem ?
 
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013 06:59   

Nie bardzo rozumiem, on napisał, że jest zupełnie wybielony a nie, ze mu wrócił pigment??

Cytat:
i zrobić sobie okład z srebra koloidalnego aby usunąć bakterie beztlenowe. Po takim działaniu pigment powinien szybko wrócić.


a co z okładami z bodziszka? My właśnie wczoraj zaczęliśmy, ponoć też powinno przyspieszyć?

Jak wygląda repigmentacja po okładach? Czy pigment pojawia się od krawędzi, tak jak to wygląda teraz u nas, małymi kroczkami widać, że plamy się zmniejszają, czy może inaczej?
Jak wyglądało zanikanie Twojej plamy? Pytanie do Jana.
 
 
aniabi 
ania

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013 11:53   

KatarzynaS napisał/a:
Nie bardzo rozumiem, on napisał, że jest zupełnie wybielony a nie, ze mu wrócił pigment??
Mylisz dwie różne osoby!zupełnie wybielony jest biały a monte88 stara się przywrócic pigment.
JanBiela napisał/a:
Mózg działa na trzech poziomach świadomej, półświadomej i nieświadomej (to co się dzieje z nami we śnie to poziom nieświadomy). Niby tak mało informacji a można by określić na podstawie tej informacji jakie masz zdolności, czy się dobrze uczysz, czy dobrze zapamiętujesz tekst, co lubisz a czego nie lubisz itd. Twój poziom nieświadomy to ruch (i to mocno prezentowany przez lunatyzm), dobrze czytasz forum co oznaczałoby, że na poziomie świadomym masz wzrok. Czyli, że dobrze się uczysz i szybko zapamiętujesz jak masz coś napisane i możesz sobie o tym poczytać, ładnie malujesz i dobrze dokładnie odwzorowujesz to co widziałaś. Lubisz dostawać prezenty, łatwo nawiązujesz kontakty i dobrze dogadujesz się z innymi.


Na poziomie półświadomym pozostał nam tylko słuch co świadczyłoby o tym, że wzruszają Cię opowieści o czyiś problemach, bardzo emocjonalnie przekazujesz to co wywarło na tobie jakieś wrażenie dodając do tekstu dużo wstawek i emocji, pierwsze mówisz potem się dopiero zastanawiasz czy dobrze zrobiłaś że coś powiedziałaś.
jestem pod wrażeniem...pewnie na takich informacjach bazują wróżbici :-) Chciałabym dodać że ten mój lunatyzm nie jest do końca na poziomie nieświadomym...mąż pytał mnie po co wstałam a ja normalnie mu odpowiedziałam że szukam czegoś,nawet zaświeciłam światło i schylając się macałam po podłodze,dopiero po jakiejś chwili doszło do mnie co ja robię,było mi strasznie głupio i wróciłam do łużka.chodzi mi o to że skoro odpowiadam na pytanie to nie jest to do końca działanie nie świadome,raczej półświadome.


Tak poza tematem zainteresowało mnie to urządzenie do mezoterapii,trochę o tym poszperałam i poczytałam opinię,zastanawiam się czy używanie tego jest higieniczne,czy trzeba te igły jakoś wyparzać,dezynfekować?
Ostatnio zmieniony przez aniabi Wto 16 Kwi, 2013 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013 20:36   

Ja mam w domu taki roller ktory służy do domowej mezoterapii. Po każdym użyciu zalecane jest wyczyszczenie wodą utlenioną. Ale nigdy nie probowałam tego na plamy, a w zasadzie uzywałam tego p[rzed pojawieniem sie plam i wlasnie w tym miejscu wyszly wiec nieiwem czy to pomaga
 
 
baba 

Dołączyła: 16 Kwi 2013
Posty: 9
Wysłany: Śro 17 Kwi, 2013 10:11   

Witam serdecznie :), mam pytania do JanaBiela:
1.czy to urządzenie "dermaroller" można stosować u 9 latka?
2.syn jest po kuracji preparatem EM-X Gold, który min. wspomaga oczyszczanie organizmu, zakończył ją miesiąc temu, kilka dni temu odstawiliśmy fluor, nabiał rownież, czy wystarczy samo kąpanie w bodziszku ( syn ma bardzo dużo plam i moczenie raczej nie wchodzi w grę) czy stosować równolegle protopic?
Pozdrawiam.
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013 22:07   

roco1986 napisał/a:
ja mam caly czas problemy z lunatykowaniem i gadaniem przez sen czy jak juz sie oczyszcze calkowicie to lunatykowanie ustapi ? Zauwazylem tez ze od kiedy stosuje bor mam problemy z zasypianiem. Jak lepiej jest lykac bor przy 2 tab. /dzien w jednej dawce czy lepiej rozdzielac np: jedna rano druga wieczorem ?


Jeżeli lunatykujesz i mówisz przez sen to nie powinieneś jeszcze zażywać boru. W pierwszej kolejności powinieneś wyredukować wszystko to co może mieć wpływ na przenikanie substancji do mózgu i wywoływanie tych reakcji, szczególnie fluor w paście, herbaty, kawy nabiał i cześć pokarmów z listy histaminowych. Po takim działaniu lunatykowanie i mówienie przez sen ustępuje do 2 tygodni. Dopiero wtedy można się oczyszczać. To, że masz problem ze spaniem wynika z tego, że cały czas to co dostarczasz w pokarmie Ci szkodzi a bor potęguje doznania. Jedną tabletkę boru zażywa się do posiłku. Nie zażywa się dwóch tabletek jednocześnie tylko w odstępach w czasie do różnych posiłków.

KatarzynaS napisał/a:
Nie bardzo rozumiem, on napisał, że jest zupełnie wybielony a nie, ze mu wrócił pigment??

Cytat:
i zrobić sobie okład z srebra koloidalnego aby usunąć bakterie beztlenowe. Po takim działaniu pigment powinien szybko wrócić.


Pomyliłem linki (miałem otwartych dużo wątków i wybrałem zły myśląc że cytuje ten z fluorem) ale już to poprawiłem.

KatarzynaS napisał/a:
a co z okładami z bodziszka? My właśnie wczoraj zaczęliśmy, ponoć też powinno przyspieszyć?


Plamy u części osób wynikają z infekcji skórnych a nie wewnętrznych dlatego zlikwidowanie infekcji powoduje, że komórki tuczne zostaną wyredukowane a plamy powinny zniknąć. Takie plamy to plamy wokół ust i na brodzie, które ewidentnie wynikają z działania pasty i nagromadzenia się bakterii beztlenowych w mieszkach. W przypadku twojego syna również może tak być.

Bodziszek nie zawsze będzie potrzebny. Bodziszek zawsze będzie potrzebny kiedy komórki tuczne reagują na substancje przenikające z układu pokarmowego, plamy w różnych miejscach lub duże plamy.

Jeżeli plamy powstają w jednym miejscu w wyniku infekcji lub urazu i oddziaływanie na komórki tuczne jest tylko z zewnątrz (czyli działają tylko bakterie przenikające przez skórę) to do pozbycia się plamy może nie być potrzebny bodziszek.

Jeżeli mamy taką plamę to należy ją obłożyć srebrem koloidalnym na noc przez parę dni. Jeżeli to wynika działania bakterii to plama powinna zanikać.aniabi napisał/a:
jestem pod wrażeniem...pewnie na takich informacjach bazują wróżbici :-) Chciałabym dodać że ten mój lunatyzm nie jest do końca na poziomie nieświadomym...mąż pytał mnie po co wstałam a ja normalnie mu odpowiedziałam że szukam czegoś,nawet zaświeciłam światło i schylając się macałam po podłodze,dopiero po jakiejś chwili doszło do mnie co ja robię,było mi strasznie głupio i wróciłam do łużka.chodzi mi o to że skoro odpowiadam na pytanie to nie jest to do końca działanie nie świadome,raczej półświadome.


To o czym pisałem nie wynika z psychiki itp. Tylko tak jest fizycznie zbudowany mózg, że jego receptory (receptory to element tkanki mózgu) odpowiedzialne za te trzy stany i innych osób inaczej odbierają i wysyłają impulsy z otoczenia i do otoczenia. W czasie lunatykowania byłaś w poziomie nieświadomym a jak zostałaś wyrwana z tego stanu wróciłaś do poziomu świadomego. To tak jakby Cię ktoś obudził.

Poziom nieświadomy prezentuje się głównie w stanie upojenia alkoholowego, chorób psychicznych, odziaływania substancji na mózg w czasie snu, głębokiego zamyślenia kiedy tracimy kontakt z rzeczywistością, głębokiego stresu lub kiedy się mocno przestraszymy i reagujemy irracjonalnie.

Takie coś wykorzystują pracodawcy aby zweryfikować czy dany pracownik nadaje się do danej pracy. Zadają głupie pytania, które wyglądają jako nic nie znaczące a tak naprawdę one decydują o tym czy ktoś nadaje się na przykład na dane stanowisko.

aniabi napisał/a:
Tak poza tematem zainteresowało mnie to urządzenie do mezoterapii,trochę o tym poszperałam i poczytałam opinię,zastanawiam się czy używanie tego jest higieniczne,czy trzeba te igły jakoś wyparzać,dezynfekować?


Dezynfekcja igieł jest wykonywana za pomocą srebra koloidalnego (najlepszy środek do takich zabiegów). Niewielką ilość srebra koloidalnego umieścić w wąskim pojemniku tak aby po włożeniu przyrządu zalało wszystkie igły. Po 5 minutach można go stosować.

szanti12318 napisał/a:
Ja mam w domu taki roller ktory służy do domowej mezoterapii. Po każdym użyciu zalecane jest wyczyszczenie wodą utlenioną. Ale nigdy nie probowałam tego na plamy, a w zasadzie uzywałam tego p[rzed pojawieniem sie plam i wlasnie w tym miejscu wyszly wiec nieiwem czy to pomaga


Oby można było sobie odpowiedzieć na pytanie czy miał on wpływ na powstanie plamy proszę o odpowiedzi na pytania. W jakim celu używałaś rollera? Czy stosowałaś go w wielu miejscach a plama się pojawiła tylko w jednym? Jaki był czas od zastosowania rollera a powstania plamy a założenia wkładki?
To pomoże zweryfikować czy roller coś tu zawinił.

baba napisał/a:
Witam serdecznie :), mam pytania do JanaBiela:
1.czy to urządzenie "dermaroller" można stosować u 9 latka?

Pierwsze zacznij od zmiany odżywania, potem od bodziszka. U dziecka rolla nie stosuje się bo skóra dobrze przepuszcza składniki. Problem z przepuszczalnością skóry pojawia się u dorosłych gdzie skóra robi się twarda i zniszczona.

baba napisał/a:

2.syn jest po kuracji preparatem EM-X Gold, który min. wspomaga oczyszczanie organizmu, zakończył ją miesiąc temu,


Czy ta kuracja coś pomogła (nie jest ona tania)?

baba napisał/a:

kilka dni temu odstawiliśmy fluor, nabiał rownież, czy wystarczy samo kąpanie w bodziszku ( syn ma bardzo dużo plam i moczenie raczej nie wchodzi w grę) czy stosować równolegle protopic?


Na początek dobrze zastanów się nad jego jedzeniem. Duża ilość plam świadczy o problemie z układem pokarmowym i reakcje na pokarm.

Spróbuj odpowiedzieć na pytania z tego zestawu to się zastanowimy co ma teraz wpływ na bielactwo

http://vitiligo.com.pl/fo...p?p=16668#16668

z dokładnym opisaniem tego co aktualnie je i kiedy wstąpiło bielactwo.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Czw 18 Kwi, 2013 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo