Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejna nadzieja dla nas chorych?
Autor Wiadomość
aniula229 

imie: Ania
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Nie 26 Maj, 2013 18:30   Kolejna nadzieja dla nas chorych?

Znalazłam coś takiego:
http://www.medicalnewstod...cles/260089.php
Artykuł przetłumaczyłam translatorem,ale może ktoś,kto zna dobrze angielski to przeczyta.Jeśli dobrze zrozumiałam to naukowcy z Niemiec i Wielkiej Brytanii dają nam kolejną nadzieję na wyleczenie.Co o tym myślicie?Pozdrawiam cieplutko :-)

[ Dodano: Nie 26 Maj, 2013 19:34 ]
chyba znalazłam oryginalny przekład artykułu:
http://www.naukawpolsce.p...raz-blizej.html

[ Dodano: Nie 26 Maj, 2013 21:29 ]
http://www.vitiligo.eu.com/
 
 
Pastore 


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 109
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 27 Maj, 2013 19:20   

Ale raczej naszej siwizny :-) niż tego co mamy na skórze:-)
 
 
aniula229 

imie: Ania
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Pon 27 Maj, 2013 19:58   

Właśnie,że nie.Na stronie kliniki tej Pani doktor piszą również o VITIX-ie,ale że on ma słabsze działanie niż ta pseudokatalaza.Ja myślę,że może być nadzieja i tego się będę trzymać :wink:
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Pon 27 Maj, 2013 20:19   

noo miejmy nadzieje! ja mieszkam w UK ale jakos pani dermatolog nie dala mi nadziei ;-( powiedziala ze nic sie nie da z tym zrobic, ze moze troche pomoze mi protopic (gdzie to samo dostalam w Polsce) tylko ze tu dostalam wieksza tubke bo 30g cale szczescie ze nie musialam placic za ta masc, jedyny plus. no i oczywiscie wydrukowala mi z netu informacje na temat ewentualnego leczenia, ale wiecie co 11 czerwca mam wizyte kontrolna to wydrukuje sobie to i jej pokaze, ciekawe co mi powie ..? ;-) ) zapytac zawsze mozna ;-)
 
 
aniula229 

imie: Ania
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Pon 27 Maj, 2013 20:33   

arabika to jeśli mieszkasz w UK to może powęszysz ten temat?

http://vitiligo.com.pl/fo...&highlight=depo
czy to jest ściema?czy faktycznie w UK bielactwo leczą zastrzykami?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 13:18   

A czy ten lek na to siwienie (i niby bielactwo) jest już gdziekolwiek dostępny?
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 18:02   

dziewczyny ja wam mowie, ze bylam 26marca u dermatolog, to w ogole patrzyla na mnie jak na glupia, co ja chce, jakbym przyszla do niej i szukala cudu na te plamy, pytalam sie czy to moze od zlej diety- powiedziala nie, czy to od braku witamin z grupy b- powiedziala nie, zapytala czy jest to w mojej rodzinie dziedziczne- powiedzialam ze u mnie nikt raczej nie ma takich plam, bym wiedziala o tym. zapisala protopic i kazala wrocic za 2miesiace, wydrukowala z netu sposoby leczenia, a ciekawe jakbym jej powiedziala o tej metodzie za pomoca lasera-podobno wysoce skuteczna metoda ale pewnie mnie wysmieje i powie ze mam sobie dac z tym spokoj....ale zapytam o ten nowej nadziei dla chorych, duzo czytalam o tych zastrzykach depo-medrone, ale sa duze powiklania, szczegolnie dla ludzi mlodych, dla kobiet nie majacych jeszcze dzieci...ale osobicie zaden lekarz mi tego typu leczenia nie doradzal i nie znam nikogo kto stosowal te zastrzyki, po wizycie u dermatolog napisze wam co i jak ;-) ))))
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013 18:48   

najbardziej wygodna odpowiedź, dziedziczne :)
 
 
aniula229 

imie: Ania
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Śro 29 Maj, 2013 16:34   

szanti12318 napisał/a:
najbardziej wygodna odpowiedź, dziedziczne :)

i nieuleczalne :evil:
a ja im pokażę :twisted:
 
 
agulka 

Dołączyła: 28 Lis 2008
Posty: 27
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Śro 29 Maj, 2013 19:10   

Ja myśle, że to wlaśnie jest szansa dla nas :D Już sie nawet zaczelam zastanawiac czy nie odstawić ziółek i Elidelu i nie poczekać na ten lek. Ale z tego co wyczytałam to tez bedzie w formie kremu. Czyli będzie działać doraźnie? Będe sie tym smarować całe życie, bo jak przestane znów pewnie plamy wyjdą :/
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013 07:30   

Pan Jan tłumaczy nam jakie procesy mogą być wewnątrz w organiźmie, które doprowadzają do powstania plam i nie wydaje mi się aby zwykły krem mógł to naprawić. Ale może coś w tym kremie będzie przełomowego...
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013 08:07   

przy tym kremie nalezy wspomniec o jego wynalazczyni czyli pani prof Schallreuter czy cos takiego... 2 lata temu zebrala zasluzone baty w jednej ze stacji telwizyjnych... ludzie poznali sie na kremie i zaaralmowali media??? a teraz pewnie pani prof ma klopoty z klientela stad Pseudoctalsa vol 2... pseudocatalasa ktorej aktywnym czynnikiem byl wodoroweglan sodu byla chyba najdrozej sprzedawanym wodoroweglanem sodu kiedykolwiek... mam nadzieje ze pani profesor ma juz zarezerwowane miejsce w piekle... :biggreen:
 
 
agulka 

Dołączyła: 28 Lis 2008
Posty: 27
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013 14:33   

Nie zagłebiałam się niestety w teorie pana Jana. U mnie bielactwo to choroba autoimmunologiczna i jak narazie żaden lekarz nie potrafi mi pomoć. Nie wiem też co nawywijała prof Schallreuter, ale wiem jedno...jak tylko ten krem będzie dostępny to odrazu go wypróbuje, jak pewnie większość chorych z bielactwem :)
PS. Ufam, że skoro to są naukowcy i oglosili, że mają lek na siwienie i bielactwo to musi to zadziałać, skoro zadziałało już na ponad 2400 chorych biorących udział w badaniach.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013 14:41   

próbować można, ja może nie odczułam negatywnych skutków tej choroby na sobie ale naprawde jestem już zmęczona tym wszystkim. Moja jedyna nadzieja to ściągnięcie wkładki anty i wyleczenie stanu zapalnego macicy. Podziwiam te osoby, które mają mnóstwo plam przez dużą część życia i teraz jeszcze mają siły z tym walczyć.

[ Dodano: Czw 30 Maj, 2013 15:42 ]
jakoś już nie licze na lek cud, że jakiś krem albo tabletka sprawi że wszystko będzie jak niedawno... Ale to jest moje myślenie i dla chorychg osób dobrze by było gdybym się myliła.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013 19:12   

Mi sie wydaje ze jak ten lek bedzie w sprzedazy to minie jeszcze sporo czasu i bedzie bardzo drogi...bo tak jest zawsze! jedyny plus tego w Anglii jest taki ze osoby z powaznymi chorobami dostaja leki za darmo, albo kazdy inny lek realizowany na recepte kosztuje zawsze tyle samo czyli ponad 7f juz nie pamietam dokladnie 7.60f cos takiego. a w Polsce juz widze jak beda kase na tym zbijac bo po co ludziom mialoby byc lepiej, na chorobie i ludzkim cierpieniu najwiecej kasy sie robi!! ja mam cicha nadzieje na wyzdrowienie! bo plamy mam od 3lat.
 
 
aniula229 

imie: Ania
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013 20:20   

no właśnie,sama jestem ciekawa co przeskrobała ta pani profesor,że sl8er jesteś tak negatywnie do niej nastawiony?może opowiesz? :wink:
 
 
agulka 

Dołączyła: 28 Lis 2008
Posty: 27
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013 21:35   

Jak juz ten lek będzie dostępny w UK to pewnie znajdą sie i tacy, ktorzy pomogą go sprowadzic do PL:) wiec badzmy dobrej mysli:) byle by nie skonczyło sie tylko na badaniach i publikacjach:/
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 11 Cze, 2013 22:27   

hej,a wiec dzis bylam u pani dermatolog...skonczylo sie na kolejnej masci tylko ze innej tym razem i dodam ze bede czekac na nia tydzien a w Polsce od reki dostane masc w aptece, pytalam o ten nowy lek. pani stwierdzila ze nic nie wie o tym...ale jak sie dowie to na pewno poinformuje mnie czy zaproponuje to...ale to bylo takie ironiczne stwierdzenie. pytala na czym niby ma polegac to leczenie i co to...odp ze to PC-KUS treatment i ze to sprawdzono na osobach i ze dziala. Ona naprawde patrzy na mnie jakbym szuka leku-cud. pytalam z ciekawosci o leczenie za pomoca lampami( nie mowilam nic ze sama w domu naswietlam sie) albo laserem to zaraz zbyla mnie ze nie nie...laser to tak samo jak lampa, ze to malo dziala, zero wiedzy na temat kamuflazu zeby cokolwiek doradzila, ja mialam wrazenie ze wiem wiecej na temat vitiligo niz ona. znowu zadalam pytanie majac nadzieje ze powie mi co innego, zapytalam ze mozliwe ze mam jakis stan zapalny w organizmie, ze wiem ze cos tam mam na watrobie ze to moze byc przyczyna ze plamy wyszly to odpowiedziala ze nie, ze juz rozmawialysmy na ten temat ze to nie ma zwiazku...tylko ze w PL pierwsze pytanie od dermatolog to czy mam chora watrobe lub tarczyce i ze potrzebne sa rozne badania a tu nic...pani dermatolog beznadziejna na etapie kamienia lupanego. wszystko bylo na nie! to po jakiego ciula dawala mi kartke jak moge sobie pomoc...i byly tam wyszczegolnione sposoby leczenia jak z nich skorzystac nie mozesz....bo co ..? bo polka??? za 2m urlop w polsce to odrazu pojde do swojej dermatolog...ona przynajmniej stara sie pomoc. tutaj poprosilam o jakas mocniejsza masc...i tez powiedzialam ze chce duza tubke to odp.ze nie wie jaka mi dadza...no paranoja, w PL lekarz zapisuje ilu gramowa ma byc a tu ona nie wie...brak mi slow.
Ostatnio zmieniony przez arabika Śro 12 Cze, 2013 07:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 12 Cze, 2013 11:45   

lekarze w Polsce też podchodzą do tego podobnie. Mi pierwszy lekarz powiedział że mężą mam to czego można więcej chcieć... A ja teraz tak myślę to u mnie musi być wkładka przyczyną zało9żyłam ją w lutym i nie opalałam się do maja a w czerwcu jak zaczęłam to już plamy na brzuchu miałam więc odrazu muysiała po założeniu je wywołać...
si8er co z tym ykładem hormonalnym? jak go wyregulować?

[ Dodano: Sro 12 Cze, 2013 12:46 ]
uregulować:P
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 18 Cze, 2013 12:22   

dziewczyny mam prosbe moze ktoras z was zapyta dermatologa o ten nowe leki?? ja dopiero bede w sierpniu w polsce to moge zapytac, a jesli chodzi o leczenie zastrzykami to mi nikt nie proponowal....nawet mnie nie wyslal dermatolog do takiej prawdziwej poradni bielactwa. nastepna wizyta dopiero w pazdzierniku to bede pytac jeszcze raz o te wszystkie niejasnosci dla mnie bo juz wiem ze bede miala wizyte z innym lekarzem...;-)) oby nie ,,glupszym,, od tej kobiety...;-))) co twierdzi ze to nie ma nic wspolnego z naszymi problemami wew.organizmu..

[ Dodano: Wto 18 Cze, 2013 13:27 ]
a moze gdzies juz cos wiadomo ze pojawil sie ten lek? cos tam bylo w tym ostatnim linku od aniula229 a mozeby tak wyslac zapytanie? co wy o tym sadzicie, jest tam podany kontakt do niemiec. zna ktos dobrze niemiecki by wyslac maila....z zapytaniem o ten treatment i ile kosztuje?
dzisiaj odebralam masc ktora nazywa sie Mometasone Furoate i jest na zapalenie skory ( egzema, wyprysk, luszczyca) czyli nie wiem w jaki sposob ma pomoc mi w bielactwie, a moze rzeczywiscie to ja sie nie znam albo pani dermatolog leczy mnie jak to sie mowi od ,,dupy strony,, za przeproszeniem.
Ostatnio zmieniony przez arabika Pią 21 Cze, 2013 22:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
łaciatka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2010
Posty: 55
Wysłany: Śro 05 Lut, 2014 13:38   

 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Czw 06 Lut, 2014 15:19   

Ostatnio zmieniony przez arabika Czw 06 Lut, 2014 15:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
łaciatka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2010
Posty: 55
Wysłany: Pią 07 Lut, 2014 21:22   

 
 
Kamilek:) 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: SRB
Wysłany: Sob 08 Lut, 2014 10:45   

 
 
łaciatka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2010
Posty: 55
Wysłany: Sob 08 Lut, 2014 11:50   

Ostatnio zmieniony przez łaciatka Sob 08 Lut, 2014 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 22:59   

Ostatnio zmieniony przez arabika Wto 11 Lut, 2014 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anna25 

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 6
Wysłany: Pią 28 Mar, 2014 22:49   

 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 29 Mar, 2014 15:06   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo