Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bielactwo - próba wyja?nienia procesu powstawania bielactwa
Autor Wiadomość
bwes 

Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 3
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013 13:05   

Panie Janie czy sterydy takie jak np "deka"-durabolin, czy testosteron moga pomoc w bielactwie czy wrecz pogorszyc chorobe? CO Pan sadzie takze o Depo-medrolu? Ogolnie ma on bardzo szerokie zastosowanie w wielu chorobach i byl tu watek jego brania ale podupad.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013 14:52   

ja używam tej z ziaji i jestem bardzo zadowolona.

[ Dodano: Pią 05 Lip, 2013 10:00 ]
Panie Janie jestem bez spirali od wczoraj i codziwne dziś rano minęło mi uczucie obrzmiałych palcy... Bardzo dziwna taka szybka zmiana Co to może oznaczać??
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pią 05 Lip, 2013 11:12   

z tymi pastami, to jak sie okazuje nie taka łatwa sprawa :sad: trochę poczytałam w internecie i okazuje się, że...

Pasta Ziaja - Faktycznie jest ona bez fluoru, ale za to ma w swoim składzie sulfaty (Sodium Lauryl Sulfate)
Sodium Lauryl Sulphate - SLS :
Laurylosiarczan sodu (SLS). Powszechnie używany środek do produkcji szamponów, odżywek do włosów, past do zębów i dosłownie każdego roztworu służącego do higieny osobistej. SLS jest silnym, żrącym detergentem powszechnie stosowanym także jako odtłuszczacz silników!
Może powodować podrażnienie oczu, a nawet trwałe ich uszkodzenie, zwłaszcza u dzieci, wysypki na skórze, utratę włosów, złuszczanie skóry oraz owrzodzenie jamy ustnej. SLS w połączeniu z innymi składnikami może tworzyć także rakotwórcze nitrozoaminy. Z łatwością penetruje skórę i może odkładać się w sercu, płucach, wątrobie i mózgu.
http://e-naturalna.pl/201...h-sulfate-sles/

Polecane są za to pasty bez fluoru takie jak : Biopasta i Ajona oraz
Biofuturo pasty duńskiej firmy Urtkeram
a także pasty bez fluoru firm Lavera, Logona, Sante.


Lub czyścić zęby sodą z glinką :grin:

chyba muszę zmienić pastę, chociaż byłam z tej z Ziaji zadowolona!
Ostatnio zmieniony przez Udana Sob 06 Lip, 2013 07:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
headplate 

Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 11
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013 20:03   

podejrzane objawy parę dni po odstawieniu pasty z fluorem, herbaty, nabiału, części rzeczy z glutenem i części cukrów:

- mam jakby to powiedzieć.. plamę w plamie? na jednej ze średnich plam na biodrze pojawiła się mała, jeszcze jaśniejsza/bielsza plamka (ma ok 0,5cm)
- mam suche usta, wciąż się oblizuję , wcześniej było normalnie...
- dwa razy obudziłem się by oddać mocz o 6 nad ranem( i to na szczęście się obudziłem bo w ostatniej chwili) a nigdy mi się to wcześniej nie zdarzyło...
-dwa razy obudziłem się ze skurczem mięśnia w lewej nodze(okolice piszczela) a nigdy mi się to wcześniej nie zdarzyło!

-wydaje mi się że na miedzy dwoma zębami pojawiła mi się mała czarna kropka

jestem więc w trakcie zmiany diety, zacząłem też raz dziennie brać witaminę b12

zmieniłem wode z żywiec zdrój (0,07mg/l anionu fluorowego) na krople beskidu( w składzie nie ma fluoru). Niby żywiec miał mało fluoru ale zmienić nie zaszkodzi.

CO DO SLS w paście to w mojej Parodontax bez fluoru tego NIE MA, za to jest w moim szamponie...jak skończę zmieniać dietę poszukam innego szamponu...

natenczas zmieniłem patelnie z teflonowej na ceramiczną :)
Ostatnio zmieniony przez headplate Nie 18 Sie, 2013 21:52, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Nie 07 Lip, 2013 01:15   

Janie, odpowiadam odnośnie kąpieli, dezynfekcji itp.

Kąpie się różnie. Biorę tylko prysznic w sumie,bo kąpać w wannie się nie lubię. Prysznic biorę różnie, w lato często codziennie, zazwyczaj jednak,co 3 dni, dokładnie tego nie określę,kąpię się wtedy,kiedy wymaga to potrzeby ;p do twarzy używam toników, peelingów,kremów,środków do oczyszczania,które są konieczne,jeśli tuszuje przebarwienia fluidem. Do ciała różne żele, szampon-często Head&shoulders, shauma - głownie te, teraz Dove. Pasta do zębów bez fluoru(Ajona),od jakiś 3 miesięcy. Często samoopalacz, w różnej postaci. Antyperspiranty(wiem,że muszę odstawić,szukam jakiegoś bez aluminium).
Nie sądzę,że żeby plamy na twarzy pojawiały się od kosmetyków, bo jednocześnie widzę,że plamy koło oczu same się zmniejszają i w tym momencie są już dość niewielkie. Jednocześnie niedawno zauważylem,ze mam odbarwioną skórę niedaleko ust ( dla ścisłośći nie chodzi mi o plamy wokół ust, bo te też mam i zmienjszyły się wyraźnie po naświetlaniu na słońcu), powstała też plamka w pobliżu ucha ( w zimie miałem krótko zapchane ucho,w sumie 1 raz w życiu chyba i ciągle byłem przeziębiony,praktycznie,co 2 tyg. miałem katar, teraz też widzę,że nawet w wakacje,np. wieczorem mam katar,ale bardzo niewielki,rano jakby znika). Więc u mnie jest dziwna sprawa, bo plamy się zmniejszają na twarzy i na ciele (myślę,że głównie dzięki słoncu),a jednocześnie powstała niedawno ta plama koło ucha i odbarwienie(które pewnie będzie plamą) niedaleko pod ustami.
U mnie bielactwo zaczęło się cofać powoli jakieś 2 lata temu, przez ok.13 lat praktycznie nic się nie zmniejszało, nowe plamy też jakoś nie przybywały,bo szybko się pojawiły i rozrosły,żeby później pozostawać w stanie uśpienia. Dopiero teraz reagują na słońce i protopic,któego używam bardzo rzadko(jeśli już to głównie na twarz,ale nieregularnie) Więc dziwi mnie to,że nagle zauważyłem nowe plamy po tylu latach i do tego po tym,jak odstawiłem fluor,mocno ograniczyłem nabiał,całkowicie zrezygnowałem z herbaty.

Jeśli chodzi o dezynfekcję ,to za bardzo nie wiem,bo nie zajmuję się tym ;p ale raczej typowe produkty -domestos, cif,ewentualnie ich zamienniki itd.
Ja nie mam kontaktu z tą chemią praktycznie, przynajmniej na razie ;p
Do prania ubrań też chyba zwykłe,typowe proszki, czasem jakieś płyny do płukania ubrań.

Pozdrawiam i dziękuję za ciągłe odpowiedzi ;)


PS. Mimo, żę już jakiś czas temu (mniej więcej 2 miesiące,może mniej) odstawiłem herbatę i pastę z fluorem,ograniczyłem nabiał,to ciągle mam sny, głownie teraz (wakacje ;p),jak spię bardzo długoo.
Ostatnio zmieniony przez junior Nie 07 Lip, 2013 02:02, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 07 Lip, 2013 08:25   

Panie janie ja oczyszczam się z toksyn tym parasinem ograniczyłam do zera kawe herbate słodycze używam pasty bez fluoru i jednego dnia poszłam sie opalac i kropki na kostce u stopy chyba ruszyły bo połowa z nich stała się jasno brązowa i teraz jak je naświetliłam to codziennie sie zmiejszają. A jeszcze miesiać temu jak tylko je naświetlałam tpo przez miesiac pojawiło sie tyle co teraz przez jeden dzien. Tych kropek nie ma duzo ale jedna była troche wieksza. To znaczy ze słonce pobudziło repigmentację? Dodatkowo po ściągnięciu spirali używam tego soku z aloesu a od jutra zaczne te wywary z czosnku.

[ Dodano: Nie 07 Lip, 2013 08:29 ]
łykam jeszzcze wit b12 i gingko
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Nie 07 Lip, 2013 14:33   

Janie,dodam jeszcze,że od grudnia do maja przeszedłem 5 zabiegów laserem fraxel,w celu usunięcia blizn potrądzikowych, w październiku planuje wykonać jeszcze 1 zabieg. Nie wiem,może to też miało wpływ w jakiś sposób na powstanie tych nowych plam.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 07 Lip, 2013 22:21   

junior ja po zabiegach laserem co2 dostałam właśnie pierwszych plam.

[ Dodano: Pon 08 Lip, 2013 07:48 ]
ale u mnie to sie także zbiegło z założeniem wkładki anty wieć nie wiem które się wiecej przyczyniło

[ Dodano: Pon 08 Lip, 2013 12:06 ]
i z tego co sie orientuje bielactwo jest przeciwskazaniem do zabiegów laserem fraxel
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013 19:42   

Pytanie do Jana: czy moge uzywać uczepu suszonego?

[ Dodano: Pon 08 Lip, 2013 19:48 ]
Udana napisał/a:
z tymi pastami, to jak sie okazuje nie taka łatwa sprawa trochę poczytałam w internecie i okazuje się, że...


Własnie,ja tez sie napaliłam na pasty bez fluoru,zakupiłam nawet kilka ajurwedyjskich z bazylią,neem,po których niestety zęby straciły bialy kolor.Kupiłam tez wybielajacą z propolisem i węglem drzewnym- szału nie ma
Ostatnio zmieniony przez Ulencja Czw 11 Lip, 2013 09:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Pon 08 Lip, 2013 23:09   

szanti12318- też słyszałem,że laser może nie być dobry dla ludzi z bielactwem,ale miałem do wyboru ładną twarz z ewentualnymi nowymi plamami,albo oszpecona bliznami i przebarwieniami, wybrałem to pierwsze ;) moj laser nie był chyba co2, był to fraxel re:store,jeśli dobrze pamiętam i zabiegi wykonywałem w bardzo dobrej klinice kosmetycznej w Warszawie,więc nie wiem,czy ten laser mógł na to jakoś wpłynąć,tym bardziej,że po zabiegu nie miałem jakiś silnych oparzeń, krwawiących ran,tylko intensywne złuszczanie naskórka, po ok. tyg. twarz wygląda już normalnie,jak przed zabiegiem. Nawet jeśli doszłoby do powstania plam pourazowych,to nie miałem jakiś urazów na twarz po zabiegach,więc nie wiem, nastąpiło tylko odbudowanie kolagenu w skórze i złuszcaznie starego naskórka i przebudowanie struktur w skórze.
A nowa plamka powstała koło ucha, w zimie miałem krótko zapchane,może to miało wpływ, przebarwienie pod ustami nie wiem od czego, być może rzeczywiscie laser i/lub może setki innych przyczyn.

PS. Zapytam z ciekawości,gdzie wykonywałaś zabieg i czy byłaś zadowolona? ;)

Udana, a stosowałaś Ajonę? :)
Ostatnio zmieniony przez junior Pon 08 Lip, 2013 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013 08:22   

junior napisał/a:

Udana, a stosowałaś Ajonę? :)


tak, stosowałam i jest bardzo dobra, ale ostatnio polubiłam tą z ziaji jednak trzeba o niej zapomnieć...
ale w ogóle jak poczytałam składy szamponów, płynów do mycia, żelów, plynów do wc itp. to włos się jeży ile tam chemii, która nas niszczy...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013 10:29   

junior ja wykonywałam zabiegi na brzuch tz podbrzusze bo miałam tam kilka rozstępów po ciąży. Efekt jest ok nie widać ich, opalają się ale u mnie niestety po zabiegach dostałam pierwszych plam. U mnie to wyglądało że dostawałam jakieś okulary a lekarz to robił, czułam tylko takie małe igiełki wbijane w skóre. Ja też nie miałam ran tyle zaczerwienione było kilka dni po. A zabiegi wykonywałam w prywatnym gabinecie w Łodzi u lekarza chirurga. Miałam 9 tych zabiegów i chciałam jeszcze 3 zrobić ale jak poszłam na solarium i zobaczyłam te plamy to dałam sobie spokój.

[ Dodano: Wto 09 Lip, 2013 10:32 ]
ja znalazłam taka pastę dośc droga : http://allegro.pl/blanx-p...3368003646.html

[ Dodano: Wto 09 Lip, 2013 10:37 ]
PANIE JANIE: ja mam takie pytanie czy krostki w okolicach pośladków i miejsc intymnych moga świadczyć o jakimś konkretnym grzybie? bo co jakiś czas wyskakują mi pojedyńcze krosty, przed tym jak sie pojawia czuje że zbiera się pod skóra i jest to czasami bolesne (nie sa to hemoroidy) Kiedys jak jedna wysinęłam ale to bolało. One sie pojawiają tylko w okolicach miejsc intymnych i pośladków i są tylko ppojedyńcze czy to może mieć związaek z tym stanem zapalnym który wywoałała wkładka?

[ Dodano: Wto 09 Lip, 2013 10:38 ]
wkładki już nie mam od czwartku.

[ Dodano: Wto 09 Lip, 2013 10:42 ]
Panie janie jeszcze jedno pisał Pan cos że w stanie zapalnym ropa nie jest wyadalana czy to możliwe że ta ropa zbiera się w tych krostach? Sa to tylko pojedyńcze krosty ale jak ona sie zbiera pod skora to taką kulkę czuje. I jak wyskoczy to nie ma ona końcówki do wyciśnięcia
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 10 Lip, 2013 21:09   

janie po zmianie diety, oczyszczaniu sie Parasinem i robie te wywary dopochwowe z czosnku i dodatkowo wlewam także aloes wystąpił u mnie straszny ból gardła. Niewiem czy to nie angina? Są jakieś domowe środki? Czy to wogóle dobra reakcja mojego organizmu?
 
 
TruskawkiMaliny 

Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 18
Wysłany: Sob 13 Lip, 2013 23:41   

Witam serdecznie :)
Już od kilku lat śledzę forum o vitiligo, ale dopiero teraz postanowiłam zacząć się udzielać. Mam nadzieję, że może ktoś mi pomoże wyzdrowieć .A może ja jakoś pomogę komuś z Was :-)
Mam 21 lat. Na bielactwo zachorowałam w wieku 8-9 lat. Nie pamiętam kiedy to się dokładnie zaczęło. Myślę, że przyczyną mógł być stres; ciężka sytuacja w domu, alkohol, przemoc, dodatkowo szkoła. Leczyłam się bardzo krótko, kilka razy. Pierwszy raz zaraz po pojawieniu się plam dziurawcem (smarowałam się i piłam), syropem z melisą. Później już wieku dorastania vitixem żelem, protopic'em. Jedank te terapie były krótkie, szybko się poddawałam. Nie mam wiele plam. Najgorsze są te na ramionach z jednej i drugiej strony o średnicy około 2cm. Na twarzy dwie, chyba dzięki słońcu stały się niewidoczne w ogóle, albo to wynik tego, że jestem blada. Wcześniej jeszcze 2 lata temu miałam na łokciach tylko takie kropeczki, teraz ich już nie ma (również myślę, że to dzięki słońcu). Sa jeszcze trzy malusie na brzuchu, cztery prawie zrepigmentowane nisko na placach, jedną też prawie całą w kropeczki w pachwinie, dwie duże w okolicy pochwy, po jednej malutkiej z kropkami pigmentu na udach i po dwie jeszcze mniejsze w okolicach kostek. Jak widać nie jest ich wiele i są bardzo malutkie, ja dodatkowo nie mam ciemnej karnacji, więc tragedii nie ma. Mimo to choroba bardzo mnie przytłacza, jestem młoda i tak zmarnowałam już wiele chwil płacząc i przejmując się swoim wyglądem.

Aktualnie mam zdecydowanie mniej stresów. Rzuciłam szkołę, wyszłam za mąż, mieszkam na wsi. Rok temu urodziłam bliźniaki chłopca i dziewczynkę, córeczkę nadal karmię.
W ciąży większość badań była w normie. Jedyne co pamiętam z czym były problemy to niedokrwistość, niedoczynność tarczycy ( którą leczyłam od 8-9 roku życia, 4 lata przed ciążą przestałam brać Euthyrox, w ciąży znowu brałam, a 3 miesiące po porodzie sama odstawiłam bo nie miałam czasu na lekarza, wynik był w normie). Całą ciążę miałam straszne problemy z upławami i swędzeniem. Docent mówił, że grzybicy nie ma ani bakteriozy i że jest to wynik działania hormonów. Leki nie działały! Przed porodem okazało się, że mam paciorkowca w pochwie, dostałam antybiotyk. Ogólnie ciągle czułam się źle: zgaga, żylaki, ból w dole brzucha, duszności, wymioty i potworne ROZSTĘPY (całe uda, łydki, pośladki, brzuch, biust).

W tej chwili zaczęłam zauważać, że chyba coś się zaczyna dziać z plamką na ramieniu. Jakby mała kropeczka pigmentu.. Właśnie teraz od jakichś 3 miesięcy zaczęłam przywiązywać dużą uwagę do diety, nie jem kupionego mięsa, w ogóle je ograniczam, białego pieczywa, żadnych słodyczy napojów, herbaty, kawy. Przez 3 miesiące byłam też na diecie bezmlecznej (jadłam jedynie margarynę rama) ponieważ córacia miała wysypkę na buzi. Teraz już jej nie ma i obie jemy produkty mleczne, ja w dość dużej ilości niestety.

Ostatnio sobie wymyśliłam, że może mam celiaklię. Zrobiłam nawet wynik na ttg w klasie Ig
A- był ujemny. Planuję zrobić też w drugiej klasie, ale to bardzo drogie badanie. Dlaczego celiaklia? Ubytki w szkliwie, dolegliwości żołądkowe (w dzieciństwie bardzo duuużo wymiotowałam), i po porodzie mam bóle w stawach,a to stopy, a to kolana. No i wydaje mi się, że stawy moich palców u rąk są nienaturalnie powiększone. Przed ciążą 2razy i raz w ciąży miałam silne ataki pokrzywki trwające 2tyg i przechodzące bez niczego, z niewiadomej przyczyny.

Odpowiem sobie na pytania Pana Jana, może on będzie mógł mi jakoś pomóc.


Układ pokarmowy
1. Czy występują przelewania w żołądku? chyba tak, ale żadko
2. Czy występują bóle w obrębie brzucha po jedzeniu? tak, ale często zjadam duże ilości
3. Czy występują rozwolnienia lub zatwardzenia? zatwardzenia
4. Czy występują zgagi refluks żółciowy? w ciazy i przed ciążą zgagi, teraz nie. Refluksu chyba nie mam
5. Czy rano zapach z ust jest nieprzyjemny? tak
6. Czy ślina ma nieprzyjemny zapach (polizać dłoń i powąchać)? tak
7. Czy wydalanie jest regularne (codziennie o konkretnej godzinie itp.)?nie
8. Czy po wydalaniu pojawia się nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu? chyba taki w miarę
9. Czy występuje dużo gazów? tak
10. Jak często się odżywiasz i jakie duże porcje zjadasz?3 posiłki większe, reszta takie przekąski, czesto stwierdzam ze obiadu jem za duzo, uczucie ciezkosci w zoladku
11. Czy kał ma naturalny kolor czy występują w nim krew lub żółte lub zielone lub innego koloru smugi? chyba w miarę normalny
12. Czy masz albo miałaś kamienie żółciowe? nie

Reakcje skórne
13. Czy na skórze występuje trądzik lub inne wysypki ropne? tak
14. Czy skóra jest sucha czy tłusta?twarz, litera T tlusta, reszta sucha
15. Czy jest łupież?tak
16. Czy wypadają włosy?tak, dosyc mocno
17. Czy pięty są popękane lub niszczone? troszkę
18. Czy występuje skłonność do siniaków? tak bardzo duża
19. Czy występują na brzuchu plamki krwi?nie
20. Czy występują jeszcze jakieś inne choroby skórne? pokrzywka, kłykciny kończyste (już wyleczone), grzybice paznokci
21. Czy okresowo nie występują afty lub inne rany w ustach? zapalenie dziąseł przy chorym gardle
22. Czy występuje okresowo opryszczka lub czyraki?nie
23. Jak się golisz to łatwo się ranisz (kobiety np. nogi a mężczyźni twarz)? nogi ok, ale pachy albo bikini - tragedia włoski wrastające, krostki, podrażnienia

Bóle
24. Czy występują bóle migrenowe głowy? nie
25. Czy występują bóle w obrębie pleców? kręgosłup
26. Czy pojawiają się bóle ucha ?czasami, jak śiewam mam wrażenie jakbym miała je zatkane
27. Czy pojawiają się bóle stawów? tak, kostki, kolana

Krążenie
28. Czy występuje coś takiego jak zimne dłonie?tak
29. Czy jest Ci zimno wtedy kiedy innym nie jest zimno?czasami
30. Czy jest niskie ciśnienie? tak bardzo

Choroby
31. Czy był wycinany migdał?nie
32. Czy występuje cukrzyca?nie
33. Jakie inne choroby występują lub występowały? przeziębienia, często jakieś wymioty spowodowane zatruciami chyba, niedoczynność tarczycy, pokrzywka, wirus hpv 6,11, , paciorkowiec w pochwie, grzybice pochwy, łupież pstry, grzybica paznokci, ospa, różyczka

Odżywanie
34. Czy często spożywasz takie produkty jak: produkty zbożowe, mleko ze sklepu, produkty typu instant, używki (kawa, alkohol, papierowy),jeszcze do niedawna tak, teraz odżywaim się zdrowiej ale jem chyba właśnie najwięcej produktów zbożowych i mlecznych
35. Czy jadasz śniadania, obiady, kolacje?kolacji nie
36. Czy obiad jest dwudaniowy?nie
37. Jak wygląda ogólnie odżywianie w ciągu dnia i co jest jedzone największych ilościach?Najwięcej pieczywa razowego, margaryna, jakieś swoje wędliny, pomidory ogórki, obiad też zazwyczaj na sucho jakieś kanapki, ale czasami zupa lub smażone piersi z kurczaka, ziemniaki, i sporo nabiału, mleka, jogurtów. Ale to od niedawna wcześniej to większośc gotowych ze sklepu rzeczy wędliny, pyzy, same świństwa...w dzieciństwie jadałam bardzo dużo z octem codziennie sałatki, zimą śledzie na prawdę dużo tego od niedawna w ogóle nie używam octu
38. Czy jadasz wszystkie rodzaje mięs?nie, nie lubie miesa wolowego
39. Czy zjadasz tłuste potrawy i jak często?czasami
Ogólne
39. Czy w ciągu dania czujesz się mocno zmęczona i wtedy być się położyła? tak
40. Kiedy byłaś ostatni raz szczepiona i czy się szczepisz okresowo?nie
41. Czy układ moczowy pracuje prawidło (brak bólu, wydzielin ropnych)? kiedys zapalenie pecherza moczowego, bakterie w moczu-czesto
42. Czy występują męty (kurz pływający w polu widzenia) w oczach?tak chyba
43. Czy cholesterol jest prawidłowy - tak
44. Czy w jakiś badaniach wyszły jeszcze jakieś nieprawidłowości? anemia w ciazy, ostatnio chyba jakieś limfocyty podwyższone
45. Czy występują problemy z tarczycą? tak
46. Co jeszcze nie działa prawidłowo w organizmie? nie wiem , dużo tego
47. Jakie leki i preparaty zażywasz? od niedawna coś dla kobiet karmiących
48. Czy stosowałaś antybiotyki?tak
49. Czy w ciągu dnia czujesz mocne zmęczenie i potrzebę snu. Jak często. czesto czuje sie zmeczona i niedospana

proszę o pomoc
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 16 Lip, 2013 23:53   

Panie Janie ja mam pytanmie jak długo mam robić te wywary "dopochwowe". Bo pisał Pan że tak długo aż objawy nie ustapią ale ja miałam czy mam stan zapalny od wkładki i u mnie tych objawóó nie czuje. Choć przyznam że po zdjęciu wkładki palce mi nie puchną i czuje się lepiej.
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Śro 17 Lip, 2013 13:51   

Ja też sie zastanawiam ile powinniśmy pić ten wywar z warzyw, czosnku i cebuli. Plamy zmniejszają się swoim tempem, nie widać jakiegoś wyraźnego przyspieszenia i wydaje mi się, że tego nie da się przyspieszyć, choć może da, tylko nie wiemy jak.
Wywary na pewno wyjdą mu na zdrowie. Ale może powinniśmy coś zmienić? Co z tymi sokami ze świeżych warzyw? Jan pisał, że do tego dojdziemy.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Czw 18 Lip, 2013 15:48   

no widzicie, wam plamy sie zmniejszaja a mi sie pojawiaja ;-( caly czas utrzymuje tzw.zdrowy rozsadek do jedzenia...a pomimo to plam przybywa..;-((( janie czekam z niecierpliwoscia na twoje pojawienie sie na forum ;-) a dzis dopadla mnie,,jelitowka,, ;-((((((
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 18 Lip, 2013 16:31   

arabika gdzie pojawiły się nowe plamy? u mnie te na kostakch jak naświetlam co dziwne szybko się repigmentują a wcześniej jak nic nie robiłam i miałam spirale nic nie drgnęło. Ale jeszcze mam te jaśniejsze skórki koło paznokci...
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Czw 18 Lip, 2013 19:42   

Ja uważam,że jedzenie nie ma aż takiego znaczenia. Ja zrezygnowałem tylko z herbaty, pasty z fluorem, białego pieczywa,ograniczyłem bardzo mocno nabiał i zmniejszyłem słodycze. Plamy mi zachodzą dzięki słońcu, po 13 latach od 2 lat wreszcie się coś porządnie dzieje. Nie upatruje tego w jedzeniu, bo niektórzy tutaj już przesadzają, bo wychodzi na to,że wszystko szkodzi, mam niedowagę,a jedząc tak,jak niektórzy tutaj, to już chyba miałbym anoreksję :P
Myślę,że kluczowy jest fluor i zdrowy rozsądek, o którym pisał Jan ;)
Arabika,trzymaj się! :)


------------
Janie,odczekałem ponad miesiąc po szczepionce,czy mogę zacząć pić wywary z pokrzywy, pietruszki i ostropestu?
Jak długo to pić,przez tydzień? czy dłużej?
Ostatnio zmieniony przez junior Czw 18 Lip, 2013 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 18 Lip, 2013 22:34   

rozsadek rozsadkiem ale to co spożywamy jest wazne. ja też zero kawy, herbaty, alkoholu, słodyczy, nabiału, pasta bez fluoru. jadam dużo owoców i warzy i przy takiej diecie też schudłam a zawsze miałam wagę prawidłowo bądź lekką niedowagę. janie caz cyas wlewam w siebie ten cyosnek i aloes. tzlko piseđ ebz co 2dni a ja robie je codyiennie bo dla mnie to nie problem narayie jestem w domu wiec moge to robi. Jaki cyas na to powinnam pođwiecic tak optymalnie? przyznam że krokpki dziwne na kostakach sie szybko repigmentują a kiedys stały w miejscu i jeszcze niestety dostrzegłam jasniejsze skórki koło paznokci. Czy powinnam robić coś jeszcze? Dodam że po ściągnięciu spirali dostałam chyba anginy bo gardło mnie bolało przez 3dni nie mogłam spać i miałam straszne bole słowy i goraczkę 38,8 a rano straszne osłabienie 33. Używałam tylko areozolu do psikania gardła na goraczke nic nie wziełam nie spałam 2 noce bo ból przy przełykaniu by;l straszny. Czy to dobrze że dostałam niewiem czy anginy czy jakiejś infekcji?

[ Dodano: Czw 18 Lip, 2013 22:35 ]
junior gdzie te plamy Ci sie repigmentują?

[ Dodano: Czw 18 Lip, 2013 22:36 ]
ye skórki jasniesze koło paznoikci miałam już wczesniej ale teraz jak sie mocno opalilam to tak zaczeło mi sie cos nie podobać koło paznokci...
 
 
Nall 

Dołączyła: 18 Lip 2013
Posty: 5
Wysłany: Czw 18 Lip, 2013 23:16   Nadzieja powraca

Witam wszystkich :wink:
Pomimo, że jestem tu nowa od dawna śledzę wasze posty, postępy w leczeniu i sposoby radzenia sobie z tą ` udręką ` . Mam ciemną karnację więc jest to widoczne bardziej.
Mam 21lat i bielactwo jest ze mną odkąd pamiętam. Już jako mała dziewczynka wstydziłam się białych plamek, które niestety wraz z wiekiem stawały się większe. Parę razy zaczynałam walkę i za każdym razem poddawałam się nie widząc żadnych efektów. Teraz wiem, że należy się do tego odpowiednio przygotować. Odwiedziłam paru dermatologów, z czasem dostałam obsesji na punkcie tej choroby i wiedziałam więcej od nich. Eksperymentowałam na swoim ciele... poddałam się przeszczepowi miejscowemu skóry, niestety nadal efekty były znikłe. Protopic również brak efektów itd. Po zakupie lampy UV-B/311nm odzyskałam nadzieję ... naświetlałam się często po czym coraz rzadziej gdy plamy stawały się większe. Od lipca podjęłam kolejną próbę tym razem starannie przemyślaną.
Zakupiłam witaminy, maść VITIX , tabletki PABA oraz środki na oczyszczenie organizmu. Przy każdym naświetlaniu smaruję się maścią -2razy dziennie. Niestety pochłania mi to dużo czasu, jedna sesja ponad godzinę bo doprowadzam do ostrej reakcji przy każdej wizycie na plaży dodatkowo stosuję VITIX. I muszę stwierdzić, że pojawiają się brązowe plamki! Na dłoniach najbardziej mnie cieszą. Niestety stopy są bardziej oporne i gdzieniegdzie pojawiają się prześwity nowych , ale ważne że widać efekt kuracji.
Ciężko jest zaakceptować siebie widząc w lustrze białe kontury ale najważniejsze jest to żeby się nie poddawać. Walczmy z tym a doda nam to tylko sił :wink:
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pią 19 Lip, 2013 08:53   

Jedzenie ma ogromne znaczenie! oczywiście nie można przesadzać i robić sobie z tego religii i zachować zdrowy rozsądek ale trzeba uważać co sie je!
szczególnie ma znaczenie kiedy organizm jest zatruty i niewydolny - czego objawem są rózne choroby w tym te z autoimmunoagrsji.
generalnie zdrowy organizm powinnien sobie poradzić ze ,,świństwami'' które jemy i trujemy sie...ale chory nie poradzi sobie tylko będzie je w różny sposób odkładal!

Trudno w to, niedowiarkom żywieniowym, uwierzyć (sama nie wierzyłam) ale ja poprzez zmiane diety ponad 1,5 roku temu, wyleczyłam się przepuklin w kręgosłupie (nie mam żadnych bóli, a miałam nieustajace), zmniejuszyły mi sie żylaki nóg, zmniejszyło mi sie AZS, przestały boleć kolana, wypłukałam kwas moczowy (bez leków, które serwuja lekarze), rozpuściłam kamień z pęcherzyka żółciowego...nie mówiąc o innych dolegliwościach jak bóle brzucha, wzdęcia, przelewania i kłucia w jelitach itp.
Oprócz zmiany diety też piłam zioła oczyszczające drogi moczowe, drogi żółciowe, przewód pokarmowy i brałam preparaty ziołowe na pasożyty.

Wszystkie te objawy świadczyły o tym, że miałam pasożyty (lamblie), infekcje grzybiczą jelit, infekcje paciorkowca i gronkowca i organizm nie mógł sobie z tym poradzić i miałam już choroby z autoimunoagresji. Mechanizm podobny jak Jan opisuje w bielactwie.

Wystarczyło odstawić gluten, nabiał i cukier...a także półprodukty, polepszacze, ulepszacze, itp. no i czytam etykiety im mniej składu tym lepiej... a jedzenia zdrowszego niż chemia jest dużo i wcale nie trzeba nadmiernie chudnać i wpadać w anoreksję!!!
Ostatnio zmieniony przez Udana Pią 19 Lip, 2013 08:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 19 Lip, 2013 09:00   

udana co np jadłaś i jakie te ziółka na oczyszczenie?

[ Dodano: Pią 19 Lip, 2013 09:02 ]
nall ja mam kropki na kostakch stopy i tam pigment leci jak szalony odkąd wziełam sie za swoj organizm. Gdzie dokładnie na dłoniach pojawia sie pigment? Bo ja niestety zauważyłam jasniejsze skórki obgryzione koło paznokci i to chyna bielacze niestety.
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pią 19 Lip, 2013 14:53   

O ziółkach już pisała KatarzynaS. I one są dobre wg. Jana i można je stosować:

Cytat:
Skrzyp polny – nerki, zwiększenie wydalania związków toksycznych rozpuszczanych w wodzie, poprawa pracy nerek
Korzeń łopianu – działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, wspomaga działanie wątroby, nerek, wpływa na choroby układu pokarmowego
Macierzanka – działanie przeciwzapalne, poprawa działania układu pokarmowego
Babka lancetowata – działa leczniczo na stany zapalne układu pokarmowego i układu moczowego
Krwawnik – przeciwzapalny, leczy wrzody układu pokarmowego

Drugi zestaw po trzech miesiącach

Dziurawiec – schorzenia wątroby, działa również na tkankę nerwową,
Bratek – pomaga w przeminie materii, wiąże toksyny i ułatwia je wydalać
Kocanka – pobudza wątrobę do wydalania żółci, pobudza wydalanie soku żołądkowego
Mniszek – znowu zioło które głównie działa na drogi żółciowe,
Owoc bzu czarnego – działanie przeciwzapalne, moczopędne, odtruwanie organizmu.

Dziurawiec u nas był zapisany na okres zimowy.

Zioła mają na celu poprawę pracy wątroby, nerek, pomóc w oczyszczeniu organizmu, więc są dodatkiem.
Poczytajcie na co, które zioła są i sądzę, że można dobrać pod siebie.


Ja stosowałam mieszanki ziołowe w formie herbatek. Zmieniałam co 3 miesiące:
- cząber i liść jeżyny – na przewód pokarmowy
- ziele przytuli, korzeń jeżówki purpurowej – oczyszcza krew i limfę
- ziele przewrotnika i jasnota biała - na drogi rodne i ,,sprawy kobiece’’
- kwiat wrzosu, ziele mącznicy, liść melisy, fiołek trójbarwny - na drogi moczowe
- kocanka kwiat, korzeń cykoria i mniszek lekarski korzeń – na drogi żółciowe

Mieszałam poszczególne zestawy, brałam 3 łyżki na litr zimnej wody i doprowadzałam do wrzenia (nie gotowałam), odstawiałam na 10 minut pod przykryciem, przecedzałam i wlewałam do termosu. Piłam ciepłe przez cały dzień.

Bardzo pomocny w oczyszczaniu-usprawnianiu wątroby jest ostropest plamisty w ziarnach. Lepiej kupować niemielony i samemu mielić przed jedzeniem - bo zmielony jełczeje.
Używać 2 x dziennie po płaskiej łyżeczce i popić wodą ciepłą. Można gryźć ziarna jak słonecznik i popić wodą, można zmielonym posypywać potrawy.

Ale Jan zaakceptował zioła KatarzynyS - także tego się trzymaj! Jan też opisał sposób przygotowywania ziół -poczytaj o tym!

Zioła trzeba pić długo i systematycznie. Cierpliwości też potrzeba w zdrowieniu. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Udana Pią 19 Lip, 2013 15:42, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Nall 

Dołączyła: 18 Lip 2013
Posty: 5
Wysłany: Pią 19 Lip, 2013 16:41   

Szanti na dłoniach mam dość sporo plam ale nie przekraczają praktycznie granicy kostek więc od nich w dół pojawiają się kropeczki pigmentu, mam nadzieję że niedługo zaczną się zlewać. Najgorsze jak wyskakują nowe. A w jaki sposób oczyszczasz organizm? :wink:
 
 
mrpain 

Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 19 Lip, 2013 22:03   

Witam. Mam 36 lat i od około 13 rozwija się u mnie bielactwo. Od roku stosuje elementy diety 5 przemian, ograniczenie pszenicy i zbędnych zapychaczy, wiecej ciepłego i wiecej przypraw. Od tygodnia pasta bez fluoru.

Mój profil:

Układ pokarmowy
1. Czy występują przelewania w żołądku? nie
2. Czy występują bóle w obrębie brzucha po jedzeniu? nie
3. Czy występują rozwolnienia lub zatwardzenia? czasami rozwolnienia
4. Czy występują zgagi refluks żółciowy? czasami
5. Czy rano zapach z ust jest nieprzyjemny? czasami
6. Czy ślina ma nieprzyjemny zapach (polizać dłoń i powąchać)? nie
7. Czy wydalanie jest regularne (codziennie o konkretnej godzinie itp.)? nie.różnie
8. Czy po wydalaniu pojawia się nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu? tak
9. Czy występuje dużo gazów? tak
10. Jak często się odżywiasz i jakie duże porcje zjadasz? 7:00 pierwsze śniadanie 2 kromki, 11:00 drugie sniadanie 2 kromki + owoc, obiad 17:00 - 2-talerze zupy lub talerz drugiego dania (np: kotlet, surówka i 5 ziemniaków), 20:00 kolacja - 3 kromki
11. Czy kał ma naturalny kolor czy występują w nim krew lub żółte lub zielone lub innego koloru smugi? jest normalny
12. Czy masz albo miałaś kamienie żółciowe? nie

Reakcje skórne
13. Czy na skórze występuje trądzik lub inne wysypki ropne? tak
14. Czy skóra jest sucha czy tłusta? mieszana
15. Czy jest łupież? czasem lekki się pojawia
16. Czy wypadają włosy? nie, ale siwieją
17. Czy pięty są popękane lub niszczone? raczej suche
18. Czy występuje skłonność do siniaków? nie
19. Czy występują na brzuchu plamki krwi? nie
20. Czy występują jeszcze jakieś inne choroby skórne? nie
21. Czy okresowo nie występują afty lub inne rany w ustach? nie
22. Czy występuje okresowo opryszczka lub czyraki? nie
23. Jak się golisz to łatwo się ranisz (kobiety np. nogi a mężczyźni twarz)? zależy czy się spieszę

Bóle
24. Czy występują bóle migrenowe głowy? nie
25. Czy występują bóle w obrębie pleców? ociężały kręgosłup
26. Czy pojawiają się bóle ucha ? nie
27. Czy pojawiają się bóle stawów? nie

Krążenie
28. Czy występuje coś takiego jak zimne dłonie? nie
29. Czy jest Ci zimno wtedy kiedy innym nie jest zimno? raczej nie
30. Czy jest niskie ciśnienie? normalne

Choroby
31. Czy był wycinany migdał? tak, wszystkie
32. Czy występuje cukrzyca? nie
33. Jakie inne choroby występują lub występowały? w dzieciństwie występowały częste ropne anginy , zapelenia stawów. Obecnie wyleczone. Migdały wycięte. Jedynie na co się choruje to rzadkie przeziębienia zaczynające się od nosa (lejący katar) lub gardła
(ból gardła)

Odżywanie
34. Czy często spożywasz takie produkty jak: produkty zbożowe, mleko ze sklepu, produkty typu instant, używki (kawa, alkohol, papierowy), - Kiedyś tak. Mleko piłem litrami. Teraz prawie wogóle. Kawy nie piję. Alkohol okazjonalnie. Papierosy - nigdy nie paliłem. Staram się ograniczac białe pieczywo.
35. Czy jadasz śniadania, obiady, kolacje? tak
36. Czy obiad jest dwudaniowy? nie
37. Jak wygląda ogólnie odżywianie w ciągu dnia i co jest jedzone największych ilościach? obecnie najwięcej chleb razowy lub mieszany, różne rodzje herbat, najczesciej zielona, a tak wszystko w umiarze.
38. Czy jadasz wszystkie rodzaje mięs? tak
39. Czy zjadasz tłuste potrawy i jak często? tak, rzadko

Ogólne
39. Czy w ciągu dania czujesz się mocno zmęczona i wtedy być się położyła? czasami
40. Kiedy byłaś ostatni raz szczepiona i czy się szczepisz okresowo? jakieś 6 lat temu na grype. Nie ,
41. Czy układ moczowy pracuje prawidło (brak bólu, wydzielin ropnych)? tak
42. Czy występują męty (kurz pływający w polu widzenia) w oczach? nie
43. Czy cholesterol jest prawidłowy ? tak , ale bliski granicy normy
44. Czy w jakiś badaniach wyszły jeszcze jakieś nieprawidłowości? nie
45. Czy występują problemy z tarczycą? nie
46. Co jeszcze nie działa prawidłowo w organizmie? kręgosłup od pracy siedzącej jest zastany i 2x w ciągu ost. 10 lat po dźwignięciu czegoś -miałem podrażnienie nerwu które ustępowało po 2 tyg.
47. Jakie leki i preparaty zażywasz? żadnych
48. Czy stosowałaś antybiotyki? od dobrych 20 lat nie
49. Czy w ciągu dnia czujesz mocne zmęczenie i potrzebę snu? ostatnio coraz cześciej

Dodam, ze wykonuję prace siedzącą - monitory, komórki. Waga 93kg przy 185cm wzrostu. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.
 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Sob 20 Lip, 2013 16:45   

szanti, junor
mi sie pojawilo wiecej plam na udach po wew stronie i to odrazu takie duze kola, troche wiecej bialych kropek kolo lokci i chyba troche wiecej plam na dloniach, wkurzajace to ze niektore plamy repigmentuja sie ale i nowe pojawiaja sie. niektore malenkie plamki gina czyli opalaja sie ale co z tego jak mam wiecej nowych..;-(( ja czekam do urlopu i wymienie plomby bo tu niestety za droga wymiana ale jem troche inaczej z tzw.rozsadkiem...bo zeby calkowicie wyeliminowac to co nam szkodzi to bym musiala nie jesc i tylko wode pic i ziola. ja juz trace nadzieje na wyleczenie. wiem ze w 100% nie pozbede sie tych plam ale chociaz mialam nadzieje na te 60-80% wyzdrowienia. ale chyba najwiekszym moim wrogiem jest stres !
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Sob 20 Lip, 2013 16:50   

spokojnie, powoli to nie jest kwestia tygodnia czy dwóch.

[ Dodano: Sob 20 Lip, 2013 16:52 ]
mi te kostki sie repigmentują ładnie, ale narazie nie wziełam się za skórki u dłoni.

[ Dodano: Sob 20 Lip, 2013 20:20 ]
ja nie łącze tego ze stresem ale dużo ludzi twierdzi że plamy pojawiły sie przy stresie. Zdrowo się odżywiać to nie znaczy nie jeśc nic, musisz zrezygnować z fast food, słodycze, gotowych potraw, itp. Wiem że jest ciężko bo dziisja tez byłam głodna ale sama niewiedziałam co chce...
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Sob 20 Lip, 2013 21:28   

Ok, przestudiowałem dwa tematy, które założył GENIUSZ JanBiela. Moje bielactwo na razie jest rozwinięte w małym stopniu. (duże plamy w miejsach intymnych i małe na palcach dłoni. jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, więc chciałbym to tylko zahamować. według tego co piszecie to wystarczy pozbyć się z diety fluoru i chloru, żeby zatrzymać postęp choroby. dobrze myślę? wystarczy myć zęby pastą bez fluoru, nie pić herbaty, nie korzystać z teflonu, wodę przegotowywać 5-15min, odstawić sól i to wystarczy? mam zamiar też całkowicie odstawić cukier, ograniczyć pieczywo i nabiał(oprócz jajek), no ale mięso i ziemniaki muszę jeść, oczywiście wprowadzę przy tym urozmaiconą dietę w warzywa i owoce krajowe. czy to wystarczy by zahamować postęp choroby? proszę o odpowiedź i dziękuję za trud pracy użytkownika JanBiela.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 12:08   

Janie ja mam pytanie robie codziennie te wywary na mój stan zapalny. Ile czasu powinnnam na to poświęcić? Co jeszcze mogę robić?
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 12:53   

szanti12318, widzisz jakąś poprawę po zastosowaniu diety? w ogóle ktoś widzi jakiś progres po odstawieniu fluoru? dieta, która ma kompletnie wyeliminować chorobę zawiera praktycznie warzywa i owoce, nic więcej...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 13:36   

u mnie problemem nie jest dieta tyulko stan zapalny. Ale także ograniczyłam te produkty o ktorych pisał Jan i używam pastę bez fluoru. Nic nowego sie nie pojawiło i od momentu gdy zmieniłam to to kropki na kostacj zaczeły sie ruszać i pojawiają sie kropki pigmentu. Jan pisze żeby odbudować swój organizm ale także możesz przyspieszyć rep[igm,ntację poprzez tabtetki vitix, naswietlenia itp. Nall pisała że pojawia sie jej pigment na palcach więć musze zacząć też naświetlać te moje skórki. A mam takie pytanie ogólnie bo Jan pisał że do lepszego przenikania maści i naświetleń możan używać rollera czy na palcach u dłoni to będzie miało sens jak użyje rollera?
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 14:14   

to co wy jecie? tylko warzywa i owoce?
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 15:03   

nie, ja nie jem słodyczy, nie pije kawy, herbaty i alkoholu. jadam ciemne pieczywo i szynkę ale kupuje taką w miarę prawdziwą. Nie pije kolorowych soków i napoi typu coca cola. Jeżeli chodzi o mięso to jem kurczaka, indyka. Ale to też nie jest tak że ja na każdym kropku patzre w skład ja staram sie dbac o to co jem, ale zdarzy sie czasami że zjem coś innego. A i nie jem wogóle nabiału. A teraz dużo jadłam czereśni i truskawek. Wczoraj byłam u babci i nazrywała mi moreli bo ma drzewo. Jem banany, jabłka itp.

[ Dodano: Nie 21 Lip, 2013 15:06 ]
tez bym chciała żeby efekt był szybko i widoczny (ja cieszę się ze mam tylko te kropki na kostkach i te skórki koło paznokci). Narazie oczyszcam sie z toksyn Parasinem plus i robie te wywary Jana. Zobaczymy.

[ Dodano: Nie 21 Lip, 2013 15:10 ]
Janie napisałeś: Wynika z tego że w pierwszej kolejności Powinna pani wyciągnąć wkładkę, naprawić środowisko macicy przez regeneracje nabłonka.
Pobudzić wydzielanie żółci i odtruć wątrobę.

I tak Wkładką wyjęta, naprawiam środowisko macicy poprzez te wywary. Naśtępnym krokiem jest pobudzenie wydzielani żółci i odtrucie wątrąby. Janie czy mógłbys napisać co konkretnie powinnam zrobić. Dodam że po ściągnięciu spirali (w trakcie oczyszczania parasinem) dostałam strasznego b.olu gardła (wyglądało jak angina ropna) byłam bardzo słaba i miałam gorączkę 38,8. Poradziłam sobie z tym bez lekarstw. Czy to ma jakiś wpływ na bielactwo?
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 15:44   

nie wiem nic. ojciec grande pisze, że trzeba jeść kaszankę, grochówkę (czyli mięso), tu dowiaduję się, że to dieta raczej bezmięsna. ojciec grande pisze, żeby pić piwo, tutaj zero alkoholu. jedyne w czym te diety są zgodne to w braku nabiału(oprócz jajek). nie wiem co mam jeść...
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 16:01   

mięso masz jeść! ja poprostu nie przepadam za mjiesem. A to co pisze grande to ja niewiem Piwo raczej do zdrowych nie należy. Tak jajak masz jeśc smietanę ale taka wiejską też mozesz. Eliminujesz tylko(heh tylko). nabiał, słodycze fluor alkohole, herbate, kawe jak jedna wypijesz toi bedzie ok chociaż ja nie pije a kiedys piłam 3dziennie.
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 16:06   

czyli ziemniaki i mięso (każde) mogę jeść? z odstawieniem pozostałych nie będzie problemu. będę tęsknił, no ale trudno.
mam jeszcze trzy pytania.
1jakich dezodorantów używacie na naszą delikatną skórę?
2czy prysznic w mocno chlorowanej wodzie jest szkodliwy? w dużych miastach, czuć w wodzie chlor. jest bardzo mocno chlorowana(chodzi mi o poznań).
3jakie wody mineralne pijecie? polaris chyba zawiera fluor...
Ostatnio zmieniony przez white_power88 Nie 21 Lip, 2013 16:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 20:14   

ale Jan pisał że nie odstawiasz tych produktów na zawsze. Jak wyzdrowiejesz to możesz je spożywać. Ja pije nałęczowiankę. Nie jedz zup gotowanych na kościach.
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 20:42   

white_power88 napisał/a:
nie wiem nic. ojciec grande pisze, że trzeba jeść kaszankę, grochówkę (czyli mięso), tu dowiaduję się, że to dieta raczej bezmięsna. ojciec grande pisze, żeby pić piwo, tutaj zero alkoholu. jedyne w czym te diety są zgodne to w braku nabiału(oprócz jajek). nie wiem co mam jeść...


Przesadzacie z tym jedzeniem! Poczytajcie powyższe posty i to co Jan pisze żeby powoli eliminować złe składniki, Wy robicie jakiś popłoch i panikę że nic jeść nie można!
przeczytajcie to co Jan podłączył o jedzeniu antyhistaminowym
http://www.pecherz.pl/die...iskohistaminowa
Tam jest tabela i zalecane składniki jest ich bardzo dużo! naprawdę trzeba z paru rzeczy zrezygnować i tyle!

A z ilu rzeczy musicie rezygnować mając bielactwo?? Postawcie to na szali i wybierzcie!
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 20:45   

ja także nie zrezygnowałam ze wszystkiego i nie jest tak że na każdym kroku patzre co jem. poprostu wpadłam już w taki rytm że wiem czego omijać Nabiału ktory ywielbiam, słodyczy, herbaty. A tak to jadam normalne obiady, A co mówi ojciec Grande niewqiem bo sie tym nie interesowałam nigdy,
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 21:23   

Ojciec Grande mówił podobnie kazał jeść warzywa, jajka, kaszę, mięso, śmietanę swojską, masło, smalec, ciemne pieczywo ale przede wszystkim kupować jedzenie z pewnego źródła ,,wiejskie'' mało przetworzone. Kazał gotować obiady, nie jeść półproduktów itp.
To wszystko jest podobne! Ale poczytajcie jeszcze, to co Jan pisał i nie przesadzajcie naprawdę! :wink:
Organizm musi odpocząć, był katowany różnymi świństwami i teraz choruje...trochę go oszczędzicie to odpłaci zdrowiem! Proste!
Ostatnio zmieniony przez Udana Nie 21 Lip, 2013 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 22:32   

dzięki za odzew ziomalki!!! no to mam pytanie do JanBiela, czy jak odstawie słodycze, nabiał, fluor(z wyjątkiem wody, bo chyba w każdej jest) to zahamuję to cholerstwo czy nie? muszę mieć prostą odpowiedź na to pytanie. pokażcie mi jeszcze jakie ciemne pieczywo jecie. aktualnie w domu mam tylko chleb razowy... wyeliminuję produkty jw ze swojej diety, a resztę będę jadł według waszych zaleceń. idę sobie zrobić kiełbę swojską! trzymajta się ludziska.
Ostatnio zmieniony przez white_power88 Nie 21 Lip, 2013 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 22:48   

Jan ani nikt nie da Ci 100%gwarancji, na ta chorobe maja wpływ wiele czynnikow. Napewno Ci to nie zaszkodzi.
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 22:51   

ok, więc jaki to ma być chleb? http://www.leclerc.rzeszo...00340000119.jpg to najciemniejszy z jakim spotkałem się u siebie w miejscowości. aktualnie mam taki: http://img101.imageshack....img4629m9wj.jpg
druga sprawa, to czy mogę jeść biszkopty? zawierają cukier... odpuścić je? bardzo mnie boli ten chleb i biszkopty. no nie wiem jak mam zastąpić chleb... no i jeszcze jedna sprawa. mam nie jeść zup na kosci, a czy rosół na kurze może być? jest gotowany na całym kurczaku...
Ostatnio zmieniony przez white_power88 Nie 21 Lip, 2013 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Nie 21 Lip, 2013 23:59   

ja gotuje na indyku i jest ok a na kurze chyba też. W tym chlebie chyba chpdzi o to że nie ma w sobie białej mąki. Jak zjesz troche biszkoptów to nic się nie stanie bez przesady. jan pisał żeby unmikac słodyczy w postaci batoników czekoladek. Ja ostatnio jadłam chleb orkiszowy i był dobry. A tak to kupuje jakiś ciemny graham, z dynią słoneczknikiem to chyba nie ma największego znaczenia chodzi tu aby zrezygmnowac z bialego pieczywa.
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Pon 22 Lip, 2013 00:10   

wielkie dzięki! ja zdecyduję się na pumpernikiel na razie i poczytam w sklepie, który jest najbardziej wartościowy. mam nadzieję, że wasze rady zahamują bielactwo. pozdrawiam!
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pon 22 Lip, 2013 08:48   

white_power88 napisał/a:
wielkie dzięki! ja zdecyduję się na pumpernikiel na razie i poczytam w sklepie, który jest najbardziej wartościowy. mam nadzieję, że wasze rady zahamują bielactwo. pozdrawiam!


Poczytajcie to co Jan odpowiadał, niektórym ludziom na temat chleba...powiedział, że chleb z masłem może być. Oczywiście z umiarem i nie jako danie główne czy podstawowe.

Poczytajcie też - w tabelach - o tych produktach wyzwalajacych histaminę...chodzi o to aby ich unikać.
I tak w przypadku produktów mącznych jest napisane:
Produkty wyzwalające histaminę:
Musli, płatki kukurydziane, makarony kluski, pieczywo
Produkty bogate w histaminę:
Mąka, kiełki, ciasta drożdżowe, pieczywo (zwłaszcza na zakwasie), pizza i inne produkty zawierające drożdże.

Jeśli chodzi o chleb, to nie chodzi o to jaki ma kolor (mogą dodawać słód, barwniki i będzie czarny) chodzi o to z jakich ziaren jest robiony.
Chleb z mąki orkiszowej np.ma gluten lepiej strawny niż w innym ziarnie, jeśli nam chodzi aby mniej glutenu dostarczać.
Generalnie im mniej składników w chlebie, bardziej naturalny, pieczony metodami tradycyjnymi to lepszy.

Na pewno niewskazane są chleb, bułki, bagietki, precle, rogale itp takie ,,dmuchane'' pieczywo, które nie wiadomo co zawiera i po zjedzeniu, którego natychmiast jesteśmy głodni!

Ważne jest abyście sami stopniowo eliminowali te produkty, które Wam szkodzą! Organizm sam podpowie czego nie chce i po jakim jedzeniu ,,źle sie czuje''. Obserwujcie się i sami dojdziecie do różnych wniosków. Nikt Wam na tacy recepty o Waszym organizmie nie powie.
Ostatnio zmieniony przez Udana Pon 22 Lip, 2013 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
white_power88 

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 181
Wysłany: Pon 22 Lip, 2013 11:27   

to z jakiej mąki chleb polecacie? dajcie mi kilka propozycji, bo nie wiem jakie będą w sklepach. a co do tych produktów bogatych w histaminę i wyzwalających histaminę... ta tabela jest dość niezrozumiała. zarówno w produktach bogatych jak i wyzwalających są: rodzynki, migdały, truskawki, maliny, pieczywo, piwo, itd, itd.
Ostatnio zmieniony przez white_power88 Pon 22 Lip, 2013 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pon 22 Lip, 2013 14:34   

nie bierz wszystkiego tak do siebie, napewno jak będziesz jadał to jedne będą lepsze produkty a drugie "gorsze". Zaxcznij od małych kroków wprowadzać coś nowego bo tak odrazu nie wpadniesz w taki rytm i nie beziesz jadł tylko zdrowe. Ja kupiłam ostatnio chleb orkiszowy i był ok.
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pon 22 Lip, 2013 15:25   

white_power88 napisał/a:
to z jakiej mąki chleb polecacie? dajcie mi kilka propozycji, bo nie wiem jakie będą w sklepach. a co do tych produktów bogatych w histaminę i wyzwalających histaminę... ta tabela jest dość niezrozumiała. zarówno w produktach bogatych jak i wyzwalających są: rodzynki, migdały, truskawki, maliny, pieczywo, piwo, itd, itd.


To oznacza, że trzeba tego unikać, lub jadać sporadycznie... :wink:

Z opisu pod tabelą wynika, że te produkty napisane pogrubioną czcionką są szczególnie do unikania!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo