Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Temat 1426
Autor Wiadomość
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Śro 08 Sty, 2014 00:00   Podsumowanie Metody Jana

Witam.
Myślę,że warto zrobić podsumowanie metody Jana. Dużo osób stosuje ale nie pisze praktycznie nikt nic, prosiłbym o napisanie paru słów :)

Mam 22lata,od wrzesnia zauwazyłem plamki (ale na 99% mialem je wczesniej). Przyczyna moich plamków mogla byc dieta (strasznie zladieta,jadlem wszystko maslanki jogurty,mleko itp poniewaz cwiczylem chcialem przytyc) i stres... rozstanie z dziewczyna czy rozwod rodzicow plus szkola)Od poczatku wrzesnia dzieki Udanie zmienilem diete,eliminacja plus ziola,od 3tygodni gdzies mydlo,wywarów i kąpieli jeszcze nei robiłem

Jak oceniam ? Od wrzesnia nia pojawilo mi sie nic nowego, jezeli tak to tylko minimalnie powiekszyly.
Bylem na solarium,niektorych plamek nie widze, jakies 1/4 jakby ulotnila sie,nic nie powieksza nie liczac jednej na czlonku.

Więc w moim przypadku metoda jakby działała,stosuje ja od wrzesnia,idzie 5 miesiac,teraz kąpiele plus wywary bede robil.

Jest tutaj więcej osób które stosują metodę Jana dłużej,znacznie dłużej niż ja,chciałbym poznać wasze opinie i z tego co widzę nie tylko ja.
 
 
TruskawkiMaliny 

Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 18
Wysłany: Śro 08 Sty, 2014 22:15   

Wiatjcie,
Metodę Jana stosuję od około września. Dieta bezmleczna, bezglutenowa. Ostatnio coraz mniej cukru, max. 3 jabłka dziennie. Unikam produktów wysokohistaminowych, ale są wyjątki np. kapustę kiszoną uwielbiam i mam ukiszoną całą beczkę :).
pasta bez fluoru, kosmetyki eko z wyjątkiem do włosów i środków czystości. Woda przegotowana 15 min lub żywiec.
Zioła piję od miesiaća , ale nie te podane na forum tylko mieszanki eko oczyszczającą i wspomagającą wątrobę lub jelitową, trochę misz masz ale trudno. Pół łyżeczki mielonego ostropestu łykam i popijam wodą.
Po 8 latach spokoju 3 tygodnie temu wywaliło mi dwie nowe plamki na plecach i ramieniu, reszta bez zmian. Załamałam się. Odstawiłam wtedy ginkofar
Ciągle wyskakują mi ropne pryszcze wokół ust (ale tak było zawsze).
Od wczoraj jestem przeziębiona.
Myślę, że dieta mi pomaga, bo mam mniej wzdęć i gazów
Dodatkowo troszkę się odchudzam jedząc mniejsze porcje (ważę 66kg wzrost 175cm) i ćwiczę skalpel ewy.
Martwią mnie też moje zgrubiałe stawy u palców rąk i stóp. Wyadaje mi się że były takie zawsze, ale ostatnio coraz więcej ludzi zwraca na nie uwagę. Po poradzie bolała mnie noga w kostce u nogi. Po wstaniu z łóżka nie byłam w stanie dojść do łazienki. Ortopeda powiedział, że to zapalenie achilesa, ale nie miałam czasu (ach te bliźnięta) na rehabilitację i samo przeszło. Proszę , pomóżcie mi.
Ostatnio zmieniony przez TruskawkiMaliny Śro 08 Sty, 2014 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014 14:16   

Ja jestem jedna z osób która najdłużej stosuje się do rad Jana.Fluor prawie całkowicie odstawiony od ok.8 mies.Dzieki czemu zawdzięczam lepsze samopoczucie,minęły depresje,mniej się stresuje,jestem o wiele bardziej opanowana i spokojna przez co bielactwo się nie poszerza.Przeszłam terapie ziołową podana dla mnie przez Jana,(pokrzywa,liście chrzanu,liście mleczy,ostropest,czosnek)piłam to przez ok.trzy miesiące.Pod koniec działo się ze mną coś dziwnego,miałam chyba jakiś wyrzut adrenaliny bo rozpierała mnie siła i energia a mój umysł działał chyba na najwyższych obrotach.Czułam się tak zaj...ście jak nigdy,wszyscy mówili że wyglądam jak okaz zdrowia.Niestety ten stan minął... może dlatego że jest zima...,chociaż czuje się niezle i nawet nie choruję.Przez te święta tak jak pewnie większość z Was poluzowałam sobie i było wiele odstępstw od zasad Jana,ale teraz wszystko powoli wraca do normy.Bor zażywałam przez miesiąc ale przerwałam ze wzgledu na choroby które wymagały innego podejścia.I teraz wypadało by wreszcie żeby Jan się pojawił i napisał mi czy w tym przypadku mogę zacząć oczyszczanie borem,czy mam oczyszczony organizm tą mieszanką którą piłam.Niewiem co robić dalej...Może Udana ma jakiś pomysł?
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014 16:09   

nie wiem czy nie zaburzę wątku Łuksza...bo chyba cel jest inny niż rady od Udanej :wink:

Ale napiszę ten jeden wpis...inne pytania prosze w tym głownym wątku...

aniabi- przecież jesteś mądra i umiesz czytać organizm. Jan też by Ci w tym wypadku nie podpowiedział (chociaż szkoda, że Go nie ma), bo On chciał nas zmusić do analizowania swojego organizmu i przygladania mu się...

Jeśli oczyszczasz się i organizm reaguje infekcjami, chorobami TO BARDZO DOBRZE! to właśnie wskazuje, że procesy ruszyły, wtedy przerywamy zioła czy bor...i odczekujemy, tzn.odchorowujemy infekcje w łóżku. Po ustąpieniu infekcji powracamy do terapii.

Po czym poznajemy, że organizm jest już w miarę oczyszczony? Nie mamy przelewań, wzdęć, gazów, nie ma przykrego zapachu z ust, pocimy sie naturalnie, oddajemy stolec prawidłowy, nie mamy wykwitów, uczuleń, pokrzywki, mocz prawidłowy itp.
można zrobić test buraczkowy szczelności jelit.
Trzeba uczyć się swojego organizmu i umieć z niego czytać.

Co ja mogę poradzić? mogę powiedzieć co ja bym zrobiła...
Jeśli poluzowałaś sobie na święta wróć do diety i ziół, a po miesiącu zastosuj bor. Bo bor to kluczowe oczyszczanie jak pisał Jan w bielactwie.

Zioła mają tylko usprawnić układ pokarmowy, wątrobę, nerki, gruczoły potowe do prawidłowej pracy.


TruskawkiMaliny - jakiej potrzebujsza pomocy? Napisz w tym podstawowym wątku o terapii Jana. tutaj jak rozumiem Łukasz chciał aby wpisywać kto stosuje terapię, jak mu idzie i jakie są efekty.
Ostatnio zmieniony przez Udana Czw 09 Sty, 2014 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014 16:19   

aniabi a co z plamami? Ja jak zaczełam stopsować kurację jana to w lato dopadła mnie angina. 2 dni to niewiedziałam co sie ze mna dzieje Goraczka 39,4 głowa mi pekała i śliny przełknąć nie mogłam taki bol...
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014 16:52   

Dzięki Udana.Tak też miałam w planach zrobic,wrócić do diety,odczekać jakiś czas i zacząć kurację bor +zioła,potrzebowałam poprostu konsultacji.
szanti12318, Jeśli chodzi o plamy to nic nowego się nie pojawiło i mam wrażenie że te co były zmniejszają się od krawędzi tak jak już ktoś pisał.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014 17:01   

Pani Kasia chyba pisała o tym że u jej synka tez zwęzają się od krawedzi. To super.
 
 
User2645

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 11
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014 18:55   

przepraszam, gdzie znajde te reguly Jana? jestem tu nowa i nie dam rady odkopac wszystkich wątków. a chcialabym sprobowac.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014 20:51   

http://vitiligo.com.pl/fo...ighlight=#17572
http://vitiligo.com.pl/fo...ighlight=#18071
 
 
TruskawkiMaliny 

Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 18
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014 22:58   

Udana, głównie to potrzebowałam rady odnośnie tych zgrubiałych stawów. I żebyś potwierdziła, że dobrze postępuję :)
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014 11:24   

TruskawkiMaliny napisał/a:
Udana, głównie to potrzebowałam rady odnośnie tych zgrubiałych stawów. I żebyś potwierdziła, że dobrze postępuję :)


Nie wiem czy dobrze postepujesz, bo to Ty musisz wiedzieć :wink:
Nie wiem co to jest?
Cytat:
ćwiczę skalpel ewy
i nie znam tych ziół eko, które pijesz. Jaki tam jest skład?

Ale z pozostałych rzeczy to mogę Ci napisać, że infekcja świadczy, że organizm zaczął robić porządki, a pryszczę wskazują, że wątroba jeszcze nie pracuje dobrze i ropa nie wydala sie przez przewód pokarmowy.
Odchudzanie przy takich parametrach jak podałaś wydaje mi się pozbawione sensu. Powinnaś jeść wiecej tłuszczów dla dobra wątroby.
Ostropest pól łyżeczki dziennie to za mało jeśli chcesz aby byl efekt terapeutyczny, Jan zalecał kąpiele w ostropeście...w kilogramie zmielonego!

Zgrubienie stawów, to zapewne stany zapalne i odkładanie się w stawach komórek tucznych, (Jan to kiedyś tłumaczył), które mogą się przełożyc np. na gościeć w przyszlości lub inne choroby zwyrodnieniowe.
Tutaj potrzeba wytrwałości w diecie, eliminacja nabiału w 100%, duża ilosć warzyw w tym zielonych (mają duzo wapnia), jajek, mięsa, tłuszczów, dobrze włączyć sezam do diety ma duzo wapnia i kuracja borem też powinna w tym pomóc. Czytałam o tym duży artykuł, kiedyś wklejałam na forum.

Także jeszcze staraj się zdobywać wiedzę, czytać i obserować swój organizm.
 
 
TruskawkiMaliny 

Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 18
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014 14:21   

Herbatka oczyszczająca : liść pokrzywy, czernicy, brzozy, poziomki; owoc jarzębiny, bzu; kwiat wrzosu, ziele uczepu, karczocha; kłącze pięciornika, perzu w różnych proporcjach.

Wspomagająca krążenie: ziele owsa, gryki, bukwicy, serdecznika, ostrożenia, nostrzyka; owoc głogu, liść pokrzywy, dzikiej mięty, nasiona dzikiej marchwi w różnych proporcjach

Wspomagająca pracę wątroby: ziele dziurawca, karczocha, rzepiku, cykorii, owoc berberysu, jarzębiny, kwiatostan kocanki, płatki nagietka, kora jesionu, korzeń mniszka oraz owoc jałowca w różnych proporcjach

Jelitowa: ziele rdestu ptasiego, liść babki lancetowatej, ziele pięciornika, ziele przywrotnika, ziele dziurawca, korzeń kobylaka, kwiat nagietka (w różnych proporcjach)

W tej chwili piję pierwszą i ostatnią razem, 2 razy dziennie dwie łyżeczki każdej wrzucam do wody i doprowadzam do wrzenia.


Z tym odchudzaniem to jest tak, że nadal jem tłusto, tylko staram się zmniejszać porcje. Codziennie jem coś z oliwą lub olejem kokosowym, chociaż głównie używam ich do smażenia. Używam tylko te dwa tłuszcze.

Nabiał odstawiony w 100 %.

Myślisz Udana, że trzymając dietę pozbędę się tych zgrubień wokół stawów? Czy jest to proces raczej nieodwracalny?

Chciałabym włączyć już bor, czy mimo tych pryszczy mogę to już zrobić?
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014 15:33   

Zioła wydaja sie dobre, tylko nie wszystkie na raz. Jan zalecał w kuracjach 3 miesiacznych odstępach, aby zadziałały, ale aby organizm juz nie przyzwyczajał się.
Za dużo grzybów w barszczu psuje smak...tu taka sama zasada...

Moim zdaniem powinnaś jeść też masło, masło klarowane i smalec...

Cytat:
Myślisz Udana, że trzymając dietę pozbędę się tych zgrubień wokół stawów? Czy jest to proces raczej nieodwracalny?


Już parę razy pisałam, że nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania, ale wiekszość chorób jest odwracalnych poprzez zmianę nawyków żywieniowych i zmiane stylu życia.
poczytaj sobie ten artykuł:
http://www.longevitas.pl/index.php?id=91

Cytat:
Chciałabym włączyć już bor, czy mimo tych pryszczy mogę to już zrobić?


Nie wiem, jeśli masz obawy zacznij od tabletek. Pisałam - przypominałam Łukaszowi już o terapii borem.
Ostatnio zmieniony przez Udana Pią 10 Sty, 2014 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bartekszym 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 141
Wysłany: Pią 31 Sty, 2014 10:28   

 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pią 31 Sty, 2014 21:58   

 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Wto 04 Lut, 2014 09:39   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo