Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta a bielactwo
Autor Wiadomość
Emi679 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 5
  Wysłany: Nie 22 Kwi, 2018 16:23   Dieta a bielactwo

Witam!

Mam do Was dwa pytania:

1. Czy ktoś z Was próbował diety na przykład odstawienie glutenu/mleka? Czy miała to jakikolwiek wpływ na bielactwo?

2. Czy oprócz bielactwa macie inne choroby z pogranicza autoagresji organizmu jak na przykład problemy z tarczycą, toczeń, trawdzinę układową, alergię?

Oprócz bielactwa mam niedoczynnośc tarczycy a w dzieciństwie silną alergię pokarmową. Z powodu pogorszenia się stanu skóry po ciąży, zastanawiam się czy dieta i może mi pomóc wyleczyć i tarczycę i bielactwo.

Będę wdzięczna za Wasze komentarze.
Pozdrawiam
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018 22:30   

Cześć,

Ad 1. Wyeliminowałem z mojego talerza produkty mleczne oraz gluten w bardzo dużym stopniu. Jem raz na jakiś czas, gdy są święta lub jakiś wyjazd/wyjście restauracyjne. Wpływ na bielactwo jest pośredni, tzn. poprawa trawienia i brak efektów, które powyższe produkty przynoszą ogólnie mówiąc. Nie wchodząc dalej w szczegóły chcę przez to powiedzieć, że skupiam się na tym co jeść a nie czego nie jeść i automatycznie to drugie rozwiązuje się samo. Takie trochę inne podejście.

Ad 2. Osobiście nie mam, ale wiem, że choroby tego rodzaju lubią trzymać się za ręce. Co wskazuje na podobne, wspólne czynniki, które do nich prowadzą. Kluczowym jest stres (o podłożu fizycznym, chemicznym i emocjonalnym), który prowadzi do niedoczynności tarczycy (i nie tylko).

Dieta może pomóc wyleczyć zarówno tarczycę, jak i bielactwo. Niemniej jest jeszcze kilka innych czynników, które grają ważną rolę. Tak trochę hasłowo piszę, ale temat jest bardzo szeroki.

Jeśli znasz angielski, polecam obejrzeć na youtube jeden z filmików doktora Johna Bergmana np https://www.youtube.com/watch?v=F1rxW9IzYrA Na swoim kanale ma też wykład o samym bielactwie (jego żona choruje) tu link https://www.youtube.com/watch?v=3XVfeP2Z4KE

Pozdrawiam
 
 
Emi679 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 5
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018 21:26   

Film Dr Bergmana polecony przez Czesia okazał się kopalnią potrzebnych informacji. Chcę w dużym skrócie napisać o trzech krokach, o których była tam mowa, mając nadzieję, że zachęci to Was i da nadzieję na pokonanie bielactwa.

Krok 1 Przestań wystawiać się na działanie toksyn tj. szczepionki, antybiotyki (również te w mięsie), leki, żywność przetworzona, środki czyszczące, kosmetyki (w tym także kremy z filtrem), pole elektromagnetyczne.

Krok 2. Zoptymalizuj swoją florę jelitową
-dieta oparta na roślinach organicznych (uprawianych lokalnie, sezonowo)
- używanie zdrowych tłuszczów tj. oleju kokosowego, oliwy z oliwek
- jedz kiszonki (!)
- pij soki warzywne (szczególnie te zawierające karoten)
- probiotyki
- jedz produkty z surowego mleka
- zredukuj spożycie Omega 6 i zwiększ spożycie Omega 3

Zwróć uwagę by dostarczać organizmowi odpowiednich minerałów (wapnia, cynku, magnezu, manganu) gdyż ich niedobór organizm zaspakaja absorbując szkodliwe metale ciężkie takie jak kadm, aluminium, nikiel, ołów.

Krok 3. Detoks
-pij dużo wody filtrowanej
-dostarczaj organizmowi jod ( 2 krople płynu Lugola dziennie)
- dużo witaminy C z bioflawoidami
- nieprzetworzona sól morska (jej kolor powinien być różowy, szary bądź ciemno brązowy gdyż wtedy zawiera niezbędne minerały)
- kąpiele w soli Epsom
- sauna
-chlorella (!)
Ponadto:
- spożywaj warzywa siarkę (czosnek, cebula, jarmuż, brokuły, kapusta, kalafior, rzeżucha)
- zredukuj stres
- ćwicz
- przebywaj 20 min na słońcu w momencie kiedy twój cień nie jest dłuższy od twojego wzrostu. Słońce pomaga w repigmentacji plam bielaczych,
- suplementuj witamine D3 (!)
- super pomaga: imbir, glinko biloba (!)

Inne produkty wymienione w filmie to : jagody Goji, gorzka czekolada, pekan, karczoch, jagody dzikiego bzu, fasola nerkowata, słodkie ziemniaki, szpinak, astaksantyna, kefir, kombucha.

Dr Bergman podkreślił, że istotną rzeczą jest by wdrożyc wszystkie te działania.

Trzyman kciuki za wszystkich tracących pigment. Nasz problem to nie tylko te białe plamy, ale przede wszytkim brak równowagi wewnatrz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo