Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
No to i ja sie przywitam
Autor Wiadomość
CzerwoneKorale 
Czerwone Korale

imie: Ania
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 6
Skąd: ?l?sk
  Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 17:07   No to i ja sie przywitam

Witajcie! Szczerze to wolałabym nie udzielać sie na tym forum i nie miec problemu jakim jest ta choroba
Ale niestety, dopadło mnie to nie wiem skąd i nie wiem czemu
Mam 24 lata i nikt nie był chcory w rodzinie więc mam bielactwo nabyte, prawdopodobnie w wyniku przebytej pokrzywki (w maju). Plamki mam umiejscowione na zgięciach rak po wewnętrznej stronie. Pojawiły sie może z tydzień temu.Więc poszłam do lekarza :diagnoza bielactwo. Mam przpisana maść Protopic 0,1% . Czy to da jakis efekt...hmmm jestem pełna nadzei i bardzo bym chciała ale juz troche sie naczytałam, że niestety jest to trudna choroba do wyleczenia!!!
Bardzo przepraszam za mój pesymizm ale to wszsytko jest takie nowe dla mnie i troche przerażajace
 
 
arreeczek 
arreeczek


imie: Arek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 51
Skąd: z tamt?d:P
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 17:19   

hmm... rozumie Cie... pewnie wszyscy cie tu rozumieją, bo kazdy ma ten sam problem co Ty.... fajnie ze trafilas na to forum, napewno znajdziesz tu ludzi ktorzy nie tylko dadzą ci wskazowki jak walczyc z choroba, ale i podtrzymają na duchu ;) nie poddawaj sie i bądz dobrej myśli ;) o i to pierwsza wskazówka... NIE ŁAM SIĘ, bo stres i zle emocje nie pomagają w walce z bielactwem, wręcz przeciwnie... a wiec, glówka do góry i zaglądaj często na forum, jest tu duzo informacjii które na pewno ci sie przydadzą.

Pozdrawiam, Arek.
 
 
CzerwoneKorale 
Czerwone Korale

imie: Ania
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 6
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 17:26   

Bardzo dziekuje za słowa otuchy, to bardzo przydatne mi teraz, a nikt pewnie mnie nie zrozumie jak osoba mająca ten sam problem!
Póki co chłone wiedze zawarta na tym forum :wink:
Jak jest z tobą - ile czasu masz to chorubsko?
 
 
arreeczek 
arreeczek


imie: Arek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 51
Skąd: z tamt?d:P
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 17:32   

ja mam plamiska od okolo 10 lat ;( niestety... na początku probowalem je leczyc ,potem przestalem i teraz znow postanowilem sie za nie zabrac.. no to zycze Ci milego czytania i zapraszam na Chat ktory jest we Czwartek o godz.21. tam mozna sobie pogadac ze wszystkimi i o wszystkim... Pozdrawiam
 
 
Kasiak 


imie: kasia
Dołączyła: 18 Maj 2007
Posty: 11
Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 21:13   no i fajniusnie ze pojawilas sie tu :)witamy!

cieszyc sie trzeba poniewaz w dobrym momencie przynajmniej zachorzalas ;) teraz kiedy juz jakis postep nastapil :roll: ,od razu postawiono diagnoze,juz sie mascia smarujesz ,plamki swieze to predko znikna!nie tak jak u mnie juz z 17 lat na mnie siedza. :placze: ..ale powiem ci ze i tak pigmentuja,jednak ze im wczesniej tym lepiej!!

3m sie :cool:
 
 
CzerwoneKorale 
Czerwone Korale

imie: Ania
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 6
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Czw 16 Sie, 2007 09:11   

Bardzo Wam wam dziekuje za pocieszające słowa, w porównaniu z Wami to pewnie mam (narazie!) niewielki problem...Jendak mimo to sie przejmuje chcoc wiem ze nie powinnam...Może musi minać troche czasu bym to zaakceptowała... :-? Ech...
Powiedz Ci mi jak to w końcu jest - czy mozna sie opalać czy nie mając ta chcorobę bo juz sie tyle naczytałam ale są zdania podzielone i nie wiem? Dla mnie to bedzie tragedia jesli nie będzie mozna bo ja tak uwielbiam się wylegiwac na słonku , co roku wakacje nad morzem spędzałam....
I jeszcze jedno pytanko: ja juz pisałam baiłe plamki mam w zgięciu rak po wewnętrznej stronie własiwie to takie dwie - jedna na jednej ręce druga na drugiej....i ktos mi ostatnio powiedział ze bielactwo to w tym miejscu raczej nie występuje???? Nie wiem co o tym sądzic ? Czy jest to mozliwe i jak tak to co to moze byc jak nie to :???: Hmmm...mam tez wrażenie ze te plamki sie powiększają coraz bardziej :sad:
Jesteście madrzejsi ode mnie w tym temacie więc może będziecie potrafili udzielić odpowiedzi ....
 
 
Karina 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 110
Wysłany: Czw 16 Sie, 2007 11:39   

Ja się nie opalam,tym bardziej że teraz lecze sie lampą ale wczesniej też sie nie opalałam bo co mi z tego ze bym opaliła tą zdrową skórę i wtedy dopiero byłby duzy kontrast pomiedzy zdrową skórą a plamami. Jezeli chodzi o ręce to u mnie wlasnie tak było ze najpierw była mała kropeczka w zgieciu rąk i później robiła się coraz wieksza no i teraz juz nie mozna nazwać to plamką bo teraz już jest jedno wielkie białe na rekach.Ale od niedawno naswietlam sie lampą i pigment na rekach mi wraca bardzo szybko.
 
 
CzerwoneKorale 
Czerwone Korale

imie: Ania
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 6
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 08:17   

Dzieki za odp, ja i tak jak pójde na kontrole to porozmawiam sobie z moją dermatolog, wypytam sie wszsytkiego no i oczywiście będe sledzi forum.
Karina ---- powiedz mi czy jak Tobie zaczęlo się tez na rękach to tylko tam masz te plamki czyprzeniosło Ci sie na inne części ciała?
Ja obserwuje sobie te moje łapki i wydaje mi sie ze one sie powiększają z dnia na dzień - czy to mozliwe tak szybko? Troche mnie to przeraza te tempo!!!!! Przeciez stosuje tę maść Protpoic więc powiększać sie nie powinno nie????
 
 
aniapik 
ania

imie: ania
Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 21
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 12:43   

witaj!
doskonale rozumiem Twoje przerażenie..ja diagnozę usłyszałam półtora miesiąca temu i w dalszym ciągu jestem przerażona.
trochę już się "zaprzyjaźniłam z chorobą" ale nie powiem że jest łatwo szczególnie że z dnia na dzień obserwuję jak moje plamki zmieniają się w plamiska:(
ale jestem dobrej mysli, piję ziółka i smaruje się maścią...musi być dobrze:)
pozdrawiam
ania
 
 
Karina 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 110
Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 16:17   

U mnie plamy na rekach (i nie tylko ) powiekszały sie bardzo szybko,tak wlasnie jak napisałaś z dnia na dzien były coraz wieksze i znów pojawiała sie kolejna plama na rece i z biegiem czasu one zaczeły sie łączyć i miałam jedno wielkie plamisko (na szczescie teraz już mam na rekach bardzo duzo pigmentu nowego).Również na innych czesciach ciała jak już pojawiła sie mała plamka to zaczeła sie bardzo szybko powiekszac (np na nogach,brzuchu,dekolcie) praktycznie wszedzie. Ale teraz sie lecze i z tego co zauwazyłam plamy juz sie nie powiekszają tylko powraca pigment :)
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 17:30   

CzerwoneKorale napisał/a:
ktos mi ostatnio powiedział ze bielactwo to w tym miejscu raczej nie występuje????


Hej Czerwone Korale;)
występują...na zgięciach wszelkich bardzo często; jest na to teoria, że melanocyty właśnie w miejscach, gdzie otarcia są najczęstsze są najsłabsze i najsilniej ulec mogą uszkodzeniu lub zanikowi...dlatego wielu ma je symetrycznie pod kolanami, na kolanach, na grzbietach stóp, w okolicach narządów płciowych, w łokciach i na łokciach, na szyi, pod pachami itp.
Plamy czasem się minimalnie powiększają bardzo szybko- w wyniku stosowania maści również to możliwe, bo następuje reakcja skóry z depigmentacją i tej najbliższej miejscom odbarwionym; jeśli jesteś pod kontrolą lekarza to z każdą wątpliwością możesz do niego biec- powinien wyjaśnić Twoje obawy.
Spokojnie, zaczęłaś bardzo szybko leczenie, powinno być OK;) mam nadzieję, ze szukasz wraz z lekarzem ewentualnych przyczyn Twojej choroby, bo to właśnie je trzeba jak najprędzej wyeliminować, by leczenie było sukcesywne a rozwój choroby zatrzymany.
Trzymaj się ciepło i informuj o postępach:) ale tych pozytywnych- tj. postępach w leczeniu Twoich "dwóch maleństw".
Pozdrawiam
Ania :zdrówko:
 
 
CzerwoneKorale 
Czerwone Korale

imie: Ania
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 6
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 20:02   

Kasta 15 --- dzieki wielkie za odp, wiesz dla mnie to nowośc wiec rozpytuje sie wszsytkich i nabieram wiedzy :wink: Hmmm tak sądze ze przyczyna tego mogła byc własnie pokrzywka która miałam w maju (prawdopodobnie w wyniku opalania) dokładnie w tym miejscu gdzie mam teraz plamki ale tez w zgięciu kolan tzn pod, na dekldzie i brzuchu...miałam wtedy przepisana specjaną zawiesine na to i na poczatku to ona mi wybieliła skóre ale tylko własnie w zgięciu rąk, jednak potem to samoistnie znikło, normalnie sie dalej oplałam byłam nad morzem aż do czasu ubiegłego tygodnia kiedy nagle mi sie to pojawiło :???:
Dzis rozmawiałam z moim znajomym który ma bielactwo (niestety dość zaawansowane, jednak sie tym nie przejmuje) i popatrzył na te moje plamki i powiedziałą ze dziwne sa jak bielactwo, polecił mi bym poszła do innego dermatologa by sie upewnic....Nie wiem jeszcze co zrobię...

Przyznam ze wasze forum mi pomoglo jesli chodzi o pozytywne myslenie i tez pod względem informacji dlatego Wam bardzo dziekuje http://vitiligo.com.pl/forum/images/smiles/hug.gif
 
 
CzerwoneKorale 
Czerwone Korale

imie: Ania
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 6
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 20:46   

Kasta 15 ----jeszcze jedno mi sie nasunęło pytanie - czy mogłabys mi wyjaśnić szerzej to co napisałas ze odnośnie tych plam ze moga sie powiększac szybko wskutek działania maści - hmmm ja mysłam ze powinno byc raczej odwrotnie...
Wybaczcie ja jestem jeszcze na etapie uczenia sie o tej chcorobie :biggreen: :wink:
 
 
schon 

Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 9
Skąd: lublin
Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 21:22   Daivonex

Mi po Daivonex'sie wystąpiły wieksze plamy i niewiem czemu tez
 
 
Ariel 


imie: Ariel
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 167
Skąd: Sk?din?d
Wysłany: Sob 18 Sie, 2007 12:57   

Czerwone Korale, Kasta, schon, aniapik!
temat dotyczy powitań, a Wy rozwijacie tenwątek w zupełnie innym kierunku... (off top)...
Sprawy leczenia, porad zamieszczajcie w odpowiednch działach, o czym mówi regulamin. :ok: zachowajmy porządek na forum!
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Nie 19 Sie, 2007 10:55   Ariel porządkuje:)

Hej,
Ariel- się rozumie:) PORZĄDEK musi być :język:
Cz.Korale i Schon- załóżcie może temat w odpowiednim dziale albo odpowiem na private- jak wolicie:) Walczę 15 lat,więc troszku sie naczytałam i dowiedziałam, choć to i tak niewiele- najwięcej pomoże Czesiu. Temat o tzw. chemicznej odmianie bielactwa był już poruszany, przy czasie odszukam i Wam doślę.
Do zobaczenia w innym temacie.
Buziaki
Ania:*
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo