Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolej na mnie....
Autor Wiadomość
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
  Wysłany: Wto 27 Maj, 2008 18:40   Kolej na mnie....

Hejka!!!:)
Jestem kolejnym cudem natury:) widze ze jest was tu wielu i powien szczerze lepiej mi na duszy jak czytam wasze posty:) mam bielactwo od roku...jest coraz gorzej wiec postanowilem sie leczyc,mam pare pytan i bardzo prosilbym o pomoc...
Chcialbym sie dowiedziec czy ten numer co Czesiu podal Warszawy na Towarowa jest aktualny??? albo jak ktos wie to moze niech ktos zapoda....postanowilem ze tam zaczne poczatki mojego leczenia:) wiecie moze jakie badania najlepiej zrobic przed wybraniem sie tam???
Bylem juz u dermatolog,ale nie mam milych wrazen...ogolnie mam przepisana masc Hydrokortyzon!! czy ktos sie nia leczyl?? jakie rezultaty???
Wogole smieszne wam sie wyda ale ja to jest zupelnie inny...wydawac by sie moglo ze mam duzo barwnika,bo jestem piegowaty:):) a tu nagle bielactwo :( no szok,jak to mozliwe!!!
No i najgorsze..duzo sie mowi na forum o podejsciu do choroby..o psychice....szczerze,ja mam slaba:( czasami jak widze to nowe plamki..wiecie jakie to uczucie..mam poprostu wszytskiego dosc!! Ogolnie jakby kto chcial pogadac,nawiazac kontak to jestem bardzo chetny...bo musimy sobie pomagac!!! juz sie przekonalem ze najlepszym lekarstwem jest...akceptacja i pomoc inncyh osob:)
Pozdrawiam i jeszcze raz prosze o odpowiedzi:) nie mam na co czekac tylko sie leczyc!!!
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 27 Maj, 2008 21:18   

Witaj, telefon an towarową 22-6521955 lub 22-6243033. Termin oczekiwanie na wizytę około 4-5 miesięcy. Koszt 150 zł pierwsza wizyta, kolejne 100zł. Badania jakie powinieneś ze sobą mieć to: Tarczyca TSH, T3, T4. Wątroba: Alat, Aspat. Poziomy:Cynku, Vit. B12, Kwas foliowy. Bez wyników tych badań pierwszą wizytę będziesz miał prawie zmarnowaną. Trzymaj się. Poazdrawiam.
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008 21:14   Re: Kolej na mnie....

witaj wsrod wybrańców :D

marthen22 napisał/a:

No i najgorsze..duzo sie mowi na forum o podejsciu do choroby..o psychice....szczerze,ja mam slaba:( czasami jak widze to nowe plamki..wiecie jakie to uczucie..mam poprostu wszytskiego dosc!!


nie podchodz tak do tego, mysle za nawet najwieksi twardziele nie witaja klejnych plamek z radością...
mysle ze to kwestia oswojenia sie z nasza przypadloscią i wewnetrznego pogodzenia. niekiedy zajmuje to ciut czasu.
tworzymy tu na Forum dosyc zgrany "kolektyw" wiec jak by co, wal jak w dym :)
pozdrowka !!
Ostatnio zmieniony przez maciek_11 Wto 03 Cze, 2008 21:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kasia23 


imie: Kasia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 20 Cze, 2008 19:10   

Co do hydrokortyzonu, to chyba nie jest za dobry pomysł zeby go stosowac, ten dermatolog chyba nie miał zielonego pojecia co to za choroba i przepisał Ci to od tak, dla swietego spokoju. hydrokortyzon stosuje sie głównie przy jakis zaczerwienieniach, swedzeniach skóry, alergiach. jest tyle masci dzialajacych na łuszczyce a on sobie chyba wymyslil alergie :-)
 
 
Kasia_86 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: Pią 20 Cze, 2008 21:00   

Witaj:)
Ja od siebie dodam tylko tyle.. lecz się i walcz z chorobą, nie poddawaj się nigdy. Ja po pierwszej porażce z naświetlaniem uva zaprzestałam leczenia na wiele lat, teraz mam wiele wiele więcej plam... własnie bo się poddałam i choroba żyła własnym życiem. Teraz zaczynam od nowa i z żalem do siebie, że nie walczyłam. Także wybieram się na pierwszą wizyte na Towarową już za miesiąc:)
Pozdrawiam
Kasia
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 16:16   

Kasia, hydrokortizon może być stosowany w leczneiu bielactwa

chociaż to steryd, a sterydy są bee

jest lekiem immunosupresyjnym, podobnie jak np. protopic
 
 
kasia23 


imie: Kasia
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 16:51   

Abi ja jednak bede sie upierac przy tym, że jest to lek słabo dzialajacy miejscowo i zapewne nie przyniesie on zbyt szokujacych efektów. wiem ze jest to kortkosteroid, ale głównie stosuje sie go w leczeniu jakis zmian pochodzenia uczuleniowego. poza tym przy dłuższym stosowaniu, jego sila dzialania bedzie coraz mniejsza jak to ze sterydami bywa, no wiec po co go uzywac, kiedy w tym czasie mozna stosowac cos lepszego. a co do protopicu - to jest to niesteroidowy srodek immunosupresyjny, czyli nie ma tyle dziłan ubocznych co steroidowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo