Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeszczepy naskórkowe???
Autor Wiadomość
Maciek B 

Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 11
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008 22:16   Przeszczepy naskórkowe???

Ostatnimi czasy rozmawiałem z człowiekiem który poddał się przeszczepom naskórka na dłoniach, lecz nie zdązyliśmy dokończyć tematu. Efekty jakie widziałem są w miare dobre, ale zastanawia mnie jeszcze parę spraw. Czy ktoś z was wykorzystywał tą metodę? Wiem jak to sie odbywa. czy rąbekprzeszczepionej skóry posiada własne zdrowe melanocyty, i czy po takim zabiegu konieczne są naświetlania UVB

Pewnie jeszcze dużo rzeczy na ten temat nie wiem!!
 
 
Berta 

Katarzyna


imie: Katarzyna
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 220
Skąd: Sędziszów Młp
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008 09:16   

nie znam sie na tym, ale wg mnie to jest bez sensu.
Maciek on przeszczepiał włąsną czy obcą skórę? bo jak włąsną to szkoda zachodu i cierpien. bo ta skóra już jest chora i plamy i tak mogą wyleść ponownie
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008 11:57   

do tego co Berta napisała dorzucę, że melanocyty nie znajdują się w epidermis- naskórku...to znacznie komplikuję sprawę, bo to w takim razie przeszczep głębszych warstw skóry...a to już musi być znaczna ingerencja chirurgiczna
 
 
Asia85 

Dołączyła: 14 Kwi 2007
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008 13:54   

ja poddałam się zabiegowi przeszczepu melanocytów, faktycznie efekty są średnie.. i po przeszczepie trzeba się naświetlać.pozdrawiam
 
 
Maciek B 

Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 11
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008 21:08   

Przeszczepiana skóra jest własną pobierana jest za pomocą jakiejs pompki próżniowej wygląda to jak bąbel po oparzeniu a potem skóra chora jest wymrażana i zastępowana pobranym materiałem.
Tyle wiem a interesuje mnie wszystko na ten temat
Pozdrawiam was wszystkich
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 16:20   

okropne

ja bym chyba jednak nie chciała

no chyba, że ktoś dałby mi gwarancję 100% skuteczności

Asia, możesz coś więcej na temat przeszczepu melanocytów?
gdzie i jakie koszty?
no i co to znaczy - średnie efekty? :)
 
 
Asia85 

Dołączyła: 14 Kwi 2007
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 18:54   

Zabieg polega na tym ze materiał do przeszczepu pobiera się z prawidłowo zabarwionej skóry najczęściej z przedramienia przy pomocy aparatu ssącego pod wpływem którego wytwarzają się pęcherze(trwa to trochę ponad godzinę)- w jednym dniu. Na drugi dzień miejsca odbarwione, w obrębie których ma być położony przeszczep przygotowuje się poprzez mrożenie ciekłym azotem i tu również muszą wytworzyć się pęcherze; później wszystkie pęcherze sie wycina i naskórki z przedramienia nakłada się na plame-wiem brzmi okropnie. Po całkowitym zagojeniu trzeba chodzić na naświetlania. Najpierw pigment się pojawia tylko w tym miejscu gdzie był położony naskórek(już po zagojeniu ran nawet bez naświetlań można zaobserwować pigment) a przy pomocy naświetlań ma on się „rozprzestrzeniać”.No i właśnie z tym rozprzestrzenianiem u mnie jest problem, pigment jakby nie zlał się do samych krawędzi ze zdrową skórą więc jeszcze mi została mała obwódka biała.ja osobiście miałam zabieg na dłoni i stopie bo chciałam zobaczyć jak to wygląda w dwóch różnych miejscach.jak na razie nie zdecydowałam się robić dalej.trochę mnie denerwowały ślady po wycięciu naskórków bo myślałam że szybciej to wszystko zniknie a do tej pory jak się przyjrzeć to jeszcze widze te niektóre punkty.Koszt jednej płytki, która ma 8 małych punkcików kosztuje ok200zł. Zabieg robiłam w Bydgoszczy ale z tego co wiem tez robią w Gdańsku; jest raczej robiony u ludzi, u których jest unormowana choroba czyli np.ja, gdzie nowe plamy nie wychodzą od lata a normalne metody leczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
 
 
Maciek B 

Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 11
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 21:04   

Asia a powiedz mi proszę czy pobrana skóra która ma ok 1cm 2 położona na plamkę o srednicy mniejszej niż 1 cm też ma slady na obrzeżach. Przebarwienia które posiadam mają mniej niż 1 cm 2 a jest ich na ok 4 zabiegi wszystkie znajdują sie na grzbiecie dłoni.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008 17:00   

dzięki za info :*

brzmi okropnie, bolało bardzo?

ja chyba musiałabym wydać z 5000 jak nie lepiej, gdybym chciała wszystko pokryć :/

pozostanę przy lampie na razie
 
 
Maciek B 

Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 11
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008 17:52   

abi podobno nie boli tylko troszkę nieprzyjemne uczucie jest ja sie chyba zdecyduje a potem napiszę co i jak tylko cena zabiegu to nie 200 zł tylko oscyluje w granicy 250-300 wiec tanio nie jest a do tego dochodzi dojazd ja z krakowa to ok 150zł pociąg 400 zł samochód i jeszcze nocleg jakis ok 100 bo to dwa dni trwa wiec na okrągło taka przyjemność 1000zł
 
 
Asia85 

Dołączyła: 14 Kwi 2007
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 25 Cze, 2008 10:59   

ja płaciłam 220 zł za płytkę i wiadomo benzyna, nocleg...na ręce miałam robione dwie płytki a na stopie 6.ale i tak gdybym chciała sobie dokończyć chociaż jedną stope to bym musiała jeszcze raz tyle mieć, jak nie więcej,a z rezultatów na stopie nie jestem zadowolona, a dłoń bardziej mi sie podoba.a czy bolało, hmmm na dłoni nie a na stopie bardzo, chyba mam wyjątkowo wrażliwe stopy :-) albo to dlatego ze większy obszar miałam robiony...ale wszystko jest do przeżycia, czego się nie robi żeby jakoś wyglądać :wink:
Ostatnio zmieniony przez Asia85 Śro 25 Cze, 2008 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta 

Katarzyna


imie: Katarzyna
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 220
Skąd: Sędziszów Młp
Wysłany: Śro 25 Cze, 2008 13:50   

Czytam te wasze wpisy i sie zastanawiam. Jaką macie pewnosc zeplamy nie wrócą na pzreszczepione miejsce?
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Śro 25 Cze, 2008 21:24   

Berta, jak chcesz miec gwarancje to sobie kup toster.... :mrgreen:

Nie dołuj tu ludzi tylko sie ciesz jak mają efekty w terapii !!
Co za pytania wogole..? Jestem zbulwersowany... Zadna z metod nie daje gwarancji ze pigment powraca na stałe ale walczyc warto i trzeba.

pozdr dla walczacych :zdrówko:
 
 
ssandrietta 


imie: Sandra
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008 11:35   

nie wiem czy to prawda. ale czytalam kiedys o tych przeszczepach i co innego sie doczytalam. Ze pobieraja plat skory ze zdrowego miejsca, a z chorego tez wycinaja plat ( to sa milimetrowe sprawy-podobnie jak przy oparzeniach robia), noi przyszywaja na chore miejsce. no ale czy to prawda to nie wiem. Bo z tymi bablami to bardzo drogi interes, nie na moje plamy i kieszen:( Nie wiecie czy w krakowie cos takiego robia??
 
 
Maciek B 

Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 11
Wysłany: Pon 30 Cze, 2008 22:05   

Otóz sandrietto w krakowie nie robią Bydgoszcz lub Gdynia albo Gdańsk jak bede na wizycie u dr Karpińskiej-Mrowieckiej to zapytam co o tym sądzi. dosyć ułożona kobieta jest i myślę że dobrze doradzi

Ratujmy co się da !!! i w jakikolwiek sposób
 
 
KARMEL 

Dołączyła: 25 Cze 2011
Posty: 3
Wysłany: Sob 25 Cze, 2011 11:01   

Witam!!!
Widzę,że temat przeszczepów zamilkł!!
Czy ktoś Was była na przeszczepie w Gdyni - ja jestem po przeszczepie dwa miesiące i chciałabym podzielić się z Wami wrażeniami. Piszcie!!!!
karmel3@vp.pl
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 27 Cze, 2011 08:40   

KARMEL napisał/a:
Witam!!!
Widzę,że temat przeszczepów zamilkł!!
Czy ktoś Was była na przeszczepie w Gdyni - ja jestem po przeszczepie dwa miesiące i chciałabym podzielić się z Wami wrażeniami. Piszcie!!!!
karmel3@vp.pl


Hej. Opowiadaj Ty jak tam poszło, ile to kosztowało, pokaż zdjęcia, czy bolało. Opowiadaj, słuchamy :)
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Śro 24 Sie, 2011 10:24   

Odświeżam temat !!

Otóż od kolegi wyżej dowiedziałem się sporo szczegółów na temat przeszczepów, pozwole sobie skopiować parę wycinków z naszej korespondencji:

Rano ok 9.00 chore miejsca zostały zamrożone ciekłym azotem ( troszkę bolało), trwało to ok 30 min - przez ok 10 godz tworzą sie w tych miejscach pęcherze, które zostają usunięte i na to zostaje położony przeszczep pobrany z uda - wyssanie trwa ok 2 godz. Założony zostaje opatrunek który nosiłam ok 10 dni - po całkowitym zagojeniu są widoczne kropki przeszczepionej zdrowej skóry które mimo wszystko trzeba naświetlać bo muszą się ze sobą połączyć i zrównać koloryt skóry bo miejsca przeszczepione są ciemniejsze. Idzie to w miarę sprawnie,ale trudno mi powiedzieć jak szybko zajdzie ponieważ naświetlam się po przeszczepie dopiero troszkę ponad miesiąc. Co do kosztów to nie jest to tani zabieg.

Plamy były na całym nadgarstku, miałam 4 plamy po ok3 x 3 cm - wszystkie 4 pokryte zostały 2 mm 30 punktami pobranymi z nogi.
Muszą je zamrozić,ponieważ musi powstac pęcherz który zostaje odcięty i na ta skóre położony zdrowy przeszczep z nogi.
W Bydgoszczy nie robia już przeszczepów - dowiedz się dokładnie.
Jestem zadowolona,ale pamietaj,ze po przeszczepie trzeba naświetlać te miejsca - bo punkty muszą się połączyć.

Pobierają zdrową skórę i nakładają na miejsca bielacze - na nogach sa tylko małe ciemniejsze plamy po pobraniu, absolutnie nie ma plam bielaczych. Dr Placek przyjmuje teraz w Gdyni i tylko tam wykonuja przeszczepy, a dokładnie przeszczepami zajmuje się dr Szląząk i Placek kieruje do niego, dlatego szkoda pieniędzy na wizytę u Placka bo on sam tego nie wykonuje - masz rację kiedys robili to w bydgoszczy i zajmowali sie badaniami , dlatego wykonywali te zabiegi bezpłatnie - niestety nie zdążyliśmy - wizyta u dr Szlązaka kosztuje 90 zł u Placka ok 300 zł, a i tak skieruje Cię do Szlązaka.
Jezeli podjęta została decyzja to proponowałabym zadzeonic bezpośrednio do sSzlązaka i umówic sie odrazu na przeszczep - wszystko ustalicie telefonicznie - bardzo fajny facet.
Czekałam na przeszczep 2 tygodnie, bardzo krótko

**********************************************************************

I ja właśnie decyduje się na taki przeszczep, zamierzam wyleczyć stopy i ręce od zgięć do nadgarstków. Dziś umawiam się na wizytę i jadę do Gdyni. Biodra wyleczone, kolana i okolice piszczeli mi bardzo dobrze pigmentują - są pokryte w 70% pigmentem więc dalej będę stosował kurację Tevaskinem i UVB (od września zaczynam, teraz miałem przerwę na wakacje). Będę wszystko opisywał na bieżąco i zrobie zdjęcia przed i po. Trzymajcie kciuki!!!
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013 11:24   

I jak tam efekty ? Na przeszczepione miejsca pozostał pigment? czy wrociła "choroba" ?
Sa jeszcze osoby które probowaly tą metodą ?
 
 
Osaaa 

Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Wrz, 2013 12:38   

Też chcę wiedzieć. Bo może się zdecyduję.
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Śro 23 Paź, 2013 17:25   

up :)
 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Śro 05 Mar, 2014 11:28   

 
 
arabika 
ania

imie: ania
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 262
Wysłany: Śro 05 Mar, 2014 11:52   

 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Śro 05 Mar, 2014 12:07   

 
 
User2733

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon 26 Maj, 2014 15:12   

 
 
User2860

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 41
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014 20:10   

 
 
User2578

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 202
Wysłany: Pon 17 Lis, 2014 11:34   

 
 
User2860

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 41
Wysłany: Sob 22 Lis, 2014 00:07   

 
 
User2813

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 12
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014 22:30   

 
 
User2860

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 41
Wysłany: Wto 02 Gru, 2014 08:59   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo