Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Morze Martwe
Autor Wiadomość
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
  Wysłany: Czw 27 Gru, 2007 17:05   Morze Martwe

Witam,
czy ktoś z Was słyszał coś o leczeniu nad Morzem Martwym, bądź leczeniu solanką, błotkiem stamtąd itp? Dostałam błotko- niby a pomagać na bielactwo i pani w tamtejszym sklepie nie była zdziwiona zainteresowaniem. Jakby Ktoś coś wiedział, bardzo proszę o wypowiedź. Spróbuje i poinformuję o efektach. Buziak
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Czw 27 Gru, 2007 18:09   

Bylem nad Morzem Martwym i okladalem sie błotkiem :) jeden maly szczegol - wtedy jeszcze nie bylem w ciapki :hahaha: wiec nie moge stwierdzic czy pomaga. ale slyszalem (a raczej czytalem) gdzies na jakims forum, ze 4 tygodniowy pobyt nad MM przyniosl piszacej osobie wyrazna poprawe... cos w tym musi byc , po przeciez UVB 311 to wlasnie wyseparowane waskie pasmo, ktore wlasnie ma odpowidac promieniom sloneczka wlasnie znad okolic Morza Martwego. nie wiem czy "błotko" dodatkowo cos wniesie do terapii ale napewno nie zaszkodzi :)
pozdrawiam , powodzenia!!
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Wto 01 Sty, 2008 12:52   

Dziękuję Maćku:)

Podzielam Twój pogląd,więc próbuję. Całkiem sympatycznie... tylko u mnie to nie będzie obiektywna poprawa, bo poprawiam się znacznie od kilku tygodni samoistnie, więc nie wiem...samoistnie to też złe słowo, bo to efekt poparzenia, w wyniku którego lek0 płyn vitiligo krąży w krwioobiegu i wnosi poprawę...zrepigmentował sie cały tj. w 90% dekolt
jejejejejeje :D

buziak
Ania
 
 
Kasia_86 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: Śro 19 Mar, 2008 11:58   

A ja mam takie pytanie (zwłaszcza do bywalców Towarowej)... przeczytałam na innym forum, że tej wiosny jest organizowany właśnie wyjazd nad Morze Martwe z tej poradni. Macie więcej informacji, zwlaszcza jesli chodzi o datę i koszty? W sumie wątpie, czy byłoby mnie stać (jeszcze studiuje) ale pytam się z ciekawości:)
 
 
rk 
Magda

imie: Renata
Dołączyła: 26 Paź 2007
Posty: 12
Wysłany: Czw 10 Lip, 2008 08:52   Morze Martwe

Witam serdecznie,

Mam pytanie, czy ktoś z Was próbował kuracji nad Morzem Martwym. Z tego co dowiedziałam się od P.Burion to jedyne miejsce na świecie gdzie można w sposób naturalny uzyskać repigmentację. P.Burion też kilka lat temu stosowała tę terapię dla swoich pacjentów organizując turnusy pobytowe. Trzeba znaleźć biuro podróży, które w swojej ofercie ma pobyty w Jordanii bądź zorganizować samemu podróż. Na miejscu są bardzo dobre hotele z opieką medyczną, pobyt zaczyna się od wizyty u lekarza dermatologa, który zaleca indywidualnie jak należy korzystać z kąpieli słonoecznych. Proszę o waszą opinię na ten temat.

Magda
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Czw 10 Lip, 2008 12:48   

nie słyszałam o tym, ale możliwe, ze jest tam cos takiego co by mogło nam pomóc :) chętnie skorzystała bym z takich wakacji a zarazem kuracji :)
 
 
maggot 


imie: Pietrzysław
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 72
Skąd: ?widnica/Wroc.
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008 14:34   

zorganizujmy wycieczkę forumowiczów :) też z chęcią bym pojechał ale na razie nie mam za co :neutral: , może w kiedyś.... a orientuje się ktoś jaki jest koszt owej podróży ?
 
 
marthen22 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 24
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008 14:46   

Ja jestem za !!!!!!! :zdrówko:
 
 
kalina 
kalina

Dołączyła: 30 Wrz 2006
Posty: 22
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008 13:56   

podaje wam link biur ktore takie wczasy organizuja, juz dawno sie tym interesowalam, ale jest to impreza bardzo droga http://www.apitravel.pl/i...ame=pl_TULIPINN i jeszcze jeden http://www.travelplus.pl/...?cala=1&id=4088
 
 
rk 
Magda

imie: Renata
Dołączyła: 26 Paź 2007
Posty: 12
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008 15:00   

Witam,

Dziękuję, że zainteresowaliście się tematem poruszonym przeze mnie. Mam nadzieję, że uda nam się zorganizować taki wyjazd. Myślę, że listopad-luty będzie dobrą porą na pobyt nad Morzem Martwym. Liczę, że znajdą się chętni i ktoś kto ma zdolności oraz doświadczenie w organizowaniu wyjazdu grupy.
Myślę, że warto spróbować kuracji a przy okazji spędzić miło wakacje.

Pozdrawim i czekam na Wasze zgłoszenia.

Magda
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008 19:43   

a co tu organizowac...
najtaniej (jak sie ma duzo czasu) to autobusem do turcji, a potem pociagami, przez granice do Aleppo taksówką (jezdza takie duze, stare amerykanskie samochody, placi sie 20-30$) a Syria to tani kraj z dobrymi polaczeniami autobusowymi. Piwo podłe ale tanie. gozała prawie darmo ;)
Jordania juz ciut drozsza, ale tak jak w Syrii spanie na dachach to standard wiec mozna przebidowac po taniemu.
jak ktos studiuje i ma duzo czasu to polecam.
ja niestety studia mam dawno za sobą wiec juz nie moge :)
jak bedziecie w Jordanii to nie zapomnijcie o Petrze i Wadi Rum, super miejsca. No i zatoka Akaby - rafa koralowa :)
pozdrawiam !!
 
 
rk 
Magda

imie: Renata
Dołączyła: 26 Paź 2007
Posty: 12
Wysłany: Czw 15 Sty, 2009 16:11   

Witam Wszystkich zainteresowanych,

Dopiełam swego, byłam nad Morzem Martwym w Jordanii, 2 tygodnie w drugiej połowie listopada ubiegłego roku. Mnie osobiście pobyt na białe plamki nie pomógł, ponieważ nie był to najlepszy opres na terapię- słonko świeci, jest ciepło, temp. około 28 stopni, ale dla nas optymalną porą na pobyt tam jest kwiecień-czerwiec oraz wrzesień-październik. Najlepsze wyniki uzyskuje się po pobycie 4 tygodniowym. Nie stosuje się żadnych medykamentów tylko kąpiele w morzu oraz ekspozycja na słońce, które notabene nie parzy. Pozatym Morze Martwe to niesamowite bogactwo minerałów, mikroelementów... i wiele by mówić. Sam pobyt super. Może kiedyś jeszcze się tam wybiorę na dłużej.
Magda
 
 
kalina 
kalina

Dołączyła: 30 Wrz 2006
Posty: 22
Wysłany: Pią 16 Sty, 2009 19:15   

Witaj Magda! super ze wyjazd sie udał, dzięki że podzieliłaś się tą informacją, tez sie interesowałam takim wyjazdem tylko ze dosc droga jest taka przyjemnosc. A wiec moje pytanie czy mogłabys napisac z jakiego biura leciałaś i ile Cię to kosztowało ? Pozdrawiam Kalina
 
 
rk 
Magda

imie: Renata
Dołączyła: 26 Paź 2007
Posty: 12
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 11:29   

Sorry, że tak późno odpowiadam na Twojego maila, ale dopiero go znalazłam.
W Jordanii byłam z biurem Triada, wszystko było ok, co do organizacji nie mam żadnych zastrzeżeń. Zresztą na naszym rynku nie mamy zbyt dużego wyboru biur, które ogranizują pobyty nad Morzem Martwym. Ja płaciłam 3.300 PLN ale trafiłam na promocję, cena katalogowa wtedy to 5.200PLN, i na dodatek było to przed zwyżką kursu USD. Niestety nie jest to tania impreza.
Pozdrawiam i czekam na wrażenia innych z pobytu w Jordanii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo